Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе някой да е виждал из магазините тези кабели и/или преходници :confused

Бях в 'Ресет', бях във 'Викиват', както и в други подобни магазини....гледат ме като извънземен...изобщо не им е известно даже какво представляват... ;)

Незнам защо, но имам чувството че съм ги виждал в Технополис. Незнам може и да се бъркам.

Нямат в Технополис...

 

Току що направих едно доста обстойно търсене в нета...и открих такъв кабел във фирма "Вали"....мама му стара, в Пловдив "Вали" е точно до "Викиват", че и днес бях там...мислих си да мина, пък си рекох "...откъде накъде пък точно 'Вали' ще имат такъв кабел"....ей това е...като го домързи човек. ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Боре, мисля, че това са едни такива комплексни постройки от светлото време на комунизма, които представляват везна за измерване на тежкотоварни камиони.Но не съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Абе някой да е виждал из магазините тези кабели и/или преходници :confused

Бях в 'Ресет', бях във 'Викиват', както и в други подобни магазини....гледат ме като извънземен...изобщо не им е известно даже какво представляват... ;)

Незнам защо, но имам чувството че съм ги виждал в Технополис. Незнам може и да се бъркам.

Добра идея е да провериш и в някоя голяма компютърна фирма.

Link to comment
Share on other sites

Ако Кристала е старата марка от преди 20 години, то каналите не се записват а се настройват от отделен тример за всеки канал. Блока с тримерите беше закрепен на една вратичка от лявата страна на телевизора гледан откъм екрана. На вратичката трябва да има закрепена пластмасова отвертка, защото с пръсти е трудно.
Не, не е такъв.Този е с 39 канала и всичко е електронно (търсене на канали, настройки на звук, цветност, яркост и т.н.), има си и дистанционно, но няма копче за запаметяване на канала. :) А има някакъв начин, защото си има запаметени и подредени програми, но нещо ми убягва.
Link to comment
Share on other sites

Как се слага номерация на страниците в Open Office? Отдолу обаче.

insert>footer>default

и там после си пишеш каквото искаш, специално за страниците - insert>fields>page numbers

Link to comment
Share on other sites

JDFU, благодаря, ама май сме с различни версии..2.3 съм, на български.Не става нещо...Както и да е.

Link to comment
Share on other sites

Абе някой да е виждал из магазините тези кабели и/или преходници :confused

Бях в 'Ресет', бях във 'Викиват', както и в други подобни магазини....гледат ме като извънземен...изобщо не им е известно даже какво представляват... ;)

 

Нямат в Технополис...

 

Току що направих едно доста обстойно търсене в нета...и открих такъв кабел във фирма "Вали"....мама му стара, в Пловдив "Вали" е точно до "Викиват", че и днес бях там...мислих си да мина, пък си рекох "...откъде накъде пък точно 'Вали' ще имат такъв кабел"....ей това е...като го домързи човек. ;)

За да вържеш клавир за компютъра?...знам аааз! Ако се окаже, че в този магазин няма, провери в Conrad - срещу Ленинград, там ако не друго, то поне преходници и съединители има, е за MIDI не съм сигурен 100%, но би трябвало.
Link to comment
Share on other sites

За да вържеш клавир за компютъра?...знам аааз! Ако се окаже, че в този магазин няма, провери в Conrad - срещу Ленинград, там ако не друго, то поне преходници и съединители има, е за MIDI не съм сигурен 100%, но би трябвало.

Off/ Не позна... :P ...искам да вържа този хубавец, който взех преди 2 дена. А иначе аз имах 3 такива кабела, но вече имам 2, защото единия го подарих преди година на един колега.

Между другото досега се рових много здраво из нета и попаднах на един i-магазин в Стара Загора, където имаше (поне така пише) и кабела и междинните преходници, а също така много по-богат цялостен асортимент, отколкото във Викиват напр.....та си ги поръчах направо от там и цените хич не бяха лоши. :punk ...(сега остава и да дойдат...)

Та...ако някой изпадне в моята ситуация и търси нещо, дето малко хора го ползват и знаят...нека първо провери дали го няма там. :)

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между геймпад и джойстик

 

 

Геймпадът е от типа на джойстиците за конзолите( с четирипосочен бутон от едната страна и няколко бутона отдясно и отзад) , а джойстикът е този- тип "ръчка" за игрите със самолети основно. Има и комбинирани от двата вида :)

Link to comment
Share on other sites

Какво животно е това разширение .modd ??? Би трябвало да са снимки,но немога да ги отворя с нищо..някой да знае какво ги чете тия или евентуално някакъв поддържащ формата конвертер?

