Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имате ли идея как се махат тия надписи по стъклата на магазините, те тиксо ли са, какво са... Вода, или някакъв по-специален препарат?

 

Надписите са от рязано фолио и могат да се махнат с макетен нож :) Лепилото после се маха със сапун, ако изобщо е останало лепило в тоя студ. Много вероятно е да паднат от раз и да не оставят следа.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Надписите са от рязано фолио и могат да се махнат с макетен нож :) Лепилото после се маха със сапун, ако изобщо е останало лепило в тоя студ. Много вероятно е да паднат от раз и да не оставят следа.

 

С макетният ниж има 90 % вероятност да нараниш (надраскаш) стъклото но става.

А вместо сапун бих ти препръчал слаб разтвор на спирт и хавлиена кърпа.

Link to comment
Share on other sites

С макетният ниж има 90 % вероятност да нараниш (надраскаш) стъклото но става.

А вместо сапун бих ти препръчал слаб разтвор на спирт и хавлиена кърпа.

 

Взима се малък макетен нож и острието се вади почти на цяло. Така острието влиза по цялата си дължина под фолиото и не се драска повърхността. Ако започнеш да го ръчкаш с върха, нормално е да се надраска :) Макар че това е стъкло все пак. Не боя.

Link to comment
Share on other sites

Tа искам да вметна,че имам педстава все пак.Мои приятел държи почистваща фирма ШНЕК.И аз съм имал такъв проблем и съм искал съвет от него.Та имам мнение от проф. гледна точка,ако мога така да го кажа.

Неговият съвет беше ХАИЛАНДЕР,и в никакъв случаи макетен нож.защотщ стиклото се драска.

Link to comment
Share on other sites

@artilerist - Благодарско, утре ще проверим :) Бтв какво е тва "хайландер", име на магазин или?

 

sorry peoples.

Забравих да уточня,че ХАИЛАНДЪР е магазин за професионално почистващи:продукти,препарати,уреди,машини и др.

Намира се на на кръстовището с Мальовица,на тази улица дето е ТЕТ.и в обратна посока дървото и иконома.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже колко е данъка на лек автомобил 90та година / 2000 кубика предполагам, че е без катализатор. интересува ме за миналата и тази година :bgrin:

 

 

едит: колата е 115hp

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

...Забравих да уточня,че ХАИЛАНДЪР ...
Произнася се Хаглайтнер. И е на булевард В. Априлов.

Отделно по въпроса за стикерите - продават се (Office 1; може би и Метро) специални спрейове за стикери, но са ефективни предимно при хартиени такива. Предназначени са да размекват лепилото, но при PVC стикерите не могат да омокрят лепилния слой. За стикери на PVC основа отлепването е най-ефективно първо с помощта на подпъхнато макетно ножче и механично отделяне. Остатъците от лепило се почистват най-добре с изопропилов алкохол или пък с бензин Zippo. Съвсем в краен случай (при липса на разтворители) лепилото може да се махне с помощта на качествено тиксо - залепяне и отлепяне - така старото лепило остава по тиксото.

Link to comment
Share on other sites

Аз пак да задам един въпрос, който зададох тук миналата година...къде може да се намери прозрачно самозалепващо фолио? Питах на офис щандовете в Метро...погледнаха ме малко странно и това беше...

Знам че има такова, защото преди време ми беше попаднал не знам откъде един лист с големина А4...мисля, че се сещате за какво говоря - отлепваш го от подложката и го залепваш някъде, като повърхността, на която е залепен листа се вижда отдолу, но е защитена от фолиото...

 

П.П. Вариантът с тиксо не ме урежда. ;)

 

Ето всъщност какво ми трябва -> цък.

 

Едит: Малко избързах с въпроса...оказа се, че дори от нета мога да си взема такива листи на цена около 4 лв. за лист А4.

@Видене, мерси за инфото...тези дни като излизам ще прескоча и до Бриколажа.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Аз пак да задам един въпрос, който зададох тук миналата година...къде може да се намери прозрачно самозалепващо фолио? Питах на офис щандовете в Метро...погледнаха ме малко странно и това беше...

