Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

В 500 days of Summer няма нищо непредвидимо, но това не е дразнещо. Просто всички сме били и в ролята на Самър, и в ролята на Том.

 

Историята е поднесена много болезнено искрено:

- What happened, why didn't they work out?

- What always happens? Life.

- And what you felt?

- What I`ve never felt with you…

Edited by second.life.syndrome
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Снощи гледах Шерлок Холмс и останах много доволен :) Отдавна не бях гледал толкова добър филм по кината :)

Link to comment
Share on other sites

The Invention of lying искрено ме разсмя

 

Размазах се от смях на рекламата на Пепси върху автобуса. "Пепси, когато нямат кола."

 

 

Brothers -273/10 :sick :sick :sick :sick :sick :sick :sick :sick :sick :sick :sick :sick :sick

Толкова съм шокиран в момента, че дори не мога да се сетя за по-тъп филм.

Link to comment
Share on other sites

Филма за мен е достатъчно хубав и нямаше въобще нужда да се замислям за послание, лайт-мотив или каквото и да е бил друго в тази насока. Актьорите бяха чудесно избрани за ролите си и са си свършили работата повече от добре.

За мен е една изключително добре разказана история на двама души, които търсят своите пътища и преминават през различни етапи докато накрая всеки намира това, което си е мислил, че търси или може би наистина е търсел.

Въпросът не е в посланието, а в начина, по който то достига до нас, в майсторството на разказвача. За мен е една изключително добре разказана история на двама души, които търсят своите пътища и преминават през различни етапи докато накрая всеки намира това, което си е мислил, че търси или може би наистина е търсел. Филма е много силен

и според мен би изиграл роля на някакво послание за хора, които нямат достатъчно житейски опит и не са минали през разнообразни връзки - все пак показва алтернативна за киното, но толкова обикновена за живота история, която доста от нас са изживяли по един или друг начин. Въпреки всичко за мен филма си остава романтичен и любовен по простата причина, че любовта е пъстроцветна и има прекалено много проявления, за да я заключим в стандартното "като се обичат младите - да се вземат"

 

 

В 500 days of Summer няма нищо непредвидимо, но това не е дразнещо. Просто всички сме били и в ролята на Самър, и в ролята на Том.

 

Историята е поднесена много болезнено искрено:

- What happened, why didn't they work out?

- What always happens? Life.

- And what you felt?

- What I`ve never felt with you…

 

Аз просто исках едно дамско мнение за коментар, а не статистика колко човека са били в подобна ситуация. Прекаленото генерализиране, каквото правите вие, води до задънена улица и с много думи накрая нищо не казвате. Аз примерно търся послание във всеки филм, който гледам и ако не намеря такова - то филмът е бил загуба на време за мен и това е нещо, с което не ангажирам останалите, просто защото това е моето усещане за нещата, затова не си ти човекът, който може да каже за кого може да е послание филмът и за кого не. Както и да е. Идеята ми беше съвсем друга.

Според мен мацката си правеше каквото си поиска с момчето по простата причина, че тя е по-студена и заради това гледаше много по-трезво на нещата от колкото той, който беше много по-чувствителен и емоционален от нея, което разбира се го заслепяваше и заради това не можеше да прозре истината, а именно че мацката просто се забавляваше с него докато той беше хлътнал до уши по нея, т.е. той беше единственият истински влюбен във филма. Кое е по-добре не знам - да си безчувствен, практичен и трезво преценяващ нещата или да си чувствителен, влюбчив и заради това понякога заблуден. Блажени са невежите може би или пък не.

Това ми се искаше да коментирате, а не да правите някакви генерални обобщения, грешни при това, които не са от полза на никого.

Link to comment
Share on other sites

Това ми се искаше да коментирате, а не да правите някакви генерални обобщения, грешни при това, които не са от полза на никого.

Хе, ами ти току що си го изкоментира, какво те интересува женската гледна точка. Щом "посланието" за теб е такова това е чудесно. Или искаш да чуеш "да, по-добре е да си безчувствен и студен, за да мислиш рационално вместо да си влюбен и загубен". Ако това работи за теб - ОК. Аз съм била и в двете ситуации, не мога да взема страна, не могад а коментирам едностранно. second life syndrome намери точния цитат, който казва всичко, не разбирам какво повече очакваш да коментираме и какво общо има, че сме жени. Да не би да сме от друга планета? Имаме три глави и пет крака? Наистина не разбирам точно какво си очаквал да чуеш.

Въпреки това филма си остава много хубав ;)

Link to comment
Share on other sites

District 9 - 10/10

 

Много му здраве на Avatar. Този филм го надминава многократно. И по идея, и по реализация, и по ефекти, и по послание (нещо, което много хора намират в Аватар, но така и не могат да го обяснят точно).

