Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А какъв е начинът да се оправи avi-файл, който като го отворя пише: Can't locate video streаm? Само сваляне наново ли го оправя?

Ако е само да го разгледаш - пробвай с AviPreview - проиграва незавършени или повредени отчасти AVI файлове.....а да не би да ти липсва някой кодек, че ти пише това?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами мисля, че не ми липсва кодек. Аз си свалям примерно целия сезон на Изгубени и някои от файловете не тръгват и ги свалям наново. Ще пробвам с тази програмка да видя дали ще тръгнат.

Link to comment
Share on other sites

Ами в общината са платени ама табелите нещо ги няма. Пък и никой не ги е споменавал.

 

Говоря за табелите, които се слагат да пазят местата. Тези които са тип пирамида.

 

Общината до колкото разбрах ще предотставят тази на която да пише, че местата са наети и ще бъдат вдигани колите.

намерих ги тия дет си мислех за тях - имаше им рекламите на талоните за синя зона в софия, та от там съм ги позапомнил. неква общинска фирма ще да е може би.

ЦЪК!

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да инсталирам MS Offic 2003 при положение че windows-a ми е XP?

 

Да.

 

намерих ги тия дет си мислех за тях - имаше им рекламите на талоните за синя зона в софия, та от там съм ги позапомнил. неква общинска фирма ще да е може би.

ЦЪК!

 

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Защото са бронзови.А бронзът е сплав на медта и други метали.И като взаимодейства с водата, зеленясва или се получава меден дихидрооксид(алхимик, поправи ме, ако греша), които се нарича още и син камък.И е отровен.

Link to comment
Share on other sites

Син камък е медния сулфат, а сплавта бронз е мед и калай. Зеления цвят не се дължи на хидроксида, а на медния карбонат - патина.

 

Аз към кой да се обърна да си сменя това под аватара от Депутат на Disaster?

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Каде да погледна кога и къде има студентски партита , че ми е любопитно :)

ЕДИТ : Който търси намира . Намерих си инфо :)

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Защо лъвовете на Лъвов мост са зеленикави? :)
Айде и алхимика да се обади: Патината е смес от алкални медни карбонати и сулфати. Получава се, когато изделия от мед и нейни сплави са изложени на открито и средата е влажна - Наличие на вода, въглероден диоксид и серен диоксид. Понеже сме бедна държава и се топлим зимата с евтини въглища (съдържащи много сяра), затова присъстват и сулфатите. При липса на замърсяване от SO2 патината е съставена изключително от основен меден карбонат, срещащ се и в природата като минерала малахит.

Можем да си говорим още, но да не караме Червената шапчица да чака, както казват в една реклама :D .

П.П. Всъщност синия камък е кристалохидрат CuSO4.5H2O и той има онзи чудесен син цвят, откъдето идва името му. Безводния меден сулфат е безцветен.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

П.П. Всъщност синия камък е кристалохидрат CuSO4.5H2O и той има онзи чудесен син цвят, откъдето идва името му. Безводния меден сулфат е безцветен.
Е да де - кристалохидрат е. В разтвор се използва и като буфер.
Link to comment
Share on other sites

Син камък е медния сулфат, а сплавта бронз е мед и калай. Зеления цвят не се дължи на хидроксида, а на медния карбонат - патина.

 

Аз към кой да се обърна да си сменя това под аватара от Депутат на Disaster?

 

Към някой от админите се обърни.

 

А иначе за неорганичната химия - забравил съм я почти изцяло(напоследък само с органична се занимавам, покрай тая кравешка пикня и варенето на ракията).Така че - извинявам се за погрешната информация.

Link to comment
Share on other sites

Ъм... къде мога да намеря Cd key за Win Service Pack 3 ?

 

мерси...утре ще видя дали ще ми свърши работа (Z-z-Z...)

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

SP3 още офиациално не е излязъл така че не ти препоръчвам да го инсталираш иначе ЦД-Кея е същия като на обикновенното XP.

 

Edit: Ето един който изрових от инфото на някъф торент CD87T-HFP4C-V7X7H-8VY68-W7D7M

Edited by Lord_Gudo
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми спешно силиконова смазка.Някой знае ли къде има в Пловдив, защото в Пз вече никъде не се намира.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми масичка, нещо подобно на това =>

50421312xm1.jpg

Висока около 50-60 сантиметра. Желателно е да е с два плота (няма значение дали ще са кръгли или квадратни или правоъгълни (нещо от сорта на 30см на 30см или малко по-голяма). Също така няма значение дали ще е стъкло или дърво (за предпочитане е да е дърво). За крачетата може и да са с колелца. Някой да има идея къде има такива (да не са много скъпи) или по Бриколажа и Практикера може да си намеря подходящи части и да си я сглобя?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли в колко часа е последния влак София-Пловдив?

 

Ето тук си има разписание влез и си виж сам кой влак те устройва.

 

Как аджеба да изкарам линк от мобиле.бг?Като се ровя из сайта ми дава само началния линк а гледам по форумите че може да се извади линк към конкретна обява как става това?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ето тук си има разписание влез и си виж сам кой влак те устройства.

 

Как аджеба да изкарам линк от мобиле.бг?Като се ровя из сайта ми дава само началния линк а гледам по форумите че може да се извади линк към конкретна обява как става това?

ако броузиш с файърфокса - просто отваряй обявите в нови табове.

ако си с ИЕ => отваряй ги в нов прозорец.

Link to comment
Share on other sites

каква е разликата между усилвател и ресивър ?! :bgrin:

едното има и радио. усилвателя само усилва квото му пъхнеш на входа.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...