Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малко стари ама затова пък златни Cube , Cube 2(Hypercube) & Cube Zero. Невероятни трилъри, дано направят и четвърта част.

Малко ще е скучно вече, това е малко като поредна част от The Final Destination. Въпреки, че обезателно ще го гледам ако има - но засъжаление в wikipedia няма нищо за евентуално продължение.

Това е един от любимите филми (поредицата).

 

Вчера гледах оригиналния Stargate (1994) и смятам, че филмът напълно отговори на очакванията ми независимо от различните герои. Сега разбирам какво попадение е Michael Shanks :)

Link to comment
Share on other sites

Вчера гледах оригиналния Stargate (1994) и смятам, че филмът напълно отговори на очакванията ми независимо от различните герои. Сега разбирам какво попадение е Michael Shanks :)

Ти не беше гледал оригиналния Старгейт????? Безкрайно съм учудена. Една от причините да не харесвам сериалите е защото героите от филма ги няма.

Link to comment
Share on other sites

Dead Snow - Забавен ужас :) Който обича зомбита, представени по смешен начин задължително да го гледа. Оценка 7/10 ... Май трябва да прилича на Zombieland, днес ще го гледам и ще кажа дали е така :)

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Ти не беше гледал оригиналния Старгейт????? Безкрайно съм учудена. Една от причините да не харесвам сериалите е защото героите от филма ги няма.

 

Не харесваш SG1 защото героите от филма ги няма? На мен пък особено Richard Dean Anderson ми допада повече как играе от Kurt Russel.

 

 

 

ПС: Invention of Lying - не беше лош. Не че съм кой знае колко впечатлен, но ставаше за разпускане

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

The Rebound

За пръв път да ми хареса нещо от романтичният жанр. Даже ако трябва да съм честен го свалих само заради Катрин Зита Джоунс. Но определено филма ми хареса.

 

Superbad

И тва ми допадна. Имаше бая комични ситуации, а тоя по-закръгления направо ми е идол :lol:

Link to comment
Share on other sites

Auf der anderen Seite/Yasamin kiyisinda/ На прага на рая (2007)

 

http://zamunda.net/details.php?id=146930&hit=1

http://www.imdb.com/title/tt0880502/

 

32507ck5.jpg

 

Драмата “На прага на рая” е филм на родения в Германия турски режисьор Фатих Акин. Неговото име нашумя през 2004 г. когато предишната му продукция “Срещу стената” беше високо оценена от критиката, а в последствие взе и наградата “Златна мечка” на престижния кинофорум в Берлин. “На прага на рая” е нов разказ за живота на няколко човека, търсещи любовта и собственото си място под слънцето. Заложил предимно на турски актьори Акин сам е режисирал, продуцирал и написал сценария за филма си, който е съвместна продукция между Турция и Германия. Крайният резултат накара немската критика да заложи именно на този филм, за да представи страната в категорията най-добър чуждоезичен филм на изминалите Оскари.

 

Мисля, че ще се хареса на тези,на които им допада европейското кино. Фатих Акин няма празно, препоръчвам също и Gegen die Wand (2004) и Im Juli. (2000) от същия режисьор.

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

Drag me to hell (2009)

 

Drag%20Me%20To%20Hell.jpg

 

Добър ужас. Разказва се за дейстието на циганско проклятие. Има своите силни страни, но не грабва с нещо специално. Все пак краят е добър 7/10.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Drag me to hell (2009)

 

Добър ужас. Разказва се за дейстието на циганско проклятие. Има своите силни страни, но не грабва с нещо специално. Все пак краят е добър 7/10.

 

На мен лично, краят ми развали филма.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично, краят ми развали филма.

И при мен така незнам как стана тази магия накрая, но въпреки това филмът не е лош изобщо !

Link to comment
Share on other sites

На мен лично, краят ми развали филма.

И при мен така незнам как стана тази магия накрая, но въпреки това филмът не е лош изобщо !

Тъй като не мога да намеря старото спойлер ще го оцвета в бяло.

