Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой сеща ли се за сайт, от който мога да чета преведени книги на БГ? Нещо от рода на това :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Търся търся търся ама в пловдив немога да намеря :laughing: Трябва ми гривната Livestrong на Ланс Армстронг но тъй като тук найка е със сто години назад човек и едно дарение неможе да направи а знам че в Софиа в на Найк магазина има та мисълта ми е ако има човек който ходи често до София и реши да се отбий до този прословут магазин да драсне едно ЛС пък ще почерпим ако трябва ( естествено ще си заплатя и гривната ).

значи в Пловдив има в веломагазина на Богдан ( бул. Македония нещо си, Кичук Париж ) 2.50 лв., но само малките размери youth. На мен тази ми става, но аз съм слаб .... за София не мога да ти помогна. едни пичове от mtb-bg.com бяха вкарали известно количество и ги продаваха по 2.20 лв. може да погледнеш и там. успех !!!

Link to comment
Share on other sites

вярно ли е, че ако ти откраднат колата и малкият талон е вътре застраховката не важи ? :confused

големия талон, всички ключове за колата и оригиналът на застрахователната полица обикновено са задължителни за представяне пред застрахователя в такъв случай. специална клауза третира случаи на грабеж (да бъде отстранен собственика/водача и да се открадне МПСто с оригиналните ключове и документи намиращи се в него) и не присъства във всички договори за КАСКО.

в конкретния случай си прочети договора(не е чак толкова дълъг) и намери съответната клауза за изискуемите документи. застрахователя винаги ще се опитва да намери начин да не изплати определено обезщетение или поне да го намали - от това зависят заплатите на хората, работещи в него.

Link to comment
Share on other sites

Търся търся търся ама в пловдив немога да намеря :laughing: Трябва ми гривната Livestrong на Ланс Армстронг но тъй като тук найка е със сто години назад човек и едно дарение неможе да направи а знам че в Софиа в на Найк магазина има та мисълта ми е ако има човек който ходи често до София и реши да се отбий до този прословут магазин да драсне едно ЛС пък ще почерпим ако трябва ( естествено ще си заплатя и гривната ).

Един си я взе някъде по Руски. Ще го питам и ще ти кажа точно от къде. Има ги вече из Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Утре ми изтича личната карта, та първо да питам кви документи и т.н. ще ми трябват в мвр-то и дали мога и утре да ги подам, а може би и кви са евентуалните глоби и кога се начисляват :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

някой да има идея дали мога да си намеря слънчева зареждачка за батрерии с размер на панела 100х100мм (или някъде тоя размер) някъде в пловдив :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали в Пловдив има клуб по ханбал където да мога да тренирам ? В гугъл както винаги ми излизат якакви глупости ..

Link to comment
Share on other sites

някой да има идея дали мога да си намеря слънчева зареждачка за батрерии с размер на панела 100х100мм (или някъде тоя размер) някъде в пловдив :bowdown:
Не съм сигурен какво точно визираш, но слънчеви зарядни за мобилни устройства се продават в Метро за около 45 лв, както и в центровете на М-тел срещу 1200 клубни точки. Представлява батерия с по-голям капацитет и напрежение от повечето батерии на мобилни телефони и плейъри, която от своя страна може да се зарежда от вградения слънчев панел или алтернативно от мрежов адаптор/USB.
Link to comment
Share on other sites

ами това което ми трябва е точно това което съм написал. гледах ги тея дет предлагаш, но не си струва. по-скоро ще зема някоя градинска лампа от практикер за 12лв и ще я изкормя - има и батерия бонус :)

това което ми трябва е панел+електрониката за зареждане на батерия АА

Link to comment
Share on other sites

Някой сеща ли се за сайт, от който мога да чета преведени книги на БГ? Нещо от рода на това :confused:

 

 

 

Мерси за предложението :)

 

 

Чакам още :P

Link to comment
Share on other sites

ами това което ми трябва е точно това което съм написал. гледах ги тея дет предлагаш, но не си струва. по-скоро ще зема някоя градинска лампа от практикер за 12лв и ще я изкормя - има и батерия бонус :)

