Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Заключват се и тяхното появяване остава за мен мистерия... :)

 

Ама наистина са големи глупости, последно ме питаха:

- Мислите ли че световното бедствие във Фукушима е наказание за грешките ни? - на което, за пореден път с голямо усилие да не се разхиля, им отговорих:

- Изконното начало и дълбоко екзистенциална същност в еклектичната основа на този въпрос, не ни дава правото да поставим кратък и еднозначен отговор... - на което след кратко мигане получих само едно:

- Благодаря!

 

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе на едно Зипо му развалих щифта фиксиращ капак към тялото (кух щифт с глава и един пин който се втъква от другата страна (набива леко) пак с главичка - ама го изгубих) идеи? Ще сложа снимки утре.

Link to comment
Share on other sites

Приятелката ми има проблем, който трябва спешно да реши и искам да и помогна; за което се допитвам до вас.

 

Трябва да и се нареже шаблон с който боядисва орнаменти на стена, т. е. трябва да се изреже прецизно.

Сетих се за место където режат лепенки и е в кичука, което е най-удобното.

Това което ме интересува - за да се нареже точно шаблона, какво трябва да се направи; да се донесе някаква скица която е правилно начертана и по нея да нарежат върху по твърд картон или работят със някакъв компютърен формат по който реже някаква машина.

Питам за да знам какво да и кажа да прави.

Благодаря предварително за помощта.

Link to comment
Share on other sites

Кой знае колко кожи дерат за венчавка в Бачковския манастир? Не искам телефони, сайтове и препратки, ако може да ми отговори човек, който има информация от първа ръка.

Link to comment
Share on other sites

Приятелката ми има проблем, който трябва спешно да реши и искам да и помогна; за което се допитвам до вас.

 

Трябва да и се нареже шаблон с който боядисва орнаменти на стена, т. е. трябва да се изреже прецизно.

Сетих се за место където режат лепенки и е в кичука, което е най-удобното.

Това което ме интересува - за да се нареже точно шаблона, какво трябва да се направи; да се донесе някаква скица която е правилно начертана и по нея да нарежат върху по твърд картон или работят със някакъв компютърен формат по който реже някаква машина.

Питам за да знам какво да и кажа да прави.

Благодаря предварително за помощта.

 

Трябва ти файла във векторен формат (ai, pdf, cdr, eps). Машината чертае/реже по контура на файла. Ще заредят хартия и ще изрежат орнамента, стига да не е много дребен.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ти файла във векторен формат (ai, pdf, cdr, eps). Машината чертае/реже по контура на файла. Ще заредят хартия и ще изрежат орнамента, стига да не е много дребен.

 

Тва па що за глупост е.

Машината не реже по контура, а реже по това което и е зададено (контур на файл :laughing: ). Форматите който могат да се ползват са доста повече, единственото вчрно нещо в постат ти е, че трябва да е векторен формат.

Link to comment
Share on other sites

Тва па що за глупост е.

Машината не реже по контура, а реже по това което и е зададено (контур на файл :laughing: ). Форматите който могат да се ползват са доста повече, единственото вчрно нещо в постат ти е, че трябва да е векторен формат.

 

Не виждам защо да е глупост, при положение, че си казал същото нещо. Машината реже по контура на обекта. Форматите може и да са повече, но надали ще пуснат графика на цветенце във DWG, SVG или някакъв друг формат дето не съм го написал. Освен ако не са турбо аматьори.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме на границата с Турция, на излизане от Турция и на влизане в България (Капъкуле/Свиленград) има ли безмитна бензиностанция. За безмитен магазин за алкохол, цигари, парфюми и др. знам със сигурност че има. Питам за бензиностанция, защото на излизане от България към други държави ги закриха.

Ако някой е минавал и има такава бензиностанция и е зареждал може ли да каже какви видове горива продават - бензин, дизел, цените какви са, има ли някакви ограничения за количество и кой може да пазарува там?

Link to comment
Share on other sites

Искам да знам каде в Пловдив има добър татуировчик, да не кажа най-добрия :)) Имам предвид да има добро оборудване, всичко да е както трябва. Не съм ходил при какъвто и да е татуировчик и сега ще ми е за първи път и искам татуса да стане както трябва :))

Edited by Bruss
Link to comment
Share on other sites

Тоя въпрос много често се задава напоследък, разгледай предните страници, а има и тема за това - ползвай търсачката.

