Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Всъщност, сега като се позамислих, кучето на Naghual ми мяса малко на Златен ретрийвър

Golden-Retriever-sticker-hr.jpg само че е по-бяло.

Предпоследния ми аватар беше с такава порода. puppy0yl.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

как мога да маркирам всичко като прочетено и да пусна някоя тема за наблюдение ?

Най-горе на всяка тема има един бутон Options от него, но не съм сигурен коя от двете команди е, или пурвата или втората. За да маркираш всички като прочетени в индекса на форума най долу даваш и там някъде имаше Маркирай всичко като прочетено

Link to comment
Share on other sites

как мога да маркирам всичко като прочетено и да пусна някоя тема за наблюдение ?

Горе вдясно имаш един бутон с падащо меню: Options. От последната опция може да се абонираш за темата. За да маркираш всички теми като прочетени има два варианта. Ако е само за някой подфорум натисни синята икона от главния индекс. Ако искаш да маркираш целия форум като прочетен: Mark all posts as read

 

Edit: Малко ме изпревариха :).

Link to comment
Share on other sites

защо кихаме :confused

edit: и също така защо се прозяваме :D

Доколкото знам кихането е защитна реакция на организма, когато нещо го дразни (в смисъл в ностната кухина или както там се води). А с прозяването мисля, че се оросява мозъка :blink: :D :)

Link to comment
Share on other sites

Прозяването премахва напрежението в гръбначния стълб.

 

Добре, де. Едитвам си поста, Гьоре.

На ти малко инфо за прозяването

Не съм го изчела още, но смятам да го направя.

 

Я по-леко с умалителните, а? threaten.gif

Edited by HemophiliacInMe
Link to comment
Share on other sites

Ами за прозяването кака HemophiliacInMe каза, че се освобождавало напрежението от гръбначния стълб, ма на мен нещо не ми хареса като обяснение...но не знам, тя е учи биология, тя да каже :D

 

Иначе аз каквото смятам е следното: Когато човек спи, той диша по-бавно и по-дълбоко. Когато ти се спи, пак дишаш по-бавно, само че не толкова дълбоко, затова тялото гледа да си компенсира тази "загуба" на кислород и от там и тези дълбоки и продължителни вдишвания, които представлява прозяването :)

 

А кихането...Кихането е реакция на тялото, при която се прочистват дихателните пътища - по-точно носната кухина. Затова кихането е рязко - за да се създаде по-голямо налягане отвътре навън, с цел по-ефективно да бъде прочистена носната кухина :)

 

Баси...прозвучах като някакъв некадърен доктор :D

 

Е, ай ся, Гьоре...Добре Валентинче:)

Edited by Myx4o
Link to comment
Share on other sites

Знам , че много хора ще ме смъмрят , че не е мястото да питам тук ама в "Docs" се пише от година на година ... Благодаря за разбирането :)

Преди да кажа ... - търсих в гоогъл :)

Трябва ми биография на Албер Камю (по философия е) ... ако някой има нещо или знае от къде да намеря ...

Link to comment
Share on other sites

Знам , че много хора ще ме смъмрят , че не е мястото да питам тук ама в "Docs" се пише от година на година ... Благодаря за разбирането :)

Преди да кажа ... - търсих в гоогъл :)

Трябва ми биография на Албер Камю (по философия е) ... ако някой има нещо или знае от къде да намеря ...

 

Търсил си в Гугъл, но едва ли си изписал името му правилно... Ето как се пише: Albert Camus

 

http://nobelprize.org/literature/laureates.../camus-bio.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Camus

 

Втория линк е към Уикипедия - много добро място за търсене особено на такива работи...

 

Ето ти и още линкове от Гугъл, ако горните два са ти малко:

 

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&saf...RT+&btnG=Search

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n , правилно го бях написал , но аз търсех на български :) (не ми се занимава да го превеждам).Видях , че има в уикипедията ама исках да мина метър като го намера направо на български , но явно няма да стане , мерси :)

Link to comment
Share on other sites

Какво може да стане ако не си слагаш автършейв след бръснене?

