Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А аз не виждам подобрение в отзивчивостта на форума. Единственото, което се отваря доста бързо, е индекса/главната страница на форума, и то след цъкане на линк към нея от друга страница в самия него. При отваряне от букмарк, и там е бавно (само този сайт).

Link to comment
Share on other sites

в момента ребилдвам единия хард-диск в райда, че даваше някакви грешки от вчера... може и да си отива... от това сега е по-бавно а и от това може да е имало някакво забавяне....

Link to comment
Share on other sites

Темата е Surface Dark, но се получава и при Mind. Не мога да влезна в някои теми. Пробвах тази за Куулбокс, но и с тази тема, в която пишем в момента, също не става.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
17 hours ago, plameni said:

Защо постовете вече не се сливат автоматично?

Постването пак е ужасно бавно.

Вероятно през по - голям интервал от време си пробвал.

Ще говоря с Вено за лагването.

Link to comment
Share on other sites

Явно това няма да има оправия и вероятно е от версията на софтуера.

Поствам по 2-3 поста на седмица горе долу..., винаги е ужасяващо бавно и навик ми стана винаги преди това да копвам поста в клипборда, че не се знае..., и понякога кликването на линк във форума е бързичко, но по-често се чака по 3-4-5 сек.

Link to comment
Share on other sites

има вероятност да е заминал единия диск... райда се е счупил и се опитва да се ребилдне от известно време и затова е бавенето вероятно... ако не се ребилдне сега след ръчно стартиране ще поръчам нов диск

Link to comment
Share on other sites

Публикуването (и триенето) на мнения в големите теми, пак отнема доста време.

Пробвай с темата за нестандартните въпроси.

 

С малките теми няма проблем.

Link to comment
Share on other sites

Мен все така ми бави в някои моменти драстично, дори цъкайки индекса на форума, по 5-6 сек. Сега за 1-2 поста преди малко, при постване като че ли ми забави по-малко, 4-5 сек. само. Явно има нещо хронично тука. Това мисля може да се проследи къде и кое бави. Логове на базата, на пхп-то...

Link to comment
Share on other sites

Това с постването и триенето в големите теми го има от както минахме н версия 4.

Варианта е да го фискнат или просто да се затворят големите теми и да се отворят нови...

Преди малко ъпгрейднах до последната версия 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Veno said:

Това с постването и триенето в големите теми го има от както минахме н версия 4.

Варианта е да го фискнат или просто да се затворят големите теми и да се отворят нови...

Преди малко ъпгрейднах до последната версия 4.4.4

 

ЗабелезАх, че има ъпдейт. Не се занимавай с глупости - узото е във фризера. Има и дини и пъпеши налични :)
Между другото аз не разбирам какъв е тоя рев... Какво като лагва леко? Дайте сега да засерем целия Форум заради тая работа. всъщност закъде толкова бързате? Това е форум, не Starcraft в мулти. 

Link to comment
Share on other sites

Еми не разбираш, защото както почти винаги, първо пишеш, после евентуално понякога може да помислиш ;) .
Все пак ще се опитам. Точно защото е форум.... повечето хора като почакат по 5-6 сек след 3-4 кликвания в него, се отказват, теглят една, или просто малко по малко се махат. Естествено освен ако целта ти не би била да останат само 2-3 админа във форума, които да си пишете в него :) .
Това всъщност се отнася за произволен сайт в интернет. Съвсем принципно. Това са базови и елементарни неща за да се налага да се обясняват отново и отново. И именно по-нервозните потребители са по-податливи на този ефект.

Аз не рева, както и другите не го правят - дават отзиви за да се подобри форума. Има тънка разлика, но кой съм аз да обяснявам тези неща.

Link to comment
Share on other sites

Много добър завършек на поста! Като почнеш да плащаш сметката за Булфорум и вземеш да го поддържаш за народното благо, аз ще почна да ти давам оценки. Не виждам как НОРМАЛЕН - дебело подчертавам НОРМАЛЕН човек би се отказал от форум или сайт заради подобна идиотщина, която както каза Вено в следваща версия може да изчезне. А пък да се засере всичко от последните 17 години заради глупости като няколко секунди не виждам кой НОРМАЛЕН човек би пожелал.  
При всеки ъпдейт е имало реване заради това или онова, но определено този път причината е най-глупавата възможна. Че то на мен и Фейса ми лагва и то нерядко, да не говорим на телефона и като гледам само Марк и другите админи останаха там... Но пък кой съм аз да им обяснявам на тях тези неща. 

Link to comment
Share on other sites

Еми нормалните хора също са хора. Колкото повече ти бави един сайт, без значение колко си привързан към него, толкова по-рядко го ползваш, това е природен закон за ... именно нормалните хора. То като си повече привързан, значи повече го ползваш, съответно много повече страдаш от чакането и бавенето, което губи време. Съвсем принципно.

Дали плащам сметката няма абс. никакво значение. Това е форум, и всеки дава мнение. Народното благо - добре го каза. В разрез с "народното благо" е да чакаш по 10 секунди след почти всеки клик ;) . Ето че често първо пишеш, както казах.

