Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не ти наистина не си гении... Тая тема е за безмислени въпроси именно. Не за тарикатлъци - понеже теб те мързи, да впрегнеш другите да ти търсят нещата. И просто си личи, че дори не си кликнал на линка който съм ти дал - какво "h" какво "c" те е патило?!? Къде видя да съм ги писал аз?

Написал си в Гугъл tehnopolis и край - няма адрес, така ли? Ми да - не си гений, ясно е... Няма да казвам какво си, че ще се обидиш, но то е очевидно... Само гений би се сетил да потърси в Гугъл и на кирилица - ТЕХНОПОЛИС, нали така, то е гениално да се сетиш да го напишеш на български... Ама какво ли се чудя - ти на български не можеш да пишеш - очевидно е. Изобщо че успяваш да пишеш е изненада.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne prosto 6te si pi6a na kvoto si iskam dokato ne se vavede zabrana za pisane v foruma kakto v data.bg 4atka6 li ?

moje da ne sum genii ama pone ne sum tup kompleksar koito sedi kato po cql zad pcto i se 4udi s koi da se zaqde 666 4akai malko we pi4 ti za kuv sa ima6 we 4e ima6 nqkvi prava v toq forum i aide dai sq si4ki koito ne sa saglasni s mene sa tupi emi moje da ne razbiram ot nqkoi raboti no ima ne6ta koito gi razbiram dosta pove4e ot tebe budi siguren taka 4e ne mi se pravi na hitrec kazah ti foruma ne e mqsto za izbivane na kompleksi

moje da mi lepne6 ban , warn i tam kvoto si iska6 ama da ti kaja s tva vaprosa ne se re6ava i ti pak si ostava6 edin prost kompleksar ..... taka 4e miruvai si zad monitora i tva e , ako ima6 ne6to PM da ti dam adres da doide6 da viim dali i na jivo 6te si tolkova na4eten qsno mi e 4e tuka si4ki ste maje i vse trqbva da ti mul4im na tebe 6toto si nqkuv vid 6ef tam , da ama ne stavat taka rabotite si4kite ti postove sa s cel da obidi6 nqkoi neznam kak o6te te turpat

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Не - warn и ban не се дават за ниво на интелигентност, така че - спокойно, няма да ти дам нито едното нито другото. Ти не си виновен, тя Природата...

 

Айде не ме занимавай повече, че не си интересен. И да не забравя - ауууууууууууууу колко мноооого се уплааашииииих оттт тттттебббб - аййй наа ззззаееекквам вввввечче наллли няяяя ма ббббииишшш мнннооооо, аааа?!

 

бухахахахаххаха

Link to comment
Share on other sites

bih te napsuval ama nqma da go naprava po prostata pri4ina 4e ti dori ne go zaslujava6 prosto si jalak tip....

ne sum go kazal s cel da te opla6a prosto ne se pravi na muj

kazah ti zad pcto e vinagi dosta po lesno da se pravi6 na mnogo otvoren i na4eten..................

taka 4e otivai si zad pra6niq kompiutar i prodaljavai da tarsi6 xora s koito da se zaqde6

Link to comment
Share on other sites

zlobil, аз ov3rm4n не го харесвам много много, защото пише квото му падне, затва кой тъп кой умен и нарушава "уж" стриктно спазваните правила. Но в някой случай е прав човека, както е и сега. ако беше написал технополис на български щеше да ти излезне, ако го беше написал и правилно на английски пак щеше да ти излезне "Technopolis". най-малкото щеше да си спестиш време да чакаш някой да ти отговаря :) и също така немалко количество нерви по спорове за глупости :)

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK,,мисля,че можеш да се пробваш във всяка една мед.лаборатория в Пловдив-ако искаш мога да ти кажа адресите на някои от тях.

 

Ей size=3... Много съм едър нещо. Я дай някой и друг адрес, ако смяташ, че знаеш нещо повече и е надеждно, пък аз ще се оправям. Не е нещо важно и спешно, както се сещаш...просто любопитство.

Link to comment
Share on other sites

Ей size=3... Много съм едър нещо. Я дай някой и друг адрес, ако смяташ, че знаеш нещо повече и е надеждно, пък аз ще се оправям. Не е нещо важно и спешно, както се сещаш...просто любопитство.

във ВМИ Пловдив

в ДКЦ-то зад автогара Юг

на Филип Македонски,до НОИ-там като че ли е най-надеждна.

Link to comment
Share on other sites

Ай на ви един наистина нестандартен въпрос!

 

Днес температурата е 0°С. Утре е два пъти по-студено. Каква е температурата утре?

 

Да ви видя :)

П.П. човека, който ми даде тази задача не знаеше отговора, поне този, който се смята за верен. Аз си имам мой отговор, без да съм сигурен, че е този, който се смята за верен от този, пуснал я за пръв път :]

Този въпрос го разглеждахме няколко страници назад. Врътни, ако искаш - има интересни решения (едно от тях е мое :) )

 

изтрито

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря още такива комбинаций като тази....

