Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

 

6 minutes ago, RaptoR said:

 

Къде по-точно видя да казвам, че НЕ Е ПРОБЛЕМ??? Вие наред ли сте или ви е напекло в Пловдив???

 

2 hours ago, RaptoR said:

 

Между другото аз не разбирам какъв е тоя рев... Какво като лагва леко? Дайте сега да засерем целия Форум заради тая работа. всъщност закъде толкова бързате?

 

Добре, не си казал в прав текст, че "не е проблем", а че "не е голям проблем, ще живеем и с него, щото и Фейсбук лагва". Същото.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не се дрънкайте за глупости... разбира се, че ще направя каквото мога да реша проблема... мен би ме дразнило също да поствам в тема и да чакам 1 минута за пост... Най-важното е да разбера кое точно бави процеса на постване...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

Добре, не си казал в прав текст, че "не е проблем", а че "не е голям проблем, ще живеем и с него, щото и Фейсбук лагва". Същото.

 

 

Ангеле, да ме прощаваш, ама не си добре нещо ми се струва... Няма какво повече да кажа. То е ясно, че тотално абнормалната ти интепретация на думите ми води до последващите ти коментари. Как ги съчиняваш тия просто не мога да разбера. Оставам без коментар, то няма думи просто. 

Link to comment
Share on other sites

:) Ако ферманите ми ти убиват мозъчни клетки, следващия път значи се опитай да помислиш трезво над писаното - тогава ще започнат и да се поразвиват вместо да умират.

За бетона - всеки трезвомислещ член на форума отдавна е видял кой е бетона в този, и в повечето други спорове. Ама то когато липсва common sense, наистина е много трудно да се дискутира, и всичко се превръща в една караница на висок тон (образно казано, и всеки вижда откъде идва високия (заядлив) тон). Както бях казал преди, въпрос на възпитание и ценностна система.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Veno said:

Не се дрънкайте за глупости... разбира се, че ще направя каквото мога да реша проблема... мен би ме дразнило също да поствам в тема и да чакам 1 минута за пост... Най-важното е да разбера кое точно бави процеса на постване...

 

Тъпото е, че старите версии нямаха абсолютно никакъв проблем.

В Бг-мама също не оставят големи теми. Затварят ги на определен период или брой постове. Може причината да е същата.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tedy said:

:) Ако ферманите ми ти убиват мозъчни клетки, следващия път значи се опитай да помислиш трезво над писаното - тогава ще започнат и да се поразвиват вместо да умират.

 

Не може да се мисли над безсмислици. Интересно е, Теди, как си и вярваш на тия писания. Но пък както каза един съфорумец - този човек се случва да спори сам със себе си, какво да говорим...

=======================

Ангеле, верно ли бре? Тоест това дето го казахме преди тая поредна излишна тирада успя да го прозреш чак сега? Вземи сега Теди с тебе и почнете да се оплаквате на съпорта на IPB, а Вено едва ли е имало съмнения, че ще направи всичко възможно, каквото зависи от него, както ей така случайно е правил 17 и нагоре години. 
Задължително обаче за да стигнем до изходната позиция трябва да се изпише една страница дивотии, предимно не, а само по мой адрес. Винаги съм се смял на тия неща, но вече се изтъркаха, изморяват ме и което е по-важно - имам си много по-приятни занимания. И все по-добре ми е като правя седмични и повече паузи от Форума. Така и така с всички имам директна връзка. 

Link to comment
Share on other sites

Ти пък си готов веднага да подемеш една теза, без значение дали я разбираш и дали реално тя е причината... и доста "усърдно" да я следваш и защитаваш до смърт :) .

Аз ти казвам, че много често просто цъквайки да отида на индекс страницата ме бави по над 6 секунди... и при не толкова големи теми....

Да не говорим, че от самото начало аз "виня" IPB с техния калпав софтуер. В случая предположих, че все пак може да се проверят логове, да се види натоварване, защото НЕ винаги цялата причина за едно бавене идва от калпавия софтуер, и примерно един допълнителен индекс в базата примерно би могъл да промени от земята до небето. Такива ми ти работи..