 

Всеки един детайл беше пипнат от гледна точка на ефектите. Дали всеки един детайл по историята е пипнат не съм се втелясвал толкова, защото филма прекалено много ме държеше в напрежение, за да ми оставя време да му търся кусурите.

 

В крайна сметка, ме накара да повярвам, че подобно нещо може наистина да се случва някъде по света.

 

Нищо не е спестено.

Link to comment
Share on other sites

Олеле малеле :laughing: С теб няма какво да коментираме филми повече. Да правиш сравнение между тези двата... Без коментар...

 

---------------------

 

DORIAN GREY

 

Като филм не е никак лош. Не съм чел книгата на Уайлд, не мога да правя сравнение, но ФИЛМА като такъв е добре направен. Интересен и увлекателен е, макар и предсказуем. Нека все пак не забравяме каква боза е в жанра - този филм си е направо за похвала.

Link to comment
Share on other sites

Филма не съмнено беше хубав и аз не съм чел книгата, но според мен въпреки всичко филмът не беше чак толкова добър. Можеше малко да се поразвие и удължи сюжета, да се навлезе малко повече в детайли, подробности. За мен лично някак си много набързо се разви и свържи сюжетната линия.

Link to comment
Share on other sites

Олеле малеле :laughing: С теб няма какво да коментираме филми повече. Да правиш сравнение между тези двата... Без коментар...

 

---------------------

 

DORIAN GREY

 

Като филм не е никак лош. Не съм чел книгата на Уайлд, не мога да правя сравнение, но ФИЛМА като такъв е добре направен. Интересен и увлекателен е, макар и предсказуем. Нека все пак не забравяме каква боза е в жанра - този филм си е направо за похвала.

 

Определено няма какво да коментираме филми :D

 

След като това недоразумение Dorian Gray ти е харесало...

 

Майната им на разликите с книгата и претупаната история, в която не се разбира какви са основните връзки между героите и се набляга на нещо, което е незначително.

 

Тоя филм като филм си беше супер слаб. Актьорите изобщо не бяха убедителни. Ама въобще. Филма беше прекалено кратък. Не може Аватар с 20 страници сценарии да го набутат в 3 часа, а този с 200 страници книга да е почти час и половина. Резултата е на лице.

 

И преди съм виждал разлика книга - филм, но това беше прекалено. Изобщо не знам как сте разбрали каквото и да е било (а най-вероятно и не сте) от този филм при положение, че не сте чели историята на Оскар Уайлд. Филма изобщо не ме накара да почувствам каквато и да е развръзка и чувства между актьорите. Да не говорим за трагедия и самообвинение.

 

Гледах го с човек, който не беше чел книгата и на края на филма му се извиних няколко пъти, че съм го накарал да го гледаме.

Link to comment
Share on other sites

Олеле малеле :laughing: С теб няма какво да коментираме филми повече. Да правиш сравнение между тези двата... Без коментар...

 

Олеле и на теб :laughing: И Аватар и Дистрикт 9 са Action | Adventure | Sci-Fi | Thriller, защо да не се прави сравнение? Само, където на аватар нито екшънът, му е екшън , да не говорим за трилъра-цели 3 часа,а сюжета-кенеф. За разлика от Дистрикт 9, аватар е поредна посредствена кинопродукция , която благодарение на реклама стана "най-великия и епичен филм", още преди да е излезнал по кината.

 

От мен още един глас за District 9 9.5

Link to comment
Share on other sites

District 9 определено ми влезе в личната десетка (дето одавна не е десетка, ама така е думата). Според мен е най-добрия sci-fi филм от ДЕСЕТИЛЕТИЯ насам. Писнало ми е от ефекти и шарениики без капка актьорско и режисьорско майсторство - ала Звездни Рейнджъри, Аватари, Матрици и Междузвездни Войни и прочие. Sci-Fi е Азимов, Стругацки, Клифърд Саймък, Артър Кларк... Забравих двама - Кори Доктороу и Гибсън. А не просто купчина компютърни ефекти, синя кожа и странни животни и корабчета и 3D - това е форма, която без съдържание си остава просто куха и кънти яко, без значение колко пари струва. На лъскавко и шаренко се радвах преди пубертета. Вече не ми стига. Поздрави за Камерън - успя да надмине предишния си "шедьовър" Титаник.

 

Moon също много ми хареса. Отново истински Sci-Fi, a не поредната дъвка...

 

 

П.С. и преди някой да се е обадил с размазващия довод за приходите - първи в десетката ми е филм, който едва ли си е върнал разходите, но това не значи, че не е страхотен - OldBoy (thanks to EmptySoul), така че приходите изобщо не са показател, тъй като дали и 20% от тях се дължат на майсторството на режисьора, актьорите и сценаристите?! Дължат се на факта, че филма е 3D и не става за гледане на пиратски копия, както и на добрата реклама и добрия маркетинг.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

District 9 определено ми влезе в личната десетка..............