Link to comment
Share on other sites

В коя опция на форума мога да си видя всеки публикуван коментар във форума, защото сега ми притрябва една програма за която бях питал преди време.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

В коя опция на форума мога да си видя всеки публикуван коментар във форума, защото сега ми притрябва една програма за която бях питал преди време.

Благодаря.

 

Влез си в профила и цъкни отляво на Find My Content, след което в новия прозорец избираш отдясно дали да си разгледаш: 1. Всички теми, в които някога си писал ; 2. Само темите, които ти си пускал ; 3. Постовете ти ; после натискаш Update и си готов. Другата алтернатива е да ползваш търсачката, като я ограничиш с твоя никнейм, но невинаги дава коректни и изчерпателни резултати.

Link to comment
Share on other sites

някой притежава това ?

 

искам да ги чуя, преди да ги купя и ще съм благодарен ако мога да чуя нечии първо..

Link to comment
Share on other sites

има ли нещо като магазин на ХЕИ по към центъра или трябва да ида до самото ХЕИ *за борба с хлебарки :@ ??

 

При нас дойдоха да пръскат. Ако имате в целия блок. Може да им звъннеш и да ги запиташ. Не знам кой го е организирал, но пари не сме давали. Имаше страшно много. Сега има съвсеееем малко.

Link to comment
Share on other sites

по 1-2 през нощта, ама на мен са ми много - не искам нито една да има :S

сега напръсках с МАСТЪР 25МЕ което миналата година го зех от ХЕИ, ама искам да взема и кубчета, просто ни е далеч за това питам за магазини

Link to comment
Share on other sites

по 1-2 през нощта, ама на мен са ми много - не искам нито една да има :S

сега напръсках с МАСТЪР 25МЕ което миналата година го зех от ХЕИ, ама искам да взема и кубчета, просто ни е далеч за това питам за магазини

 

Ами при нас не знам колко са влизали в апартамента, но аз хващах по 1-2 на седмица.

 

Говорех за стълбището на входа, че бяха страшно много. Затова ако и вие сте на същия хал, по-добре ги викнете да напръскат срещу тия пущини.

 

Колкото до кубчетата, да се надяваме, че някой може да ти помогне. Аз също бих купил отрова за тия гадини.

Link to comment
Share on other sites

по 1-2 през нощта, ама на мен са ми много - не искам нито една да има :S

сега напръсках с МАСТЪР 25МЕ което миналата година го зех от ХЕИ, ама искам да взема и кубчета, просто ни е далеч за това питам за магазини

 

Има цяла тема за хлебарки, в която сме дискутирали тоя проблем. Потърси я с търсачката.

Link to comment
Share on other sites

Някъде тук по центъра да продават ДВДта с филми? След като затвориха Пингвините,не се сещам за друго място....

 

EDIT : Видеотека Спектър на Руски

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

Благодаря Midex :)

 

Интересува ме самоучител по Руски език. В замундата намерих, но е за научаване на английско говорящи, а аз английския не го разбирам особено, той ще е следващия, за сега ми е по-важен руския. Проверих на Relaxa серията самучители но точно руски нямат или аз не мога да намеря. Ако някой може да ми помогне в намирането на самоучител за Руски език с български диалог ще съм благодарен много :(

Link to comment
Share on other sites

Ами при нас не знам колко са влизали в апартамента, но аз хващах по 1-2 на седмица.

 

Говорех за стълбището на входа, че бяха страшно много. Затова ако и вие сте на същия хал, по-добре ги викнете да напръскат срещу тия пущини.

 

Колкото до кубчетата, да се надяваме, че някой може да ти помогне. Аз също бих купил отрова за тия гадини.

 

Тъкмо исках да питам по тази тема.

Някой да знае от къде може да се купи ФЕНДОНА 60 СК 9 МЛ? Дават го много добро против гадините + мравки.Минах през 2,3 аптеки, но никъде не са и чували за него.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

При нас дойдоха да пръскат. Ако имате в целия блок. Може да им звъннеш и да ги запиташ. Не знам кой го е организирал, но пари не сме давали. Имаше страшно много. Сега има съвсеееем малко.

А трябва ли да се направи няква предвариътелна организация и дали има вреда за хората?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...