На мен пък ми се стори много предвидим и въпреки че го гледах в полузаспало състояние предчувствах, че гадеталката ще умре и че писмото го размени в колата. Само на края мъжът й като държеше писмото си мислих, че той ще умре, а не тя.

На моменти тези летящи парцали към колата ми идваха в поовече, но просто по-добър край на филма не виждах.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Dead Snow - Забавен ужас :) Който обича зомбита, представени по смешен начин задължително да го гледа... Май трябва да прилича на Zombieland, днес ще го гледам и ще кажа дали е така :)

Хубав ли е ? Иии от къде мога да го изтегля,че сега догледах Zombieland и съм на такава вълна :D

Link to comment
Share on other sites

Хубав ли е ? Иии от къде мога да го изтегля,че сега догледах Zombieland и съм на такава вълна :D

Ами към края много заприличва на Zombieland, даже Dead Snow е по-добър. В замундата го има.

Та аз да си кажа за Zombieland - очаквах да е повече ужас или повече комедия, а то е някъде по средата и се е получило едно нищо. Много посредствен. Средна работа 5/10.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не мога да намеря старото спойлер ще го оцвета в бяло.

 

 

Аз също го разбрах края от момента в който изпусна писмото в колата, но точно затова и не ми хареса. Защото на такъв що годе интересен филм, му знаеш края 30 минути преди това. Да го бяха направили по някакъв друг начин. Това беше просто очевадно.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Аз също го разбрах края от момента в който изпусна писмото в колата, но точно затова и не ми хареса. Защото на такъв що годе интересен филм, му знаеш края 30 минути преди това. Да го бяха направили по някакъв друг начин. Това беше просто очевадно.

 

 

Помислих, че защото е с лош край. Нали ти оставяли чувство на недовършеност или нещо такова :)

Да, с края мога да се съглася, ако мъжа беше умрял би било по-непредвидимо и аз не очаквах най-простото да се окаже, но и така ми харесва, защото не е поредния happy end

 

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Tesis (1996)

http://www.imdb.com/title/tt0117883/

 

tesis.jpg

 

Анхела е студентка в кинофакултет и когато веднъж вижда прегазен от метрото човек, решава темата на дипломната й работа да е за насилието и жестокостта в средствата за масова информация. Помагат й нейния състудент Чема и преподавателя й Фигероа, който съвсем скоро е намерен мъртъв в киносалона на факултета. Анхела се сдобива с касетата, която е гледал Фигероа преди да умре. На касетата има запис на мъченията и убийството на студентка, изчезнала преди две години...

 

Първия пълнометражен филм на Аменабар - добро трилърче с леки хорър елементи. Малко по-дългичък дойде от необходимото, но така или иначе е интересен до самия край. Този филм бил вдъхновението за холивудския 8мм с Никълъс Кейдж, но него не съм го гледал.

Edited by Silver_bg
Link to comment
Share on other sites

DAYBREAKERS

 

Много добър филм! Нови и много приятни идеи в историята, чудесно изпълнение. Браво на авторите. Съветвам да изчакате по-добро качество, т.нар. скрийнър е зле, според мен си е чист ТС...

 

THE STEPFATHER

 

Още един сполучлив филм. Добър трилър.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Splinter - посредствен, нискобюджетен ужас. Едноклетъчни таралежи нападат :) Все пак не е съвсем за боклука - 5/10

splinter_poster.jpg

 

 

17 again - нещо като фантастичен вариант на Мисис Даутфайър. Става за губене на време 7/10

17again1_small.jpg

 

 

Hot Fuzz - Забавна комедия, не знам защо не съм е гледал до сега. Просто беше много добър. Особено на почитателите на английското кино трябва да се хареса. 8/10

Hot_fuzz.jpg

 

 

Sherlock Holmes - Един от най-добрите за годината. Въпреки че е дълъг, те унася и не усещаш как минава времето. Robert Downney Jr играе великолепно ролята си и филма е станал страхотен 10/10.

sherlock-holmes_poster-detail.jpg

 

 

Sydney White - американска, колежанска бозичка. С всичките братства, уч. президенти и т.н. 5/10

125.gif

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...