Явно разбиранията ни с теб са коренно различни. Като правиш нещо за "народното благо", ти поемаш някаква отговорност все пак. Същото е с опън сорс софтуери, линукс и т.н. Хората свикват с него, привързват се. Ако не се справиш, по естествен път започваш да губиш. Ако това е целта, няма лошо, това си е природа. Прадоксът е, че който трябва (Вено) очевидно му пука и се грижи за форума както може или му стигат средства и време, и това се вижда, и затова даваме мнения кое и кога бави и дразни, докато ти - в някаква паралелна вселена мъмриш тези, които "реват", което е леко абсурдно, съгласи се.

 

Фейса винаги лагва в браузър, особено ако тръгнеш надолу към по-стари постове и това е супер дразнещо, само дето там няма на кого да се оплачеш. Въпреки това и там се оплакват по форуми и кой къде свари.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

При всеки ъпдейт е имало реване заради това или онова, но определено този път причината е най-глупавата възможна. Че то на мен и Фейса ми лагва и то нерядко, да не говорим на телефона и като гледам само Марк и другите админи останаха там... Но пък кой съм аз да им обяснявам на тях тези неща. 

 

Да, реването, че няма хубава тема е доста по-основателно от това, че има досадно забавяне при изпълняване на елементарни  форумни функции. Добре, че не ти се налага да поддържаш сайт с голям трафик. Щеше да останеш гладен с тия приоритети.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, w00x said:

 

Да, реването, че няма хубава тема е доста по-основателно от това, че има досадно забавяне при изпълняване на елементарни  форумни функции. Добре, че не ти се налага да поддържаш сайт с голям трафик. Щеше да останеш гладен с тия приоритети.

 

Ти пък откъде знаеш какво поддържам аз е интересно... Това забавяне ако още не сте вдянали не е по наша вина! Това едно и второ - като сте много отворени ще накарам Вено да ви даде банковите данни - пращате пари и той сменя всичката техника с нова. Може па и да тръгне, знае ли се? Човекът ви казва, че вече е сменил един диск - с безплатен ли мислите го смени? И за 10 човека дето останаха тука нясно ли сте изобщо за какво вложение става въпрос? Не, естествено. 

Link to comment
Share on other sites

Не е трудно да предположа.
Никой не обвинява теб конкретно, а както виждаш, Veno се опитва да реши проблема.

Защо продължаваш да се дърлиш и да обясняваш как "не е проблем"?
Щом ще го споменаваш, да ти кажа ли пак защо останахме 10 човека? Не отговаряй. Риторичен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Еми по начина, по който пишеш и реагираш на разни мнения, просто хората си правят заключения на тази база, естествено че не знаят ако не си им казал.

По чия "наша" вина не е? И как така ако не е наша, сменяйки всичката техника можело да се оправи..

Няма значение по чия вина е, дори малкото останали потребители на форума дават мнения, предположения.

Когато човек или група е пуснал форум и го поддържа толкова години без да събира "членски внос" (всъшност колко форума по света го правят така?), явно си има своите мотивации, иначе нямаше да го прави!?

И очевидно щом го прави, му и пука, все пак целта на всеки форум е да има потребители, които да пишат мнения, или се лъжа? И ако целта не е и те да са относително доволни, с което и на теб да ти носят полза и/или удовлетворение, каква би била целта в крайна сметка?! Очевидно на Вено му пука и за пореден път обръщам внимание, че е нелепо той да демонстрира загриженост, а ти да "мъмриш" другите, които дават мнения и отзиви колко са тъпи и едва ли не нагли всички да се "оплакват" че форумът е бавен.

Ти като бизнесмен би трябвало всички тези елементарни неща и съждения да ги разбираш прекрасно. Но дали се правиш или нещо другаде е проблема, не е ясно. Не за първи път реагираш остро и нападателно на съвсем нормални неща за един форум, по принцип.

За вложението, не се безпокой, по принцип не е чак толкова огромно, че човек да му натежи очевидно толкова години без да събира пари от потребителите. Форумът поне последните години далеч не изглежда толкова натоварен че един сървър дори нисък клас да не се справи. Пускал съм подобни сайтове като натовареност (макар и не за дълго) на домашна машина и домашен нет, и имам представа. Също така около десетилетие съм хоствал 3 по-малко натоварени сайта в нас, и са "падали" само като правя профилактика 2 пъти в годината от прах.

 

Edit: w00x, останаха 10-тина човека и поради други причини, които са очевидни за всички, но и тях няма да спомена, то е ясно. Освен ако нямаш същото предвид като мен.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Не е трудно да предположа.
Никой не обвинява теб конкретно, а както виждаш, Veno се опитва да реши проблема.

Защо продължаваш да се дърлиш и да обясняваш как "не е проблем"?
Щом ще го споменаваш, да ти кажа ли пак защо останахме 10 човека? Не отговаряй. Риторичен въпрос.

 

Къде по-точно видя да казвам, че НЕ Е ПРОБЛЕМ??? Вие наред ли сте или ви е напекло в Пловдив???

Всъщност току що осъзнавам, че се опитвам да водя нормален разговор с Ангел и Теди.... Ми че то по-добре да си трясна главата в бетона отвън...

Между другото, Теди, тотално безсмислените ти фермани спирам да ги чета - убиват мозъчните ми клетки.   

На практика Вено мъдро го каза - ще търсим решение! Елементарно.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...