Знам че има такова, защото преди време ми беше попаднал не знам откъде един лист с големина А4...мисля, че се сещате за какво говоря - отлепваш го от подложката и го залепваш някъде, като повърхността, на която е залепен листа се вижда отдолу, но е защитена от фолиото...

 

П.П. Вариантът с тиксо не ме урежда. ;)

 

Ето всъщност какво ми трябва -> цък.

 

В офиса имаме същото, но не е прозрачно, а е просто самозалепящо фолио. На Office 1 Superstore е. Там търсил ли си? Също разгледал ли си каталозите като:

 

www.offex.bg

и

www.classic-on-line.com

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз пак да задам един въпрос, който зададох тук миналата година...къде може да се намери прозрачно самозалепващо фолио? ...
Преди години съм го купувал от Микроасу на цена (така ми се върти) 4 лв за формат А2. Сега да е 5-6 лв.
Link to comment
Share on other sites

Но остава въпросът, дали ще може да мине през нормален настолен принтер.
Не. Но в случая не е необходимо:
...мисля, че се сещате за какво говоря - отлепваш го от подложката и го залепваш някъде, като повърхността, на която е залепен листа се вижда отдолу, но е защитена от фолиото...
т.е. прозрачното фолио влиза в ролята на своеобразен ламинат.
Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже къде да се запиша на тренировки по баскетбол в пловдив освен в академик-а и ако може да ми дадете работно време на залата и цена за тренировките 10х предварително

 

Еми в Зала "Строител" в Каршака има тренировки и може да се запишеш , защото до скоро търсиха хора. За сега само се тренира и чак догодина ще има официални мачове . Мисля че има тренировки всеки ден от 14:30 ама тука ще те излажа вече :)

 

 

edit: Midex след около 2 месеца подписа ми ще направи годинка :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

@alchemy, благодаря за информацията...а дават ли в по-малки количества...няколко листа например? (за тези става въпрос, нали?)

 

@w00x, ако реша да печатам нещо мога да си го нарежа от А2 на А4 все пак... :rolleyes:

 

@Stasio, я...кога съм казал това, дето си го лепнал в подписа...всъщност даже датата и часа се вижда...бях го забравил... :D

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Искам да питам някой има ли си на идея дали вентилаторните печки(духалки) гълтат много ток

Стандартно са на 2 степени, 1вата - 1 киловат, 2рата 2.

Това си е доста ток, при положение, че едно съвременно модерно климатиче 12ка дъпра средно 1,5-2 киловат

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Искам да питам някой има ли си на идея дали вентилаторните печки(духалки) гълтат много ток

 

Само дето едно "климатиче" струва колкото 15 печки и по отношение на качество и скорост на отопление не може да стъпи на малкия пръст на една вентилаторна печка DeLonghi. Ако си решил да ползваш такъв уред НИКОГА не си взимай от евтините. Най-доброто са 2-та модела на DeLonghi - лежащия и стоящия (стоящ ако ще я слагаш върху мокет или килим понеже лежащата смуче отдолу). Има ги в Технополис - лежащ е 60 лв, стоящ е 80 лв. Компромиси с по-евтини са грешка и в крайна сметка излизат по-скъпо. Вентилаторните печки затоплят помещението за 5-10 мин макс, никой друг уред не го може. Освен това засмукват сутения въздух в ниското и го затоплят веднага. Лесно се мести, може да си я сложиш в краката да те грее. В офиса от 6 години съм с такава и никога нищо друго няма да сложа. Уредът има терморегулатор, освен това не позволява температурата в помещението да пада под 0 ако се остави включен в контакта (има автоматика за това). Идеален е за всякакъв вид употреба и специално тези, които казах са с термо и електро защити, което ги прави перфектни. За качество и здравина - по-добри няма.

Link to comment
Share on other sites

1. Възможно ли е форумът да се ъпгрейд-не с RSS?

 

2. Инсталирах си BGPHONETIC програма, при която Q не е Я, а е Ч; W не е В, а е Ш; и т.н. Как мога да я отстраня и да си сложа класическата клавиатура? М? И коя от двете е по-добра за използване? Защото с всичко се свиква, дето се казва...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...