+1 и от мен.

 

Sci-Fi е Азимов, Стругацки, Клифърд Саймък, Артър Кларк... Забравих двама - Кори Доктороу и Гибсън.....

Забрави и поляка - Станислав Лем. По неговия "Соларис" е другият ми филм в челото. Този на Тарковски обаче, а не осъвремененото му недоносче...

Link to comment
Share on other sites

Майната им на разликите с книгата и претупаната история, в която не се разбира какви са основните връзки между героите и се набляга на нещо, което е незначително.

 

Тоя филм като филм си беше супер слаб. Актьорите изобщо не бяха убедителни. Ама въобще. Филма беше прекалено кратък. Не може Аватар с 20 страници сценарии да го набутат в 3 часа, а този с 200 страници книга да е почти час и половина. Резултата е на лице.

 

Много ясно че нещо няма да ти хареса след като явно нищо не си разбрал. И не се пише "не се разбира", а "не разбрах". Не си все още филмов критик с меродавен авторитет, а и едва ли ще бъдеш :rolleyes:

 

И за чий х*й пак се споменава Аватар не е ясно, отделно пък кога му видя обема на сценария - не знам. За Дориан Грей е ясно, че явно филма се разминава с книгата.

 

Олеле и на теб :laughing: И Аватар и Дистрикт 9 са Action | Adventure | Sci-Fi | Thriller, защо да не се прави сравнение? Само, където на аватар нито екшънът, му е екшън , да не говорим за трилъра-цели 3 часа,а сюжета-кенеф. За разлика от Дистрикт 9, аватар е поредна посредствена кинопродукция , която благодарение на реклама стана "най-великия и епичен филм", още преди да е излезнал по кината.

 

Ти тука сам си си написал, че двата филма не бива да се сравняват, прочети си го :laughing:

 

Ебаси, гледайте Покахонтас и после Аватар. Епа тогава ще видите що е то...

 

Добре казано :laughing:

 

District 9 определено ми влезе в личната десетка

Moon също много ми хареса. Отново истински Sci-Fi, a не поредната дъвка...

 

За DISTRICT 9 писахме отдавна, че е шедьовър. Не само защото е замислен добре, а и защото няма разни до болка познати лица и бюджета му е смешен. Направено е от нищо едно голямо нещо. Което най-вероятно ще има продължение. Дано само не развалят чудесното начало.

 

---------------------------------------------------------------

 

DAY OF THE TRIFFIDS

 

Приятен за гледане филм. Няма нищо бляскаво в него, но е интересен и според мен заслужава да се види.

 

NORTH FACE

 

Невероятен. Очарователен. От мен най-висока оценка.

 

NOT FORGOTTEN

 

Изненадващо сполучлив филм (очаквах боза), лично на мен ми хареса. Интересна и добре филмирана история. Като цяло свежа идея.

Link to comment
Share on other sites

Много ясно че нещо няма да ти хареса след като явно нищо не си разбрал. И не се пише "не се разбира", а "не разбрах". Не си все още филмов критик с меродавен авторитет, а и едва ли ще бъдеш :rolleyes:

 

И за чий х*й пак се споменава Аватар не е ясно, отделно пък кога му видя обема на сценария - не знам. За Дориан Грей е ясно, че явно филма се разминава с книгата.

 

Аз много хубаво съм си го казал "не се разбира", защото просто не се разбира. Човека до мен също не ги разбра, а и как да ги разбере като даже не ги показаха? Нима ако бях филмов критик мнението ми щеше да е меродавно? Надали. Както не е и сега меродавно мнението на критиците.

 

И искам да ме просветиш, кое по-точно е това нещо, дето не съм го разбрал от тоя филм, че да ми хареса. Ти какво разбра, че заслужи похвалата ти?

 

Аватар го набутах точно на място. Че там сюжета е надут до безобразие, а тук е компресиран до безобразие. Аз реално и съм си го написал.

Link to comment
Share on other sites

Avatar 9/10

Вярно филма беше добър, даже много ми хареса, но не бих казал, че това филма за 10т. по мое мнение.

Top 250: #31

DISTRICT 9 1/10

Пълна парадоия на филм. Едвам го изгледах до края. Не знам дали може да се нарече филм. Но стига толкова за този филм, че един път за малко да се сбием, докато го коментираме, даже го има и на запис :wacko:

Top 250: #102

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

А колко бой щеше да ядееееш... :lol:

Не знам колко, ама знам че с бат Весо сме сила и не вярвам да е много

Link to comment
Share on other sites

Сега се връщам от Синема Сити, гледах

 

9d87gf9d78.jpg

 

Великолепен!

 

П.С. Само дето тея от киното се ос..ха и забравиха след рекламите да го разпънат на цял екран и от двете страни беше орязан филма.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...