Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

някой да знае от къде мога да си купя книгата "Ад" на Данте Алигери.....на английски...?

 

От интернет можеш,но точен сайт или нещо от сорта не мога да ти помогна.А и в библ. Иван Вазов също има книги на чужди езици.Ама знае ли се дали ще я има там. :blink:

Link to comment
Share on other sites

някой да знае от къде мога да си купя книгата "Ад" на Данте Алигери.....на английски...?

 

Ами...не знам от къде можеш да си я купиш, най-вероятно ще трябва да отидеш в някой английски център и да си я поръчаш. Иначе ако ти трябва текста - тук и тук, в два различни превода. Мен ако питаш обаче преводът на Константин Величков на български е много по-добър от тези двата взети заедно :)

Link to comment
Share on other sites

BoFFo, Myx4o мерси за помощта, но ми трябва книгата на английски и в хартиен формат...btw книгата на български я продават под път и над път...пък за Вазов, там почти сигурно я имат, но искам да си имам мой екземпляр... ;)

ще поразпитам наляво-надясно и в краен случай ще я принтирам от нета... :dry:

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

какъв е капацитета на стадион пловдив :confused

 

Стадион "Пловдив", разполагащ с 50 000 седящи места.. само не си спомням дали имаше някакъв ремонт за уголемяване. Някой ако знае да каже

Link to comment
Share on other sites

Според информацията, която аз имам, стадион Пловдив има 48000 седящи места. За повече не знам... Между другото е най-големият в България, което си е направо виц...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде мога да си купя кожени ръкавици без пръсти? Виждали ли сте някъде и изобщо има ли?

ако ти трябват за тренировки (фитнес, колоездене, други подобни) има си специализирани магазини.

ако ти трябват за топлене или за фешън-луук, по-добре изрязвай някакви цели :D

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за фитнес ръкавици, погледни в ЛЮЛЮ на Главната или по-надолу малко преди Аладина в посока ::NEO има още един магазин за такива стоки. А ако е за фешън, послушай мобо :)

Link to comment
Share on other sites

някой да знае от къде мога да си купя книгата "Ад" на Данте Алигери.....на английски...?

Не знам проверявал ли си на центъра срещу халите има една книжарница на 2 етажа - ся не се сещам как се казва - има много литература на английски особено,а мисля че има и възможност да си поръчаш книга те да ти я доставят.

Link to comment
Share on other sites

Не знам проверявал ли си на центъра срещу халите има една книжарница на 2 етажа - ся не се сещам как се казва - има много литература на английски особено,а мисля че има и възможност да си поръчаш книга те да ти я доставят.

Книжарницата се казва Хеликон и там наистина има много английска литература.Може да провериш там както казва Джоп!

Link to comment
Share on other sites

някой да знае от къде мога да си купя книгата "Ад" на Данте Алигери.....на английски...?

Да, в Хеликона е най-вероятно да я има, а пък ако не- можеш да си я поръчаш ( всъщност нищо ново не казах де, просто да подтвърдя :) )

 

Трябват ми курсове по руски език... Някой може ли да ме насочи? :unsure:

Не мога да те насоча, обаче ако намериш, кажи ми, моля те :bgrin:

 

ако ти трябват за тренировки (фитнес, колоездене, други подобни) има си специализирани магазини.

ако ти трябват за топлене или за фешън-луук, по-добре изрязвай някакви цели :D

всъщност ми трябват за подарък, обаче понеже трябва да купувам два чифта ме интересува и цената...

 

В METRO преди имаше много видове.Аз си бях взел кожени без пръсти като горната страна е мрежа и освен това имаха лепка.Сега пак има някакви, но не съм ходил от доста време.Ако искаш провери.

Горе-долу за какви пари става върос?

 

[Леле, подобен пост не бях писала :)]

Link to comment
Share on other sites

Според информацията, която аз имам, стадион Пловдив има 48000 седящи места. За повече не знам... Между другото е най-големият в България, което си е направо виц...

и аз знам, че е най-големия в българия и ми стана интересно колко голям е :)

Горе-долу за какви пари става върос?

ами около 5-6лв бяха, иначе имаше едни к2, които бяха около 20, но те бяха и с едни такива дето си ги вързваш около китки да не те болят :) аз си бях взел такива, ама си ги изгубих :(

Link to comment
Share on other sites

............

всъщност ми трябват за подарък, обаче понеже трябва да купувам два чифта ме интересува и цената...

Горе-долу за какви пари става върос?

..............