 

Иначе няма какво да си вярвам, това което си цитирал беше философско размишление. Беше ясно, че според теб ще са безсмислици :) . Моят спор беше с теб и твоите агресивни поведения след напълно нормални форумни изяви и мнения, за което и други ти обръщат внимание често, но явно ... всичко отива в графа безсмислици и всичко е излишно - ти винаги си прав и си готов да агресираш до крайности за това. И аз имам някакъв проблем в тази насока, признавам, но ти си шампион :) . Аз поне се опитвам да се поправям и смятам, че имам напредък през годините. Бих се радвал и ти да излезеш от това състояние някой ден, но първата стъпка е човек да признае пред себе си, че има проблем, нещо което при теб засега не се вижда на хоризонта.

 

Edit: За наличието на по-приятни занимания, няма смисъл това да се повтаря във форум. Ако човек има такива, просто си ги върши без да "натяква", и не отговаря, не чете или не пише във форума да отговаря на някой си човек вътре. А ако го прави, явно и това му доставя удоволствие. Ето, на мен ми доставя да пиша и да се опитвам да те накарам да разбереш какъв проблем имаш според доста хора (доста от тях избягаха оттук), и да видя дали може да бъдеш докоснат по някакъв начин, и това да казвам дали имам по-приятни занимания от това да правя това, е напълно излишно, и даже леко глупаво.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RaptoR said:

 

Ангеле, верно ли бре? Тоест това дето го казахме преди тая поредна излишна тирада успя да го прозреш чак сега? Вземи сега Теди с тебе и почнете да се оплаквате на съпорта на IPB, а Вено едва ли е имало съмнения, че ще направи всичко възможно, каквото зависи от него, както ей така случайно е правил 17 и нагоре години. 
Задължително обаче за да стигнем до изходната позиция трябва да се изпише една страница дивотии, предимно не, а само по мой адрес. Винаги съм се смял на тия неща, но вече се изтъркаха, изморяват ме и което е по-важно - имам си много по-приятни занимания. И все по-добре ми е като правя седмични и повече паузи от Форума. Така и така с всички имам директна връзка. 

 

Умишлено пропуснах адресираното към мен мнение. Ти реши да продължиш обаче.


Не мога да разбера какво се опитваш да ни кажеш в момента?
По някаква причина ни нападаш като докладваме някакъв проблем, след като човекът, който се опитва да реши проблема е написал, да пишем тук ако проблемът не бъде решен.

Първо ни обясняваш как "кво като има проблем?".

После ни обясняваш колко сме тъпи, едва ли не, че докладваме проблем, който зависел от IPB (сякаш това не го прави проблем).
Сега реши и като жертва да се изживяваш.
Никой не е очаквал от ТЕБ да решиш проблема със забавянето. Просто ти самичък реши, по някаква причина, да се намесиш като защитник на нещо (неясно какво). Какво защитаваш, при положение, че никой, никого не обвинява?
С tedy просто ДОКЛАДВАМЕ ПРОБЛЕМ!

Link to comment
Share on other sites

Теди, от месеци, пардон - още от ъпдейта май се говори за тоя лаг и се повтаря едно и също. За тия бая месеци, тъй като случайно все пак познавам хората, които се грижат, няма как да изпитвам съмнения, че са проверили каквото и където трябва. И понеже това ДАЛЕЧ няма да е първото голямо и миризливо лайно на IPB хич, ама хич няма да се учудя ако те са проблема. Даже съм сигурен, че са те над 90%. Оставям едни 10%, защото все пак не съм гледал админите в ръцете. 

ЕДИТ: Ангеле - SEEK HELP

Link to comment
Share on other sites

Ама разбира се! :laughing1:
 

=====================================

А сега нещо по същество. Ще питам после Вено ако не забравя дали не можем да направим като Замунда по време на скандала и да има архив на форума за сваляне. Мисля че не е лоша идея, защото всичко се случва. Никак няма да е лошо да има копия на различни места за всеки случай. 