това което ми трябва е панел+електрониката за зареждане на батерия АА

Щом е такава работата, иди в Баумакс - същата лампа е от порядъка на 5 лева ;)
Link to comment
Share on other sites

Щом е такава работата, иди в Баумакс - същата лампа е от порядъка на 5 лева ;)

ехаааа, 5 лв е даже по-евтино от цените в китай, мерси :bowdown: :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Търся търся търся ама в пловдив немога да намеря :laughing: Трябва ми гривната Livestrong на Ланс Армстронг но тъй като тук найка е със сто години назад човек и едно дарение неможе да направи а знам че в Софиа в на Найк магазина има та мисълта ми е ако има човек който ходи често до София и реши да се отбий до този прословут магазин да драсне едно ЛС пък ще почерпим ако трябва ( естествено ще си заплатя и гривната ).

Значи във Веломания на Руски ги имало. Може да видиш, ако не са свършили.

 

Чакам още :P

http://www.e-bookbg.com/

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали в Пловдив има клуб по ханбал където да мога да тренирам ? В гугъл както винаги ми излизат якакви глупости ..

 

В Труд има 1 клуб се казва Стови , на 1 приятел баща му го държи ,аз тази година ходих да помагам за вратарския пост за купата на България в Нса , макар да бях тренирал дотова време само футбол и дории по време на мачовете още незнаех правилата :laughing:

Link to comment
Share on other sites

В Труд има 1 клуб се казва Стови , на 1 приятел баща му го държи ,аз тази година ходих да помагам за вратарския пост за купата на България в Нса , макар да бях тренирал дотова време само футбол и дории по време на мачовете още незнаех правилата :laughing:

за този клуб разбрах ама се чудя дали в самия Пловдив има :confused

Link to comment
Share on other sites

Има ли някакви ограничения за имената на фирми? Мога ли например да си кръстя фирмата "САТАНА" ООД, "Да ви пикам на главата" АД или "Педофил" ЕТ?

Link to comment
Share on other sites

Ъхъм или пък "СД Лунен лъч - Аз,брат'чеда и аверите.

За ЕТ задължително тряя' да има написано и името на собственика.Примерно: "Педофил - Петър Петров ЕТ" :D

Иначе не може името да съдържа обидни и нецензурни думи.А ако държиш на "САТАНА" може да го разделиш така:"САТ-АНА",без проблеми :lol:

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Имаше някаква фирма "ГАВРА" ЕООД или нещо такова... не помня на кое кисело мляко го видях и моментално го оставих. Ако не се бъркам беше някаква Хасковска или Кърджалийска фирма... Някой ако има АПИС да потърси по име не фирма...

Link to comment
Share on other sites

Някой държал изпита IELTS да ми препоръча добра езикова школа,където да се запиша за него?

Преди 2-3 години, когато се интересувах, единственият удачен вариант за подготовка беше в Британика, имаше тест в началото, а ако не покриеш определено ниво, не можеш да се запишеш. Цената май беше около 160Е. Ако имаш възможност да ходиш на курсове в British Council, София - вариантът е в пъти по-добър, все пак и изпитът се държи там. Но пък и цените са доста високи.

 

В интернет има достатъчно материали за подготовка, учебници в Пловдив съм виждала в една специализирана (май с издания на Оксфорд) книжарница точно до Петното. Ако имаш примерни материали и много желание, не са необходими курсове даже. Просто форматът е малко по-различен, но когато се запознаеш с него, можеш да се подготвиш и сама.

Link to comment
Share on other sites

Значи във Веломания на Руски ги имало. Може да видиш, ако не са свършили.

Бяха ми казали наскоро че са свършили там, но днес проверих и наистина така се оказа но ми казаха че тези дни чакат голяма пратка, че и нещо име се били забавили но казаха, че ще има.Мерси много за инфото тъкмо се бях отчаял че няма си намеря :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...