Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

И трите нещо са ми много 90-тарски. :) Ще се харесат на някой, който иска визия като на старата версия.

Някъде могат ли да се видят вариантите?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Търсих теми и това намерих. От invision-virus.com ги свалих тези. От ipmafia.ru са свалени черните. Светли теми никъде не успявам да намеря хубави. 4.3 е версията на форума. Ако някъде намериш тема която да ти харесва, само кажи.

Link to comment
Share on other sites

Не е зле. Има ли настройки? Пишеше, че има разни настройки. Цветовете могат ли да се сменят? Анимации? Фона горе в хедъра зад логото?

Link to comment
Share on other sites

Тя всяка тема има доста опции. Тази е една от темите с най - много опции. За да е в нормален вид за работа се налага да такива теми да им спра половината неща. Не да ги модифицирам, а изцяло да ги спра. Ще стане такава заглавната страница, че е чак плашещо. Няма да прилича на форум, а на портал. Това не променя външият вид като цяло. Утре ще ти направя снимка какви са опциите и ако искаш да проеменя някоя.

Link to comment
Share on other sites

На скрийншотовете имаше опции за цветове най-малкото. Също и тия анимации са доста lame. А и без снимка на фона, горе седи грозно с бял текст на сив фон.

Link to comment
Share on other sites

Много е бавно пак всичко. Един елементарен рефреш на главната директория ми отнема 4-5, че и повече секунди.

Влизане в разделите ми отнема също 4-5 секунди.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, на мен ми звучи за много лош написан софтуеър, какво общо има базата данни (темите и мненията) със форумния ъпдейт, това при всеки ъпдейт да се прави реиндексиране на базата е леймърско...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vinyl_master said:

Не знам, на мен ми звучи за много лош написан софтуеър, какво общо има базата данни (темите и мненията) със форумния ъпдейт, това при всеки ъпдейт да се прави реиндексиране на базата е леймърско... 

Нямам обяснение. Предният път имаше логика понеже беше от много стара версия към доста по - нова. Сега обаче е от 4.3.6 към 4.4.1. Не е толкова голяма разликата. От друга страна този път това индексиране върви много по - бързо. Дали е частично или са по - оптимизирани заради предишният път... Би трябвало до края на деня или през нощта да приключи.

Link to comment
Share on other sites

Потвърждавам, и при мен си е все така мъчително мудно повечето случаи. Тия дни пак ли е имало ъпдейт на софта? Всеки път ли ще има с дни и седмици реиндексирания със съответните лагове?...

Колкото до IPB, преди години бях се запознал в по-голяма дълбочина в кода му и ми направи голямо впечатление как всичко е правено с огромен приоритет към това "всичко да е максимално гъвкаво и за поддръжка" почти без оглед кое колко товари и колко е неефективно по отношение на скорост и пъргавина. Не знам напоследък дали има промяна, но явно са продължили по тоя път и не се учудвам, че става все по-муден софта.

Какви реиндексации всеки път дори при минорни ъпдейти имат нужда да извършват...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tedy said:

Какви реиндексации всеки път дори при минорни ъпдейти имат нужда да извършват...

Според IPB - пълна. Повечето неща приключиха бързо, но все още върви индексирането на мненията. Миналият път отне дни, но сега е значително по - бързо. Само за последните 3 часа напредна с 10% и вече е на 91%. До няколко часа ще приключи.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, netrootbg said:

Индексацията завърши. Би трябвало вече по - добре да работи форума.

Моля те да ми качиш няква зелена тема. Просто така си бях свикнал със зеленото в старата версия, че сига ми е ултра тегаво.

Link to comment
Share on other sites

Някъде бях видял зелена. Лично за мен вади очите, но ще ти кача. Ще се постарая утре да го направя това нещо. И на Ангел съм му обещал да му кача пълната версия на една от темите.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

Някъде бях видял зелена. Лично за мен вади очите, но ще ти кача. Ще се постарая утре да го направя това нещо. И на Ангел съм му обещал да му кача пълната версия на една от темите.

Благодаря ти.

Link to comment
Share on other sites

Да, продължава да е мъчително муден и бавен форумът. Така по естествен път се "филтрират" повечето потребители май, особено малко по-нервните. Е, има и моменти и цъкания, на които реагира по-бързичко, примерно за 1 секунда.

За мен лично, новите версии не дават абсолютно нищо нужно и полезно освен някакви залъгалки като ajax-глезотии и разни заоблени глупости, за сметка на това ползваемостта (пъргавостта и отзивчивостта) се влошават с всяка версия. Форуми с много повече постове и теми нямат никакви проблеми с пъргавината, но разбира се не ползват IPB ;) . Просто констатация, аз лично не се оплаквам кой знае колко, защото рядко влизам тук.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Тъжното е, че никой от хората, които се занимават с поддръжката на форОма няма вина за проблемите. Предполагам, че проблеми със сигурността и експлойти са били причината, да се направи този ъпдейт. Но явно от IPB яко са оцапали гащите с продукта си. И по-лошото е, че надали ще е възможно вече мигрирането към друг тип форум, без това да доведе до сериозна загуба на данни (най малкото хиперлинковете надали ще работят)...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Така е, най-вероятно основно заради секюрити се правят ъпдейтите, а заедно с тях ти натрисат и купища "подобрения". Затова осъзнавам, че в постовете си съм леко досаден, защото няколко пъти споменах за IPB и алтернативни форумни системи (без даже да е сигурно, че проблемът е 100% от IPB), а знам, че е доста трудно мигрирането към друга система, което може би би създало повече проблеми, освен.... ако не се започне на чисто :) .

Да не би пък самия сървър нещо да има ботълнек, да се занимава и с други тежки неща или нещо друго около сървъра..

Точно хиперлинковете надали ще са проблем ако се мигрира, но там могат да се объркат куп неща по принцип. То не пречи ако на някой някога му се занимава, да си поиграе за спорта да пробва експорт или клониране на база маза, и да пробва една миграция към тестов сървър :) .

Link to comment
Share on other sites

Има софтуеъри за миграция от ипб към нещо друго, но проблема няма да е в това. Все си мисля, че има много настройки с който да се забързат нещата, както и на софтуерно ипб ниво, така и на сървърно.

Link to comment
Share on other sites

Излезе нова версия на форума: 4.4.2

Уж подобрявала разни бъгове... :censored2::wacko:

Интересно дали пак ще тръгне индексиране на базата данни.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, netrootbg said:

Уж подобрявала разни бъгове... :censored2::wacko:

 

:D Еми щом подобрява бъговете, поне да е пълна програмата с .. бъговете.

Честно да си говорим, последните дни като че ли е лееко по-пъргав, но пак като че ли по-често е да се бави доста.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...