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, съжалявам, че пускам този, признавам си леко заядлив, пост, но ... моля те недей да го питаш за да не ти се изсмее :) .

Вероятно го правиш от добро сърце, но както каза w00x, бекъп 99.9% тече някъде сигурно и офсайт, а и обемът надали е много голям. Имам една база данни от около близо 100 милиона записа в около 150 таблици, която експортирана и 7z-ипната се сбива до около 3-4ГБ, а файловете на сайта надали са повече от 100-тина MB некомпресирани.

Тва с бекъпа при потребители беше едно време, времето на варезите, когато опасността някой орган да цъфне някъде беше реална :D .

Link to comment
Share on other sites

Ние че си говорихме съвсем други неща допреди малко и форум не споменахме е едно, но не виждам какъв е проблема. Много добре знам, че някъде някакъв бекъп има. Нищо не пречи да го има на повече от едно място ми се струва. Ей така за спорта. 
Обърни внимание как не отварям дума дори за заяждане в един съвесем нормален пост, което е твой специалитет.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо щях да ти повярвам докато не стигнах до последния пасаж в последното изречение. Ама карай, постът е публичен. Специалитетите всички ги знаем нормалните потребители, видно за всички, вкл. както ще потретя - за многото избягали оттук през годините. Това, което "признах" горе беше шеговито, видно от емотиконата.
Иначе викаш нищо че сигурно го има на 3-4 места (повече от предостатъчно), да го има на още 20-30, за спорта :D . Но иначе да, опитваш да помогнеш, това вече го знаем. Както казах, навремето по съвсем други причини се правеше онова.
И аз не отварям дума за заяждане :D .

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, tedy said:

Тъкмо щях да ти повярвам докато не стигнах до последния пасаж в последното изречение. Ама карай, постът е публичен. Специалитетите всички ги знаем нормалните потребители, видно за всички, вкл. както ще потретя - за многото избягали оттук през годините. Това, което "признах" горе беше шеговито, видно от емотиконата.
Иначе викаш нищо че сигурно го има на 3-4 места (повече от предостатъчно), да го има на още 20-30, за спорта :D . Но иначе да, опитваш да помогнеш, това вече го знаем. Както казах, навремето по съвсем други причини се правеше онова.
И аз не отварям дума за заяждане :D .

 

Пусти бегълци да му се не види. (смях през сълзи)
Теди, наскоро прочетох как ти никога не си го ползвал, но знаеш, че не работи и спрях да обръщам внимание на всичките ти тиради. А едно време ги четях, дори с интерес. Ти сам си прави изводите. Аз пък като по-прост ще си поискам едно копие на архива. 

Link to comment
Share on other sites

Кое съм писал че не съм ползвал, че нещо не ти следвам мисълта?

Иначе явно и това е разлика между нас - аз пък все още ти чета постовете и в много редки случаи бих казал, че не бих обръщал внимание на нечии постове, колкото и глупави или нелепи да са по принцип. Може би заради специфичната липса на активност тук, всеки пост е интересен за мен :) .

По-добре дълги тиради отколкото негативно-лъхащи постове, бих казал.

 

P.S. И всъщност откъде започна всичко - ти каза, че не разбираш "реването" или в този дух, ние ти отговорихме аргументирано това, което не разбираш, и оттам се започна как ти си по-прав (нещо за което парадоксално ти обвиняваш(е) мен по различни теми).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tedy said:

Кое съм писал че не съм ползвал, че нещо не ти следвам мисълта?

Иначе явно и това е разлика между нас - аз пък все още ти чета постовете и в много редки случаи бих казал, че не бих обръщал внимание на нечии постове, колкото и глупави или нелепи да са по принцип. Може би заради специфичната липса на активност тук, всеки пост е интересен за мен :) .

По-добре дълги тиради отколкото негативно-лъхащи постове, бих казал.

 

P.S. И всъщност откъде започна всичко - ти каза, че не разбираш "реването" или в този дух, ние ти отговорихме аргументирано това, което не разбираш, и оттам се започна как ти си по-прав (нещо за което парадоксално ти обвиняваш(е) мен по различни теми).