 

(\ /)

(O.o)

(><)

 

 

Хахахаха голям въпрос задавам :laughing: :lol: :P

Link to comment
Share on other sites

Малко математика :)

 

Каква е вероятността от плейлист с общо 500 песни на 20 изпълнителя при shuffle да се паднат една след друга 3 песни на един изпълнител?

Отговорът е 50%. Или ще се паднат или няма да се паднат...

Link to comment
Share on other sites

Мне, не е 50% в никакъв случай, но за да се изчисли вероятността трябва да се знае и кой от тези 20 изпълнителя по колко песни има в тези 500... Иначе няма как да се пресметне. Тогава ще може да се изчисли за всеки един от тях каква е вероятността да се паднат три негови една след друга.

Link to comment
Share on other sites

Хехе, на мен ми се е случвало да пусне едновременно и при мен и при една приятелка същите две песни една след друга пак на shuffle :) Иначе вероятността до голяма степен зависи от това колко песни има този изпълнител. Например ако имаш 50 от един и 3 от друг... сещаш се ;)

Link to comment
Share on other sites

@ov3rm4n Мне.. Не си прав... Точно това , което съм написал е вярно.. А това , което ти искаш да кажеш (което е 0,2(3)% сега го смятах ако всички са по равни) е чисто статистическата визия на събитията...

@JDFU Точно ти да ме питаш?! В света на вероятностите има винаги 2 възможности - или нещо ще се случи или няма да се случи => вероятността да съществува нещо или неговият шанс е следната : или шъ стани или нема стани , което е фифти - фифти или 50% на 50% => вероятността нещо да се случи е : или да или не ...

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

@ov3rm4n Мне.. Не си прав... Точно това , което съм написал е вярно.. А това , което ти искаш да кажеш (което е 0,2(3)% сега го смятах ако всички са по равни) е чисто статистическата визия на събитията...

Е добре де...как го сметна 50 на 50 тогава? Единственото, което ми идва на ум е че така е заложено в Winamp например, обаче това си е твърде частен случай.

Link to comment
Share on other sites

Psihara^^, добре... надявам се нямаш намерение да си вадиш хляба с нещо свързано с математика? За твое добро де...

 

Условна вероятност - светка ли ти лампичка нещо някъде? Ако не - няма какво да говорим повече.

Link to comment
Share on other sites

Аха - ами жив и здрав - остава ми само да се надявам, че не се подвизаваш в някоя животоподсигуряваща система... летище например или подобно...

 

тук става дума за вероятността да се падне три пъти подред песен на един и същ изпълнител. Съставно... условно... и прочие... но ти ги знаеш тия неща.

 

Сега аз да питам един тъп въпрос, инспириран от твоето изказване:

 

Каква е връзката между теорията на вероятностите и статистиката?

Link to comment
Share on other sites

:)

 

добре.

 

това ми напомня една логическа постановка, логически правилна, ама не много вярна:

 

А: Някой е изобретил колелото.

Б: Видях портрет на някой.

----

А + Б = Видял съм портрета на изобретателя на колелото.

 

 

хихихихихихихихи

Link to comment
Share on other sites

Хехе, на мен ми се е случвало да пусне едновременно и при мен и при една приятелка същите две песни една след друга пак на shuffle :) Иначе вероятността до голяма степен зависи от това колко песни има този изпълнител. Например ако имаш 50 от един и 3 от друг... сещаш се ;)

М мисля, че shuffle-а имаше нещо общо с времето ... имам предвид, колко часа е в момента.

За това като цъкнете на пасиянса 2 игри веднага една след друга се отварят с еднакво разположение на картите. Подобно е и положението при тетриса, само че за фигурките, които идват (: (лични наблюдения, не съм много запозната по въпроса...)

А колкото точно до Winamp...мхм. Не съм го забелязала тоя момент с времето, колкото и напред-назад по песните да давам той си е наумил някъв ред и .... ;)

А математически погледнато на въпроса ... ами зависи кой изпълнител колко песни има ... :) (поне аз така си мисля де ...)

Link to comment
Share on other sites

М мисля, че shuffle-а имаше нещо общо с времето ... имам предвид, колко часа е в момента.

За това като цъкнете на пасиянса 2 игри веднага една след друга се отварят с еднакво разположение на картите. Подобно е и положението при тетриса, само че за фигурките, които идват (: (лични наблюдения, не съм много запозната по въпроса...)

А колкото точно до Winamp...мхм. Не съм го забелязала тоя момент с времето, колкото и напред-назад по песните да давам той си е наумил някъв ред и .... ;)

А математически погледнато на въпроса ... ами зависи кой изпълнител колко песни има ... :) (поне аз така си мисля де ...)

В компютъра такова нещо като случайни (произволни или както там искате ги наричайте) числа НЯМА. Има два начина да накараш компютъра да направи нещо случайно. Първият използва предварително генерирана редица от "случайни" числа, което както сами се сещате не е много удачен вариант в 99% от случаите. Вторият се базира на системния часовник, но определено не можете да щракате толкова бързо дори веднъж, защото в предвид се взима 1 едикаква (не ми се рови в момента за точна цифра...върти ми се нещо като е-17) си част от секундата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...