 

Ами може да ти излезнат пъпки или пък да ти се възпали кожата. Нали автършейфа е за дезинфекциране на кожата :huh: Макар, че от автършейфа на мен ми излизат пъпки и ми се зачервява кожата :bgrin: за тва ползвам нивея в бяло шишенце (демек за чуствителна кожа) като кремче е :lol:

Edited by diabolik
Link to comment
Share on other sites

Какво може да стане ако не си слагаш автършейв след бръснене?

нищо не може да ти стане, дядовците ни данеби да са имали такива екстри :)

Link to comment
Share on other sites

Как се казва и как изглежда дете на негър и азиатка/азиатец и негърка :blink: Вчера се зачудих и не можех да се сетя. Знам, че в темата вече имаше такива въпроси, но за това никой не е питал :)

 

Едит: Предполагам, че ще е нещо като мулат, но с леко дръпнати очи... Или ще има доста по-голяма разлика, все пак ако сравним "чист" японец и дете на японец и бял забелязваме съществена разлика...

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде мога да си купя кожени ръкавици без пръсти? Виждали ли сте някъде и изобщо има ли?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде мога да си купя кожени ръкавици без пръсти? Виждали ли сте някъде и изобщо има ли?

ми купи си кожени с пръсти и им ги изрежи след това :P

Link to comment
Share on other sites

Как се казва и как изглежда дете на негър и азиатка/азиатец и негърка :blink: Вчера се зачудих и не можех да се сетя. Знам, че в темата вече имаше такива въпроси, но за това никой не е питал :)

 

Едит: Предполагам, че ще е нещо като мулат, но с леко дръпнати очи... Или ще има доста по-голяма разлика, все пак ако сравним "чист" японец и дете на японец и бял забелязваме съществена разлика...

 

 

С две думи питаш каква "порода" точно е Шаде (певицата) - тя е дете на негър и азиатка (или обратното, не съм сигурен)... Погледни нейна снимка и ще добиеш представа как изглежда.

Link to comment
Share on other sites

ми купи си кожени с пръсти и им ги изрежи след това :P

При третия такъв отговор, наистина ще го направя! :)

Link to comment
Share on other sites

някой да знае от къде мога да си купя книгата "Ад" на Данте Алигери.....на английски...?

Link to comment
Share on other sites

Как се казва и как изглежда дете на негър и азиатка/азиатец и негърка :blink: Вчера се зачудих и не можех да се сетя. Знам, че в темата вече имаше такива въпроси, но за това никой не е питал :)

 

Едит: Предполагам, че ще е нещо като мулат, но с леко дръпнати очи... Или ще има доста по-голяма разлика, все пак ако сравним "чист" японец и дете на японец и бял забелязваме съществена разлика...

Резултат от "смесването" (ако може да се употерби този термин) между представители на черната и жълтата раса се нарича "замбо". Съответно бяла/черна - "мулат", бяла/жълта - "метис".

 

Повече подробности относно расите - в Уикипедия.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

нищо не може да ти стане, дядовците ни данеби да са имали такива екстри :)

Точно заради това на дядо ми брат му ходи на разни дерматолози и се маже със сумати мехлеми...

Link to comment
Share on other sites

Какъв е разходът на гориво на мотоциклети със 125сс, 250сс и 500сс?
Не мисля, че има пряка зависимост между работния обем на двигателя и разхода на гориво. Има много фактори, например колко тактов е, степен на компресия, ход на буталата и много други, между които и редица конструкторски решения.

 

Тук има много зарибени по ДВГ -тата, вероятно ще могат да дадат компетентно мнение.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е разходът на гориво на мотоциклети със 125сс, 250сс и 500сс?

Ами имам руски Минск 125 и харчи 4.Ама офроуд повече :)Ама симсона примерно е 50куб. и харчи 3 ако го напъваш.Ижетата, 350куб, харчат 5.Така че има разлика, но не е голяма.Зависи и колко е издухан мотора де :D

Edited by Dulgia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...