Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Woox, прати един имейл на ЛС и ще ти пратя моя договор за наем, ако искаш. От досегашния си опит, смятам че е покрива прилично нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като човек, който от 1997 си вади парите от наеми в сериозни цифри, патил ама патил, Ангеле - ела да те понауча на някои работи. Макар че апартамент е смешна единица по моите стандарти. Но е все пак имот, трябва да си подготвен. Моля те, МОЛЯ те обаче, ела с едноцветни чорапи. Да не ти давам пак Лъвчетата. :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Лъки, ето. За в къщи става. Ама за тия пари - толкова.

 

http://sportdepot.bg/bg/product/ab_fit_kombiniran_ured_sas_steper_-127962-MD1icmFuZCZicmFuZElkPTImZGl2aXNpb25JZD0xNzcmY2F0ZWdvcnlJZD00Mg.html

 

Ред. Тва да не се излъжеш да го вземеш.

http://sportdepot.bg/bg/product/ab_fit_kombiniran_ured_sa_006twoc-127618-MD1icmFuZCZicmFuZElkPTImZGl2aXNpb25JZD0xNzcmY2F0ZWdvcnlJZD00Mg.html

 

Ред.2 Това не съм го пробвал, но е плюс лежанката. Само дето е от китайската серия.

 

http://sportdepot.bg/bg/product/kettler_kombiniran_ured_classic_-67855-MD1icmFuZCZicmFuZElkPTEwMyZkaXZpc2lvbklkPTE3NyZjYXRlZ29yeUlkPTQy.html

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Като човек, който от 1997 си вади парите от наеми в сериозни цифри, патил ама патил, Ангеле - ела да те понауча на някои работи. Макар че апартамент е смешна единица по моите стандарти. Но е все пак имот, трябва да си подготвен. Моля те, МОЛЯ те обаче, ела с едноцветни чорапи. Да не ти давам пак Лъвчетата. :laughing:  

 

Нямам едноцветни черни чорапи, а аз за лъвчетата не се оплаквам изобщо. Даже смятам да си купя такива пантофки за в къщи. Въпроса ми беше просто за елементарен договор. Няма чак толкова какво да го разискваме, че да ти губя и времето. :)

 

Woox, прати един имейл на ЛС и ще ти пратя моя договор за наем, ако искаш. От досегашния си опит, смятам че е покрива прилично нещата.

 

Благодаря ти.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Диспозитива много хора го разбират по много начини. --------- Да не стане грешка, никого не съм искал да обиждам. Само давам някои идеи, и отбелязвам някой странни неща. Не че не може да си се водите свидетели на договора, ама е правно ирелевантно. А нормалните хора, нз. Само съм казал как е най-удобно. Щото даването на пари на ръка в наши дни си е авантюра.

Човек, стига с тези свидетели - прочети, че съм го писал при връчване на предизвестие за промяна на някое условие.  За парите - по тази логика и наемът трябва да се плаща по банков път, което за един наем от 200-400лв. е несериозно - до сега не съм попаднал на човек, който да иска такова нещо. В България 99% крият доходи и се страхуват от данъчните. :D То по друг начин не виждам как народът ще оцелее, но това е друга тема.  Може да има тетрадка, в която да се подписвате че са дадени и получени парите, че са платени сметките или нещо такова. 

 

...

Ако искаш дай и на мен един адрес да ти пратя и аз применер договор, пък ти ще си сглобиш най-подходящия за случая.  :))

Link to comment
Share on other sites

Задължително писмен договор, ама задължително!!!

Едни клиенти бяха пропищели от нагли наематели, които не можеха да изгонят от продадено жилище. Общо взето може да се наложи да докажеш, че нямаш сестра. Оправихме нещата, но не беше много лесно.

Aко договора не е вписан като тежест на имота могат да те цунат отзад. В момента в който си записан като собственик на имота можеш още следващия ден с полиция да им изнесеш нещата отвън.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не е точно така на "следващия ден", още повече пък да им изнасяш нещата (така можеш да си докараш доста проблеми). Като цяло, стигне ли се до принудително гонене на наематели, най-ефективното нещо е спиране на тока (което е и добра причина да не се прехвърлят партидите).

