Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малко ми е мъчен на мен. Трудно ми върви четенето.

Иначе аз още се мъча с "Колелото на времето". Вчера довърших 9-та книга. Интересна ми е, но пусто големи локуми е разтягал тоя човек.

Link to comment
Share on other sites

"Роботите на Зората"...

Азимов е велик!

 

Азимов е велик, но не точно в серията за роботите. Ако искаш истинския Азимов без комерсионализъм и с цялото му човеколюбие прочети Немезида (ако не си я чел все още). И весела нова година :)

Link to comment
Share on other sites

Малко ми е мъчен на мен. Трудно ми върви четенето.

Иначе аз още се мъча с "Колелото на времето". Вчера довърших 9-та книга. Интересна ми е, но пусто големи локуми е разтягал тоя човек.

За сметка на това финала е малко претупан, но да речем, че си почти стигнал интересното :) Абе карай докрай, че иначе не е правилно да издържиш 9 книги и да не знаеш как свършва купона :) Според мене лично финала е мега тъп ама ... кой ме пита мене :)

Link to comment
Share on other sites

15724772_548667968655911_865557565436577

Това са моите последни закупени и прочетени попълнения. Щурмът на рептилите е с доста интересен сюжет, засягащ миналото на земята ни. А Своенравното хлапе си е пародия, навяваща малко настроението на Пътеводителя и Star Trek.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

"Роботите на Зората"...

Азимов е велик!

 

Няма второ мнение :) Аз ги изчетох и бях много впечатлен :) Прочетох ги буквално на един дъх :) Сега си взех Хиперион (по твой съвет) и до края на месеца смятам да ги започвам :)  В момента чета Джеймс Ролинс  - Карта от кости и доста ми допада :).  Също така прочетох и една коледна книга  Дядо Прас (Тери Прачет) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Току що приключих последната книга от поредицата за Dirk Pitt на Clive Cussler. 24 книги една след друга. Отне ми няколко месеца да ги прочета, но... чак ме е яд, че приключиха. Сега ще се насоча към другите негови поредици. Чел съм книги от тях и са отлични. Поставил съм си за цел да прочета всичко издадено от него. С моята скорост на четене до края на тази година би трябвало да се справя с останалите 44 книги :). Горещо препоръчвам неговите творби. Вече няколко човека зарибих с тях. Специално заради неговите книги си купих нов Киндъл...

 

edit:

Всъщност не си купих нов Киндъл, подарък ми е от TED.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

 

Ами като цяло е зарибяваща, но според мен поне 5 от книгите са излишни...(от 10 до сега)...,а имам още 3 да прочета...

Хапсолютно. Интересното като цяло предстои но предполагам ако се замислиш би трябвало да стоплиш накъде вървят нещата. Последните 3 май бяха писани от Сандерсън и си струват. Пропускай скапаните описания на неща дето вече ги  знаеш и карай нататък :)

Link to comment
Share on other sites

Дааа, това е супер изнервящо. Едни и същи неща описани по хиляда пъти във всяка книга. Много добре знам как изглежда Камъка и Тар Валон, и Кемлин, и облеклото в детайли (с везмо, с дантела, без дантела, коприна обшита с кожи, баси по едно време реших, че съм на модно ревю) на целия свят. Но все пак историята е интересна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Хипериона ми върви много трудно :( Докато го чета прочетох 2 книги на Джеймс Ролинс от поредицата Сигма :),  Майстора и маргарита (много добра и забавна книжка) и Кучешко сърце на Михаил Булгаков. В момента се чудя дали да не започна Тъмната кула на Стивън Кинг. Някой може ли да даде някакво мнение за поредицата ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Току-що приключих Blowing up Russia by Alexander Litvinenko & Yuri Felshtinsky. Уникална книга, разбира се стриктно забранена и недостъпна в Русия, за тоталното овладяване на държавата от КГБ, представяща тонове суха фактология от самия извор - човек минал през най-важния отдел в системата и в края на краищата заплатил с живота си изнасянето на въпросната информация. Основно материалите се отнасят за периода в края на 1999, когато в Русия се извършват серия от атентати с взривяване на жилищни сгради (и един ключов неуспешен такъв в Рязан, който изважда много неща на светло), свързани с инициирането на втората война в Чечня и възхода на В.Путин. Книгата се чете бавно и тежко, защото просто е лавина от фактология, а не художествен екшън.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Петата Купа",
Дан Симънс

Не бях чел нищо друго на този автор, освен "Хиперион", които обожавам и тази книга определено ме учуди :) Приятна и странна :) Имах нужда да почна да чета отново :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...