 

Едит : Мерси оправих се :)

Edited by HATE
Link to comment
Share on other sites

Някой съвсем случайно да знае магазинна цена на Nokia N81 8GB? И не цените в Mtel, Globul, Germanos. Някъде където е по-евтино. Нямам предвид по-евтино със 200 лева, просто да не е най-високата цена възможна.

 

Трябва ми да си направя сравнение.

Link to comment
Share on other sites

Някой съвсем случайно да знае магазинна цена на Nokia N81 8GB? И не цените в Mtel, Globul, Germanos. Някъде където е по-евтино. Нямам предвид по-евтино със 200 лева, просто да не е най-високата цена възможна.

Трябва ми да си направя сравнение.

В сайта на "Вега 2002" (магазина на ъгъла до дюнерите) => Цена: 899.00 лв. ( http://www.vega2002.com/ ). Дано ти свърши работа.

 

Имат. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

w00x пробвай във вегата на центъра , мисля че и сайт имаха

 

 

а аз имам един въпрос значи искам да си прекарам интернет в заведението ми , но искам интернета да ми е безжичен и да си разнасям лаптопа насам натам обаче от тука ми изниква един въпрос и той е мога ли да го направя без втори компютър тоест да включа кабела за интернета направо към това устройство което ми разпръсква нета из помещението без да ползвам друг компютър , днеска попитах тия които ще ми прекарват интернета евентуално но казаха че незнаели дали става така м..а им некадърниците

Link to comment
Share on other sites

а аз имам един въпрос значи искам да си прекарам интернет в заведението ми , но искам интернета да ми е безжичен и да си разнасям лаптопа насам натам обаче от тука ми изниква един въпрос и той е мога ли да го направя без втори компютър тоест да включа кабела за интернета направо към това устройство което ми разпръсква нета из помещението без да ползвам друг компютър , днеска попитах тия които ще ми прекарват интернета евентуално но казаха че незнаели дали става така м..а им некадърниците

Васко, аз съм много далеч от Wi-Fi технологиите, защото не ползвам такива, но първото дето се сещам е с безжичен рутер...сигурно голяма глупост казвам...нещо от рода "От София до Видин през Бургас за по-кратко" :P ...но другите колеги със сигурност ще ти дадат правилния съвет. :)

Link to comment
Share on other sites

Васко, аз съм много далеч от Wi-Fi технологиите, защото не ползвам такива, но първото дето се сещам е с безжичен рутер...сигурно голяма глупост казвам...нещо от рода "От София до Видин през Бургас за по-кратко" :P ...но другите колеги със сигурност ще ти дадат правилния съвет. :)

напротив, никаква глупост не казваш. точно това е устройството което му е необходимо за да си включи нет от доставчика от външната му страна и да ползва безжична връзка с един или няколко компютъра от вътрешната страна. може да се извърши и с аксеспойнт, който само ще преобразува връзката от жична в безжична, но няма да има "разпределяне на интернетя" между няколко компа или по-сложно речено: няма да има разделение на 3тия слой - логическата връзка.

въпроса вече опира до размери на помещението, дали и колко преградни стени трябва да се преодолеят от безжичната връзка, армирани ли са или не много и т.н. за да се определи с каква мощност на излъчване да е рутерчето и къде точно да се монтира то и антенката му. И най-вече да си намери човек да му го настрои кадърно за да работи дълго и безпроблемно, както и за да не му се накачат 1000 маймуни да ползват нет на аванта примерно.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Къде и как мога да намеря саундтрака на един старичък филм - Midnight Run (1988)? Пробвах в thepiratebay, torrentspy, mininova, но без резултат?! Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли къде се продават тия пликчета дето отгоре имат пластмасова лента и като се притисне се затварят , установих че са страшно удобни за събиране на стотинки.

 

в такива пликчета дават малки болтчета и други части които са мънички , продават и трева в такива

Link to comment
Share on other sites

Къде и как мога да намеря саундтрака на един старичък филм - Midnight Run (1988)? Пробвах в thepiratebay, torrentspy, mininova, но без резултат?! Някакви идеи?

Честно казано много ще е трудно. Аз лично използвах целия си арсенал от сайтове за музика, а те са доста. Нищичко не изкочи. А дори и някъде да излезне той ще е добавен доста отдавна, следователно най-вероятно ще го има само като информация, но няма да го има на сървъра.

Link to comment
Share on other sites

И аз доста го търсих тоя саундтрак...нищо не намерих... ;)

 

И аз имам един въпрос...мислех си да го задам в секцията "Хардуер", но не открих подходяща тема за целта...

От известно време ми изостава часовника на компютъра....някой път дори и с часове...друг път пък държи доста време правилен час. Мислех, че батерията е на свършване...смених я с нова....същата работа... лош контакт ли, що ли... :confused

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...