Аз много добре разбирам реването, именно защото следя всичко тук от много дълго време. Само че да се реве за едно и също с месеци става, да кажем, безсмислено. Дебело подчертавам, че в цялата работа не съществува нещо, което да не разбирам.  Например добре разбирам какво ви дразни. Например много добре разбирам, че админите се опитват активно да разберат какъв е проблема. Разбирам също, че това не им е приоритет и отнема време от личното им, за да го свършат. Сигурен съм, че ще го свършат и вероятно вече са го свършили. Почти напълно убеден съм, че лайното е от IPB. Ще търпя до следващ ъпдейт (не знам дали сте забелязали колко често Вено ъпдейтва напоследък - спомнете си преди как сме карали години на една версия) и ще се надявам тия некадърници да си оправят лайната. Ако не ги оправят, ще си търпя няколкото секунди лаг при постване. При мен са тояно 3-4 и само и единствено при постване. Сега ако някой му става толкова лошо, че да припада и приритва по време на тия 3-4 секунди - съжалявам. Нямаме собствена форумна платформа. 
Аргументирано сте отговорили за кое, Теди? Че съм изгонил контингента на Форума? Тая дъвка се сгомняса вече, сменете рефрена, че и на мен дори вече не ми е смешно. И никъде не съм коментирал правота - вземете вече се отървете от тия комплекси или поне се опитайте. Въртим се в безсмислен кръг с едни и същи глупости, вместо да говорим по същество за полезни неща. Пак повтарям - не по 10 - по 20 дена паузи ще почна да правя, че за жалост е полезно...

Link to comment
Share on other sites

Аргументирано за това защо е дразнещо и честичко се споменава в тази тема лага.

И недей да преекспонираш нещата. Чак до припадане вследствие няколкото секунди лаг никой не е стигнал! Доста обичаш да докарваш всичко до крайности само от един пръст, лапваш цялата ръка. Скачаш агресивно на почти всичко, това е видно за всички. И аз понякога го правя, но ти както казах, водиш с много.

"не съществува нещо, което да не разбирам "

- еми явно трябва по-често да го повтаряш, защото ние ти отговорихме на пост, където беше написал "не разбирам защо....".

За изгонването на контингент е отделна тема, която понякога се дава като тих пример в подкрепа на думите ми за силно агресивното ти поведение, което често съчетано с положението на модератор, спомага някои хора да си тръгват и без да са реално наказвани от теб или от когото и да било. Което е още по-показателно. Но явно сме на възраст, когато да се променим изисква огромни усилия, най-често безуспешни.

P.S. За паузите, помисли защо изобщо се налага да правиш паузи, това и аз съм го преживявал и знам, че е пореден показател за характера - нещо което поне се стремя да променя в себе си.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди, това за силно агресивното моля те си го избий от главата. Много рядко се е случвало да бъда въобще агресивен тук, на пръсти се броят такива случаи и винаги е в отговор на нещо. Тези твои сънища за моята агресия не знам откъде ги доби, но точно както Ангел вчера ми вменяваше думи, ти се опитваш да ми вменяваш състояния и поведение. Не искам с думи да ти казвам как изглежда това отстрани, че пак ще изфантазираш някаква моя несъществуваща агресия. Не съществува нещо, което не разбирам В ТОЧНО ТОЗИ КАЗУС и ще трябва за вас с Ангел да викам Владо Береану, белким някога разберете какво говоря като останалите. Да ми вадиш изрази от контекста е меко казано смешно - не сме втори клас ми се струва. 
Положението ми на модератор абсолютно нищо не означава и не променя. Верно ли още има хора да си мислят нещо друго? В този Форум познавам всички активни и то повечето на живо. За това, Теди, говоря прямо и откровено, без лицемерие и лиготене. Ако бъркаш това с агресия - not my problem. 
А паузите - паузите са спонтанни, не умишлени. Просто вече не изпитвам липсата на някои хора, тъй като познанството ни е минало на доста по-високо от форумното ниво. И така неусетно мога и 10 дни да не погледна изобщо какво става. Преди време не беше така. Хората се изнесоха към масовите социални мрежи и форумите като нашия затихват неизбежно. Не съм ви аз виновен, че хората ги няма - светът се променя и развива. Ако си бил тук преди Фейсбук си припомни какво беше. 

