Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

В Пловдив може ли да се закупи бамбук от някъде? Пръчка.
Бриколаж, има голям избор от диаметри.
Link to comment
Share on other sites

Как мога да направя определена програма, като я стартирам да не се появява на таксбара а най-долу в дясно като иконка??

(надявам се че разбрахте какво изкам да кажа :) )

Link to comment
Share on other sites

Трябва програмата да го поддържа. Не можеш просто да навреш която и да е програма долу до часовника.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Как мога да направя определена програма, като я стартирам да не се появява на таксбара а най-долу в дясно като иконка??

(надявам се че разбрахте какво изкам да кажа :) )

 

Ако не можеш да намериш опция от самата програма, то тогава иди на:

Start > All Programs > Startup

 

Там трябва да има шорткът към програмата. Триеш го и не би трябвало да имаш тоя проблем. :)

 

Но все пак е хубаво да кажеш за каква програма става въпрос, та да може и ние да се ориентираме. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами прмерно покер клиент и winamp

За Winamp

Най-горе вляво копчето->Options->Preferences->General Preferences

-> Show Winamp in system tray (и махаш отметката на taskbar)

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Търся две много стари игри, бяха на диск към някакво списание, който отдавна изчезна. Предполагам, че Curunir ще отговори най-бързо и точно.

 

Пръвата игра имаше в заглавието си 3D. В открития космос, нещо като арена, в която се движат астероиди. С космически кораб се стрелят, като при всяко попадение, астероида се разпадаше на три, всяка час на още три и чак тогава парчетата се унищожаваха. Понякога при "отстрел" на астероид изпадаше "специална стрелба", множество ракети, една движеща се като спира и т.н., които работят определено време.

 

Втората игра. Двукрак робот, нещо подобно(май беше жълт) обикаля картите(различни планети) и изпълнява мисии (да завземе дадена база, да убие нещо и т.н.) Намираха се различни оръжия(лазери, ракети). Играта е 2D.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Търся две много стари игри, бяха на диск към някакво списание, който отдавна изчезна. Предполагам, че Curunir ще отговори най-бързо и точно.

 

Иве ТОВА, ТОВА, ТОВА?

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Aquila, това с робота съм го играл, но утепи ме не се сещам как се казваше. Сега ще потърся. Не обещавам резултати, но прогнозата за намиране е като цяло положителна :D

 

За другото - оригинала си се казва Asteroids и има около 10 000 римейка. Разгледай тук и сигурно ще си намериш тоя, който търсиш:

 

http://www.retroremakes.com/forum2/showcase/

 

[Edit] Онова с жълтия робот не беше ли направо free? Аз поиграх една вечер, циклих, накрая установих, че не си намирам следващия objective, в една гадна пустиня, изпсувах и я махнах. [/Edit]

Edited by Curunir
Link to comment
Share on other sites

Aquila, това с робота съм го играл, но утепи ме не се сещам как се казваше. Сега ще потърся. Не обещавам резултати, но прогнозата за намиране е като цяло положителна :D

 

За другото - оригинала си се казва Asteroids и има около 10 000 римейка. Разгледай тук и сигурно ще си намериш тоя, който търсиш:

 

http://www.retroremakes.com/forum2/showcase/

 

[Edit] Онова с жълтия робот не беше ли направо free? Аз поиграх една вечер, циклих, накрая установих, че не си намирам следващия objective, в една гадна пустиня, изпсувах и я махнах. [/Edit]

Да безплатна беше. Терените бяха главно пустини и камънаци и тук там някоя ледена планета.

 

Другата игра е Asteroids 3D :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми актуална информация за населението и територията на градовете в България - първите три и по възможност информацията да не е от Уикипедия.

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

За толкоз време така и не разбрах кво е тва "Pinned" което пише пред някои теми за какво е и кво означава

 

ми важна тема...един вид да се набива на очи и да не се пропуска, да я разгледаш преди да правиш нещо в съответния раздел :)

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея откъде мога да намеря тромба със сгъстен въздух? Става дума за ръчна, с която сам да си сгъстявам въздух, а не флакон. Флакони има в 101 балона, ама от тях тръба за кенеф не става. Ще потърся снимки на това, което ми трябва, мерси предварително.

 

22848_Air_Tromber_S.jpg

 

Тая глупост, ама отдолу имаше една помпичка, буталце по-скоро, виждал съм такива, едни пичове на един мач сами си помпеха въздух.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Бацета някой може ли да ми каже евтино хотелче в Китен?С още двама приятели ще ходим от 25 Август до 1 Септември,но ни е за пръв път там и въобще не ги знаем хотелите...някакво по-непретенциозно и евтинко хотелче,или пък бунгалце ако има там.На нас ни стига да има кенеф,баня и легла и да е в добро състояние естествено-не някфи изтърбушени стаи(и да няма хлебарки :lol: )

Link to comment
Share on other sites

спешно ми трябва водопроводчик - да разбира от тоалетни казанчета...давайте номера/адреси, моля

 

:)

 

 

 

 

мерси, звъня...

Edited by frodo
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже от къде мога да си купя рекламна табелка за регистрационен номер на автомобил, с надпис какавто аз искам ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...