Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой да знае програма за конвертиране от .flv в какъвто и да е друг формат? :angry1

Cinema Forge. Аз това ползвам, но .avi-тата стават много големи и в повечето случаи предпочитам да си стоят клипчетата като .flv. :)

Edited by ludoto_mimi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой да знае програма за конвертиране от .flv в какъвто и да е друг формат? :angry1

Аз ползвам тази програмка. Лесна е и според мен е много добра. До сега с почти никой flv. файл не съм имал проблем. Останалото е въпрос на настройки.

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

Към кой/я държавна институция или какво трябва да се обърна за ужасно налягане на водата? На последен етаж съм, вярно, но не може струйката да е колкото дебърцина в 2:30 на обед. Доколкото знам в целия блок е така на високите етажи, някакви предложения? Писна ми да се къпя в 2 през нощта, когато единствено водата е достатъчна за душ.

Link to comment
Share on other sites

Към кой/я държавна институция или какво трябва да се обърна за ужасно налягане на водата? На последен етаж съм, вярно, но не може струйката да е колкото дебърцина в 2:30 на обед. Доколкото знам в целия блок е така на високите етажи, някакви предложения? Писна ми да се къпя в 2 през нощта, когато единствено водата е достатъчна за душ.
ВиК отговарят за водата и налягането й във водопроводната мрежа. Щом си на висок етаж, вероятно ви захранва хидрофор.

Пробвай на тел. 6157, имат и аварийни групи. По-пълно инфо тук.

Link to comment
Share on other sites

Освен amazon(co.uk/com/de), ebay и bestbuy, какви други подобни сайтове има, които обаче да доставят (всичко) до България?

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Освен amazon(co.uk/com/de), ebay и bestbuy, какви други подобни сайтове има, които обаче да доставят (всичко) до България?

 

От изброените сайтове, нито един не доставя до България. Сайта зависи от това какво искаш да си купиш.

Link to comment
Share on other sites

Amazon, bestbuy не шипват, но ebay доставя, защото стоката е в потребителите. Е, някои потребители не пращат извън страната си. Някои потребители от ebay.ca пращат и до България, питах една мадама и тя каза, че ще пита колко ще струва с fedex.

А относно това, което искам - всичко. Интересува ме електроника(дискове, рам, конзоли, двд-та) и подобни неща предимно.

Link to comment
Share on other sites

Amazon, bestbuy не шипват, но ebay доставя, защото стоката е в потребителите. Е, някои потребители не пращат извън страната си. Някои потребители от ebay.ca пращат и до България, питах една мадама и тя каза, че ще пита колко ще струва с fedex.

А относно това, което искам - всичко. Интересува ме електроника(дискове, рам, конзоли, двд-та) и подобни неща предимно.

 

За електроника ще е хубаво да се ориентираш към страници, които не са в USA, защото колкото и да търсиш Американски, няма да намериш. Или ще са измами. Някой страници доставят, но цените за доставка са брутални. Под $60 не падат. И това при доставка на фото апарат.

 

www.bhphoto.com

www.adorama.com

www.abesofmaine.com

 

Тези доставят до BG, но искат много пари за доставка и процедурата е тормозеща, защото ще ти искат копие на двете страни на картата, с която плащаш преди да ти пуснат поръчката.

 

Друг вариант е да се ориентираш към страници, които са в Европа, но тогава цените няма да са по-различни от нашите тук.

 

www.kelkoo.co.uk / .de / .fr

Link to comment
Share on other sites

как мога да махна едно от онези пластмасови неща, които слагат на дрехите в Метро... якето ми явно е било с две такива и касиерката е забравила едното... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Каква е процедурата ако си писал възражение на акт?

 

Пускаш навреме жалба в деловодството. Началникът на КАТ има право да го отмени или потвърди. След като го потвърди - 99.9% - ще се издаде наказателно постановление, което също може да се обжалва - вече пред Районния съд чрез КАТ (жалбите се пускат отново в КАТ). Оттам вече се насрочва съдебно дело и съда взима решение (аз съм обжалвал един акт август - още нямам насрочено дело). Общо взето ако не са много отнетите точки не си струва да се с разправяш ....

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за акт от КАТ ;) както и да е явно процедурата е г/д същата, ама май няма да се занимавам, ако има глоба най-много да е 20-30лв

Link to comment
Share on other sites

как мога да махна едно от онези пластмасови неща, които слагат на дрехите в Метро... якето ми явно е било с две такива и касиерката е забравила едното... :unsure:

Отиваш до метро хващаш охраната за рачичка и отивате на касата да ти го махнат. Друг начин без да нанесеш повреда на дрехата няма.

Link to comment
Share on other sites

а как не ти е пропищяла алармата като не ти го е махнала :bgrin: иначе тези се махат със специални машинки, които са на касите както ти каза колегата. другият вариант е да го счупиш с клещи, но не знам как става тва е специалитет на братята индианци :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли приблизително цените на самолетните билети до Москва?Че в сайта на България Ер не видях нищо...За багажа има, ама за цените - тц... :unsure: За еднопосочен ми трябва.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли приблизително цените на самолетните билети до Москва?Че в сайта на България Ер не видях нищо...За багажа има, ама за цените - тц... :unsure: За еднопосочен ми трябва.

 

Аз намерих това.Незнам дали са много актуални цените ама като гледам са от 150 евро до към 300 в най-ниският клас

 

П.П.Да му се незнае линка ми небачка.Ама си напиши в търсачката София - Москва и ще ти излезне цените.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Мда, намерих, обаче ми съобщиха, че ми променят дестинацията към Нижни Новгород...Е за там вече немам си на идея кво да правя...Намерих на Астрал Холидейс за 854 евро, ама бахти, това е тройно над нормалното. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...