Link to comment
Share on other sites

Aко договора не е вписан като тежест на имота могат да те цунат отзад. В момента в който си записан като собственик на имота можеш още следващия ден с полиция да им изнесеш нещата отвън.

 

Изобщо, ама изобщо не става така. Предлагам да не се завързват излишни полемики повече. Казахме каквото има да се казва. Ангел да си направи един договор по собствен избор и толкова. 

 

Всъщност не е точно така на "следващия ден", още повече пък да им изнасяш нещата (така можеш да си докараш доста проблеми). Като цяло, стигне ли се до принудително гонене на наематели, най-ефективното нещо е спиране на тока (което е и добра причина да не се прехвърлят партидите).

 

Това е един от най-ефективните методи. Много бързо решава проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча от къде да си купя входна врата за апартамента? Да не е напълно китайски боклук, но да не е и 1000лв. Нещо евтино. Ако фирмата предлага и монтаж в цената е с предимство, защото така ще мога да взема по-хубава врата за същата цена.

Link to comment
Share on other sites

Врата, както вече коментирахме в друга тема, може да си вземеш от СОЛИД. Прилична, здрава и качествена. 

 

В момента и в Баумакс има някакви не лоши врати. Но бидейки входна, т.е. е добре да е здрава и с прилична брава, съветвам да се ориентираш към сериозна врата (като моята, която си виждал). Защото тия къмто 1000 лева след това минимум 15 години ще те държат спокоен. Или поне по-спокоен от останалите. Ако ще продаваш апартамента - сложи нещо евтино. Ако обаче ще си е твой, по-добре реши въпроса кардинално и завинаги. 

Link to comment
Share on other sites

Aко договора не е вписан като тежест на имота могат да те цунат отзад. В момента в който си записан като собственик на имота можеш още следващия ден с полиция да им изнесеш нещата отвън.

 

Тц, не позна.

Link to comment
Share on other sites

Врата, както вече коментирахме в друга тема, може да си вземеш от СОЛИД. Прилична, здрава и качествена. 

 

В момента и в Баумакс има някакви не лоши врати. Но бидейки входна, т.е. е добре да е здрава и с прилична брава, съветвам да се ориентираш към сериозна врата (като моята, която си виждал). Защото тия къмто 1000 лева след това минимум 15 години ще те държат спокоен. Или поне по-спокоен от оста*алите. Ако ще продаваш апартамента - сложи нещо евтино. Ако обаче ще си е твой, по-добре реши въпроса кардинално и завинаги. 

 

Няма да го продавам, ще го давам под наем. Вратата е супер зле в момента, затова трябва да я сменя, но не ми се дават много пари за врата и допълнително 100лв за монтаж/демонтаж.

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча от къде да си купя входна врата за апартамента? Да не е напълно китайски боклук, но да не е и 1000лв. Нещо евтино. Ако фирмата предлага и монтаж в цената е с предимство, защото така ще мога да взема по-хубава врата за същата цена.

След колко време ти трябва да се смени тази врата? Съвсем скоро ще правим поръчка за сравнително голяма бройка врати и ще получим прилична отстъпка. Ако искаш можем да те включим, но ще е следващият месец по някое време.

Link to comment
Share on other sites

Ами възможно най-скоро ми трябва по принцип, но така като гледам всички фирми имат някакви срокове та май няма да стане тая седмица. Изобщо не бях на ясно как стоят нещата. Мислех, че отиваш в магазина, посочваш вратата и на следващия ден ти я монтират на обекта.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв филм. Ако си купиш врата от Баумакс (примерно), монтажът си е твой проблем - може и сам да го направиш, днес дето се вика. Ако вземеш врата от специализирана фирма като Солид, се нареждаш по списък и чакаш. Мисля, че при тях монтажът си е в цената на вратата. Ако пък вратата е поръчкова като материал, цвят, брава и т.н. - чакането мисля беше месец. В момента Солид са станали гигант и може би нещата стават по-бързо, особено ако вземеш стандартна врата, която имат на склад. 

