Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Oblivion (2013)

Неочаквано добър, честно казано. Не съм си и помислял да му дам шанс, още от трейлърите не ме грабна, а и Том Круз не ми е от любимите актьори... Но явно това ще се промени. В последните му филми, които съм гледал, си играе повече от добре.

Замисълът му е добър, изпълнението му е добро и целият е добре изпипан и завършен. Хареса ми.

Естествено не на всеки би му се понравил. За хора, които искат яко пуцане и действие през цялото време, сюжет достоен за Оскар или нещо такова, филмът не е за тях. Но ако ви се гледа стойностна фантастика, представяща един завършен и навързан сюжет, с добри, но ненатрапващи се ефекти, то ви препоръчвам да му дадете шанс.

8/10

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

INTERSTELLAR

 

Днес най-накрая отидох да го гледам. Филмът е уникален - едно от най-добрите Sci-Fi за последните десетина години. Всичко е на изключително ниво, като се започне от сценария, мине се през "реалистичното" пресъздаване на физиката и не на последно място разбира се актьорската игра! Няма по-драматично представяне (поне от познатите ми стотици филмови заглавия) на фундаменталните закони на вселената, в която живеем!

Link to comment
Share on other sites

GONE GIRL

 

Филмът определено не е лош, но някак си си мисля, че можеше да е с 20-на минути по-къс...  :grin:

 

THE EQUALIZER

 

Този ЯкШАн е клиширан, но няма как да не видя филм с Дензъл. Заслужава си гледането.

 

HANSEL AND GRETEL WITCH HUNTERS

 

Прилично зрелище с нелоши ефекти. 

 

I ORIGINS

 

Този филм определено не е за всеки. Бавен, муден, тежък, тъжен. Но си струва да се види. 

Link to comment
Share on other sites

Аз пък гледах Zero Dark Thirty

zero-dark-thirty-releases-a-uk-poster-12

 

П.С.Чудя се дали обаче е реален главния женски персонаж като личност или просто са заели някои негови качества без да го следват изцяло.Млада самотна мацка живееща изцяло за работата си.Която не е особено ..жизнеутвърждаваща.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

DAS FINSTERE TAL = THE DARK VALLEY

 

Жесток немски вариант на уестърн. Страхотна атмосфера, отлична музика. Просто жесток.

 

OUTCAST

 

По-скоро посредствен филм, в който не мисля, че Никълъс Кейдж трябваше да се снима. Все пак става за гледане.

 

THE DROP

 

Отличен филм, най-жестокия барман!  :laughing:

Наистина страхотно изиграна роля.  

 

HORNS

 

Неочаквано добър филм. Отначало като видях келешчето Хари Потър и бях готов да го отпиша, но се оказа много добър филм.  

Link to comment
Share on other sites

Дъ Круудс е готин, ама за онази ливадна торта Хензел и Гретел..., ше ме прощаваш! Истинско изтезание беше за мен да изгледам тридесетина минути от него.

Link to comment
Share on other sites

predestination-poster01-predestination-p

 

Predestination

 

след The Curious Case of Benjamin Button това е втория филм, който ми прави силно впечатление по отношение на наративния подход(начина по който една история бива разказана на зрителя), използван толкова умело от режисьор и сценарист(в случая са едни и същи, което със сигурност е от значение за да се постигне такава консистенция между игра и история). страхотна актьорска игра от итън хоук, но овациите като цяло ги обира сара сноук. не знам кой определя номинациите за оскари, но нейното изпълнение ми се струва, че заслужава внимание.

 

п.п. ... излъгах, че това е втория филм след "Странният случай с Бенджамин Бътън". де факто е третия. забравих да спомена Big Fish

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

I Origins - на същия режисьор като Another Earth.

За пореден път се убеждавам, че вкусовете ни за филми почти се препокриват.

 

I Origins е един от най-хубавите и смислени филми, които съм гледал тази година.

 

Направо трябва да си разменим линковете с рейтингите в iMDB. :)

Link to comment
Share on other sites

The Judge

 

Право в десетката! Двамата Робъртовци са отлични, както винаги, а Били Боб е черешката на тортата. 

+1. Бях решил да си лягам, че така или иначе минаваше 4, но направих голямата грешка да пусна този филм. Уникална актьорска игра. Препоръчвам с две ръце.

Link to comment
Share on other sites

 Адски тъп!

The Judge

 

Право в десетката! Двамата Робъртовци са отлични, както винаги, а Били Боб е черешката на тортата. 

 

Аз пък съжалих, че ти прочетох поста..., адки тъп и излишно дълъг!

 

+1. Бях решил да си лягам, че така или иначе минаваше 4, но направих голямата грешка да пусна този филм. Уникална актьорска игра. Препоръчвам с две ръце.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

THE JUDGE

 

Силен филм се прави със силни хора! Опеделено уникално добър. От години не е имало подобно нещо на екран. Минута по минута филмът е отличен. 

 

A WALK AMONG THE TOMBSTONES

 

Добре направен филм, но ми се струва, че Лиъм е време да разбообрази персонажите малко. 

 

DIVERGENT

 

В началото се стреснах, че това е някаква разновидност на ония безумно тъпите игри на глада, но този филм определено е по-добър. 

 

A MOST WANTED MAN

 

Макар и малко муден, филмът не е лош. Все си мисля, че можеше и по-добре да се оформи. 

Link to comment
Share on other sites

ADMIRAL - ROARING CURRENTS

 

Родина, чест, достойнство, дълг, мъст и много кръв - типичен азиатски военен екшън. 

 

THE TAKING OF DEBORAH LOGAN

 

Вече станаха доста филмите от този тип, но специално този е приличен.

 

JESSABELLE

 

Чудесно направен, останах много доволен. Добро попълнение в жанра.

 

OUIJA

 

Тук очаквах някаква посредствена интерпретация на тема Джуманджи, но филмът се оказа добър. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...