Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

На филмите, на компютрите като търсят нещо и т.н., и дадат "Enter" или друг клавиш - издават сигнал ? Това само за филма ли е, или наистина съществува ?

backspace-да.enter-не.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

След последното земетресение ми дойде наум едно въпросче.......предполагам всички са чували онзи особен глух тътен съпътстващ земетресението...имам чувството че където и да се намираш винаги се усеща...мен лично този звук ме плаши повече от самото земетресение.....казвали са ми че извън големия град...сред природата....вечер при пълна тишина,този звук бил адски ужасяващ(ех как искам да го чуя при такива условия :ph34r: )Въпросчето ми е какво точно поражда този адски тътен съпътстващ земетресението????/

Link to comment
Share on other sites

...Въпросчето ми е какво точно поражда този адски тътен съпътстващ земетресението????/
Както знаем, земетресенията се пораждат при резки размествание в земната кора. Образно казано, триенето между различни пластове поражда трептения с инфраниски и дозвукови честоти. Тези трептения усещаме като "тътен" и точно те пораждат чувството за паника.

За илюстрация на звук, породен от триене може да се направи следното: много добре се измиват ръцете със сапун и с мокър пръст се търка по чисто стъкло. Поражда се трептене, чиято честота зависи от скоростта на придвижване на пръста по стъклото. Това явление се използва при "свиренето на чаши", само че в случая звука се усилва вследствие резонанс на стените на чашата.

Малко се отплеснах...

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Има ли осезаема разлика в качеството между една песен във FLAC формат и такава във MP3 със 320kbps?

тоя флак не беше ли 5.1 :confused ако е така има разлика :D

Link to comment
Share on other sites

тоя флак не беше ли 5.1 :confused ако е така има разлика :D

 

Не. 2 канала си е, просто битрейтът му е към 1000. Но не знам дали човешкото ухо може да направи разлика... не съм куче, а пък да пазя песни, които са по 50мб едната.....

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали в Пловдив има зала в която може да се играе "Скуош"?

Link to comment
Share on other sites

май в totalsport можеше

Адрес нещо ?! :) Къде се намира?

 

ЕДИТ:

Адресът е този :) (10х на бате Google)

гр. Пловдив

ул.Егзарх Йосиф 13

ако и някой друг се интересува

тел. им е 625151.

Цените - събота и неделя 14 лв. за 1 час.

понеделник до петък до 16:00 - 11 лв. след 16:00 - 14 лв.

Edited by MyOwnSummer
Link to comment
Share on other sites

Така... някой мръсен $%#@! ме нагласи да правим доклад по биология... Та въпроса ми е... какво представлява аутизмът. Търсих в нета но там попаднах на резултати в които в 3 страници се казват 2 смислени думи накръст. Та... ще ми помогнете ли? Знам само че е болест на мозъка, но различните сиптоми не ги знам.

Link to comment
Share on other sites

Ами то е малко трудно с две думи да се опише сложно нещо като аутизма. Можеш да разгледаш статията в Wikipedia. Има доста неща и като гледам да написани на сравнително достъпен език (както обикновено). Оттам можеш да грабиш с две ръце... Само едно нещо да допълня, което май го няма в статията - напоследък има теория, че част от причините за аутизма е дефицит на окситоцин. В тоя ред на мисли един въпрос и от мен - мога ли да си направя някъде тест за нивото на окситоцина?

Link to comment
Share on other sites

За да имате повече окситоцин в кръвта, избягвайте силния стрес. Изработете лични техники за релаксация. Не се вживявайте прекалено много в грижите. Не приемайте като трагедия всеки конфликт. Търсете баланс в отношенията с хората.
В процеса на кърменето участват два важни хормона - пролактин и окситоцин. Двата хормона се произвеждат от хипофизата. Пролактинът помага за поризводството намялкото, а окстоцинът за избутването.

Хормонът окситоцин, който лежи в основата на слизането на богатото на мазнини мляко, е силно зависим от емоционалното състояние. Много често проблемите на кърменето са свързани с проблеми при слизането на мляко. Умора, различие в мнеията с партньора, критична забележка от някого, могат да бъдат достатъчни за да попречат на доброто производство на кърма. За това е много важно да бъдете спокойна и да имате дотатъчно уверена в себе си. Също трябва да имате достатъчно подкрeпa и от вашето обкръжението когато сте решила да кърмитe. При жени, които са несигурни в себе си, кърменето по-трудно ще тръгне.

http://www.richter.bg/bg/OXYTOCIN.htm -> синтетичен

 

и повечко инфо -> http://arbl.cvmbs.colostate.edu/hbooks/pat...t/oxytocin.html

Link to comment
Share on other sites

Blitz_krieg_1941,може да гледаш Рейнмен,ще разбереш повече,пък и филма е страхотен.

Link to comment
Share on other sites

tehnopolis imat li sait na koito da razgledam kakvo predlagat ?

 

Не, нямат, не са имали и няма да имат... Един въпрос имам към тебе - преди да попиташ опита ли се сам да намериш адреса? Не си. Отвори този адрес:

 

http://www.google.com/search?hl=en&q=%D1%8...%BB%D0%B8%D1%81

 

Да - това е Гугъл. И да - колкото и да е странно Гугъл знае адреса на сайта на Технополис. А ти чувал ли си за Гугъл?

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK,,мисля,че можеш да се пробваш във всяка една мед.лаборатория в Пловдив-ако искаш мога да ти кажа адресите на някои от тях.

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

Не, нямат, не са имали и няма да имат... Един въпрос имам към тебе - преди да попиташ опита ли се сам да намериш адреса? Не си. Отвори този адрес:

 

http://www.google.com/search?hl=en&q=%D1%8...%BB%D0%B8%D1%81

 

Да - това е Гугъл. И да - колкото и да е странно Гугъл знае адреса на сайта на Технополис. А ти чувал ли си за Гугъл?

 

abe pi4 ti kato si nqkuv tam moder za bog li sa ima6 ?

v taq tema ima kade kade po bezmisleni vaprosi zadavani i izvednuj vliza6 i re6ava6 da se zaqde6 s mene

brav0 naistina se pokazva6 kuv muj si

napisax v google "tehnopolis" i ne mi izkara oficialen sait zatva popitax tuka ne sam napravil ni6to gre6no ne moga da sam takii genii kato tebe i da se seta 4e predi "h" ima "c"

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...