Link to comment
Share on other sites

Аз говоря не само мое мнение, и е по-важно другите какво мислят, иначе сам човек естествено винаги ще се изкарва "невинен" (образно казано).

Агресията е очеизвадна за всички, а това кой се опитва да ти я каже в очите е съвсем друг въпрос. Агресията не е да отидеш да извадиш очите на отсрещния. Тя е словесна и т.н., има различни измерения. Даже си стигал до обиди, които доскоро приемах с усмивка, защото мислех, че не ги мислиш, и все още мисля така, а че винаги първо пишеш преди да помислиш. Ако ти това наричаш "прямо и откровено", Ок. Живеем в свят, в който 100% прямост и откровеност са вредни, ако щеш капка лицемерие е полезна, защото най-малкото те спира да пишеш неща, които не мислиш реално, но другите не могат да го разберат. Затова и аз лично нито те имам за враг, нито бих имал проблем да се видя и дори да пия нещо с теб. Казвам го директно. Ти вече каза някакви неща многократно за тъпи постове, тиради и т.н., с което се чудя дали ти би имал проблем с мен, но ето, аз казвам директно, че все още "вярвам". Което не пречи да изказвам постоянно мнението си, че пишеш агресивно във форума, за съвсем нормални неща и аргументи (съвсем принципно) и че не умееш изобщо да взимаш предвид тези елементарни неща в една дискусия или спор.

Положението ти на модератор има значение в един форум, малко или много то предоплага някакъв вид (полезен) страх. В случая в този форум правила почти няма (вкл. от модераторите), с малки изключения, така че може би този аргумент е с по-малка сила. Не е упрек, а наблюдение.

За затихването и фейсбук е така. Нещата се променят. Но аз лично познавам поне 5-6 човека (а не познавам лично особено много съфорумници), които са напуснали с главна причина теб. И смятам, че поведението ти към останалите наистина спомага за това. Забалежи - спомага, а не че е единствена причина. Влизам и в други форуми, но тук обезлюдяването като че ли е най-изразено. В един по-голям има същия феномен, подпомогнат от един модератор, но там нещата са в по-малки размери заради доста повечето потребители (и модератори) по принцип.

В този ред, на база малкото потребители тук, би следвало да се очаква по-бързичко да зарежда форумът :) . Както казах, аз бих проследил къде и кое бави, защото не е 100% сигурно че 100% проблемът е в IPB. Или поне ако те няма да го оправят (което се очертава най-вероятно), ако е възможно с някакви дребни промени/намеси да се пооправи. В Уеб света нещата са според мен значително по-зле спрямо нативното програмиране за Windows примерно, защото има доста и различни неща извън контрола на потребителя, далеч повече неща, които могат да се объркат и от потребителя и т.н.

 

P.S. Тази тема е съставена от жалките 95 (95 * около 25 поста на страница = ~2300 поста) страници само, и въпреки това чаках около 1 минута да се постне поста.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, UzITo said:

 Немога да пускам коментар в тази тема. Не виждам да е заключена или бъркам нещо? 

 

SteveN се оплака от същото.

Аз пробвах да пусна пост и нямах проблем.

Ще може ли някой да погледне за вероятна причина?

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2019 at 1:54 PM, Veno said:

Не се дрънкайте за глупости... разбира се, че ще направя каквото мога да реша проблема... мен би ме дразнило също да поствам в тема и да чакам 1 минута за пост... Най-важното е да разбера кое точно бави процеса на постване...

Не знам дали някой от спорещите прочете това мнение. Моля, прочетете го отново.

Link to comment
Share on other sites

Аз го прочетох отдавна, и точно това (такова) мнение защитавах :) .

Само да не се разпали пак спорът, тъкмо затихна :D ...

По темата да не съм съвсем офтопик, все още бави значително, дори цъкането за отиване в главната страница.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...