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв филм. Ако си купиш врата от Баумакс (примерно), монтажът си е твой проблем - може и сам да го направиш, днес дето се вика. Ако вземеш врата от специализирана фирма като Солид, се нареждаш по списък и чакаш. Мисля, че при тях монтажът си е в цената на вратата. Ако пък вратата е поръчкова като материал, цвят, брава и т.н. - чакането мисля беше месец. В момента Солид са ста*али гигант и може би нещата стават по-бързо, особено ако вземеш стандартна врата, която имат на склад. 

 

На сайта им пише, че монтажа е отделно.

 

Аз говоря за следващият месец. Няма да ти свърши работа.

 

Чакай да продължим на лични, че да не занимаваме другите.

Link to comment
Share on other sites

Аз. На Suunto обаче. Не си струва.

 

Ред. Поне аз не виждам смисъл от такова нещо. Беше допълнителна опция на компютъра и го пробвах от любопитство.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Тц, не позна.

 

Изобщо, ама изобщо не става така. Предлагам да не се завързват излишни полемики повече. Казахме каквото има да се казва. Ангел да си направи един договор по собствен избор и толкова. 

 

Това е една много интересна тема и ми се ще да се разясни. Как така хем няма да е вписано като тежест, хем договора няма да е с мен хем няма да мога да ги изгоня. То верно, че трябва да си изрод да ги изкараш без предизвестие, но не виждам причина да не може. 

 

След колко време ти трябва да се смени тази врата? Съвсем скоро ще правим поръчка за сравнително голяма бройка врати и ще получим прилична отстъпка. Ако искаш можем да те включим, но ще е следващият месец по някое време.

 

На мен ми трябва врата за мазето. Такива за какви пари могат да се вземат? За врата с каса говоря. В интерес на истината и врата от винкели би ми свършила работа, но не знам кой да викна да ми го направи и дали няма да излезе на цената на китайска врата. Пък е мазе все пак единствено не трябва да се отваря с ритник 

Link to comment
Share on other sites

Фитнес гурута и дедо :), другата седмица съм се засилил да купувам бягаща пътечка и всякакви напътствия и съвети ще ми дойдат добре, тъй като нямам идея какво търся. Сумата, която е заделена, е малка, но е от сърце - 350 или малко над 350 лева. :)

Разглеждайки из нетЯ, попаднах на няколко:

http://www.maxefect.com/store/8819-insportline-bqgashta-pateka-sprynkl

http://shopping.bg/actuell-magnitna-biagashta-pyteka-energy-001

http://shopping.bg/ab-fit-biagashta-pyteka

 

Какво ще кажете?

Link to comment
Share on other sites

Не мога да се сетя за по-голяма тъпотия от бягащата пътека. 

Вместо да потичаш на въздух, да се забиваш у дома.

За тея пари си вземи дъмбели, ако питаш мен...

Link to comment
Share on other sites

Това е една много интересна тема и ми се ще да се разясни. Как така хем няма да е вписано като тежест, хем договора няма да е с мен хем няма да мога да ги изгоня. То верно, че трябва да си изрод да ги изкараш без предизвестие, но не виждам причина да не може. 

 

Причината е именно в закона. Недай си боже пък да е семейство, социално слабо, с дете и т.н. В моята сфера например наемател може да тръгне да ме съди за щети ако е идиот. Затова в договора се записват условия, които ако се нарушат:

 

1. Спираш тока.

2. Ако не сработи 1. - задържаш имущество, без обаче да го пипаш.

3. Полиция и съдебни дела.

 

Аз например на Мотобойс им спирам тока по 2-3 пъти на месец. Поради простата причина, че всеки месец плащам 3-4 хиляди лева техен ток с мои пари, който те ми мотат после 10-на дена, като че ли съм банка. Като тракна шалтера и много бързо почват да намират пари. 

 

Този разговор е дълъг и не е за тая тема. Приготви нещо 20 годишно и ще ти обясня разни работи. 

Link to comment
Share on other sites

Дръжките на пътечката трябва да са по-дълги и да не са над предпазителя за крака, за да можеш и странично да се захванеш, когато решиш да си положиш ръцете.

Най-важния въпрос: За ко ша я ползваш?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...