Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мхъм чак се е олял. Добре,че на Брандън Сандарсън книгите не са му чак такива локуми. Пътя на кралете за сега е много добра.Следващата част ще излезне до края на годината :P

 

 

това е трейлъра на Марсианеца ;)

 

Ридли Скот ще се постарае :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

По принцип рядко чета книги, но по препоръка на gado, започнах The Long Walk на Stephen King преди няколко месеца. Завчера я завърших. Книгата беше интересна, но нещо не ме впечатли чак толкова. Можеби защото я четох през големи интервали, а не за 2-3 дни.

 

 


И края нещо не го разбрах. В крайна сметка е жив и полудял от всичките емоции или мъртъв от умора?

 

 

 

Сега започнах The Hitchhiker's Guide To The Galaxy. Изданието с 5-те книги в него. Прочетох само първа глава от първа книга, и всичките му там уводи и предговори, но е много приятно и много забавно четиво. Ще взема да понаваксам с книгите ми се струва...

 

И така или иначе съм се разписал:

 

http://www.openingthebook.com/whichbook/

 

сайт за препоръки на книги по ваши критерии.

Link to comment
Share on other sites

Разходката се чете на един път! А пътеводителят... Личното ми мнение е, че тази сборната е много окастрена и е по-добре да се прочетат отделните издания, едно по едно.

Link to comment
Share on other sites

По принцип рядко чета книги, но по препоръка на gado, започнах The Long Walk на Stephen King преди няколко месеца. Завчера я завърших. Книгата беше интересна, но нещо не ме впечатли чак толкова. Можеби защото я четох през големи интервали, а не за 2-3 дни.

 

 

 

И края нещо не го разбрах. В крайна сметка е жив и полудял от всичките емоции или мъртъв от умора?

 

 

 

Сега започнах The Hitchhiker's Guide To The Galaxy. Изданието с 5-те книги в него. Прочетох само първа глава от първа книга, и всичките му там уводи и предговори, но е много приятно и много забавно четиво. Ще взема да понаваксам с книгите ми се струва...

 

И така или иначе съм се разписал:

 

http://www.openingthebook.com/whichbook/

 

сайт за препоръки на книги по ваши критерии.

На мен "разходката" ми е много любима книга. Понякога когато правя нещо трудно или много изморително се сещам за тази книга и се поставям на мястото на героя. Т.е. докъде могат да издържа човешките възможности.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера я взех и прочетох 120 страници :D 

Този Автор има склонноста да пише по-философски. Някои глави са само разсъждения на главния герой. Иначе за сега на мен ми харесва много. На моменти е доста брутална. 

Link to comment
Share on other sites

Това имах предвид - 4-5 часа в рамките на 1 ден да отделя само за четене, значи би трябвало да имам достатъчно свободно време за губене. ;)

Link to comment
Share on other sites

Четох от 22 до към 12:30 И след това просто почнаха да ми се затавярят очите.

 

Танасе тва е ясно и Пътя на кралете се чете на един дъх.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Левиатан се пробужда на  Джеймс С.А.Кори

Има още 3 преведени книги от поредицата. Подходящи за харесващите твърдата фантастика на Кларк, Нивън, Лем и другите големи пишещи научна фантастика от средата и края на 20 век, макар че в описанието на издателството жанра е фентъзи, а в послеписа на първата книга самия автор я определя като космическа опера..

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Погледнете на James Rollins- Sigma Force доста е приятна за четене тази поредица.

 

Аз от неговите книги бях чел Окото Господно и доста ми хареса :) Ако искаш може да хвърлиш един поглед.

 

Иначе снощи свърших първия том на Фондацията от Айзък Азимов. Много добра книга :) Скоро смятам да почвам и втория :)

 

Аз чета вечер вместо да ходя по кафета примерно или както каза Дядо Мраз намалявам спането, за да имам време за четене :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Приключих и с втория том на Фондацията + поредицата Роботите + още 2 книжки на Азимов. Доста ми хареса и незнам с какво да продължа :) Колебая се дали да не прочета някоя друга книга на Стивън Кинг (чел съм само два пъти Мъртва зона) или да започна поредицата -  Малазанска книга на мъртвите (някой ми я беше препоръчал). :)

Link to comment
Share on other sites

Stasio, прочети "Хиперион" на Дан Симънс :) Трудно ми е, ама много трудно да преценя за себе си кое е по-велико - "Фондацията" или "Хиперион" :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Stasio, прочети "Хиперион" на Дан Симънс :) Трудно ми е, ама много трудно да преценя за себе си кое е по-велико - "Фондацията" или "Хиперион" :)

 

Заинтригува ме :) До края на годината сигурно ще я почна и като я прочета ще споделя впечатлението си :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...