Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ето ви и от мен един нестандартен въпрос, отново с лек паралел към кодирането на клавиатурата.

С XP&SP3 съм и от време на време забелязвам някакъв странен проблем с единицата ("1"). Просто понякога не действа, когато се опитам да я ползвам при надписване или преименуване на файл или директория - само в тези 2 ситуации при работа с имената на файлове или директории, а иначе във всякакви други приложения - word, notepad, браузер и всякакви други програми си работи без проблем точно по същото време. И най-интересното е, че го прави, само когато нещо й скимне...ето сега се опитвам да преименувам една директория, която преди половин час ме измъчи...и си печата единица все едно нищо не е било. Не е от самия клавиш, защото като блокира тая единица, удивителната си печата в същото време... :confused

Чудя се дали не ми се е бъгнал нещо драйвера и чат-пат като му дойде настроението решава да ме нерви с тая единица...

 

П.П. Клавиатурата и мишката ми са комплект на A4Tech - и двете безжични.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

При мен е правила когато компютъра с XP е добавен към Active Directory. При опит да сменя езика с Alt+Shift ми се рестартира машината и затова не го използвам в офиса.

 

ov3rm4n имаш ли идея дали тази прави тези проблеми?

 

Абсолютно за този проблем става дума! Като тръгнеш да превключваш и рестартира... При мен нещата са малко по-комплицирани обаче, щото освен Active Directory, машините ми са част от Novell NDS и не бях сигурен кое от двете не се разбира с кирилицата. На косъм беше работата да обявя, че политиката на фирмата забранява фонетична кирилица и разрешава само БДС :) и да накарам всички да забравят за фонетичната...

 

Не, тази която съм прикачил тук не прави такъв проблем - няма никаква грижа с нея. Вероятно обаче ще трябва да я приложиш на чиста инсталация - тоест ако преди това си слагал на Генади, трябва да преинсталираш ОС и тогава да приложиш тази.

 

изчетох доста за този проблем, но май никой няма точно решение какво го предизвиква и как да се фиксне...

 

Друго интересно за тоя проблем е че съществува само за ХР - w2k също в Active Directory изобщо няма такъв проблем с фонетичната... при мен с години си ползвахме Генади, докато не дойде време да се премине на ХР - тогава настана батака.

 

но от тоя момент за съжаление не мога да препоръчам Генади на никого... дори и да не ти е машината в Директория, дори и да работи уж без проблем - изобщо не е ясно всъщност какво и къде разбъзиква и кога и къде ще изскочи проблема. Генади знае за проблема и дори има пусната "фиксирана" версия от него, обаче тя за съжаление изобщо не е фиксирана в действителност - прави същите магарии...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Тогава по-добре питай в Конрад електроникс

Ами там не съм ходил да търся, но иначе за потенциометри обиколих всички възможни магазини и никъде няма каквито търся, очаквам да ми звъннат от Кузмов да видим дали са ми изпълнили поръчката

Link to comment
Share on other sites

Ами там не съм ходил да търся, но иначе за потенциометри обиколих всички възможни магазини и никъде няма каквито търся, очаквам да ми звъннат от Кузмов да видим дали са ми изпълнили поръчката

 

А във ВикиВат до моста на Герджика нямаше ли?

Link to comment
Share on other sites

С XP&SP3 съм и от време на време забелязвам някакъв странен проблем с единицата ("1").

 

Мииии пробвай да преинсталнеш драйвера, провай с друга клавиатура ако при нея ти прави същото изпълнение сменяй windows-a :D

Link to comment
Share on other sites

Мииии пробвай да преинсталнеш драйвера, провай с друга клавиатура ако при нея ти прави същото изпълнение сменяй windows-a :D

Това за драйвера ще го пробвам, но за уин-а...сори - за една бълха да горя целия юрган, просто няма да стане...предпочитам да се почесвам от време на време... :laughing:

Мога да преживея липсата на единицата от време на време - тази версия на уин-а се държи доста стабилно и не смятам да я сменям поне на този етап.

Link to comment
Share on other sites

А във ВикиВат до моста на Герджика нямаше ли?

Нямаше такива каквито ми трябват - логаритмични, 500 килоома, 0,5W. Имаха логаритмични, но не на 500 килоома, пък и имаха 2-3 само които бяха на 0,5W :(

Link to comment
Share on other sites

Не, тази която съм прикачил тук не прави такъв проблем - няма никаква грижа с нея. Вероятно обаче ще трябва да я приложиш на чиста инсталация - тоест ако преди това си слагал на Генади, трябва да преинсталираш ОС и тогава да приложиш тази.

Именно поради този проблем не съм си качил фонетична подредба в офиса. Използвах една страница за преобразуване между латиница и кирилица когато съм на работа. Ще си инсталирам това което си качил и ще пиша тук как се държи.

Link to comment
Share on other sites

Каква може да е причината флашката, която по принцип няма никакви проблеми и си работеше до вчера, сега като я вкарам в usb-то да изкарва съобщение: "H:/ Access is denied." ?

