Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Вероятно от IPB не са се престарали. Имам чувството, че никой вече не си играе да си прави уеб приложенията леки. Всеки буха колкото може жабаскрипти с мисълта "е, те ше си вземат убер машина и някакъв брутален дата план и няма да се усеща, че софтуера е брутално тежък"...

Ред:
Доколкото гледам скоростта на изпълнение - най-много бави при 
https://www.bulforum.com/topic/49701-bulforum/?do=findComment&comment=1495778298
и след това
https://www.bulforum.com/topic/49701-bulforum/page/96/?tab=comments
Иначе при началната страница:
spacer.png

 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ми да, то беше ясно, че бави извън "служебните" connection-хави, т.е при обработката на самия request.

Според мен IPB не (може да) е чак толкова тежък, а по-скоро в случая при някой ъпдейт нещо се е объркало/сбозило, най-вероятно в базата. Ъпдейт на PHP приложение (или подобно) крие адски много опасности за сбозване, за разлика от примерно едно Windows приложение, където общо взето заместваш едно екзе с новото в масовия случай.

На същия сървър може да се пробва чист инстал на IPB да се види дали пак ще бави, но надали. Щото и в теми с по 1000-2000 поста бави при мен. А при приложение от подобен scale е често изключително трудно да се проследи особено някой race condition.

Link to comment
Share on other sites

Ще прескоча опцията да отговарям на Теди, щото ми е вече тегаво.... Теди, успяваш да ме натовариш повече от 30 полудементни възрастни хора, които са под опеката ми тия дни. И понеже ти казах, че съм изцяло прям - никога преди не ми се беше случвало да ми се обади някой по телефона с думите "абе тоя нормален ли е" и то не по мой адрес... 
По същество - по някаква причина в Банкя, на село, в Пловдив - форумът ми работи пушка с леко забавяне само и единствено при постване. 
 

Link to comment
Share on other sites

има вероятност и основния диск да си занимава... ама още не е сигурно... засега ребилдва пак върху новия диск защото крашна контролера вчера... и въпреки всичко поствам в най-голямата тема за 4-5 секунди а в средно големите за 2-3 секунди...

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, еми хубаво, явно около теб си събрал само такива "приятели". На мен пък постоянно ми се случва да ми пишат и обаждат хора, които ме питат подобни неща, и пак не по мой адрес.

Иначе кажи с какви доставчици си на тези места, щото ще си единствен по рода си да му бави форумът само при постване. Аз от три доставчика (А1, мобилен и кулбокс) виждам едно и също поведение на форума.

Link to comment
Share on other sites

Тези, на които им "лети", бихте ли били така любезни честно да споделите колко време е чакането след цъкане на линк? Щото "лети", разбирам като другите форуми, които посещавам - цъкам линк, и до 1/2 от секундата се отваря новата страница. Само тук имам забавяния от средно 3-4 сек. Тук таме може да реагира веднага като при останалите (под секунда), но повечето пъти има забавяне от над 2-3 сек. Не говоря за постването, там си е цяла вечност.

При мен не виждам разлика дали е Хром или Firefox. На телефона съм с Опера, и там бави много, както и с Хром.

Edit: Сега постването отне около секунда.

Едит2: И едит-а отнема около секунда. Така бива засега.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

След четене на тази тема, натиснах Bulforum логото, за да стигна до индекса на форума. Отне ми 6 секунди.

Да не е зависимо от темата? Аз използвам Mind.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, еми не сме се разлигавили. Едно време по време на модемите и 56К интернета сайтовете и страниците далеч не са били толкова бъкани с картинки, скриптове.... безсмислени ефекти.

Аз ползвам стандартната default-на тема, бялата. И на мен повечето пъти индекса ми зарежда след ~5 сек.

Едит: а последните 2-3 поствания - около 1 секунда. Явно при други е обратно. Едит2: аа, едита пък сега отне ~6 сек.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Едита на предния пост се случи веднага след натискането на бутончето.

 

Този пост също се публикува почти веднага.

Link to comment
Share on other sites

Едно че на тия сме им платили и второ не знам как ще се прехвърли всичко другаде. Не знам дори дали е възможно... 

Link to comment
Share on other sites

По принцип е възможно, има си различни конвертор скриптове. На практика почти е сигурно, че това ще е дълга и осеяна с опасности и бъгове процедура с не много сигурен краен резултат. Винаги може да се пробва в някоя VM с копие на базата, но...

Аз лично от чисто потребителско изживяване, май съм най доволен от vBulletin, но и тя е платена.

Веднагическото зареждане дали не е свързано с кеширан индекс (и не само) от браузъра? Това може да се види примерно в developer tools. Различни браузъри, настройки и т.н. могат да повлияят дали дадено нещо ще се кешира и после ще се отваря веднага за някакъв период.

Edit: пост -> 7 секунди.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Темата за кратките въпроси е около 40 000 поста. Това за която и да е база данни не трябва да е никакъв проблем. Но май наистина може и да има връзка с това колко е голяма темата. Там ми бави по 30-40 сек. постването, макар че и при по-малки теми май е имало големи забавяния, общо взето не се хваща някакъв твърд pattern. Индекса още си бави по 6-7 сек.

P.S. Днес форумът е супер отчайващо бавен и в 90% от случаите нещата реагират за 10-20-30 секунди. Веднъж на 20 цъкания може да реагира много бързо, за под секунда иначе.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли на телефона форумът не зарежда докрай и не работи изобщо при опит да се отвори на Опера или Хром, или друг браузър? С мобилната тема, дефолтната, с която се отваря. И дава грешки в Опера.

На компютър се отваря нормално, вероятно е от темата.

 

Edit: странно. От около половин час ми правеше проблеми, но сега се оправи и зарежда нормално. Явно е било временно.

P.S. Интересното е че това се случи и с друг форум, който след това видях, че и той е базиран на IPB. Подозирам, че е някой външен ресурс (JS вероятно) от място, което е било недостъпно за някакъв период. Затова хич не обичам даден сайт да лоудва ресурси извън себе си и да разчита на външни фактори.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

On 7/14/2019 at 12:27 PM, tedy said:

P.S. Днес форумът е супер отчайващо бавен и в 90% от случаите нещата реагират за 10-20-30 секунди. Веднъж на 20 цъкания може да реагира много бързо, за под секунда иначе.

Днес и при мен е така... 

4G през телемор и сега на 100 мегабита оптика през селския ми доставчик. Ако има значение доставчика де... Не се оплаквам, само подавам сигнал... :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Veno said:

Пичове да тествате тия дни и да кажете как е форума спрямо преди.От днес да се брои.

Това може много бързо да се тества. Само някой трябва да спомене темата за казармата и веднага ще се появят стотина мнения.

 

edit:

Доста бързо записа и се появи мнението. До преди 1-2 часа малко се мотаеше.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко писах в друга тема и се забави доста постването, без промяна - както преди.

Сега ще видя тук. Отварянето на страници също е като преди, тромаво, по 2-3-4- сек.

 

Едит: 3 сек за пост тук. Може би е подобрение.. Едит2: първи едит - на мига. Втори също (но при него след натискането на Edit линка, изчаках 2 сек).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...