предполагам тогава става дума за спортни. ТСМ не са лоши - имат два варианта: за колоездене и за фитнес. първите са с по-мека кожа и силиконови възглавнички на дланите и хавлиено парче на палеца. вторите се различават по по-грубата и твърда кожа на дланта и по-твърди възглавнички. и двата вида струват от 2,50 до 5,00 лв в зависимост от къде си ги купуваш(намират се във всякакви магазини на ТСМ, както и в произволни магазини за велосипеди ).

колоездачни ръкавици на цени до 10лв чифта има добри в Метро и в магазина за колела до Пожарната (срещу училище "алеко Константинов"), а също и в този на руски, но там обикновено са малко по-скъпи (до 15 лв, има и по-скъпи но те са вече за маниаци, според мен). търси марка "Драгоман", но не е задължително. фитнес-ръкавици има и в метро, препоръчвам марките кетлер или руканор, вторите са по-ефтини (за руканор можеш да провериш и в едноименния магазин на Главната срещу "Каменица"). също така провери магазините за спортна екипировка в долната част на Главната: единия е между магазина на "Деком" и магазин "Вега", другия срещу БНБ, третия е Люлю (в пресечката срещу Халите).

 

може да съм бил прекалено подробен и да те карам много да обикаляш, ама откъде пък да знам точно кво търсиш?! успех.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

може да съм бил прекалено подробен и да те карам много да обикаляш, ама откъде пък да знам точно кво търсиш?! успех.

Търся черни, кожени ръкавици за подарък :bgrin: ...но не и за спорт ... извинявай, че не се изразих ясно :(

 

Всъщност като се замисля и спортни могат да ми свършат работа, просто трябва да разгледам... много ви благодаря-като имам време ще отида до Метро и ТСМ-а

 

То ако ще се използват за нанасяне на телесни повреди и това се смята за спорт :)

Все още няям такива приятели... :)

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

Търся черни, кожени ръкавици за подарък :bgrin: ...но не и за спорт ... извинявай, че не се изразих ясно :(

То ако ще се използват за нанасяне на телесни повреди и това се смята за спорт :)

Link to comment
Share on other sites

Търся черни, кожени ръкавици за подарък :bgrin: ...но не и за спорт ... извинявай, че не се изразих ясно :(

 

Всъщност като се замисля и спортни могат да ми свършат работа, просто трябва да разгледам... много ви благодаря-като имам време ще отида до Метро и ТСМ-а

Все още няям такива приятели... :)

Такива ръкавици има и във всеки фитнес и мога да отбележа, че даже има по-голямо разнообразие от видове, отколкото в магазините за велосипеди. Провери ако ти се ходи в Рондото (до Палмите на Гладстон и в Перлата - на колелото на гарата до магазина за бяла техника). Успех, аз лично съм виждал и кожени там , но пък качествените може да стигнат и до 20-25лв.

Защо и Милан, и Интер играят на Сан Сиро?

Интерназионале ФК е бил част от Milan Cricket and Football Club, aka AC Milan. И 2та се намират в Милано, област Ломбардия. През 1908 на 9 Март клубът се разцепва и недоволни швейцарци основават Internazionale FC. Стадиона им се наричал Сан Сиро и се намира в така наречен квартал, но след смъртта на велик футболист и на 2та отбора го прекръстват на Стадио Джузепе Меаца.

Та така като са от един отбор разделени и в един град си използват едно стадионче. -> http://www.stadiumguide.com/sansiro.htm

 

On 19 December 2005, Milan Vice-President/CEO, Adriano Galliani announced that the team is seriously working to move out from San Siro. He said that Milan's new stadium will be largely based on Schalke Arena and following the standards of football stadia in America, Germany, and Spain. Most likely it will be a stadium for football purpose only (without the athletic tracks). The new stadium's name will be given to the sponsors.

 

http://www.acmilan-online.com/san_siro.php

Edited by NEFARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Такива ръкавици има и във всеки фитнес и мога да отбележа, че даже има по-голямо разнообразие от видове, отколкото в магазините за велосипеди. Провери ако ти се ходи в Рондото (до Палмите на Гладстон и в Перлата - на колелото на гарата до магазина за бяла техника). Успех, аз лично съм виждал и кожени там , но пък качествените може да стигнат и до 20-25лв.

..............

а аз пък нагло ще отбележа че във всеки фитнес, както и във всеки специализиран магазин, цените на ръкавиците са нагло надути. с много малки изключения, предлаганите модели отстъпват доста по качество на ТСМ-ските, а са на 10тократно по-висока цена.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от колко часа утре е концертът на БТР в Мармалад?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли от колко часа утре е концертът на БТР в Мармалад?

в сайта им не пише нищо...

да не са променили датата...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...