Link to comment
Share on other sites

Именно поради този проблем не съм си качил фонетична подредба в офиса. Използвах една страница за преобразуване между латиница и кирилица когато съм на работа. Ще си инсталирам това което си качил и ще пиша тук как се държи.

 

Защо не си свалите Microsoft Keyboard Layout Creator и с него спокойно можете да си направите каквото ви е кеф - един приятел свикнал да работи по БДС си направи латиницата "фонетична" - т.е. буквите на латиница са като тези на кирилицата по БДС :bgrin:

 

Та с това определено няма проблеми нито с AD нито с друго. Ей tedy като не можа да намери фонетика за Win 2008 си направи И с ударение на мястото на големия ер-малък "Ь" и гледам редовно го ползва.

Link to comment
Share on other sites

Каква може да е причината флашката, която по принцип няма никакви проблеми и си работеше до вчера, сега като я вкарам в usb-то да изкарва съобщение: "H:/ Access is denied." ?

Ми не знам,но с десен бутон и explore се отваря.

Link to comment
Share on other sites

Тва с флашката се оправя много лесно

Десен бутон --> Формат и като я форматваш избирай Fat 32, щото някой флашки си прават квото си искат на фат ><

Link to comment
Share on other sites

Има ли на пазара някакво списание за мъже... стил, мъжки играчки, коли, интересни факти?

 

 

НЕ , в плейбой и другите се мъчат да вкарат нещо но определено няма такова списание , казвам ти го като фен на списанията по принцип купувам почти всичко лайфстайли майфстайли егоисти и общо взето са гола вода , напоследък си купувам само МАКСИМ-а

Link to comment
Share on other sites

Счупх( а ) си( ми ) велоергометъра.

b412a05dbf9b204bb307585cf2928492_120x90.jpg

Идея от де да си взема ново екранче( по скоро компютърче, щото мери скорост, калории и т.н. ).Гаранциката му е изтекла и не намирам документите - вероятно са хвърление - та не знам къде има сервиз.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има магазин на Филипс за осветителни тела? Преди имаше срещу Фламингото, но гледам са го изпразнили.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има магазин на Филипс за осветителни тела? Преди имаше срещу Фламингото, но гледам са го изпразнили.

 

Фирмата са ми наематели, цяло лято им правя шоурума, намират се вече при мен, Иве. Нарича се ПОЛАРИС ЛАЙТИНГ. Между другото ПОЛАРИС ПРОДУКТ ти продава фибрана - и те са при мен.

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем със звука от лаптопа ми.Нов е, но като пусна песен говорителите пръщят малко.Драйвърите са най-новите..Какво мога да направя ?Някакви тестове дали са наред говорителите има ли ?

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем със звука от лаптопа ми.Нов е, но като пусна песен говорителите пръщят малко.Драйвърите са най-новите..Какво мога да направя ?Някакви тестове дали са наред говорителите има ли ?

 

Тва като ги увеличиш на макс ли пръщат ?

Ако са на макс и пращът просто намаляш толкова колкото да не пращят, може да си поиграеш и със елвалайзерите на драйверите и winamp.

 

И аз имам 1 въпросТче :D

На ацера ми (Aspire one aoa 110 w) като слушам музика и като го разнасям из къщи (па и на вънка) тонколоните "умират" (не се случва много често, но се случва и ме дразни много) и трябва да рестартирам шит бука че да тръгнат отново,

тва на кво може да се дължи?

Edited by waren
Link to comment
Share on other sites

Фирмата са ми наематели, цяло лято им правя шоурума, намират се вече при мен, Иве. Нарича се ПОЛАРИС ЛАЙТИНГ. Между другото ПОЛАРИС ПРОДУКТ ти продава фибрана - и те са при мен.
Ами вече има двойна причина да ме водиш или поне адрес да ми дадеш да разгледам.
Link to comment
Share on other sites

Някой дали знае откъде мога да си купя кензан — тежка метална подложка с остри бодли. Използва се обикновено в цветарството за набучвани на цветя на него и в икебаните , но по широко приложение намира в България за нацепване, накъсване, разрошване на панделки и целофани. Големината му е горе долу 4-5 сантиметра. Търсих в гугъл, но не намерих.

Link to comment
Share on other sites

Абе тука на една "приятелка" :lol: цял ден се опитвам да й фиксна РС-то по телефона( не ме крайте да обесявам ).Накрая успях да й обесня как да направи фреш инстал в нов партитишън на харда на XP, само дето сега не може да форматне C:?!?!Идеи защо става така?По принцип не дава да го форматираш като ти е там бозата ама тоя път е на другия, що не става?

 

–––––––––––––––––––––––

 

Май ми е много конкретен въпроса ще го преместя ей сегинка в раздела за Софт.

 

Нема да го трия, а по темата ...

 

Какво стана с Фарел?!Дека се изгуби това момиче?Едно време много готини постове правеше тука.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...