Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Най-доброто става във френска преса. Сууупер евтина е и вече се продава навсякъде във всякакви размери - дори има с големина една чаша, перфектно за офис, може да си я държиш на бюрото. Но изисква едро смляно кафе - не става с кафе за еспресо.

 

Ето как изглежда (държа да отбележа, че има мнооого по-красиви екземпляри - това е само пример и първото което ми попадна):

 

French_press.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Най-доброто става във френска преса.

 

Аз имам такава, на Bodum, много е сладка :smile:, но честно казано, от вкъщи съм свикнала на кафе от джезве: много, много плътно, можеш да го пиеш цял ден... м-м-м... а пък кафето си го взимаме от съседно магазинче, разни мешаници. Мляс.

Link to comment
Share on other sites

Джезве е класика, но иска майсторлък - не всеки може да прави хубаво кафе в джезве. Примерно водата не трябва да кипва и разни такива тънкости... Френската преса е измислена именно като заместител на джезвето според мен - принципа е почти същия, но не се изисква да дебнеш край джезвето. Просто напълни с топла вода, изчакай и пресирай...

Link to comment
Share on other sites

здравейте!

Знаете ли къде в Пловдив се продават най-евтино лсд монитори? Също да ви попитам тази модел сони добър ли е?

http://www.enicomp.com/shopping/view-pic-s...570&max=200

 

лагодаря ви предварително!

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли алуминиевите профили за парапети в какъв фпрмат се продават,разкроени ли са или на пръти по 6 метра?

Работих точно 2 пъти в един склад и да ти кажа бяха на "пръти по 6 метра", но има и такива който са готов размер, но всичко става по поръчка

Link to comment
Share on other sites

Достигната ли е абсолютната нула? Ако да, как? Ако не, откъде знаят, че точно при тази температура Брауновото движение на частиците спира O_o?

Link to comment
Share on other sites

Достигната ли е абсолютната нула? Ако да, как? Ако не, откъде знаят, че точно при тази температура Брауновото движение на частиците спира O_o?
Значи в момента съм пийнал и едва ли ще успея да си спомня много неща, но утре, ако имаш интерес ще се зарибя да напиша едно научно съчинение по въпроса. Абсолютна нула никога не може да се достигне в реални условия, а дори и в лабораторни. Освен това кинетичната енергия на частиците не може да бъде равна на нула никога. Т.е. не могат да спрат напълно да се движат. 0 градуса Келвин е температурата, при която енергията на частиците е минимална. В подкрепа на тази теория идват много закони на Гибс-Хелмхолдс, Максуел-Болдсман, Ферми, закони за енталпии, ентропии, и всички простотии от Физикохимията и Топлотехниката. Най-общо казано са използвани преближени методи, зависимости, графики, въвеждане на понятията идеален флуид, адиабатна система и още 1000 пористотии. Въпроса е наистина интересен и утре, живот и здраве, наистина ще се зарибя да отговоря максимално точно и изчерпателно!
Link to comment
Share on other sites

Работих точно 2 пъти в един склад и да ти кажа бяха на "пръти по 6 метра", но има и такива който са готов размер, но всичко става по поръчка

каде се намира този склад,изобщо в пловдив къде се продават такива алуминиеви тръби и различните аксесоари за тях.(не търся фирми които направо да ми ги монтират)

Link to comment
Share on other sites

Има ли някаква класация като тази на IMDB за филмите, само че с книги? В крайна сметка не е нужно и да е класация, поне списък с "най-най" в световната литература :rolleyes:

Виж тези 2 сайта - Link 1 и Link 2 - дано ти свършат работа, аз ги използвам за инфо, но пък моите изисквания са малки.

 

Остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

понеже съм пълен блион на тема компютри някой може ли да ми каже на всеки компютър ли могат да се монтират повече от 1 хардискове ? в смисъл сега имам 1 мога ли да сложа още 1 ? и има ли някви изисквания какъв да е харда или просто шибвам някъв и всичко е ток и жица ?

Link to comment
Share on other sites

Аз не, че съм по-малко бльон, но мисля, че няма никакъв проблем да сложиш още един хард диск и не би трябвало да има някакви по-особени изисквания. Единственото, което ти е необходимо е още един кабел от тези, които приличат на лентичка, за да можеш да го свържеш към дъното.

Link to comment
Share on other sites

понеже съм пълен блион на тема компютри някой може ли да ми каже на всеки компютър ли могат да се монтират повече от 1 хардискове ? в смисъл сега имам 1 мога ли да сложа още 1 ? и има ли някви изисквания какъв да е харда или просто шибвам някъв и всичко е ток и жица ?

Не е проблем да сложиш повече от един хард диск. Зависи колко порта има на дъното. На ATA по принцип са 2. Като на всеки от тях може да включиш по 2. CDrom-а обаче е на същия порт и така бройката намалява. При SATA е по - различно.

Като цяла няма да е проблем. Най - важното е да видиш дали имаш SATA портове или не.

 

Аз не, че съм по-малко бльон, но мисля, че няма никакъв проблем да сложиш още един хард диск и не би трябвало да има някакви по-особени изисквания. Единственото, което ти е необходимо е още един кабел от тези, които приличат на лентичка, за да можеш да го свържеш към дъното.

При SATA дисковете кабелът е различен ;).

Link to comment
Share on other sites

Забелязал съм, че често някои хора хвърлят някакви предмети в реката от моста. Прилича ми на нещо като ритуал. Някой знае ли какъв е смисъла на това деяние :)

Link to comment
Share on other sites

Забелязал съм, че често някои хора хвърлят някакви предмети в реката от моста. Прилича ми на нещо като ритуал. Някой знае ли какъв е смисъла на това деяние :)

На кой мост става това и какви са предметите :confused

Link to comment
Share on other sites

Може да хвърлят стотинки за късмет. Знам, че някои хора си леят куршум и го хвърлят по течението на река, за да ги отмине зло, примерно. А ако си хвърлят хартийката от баничката, значи са тъпички и разсеянки :lol:

 

А аз исках да питам дали има някъде статистика на разпределението на световното население (условно) по зодии? :tongue

Link to comment
Share on other sites

Може да хвърлят стотинки за късмет. Знам, че някои хора си леят куршум и го хвърлят по течението на река, за да ги отмине зло, примерно. А ако си хвърлят хартийката от баничката, значи са тъпички и разсеянки :lol:

 

А аз исках да питам дали има някъде статистика на разпределението на световното население (условно) по зодии? :tongue

 

Ще се разровя, но отнякъде знам, че раците са най-много :D, а везните най-малко.

Link to comment
Share on other sites

Забелязал съм, че често някои хора хвърлят някакви предмети в реката от моста. Прилича ми на нещо като ритуал. Някой знае ли какъв е смисъла на това деяние :)
Възможно е и да е ритуал. Окултен. Всъщност вероятно си видял само края му. Съществуват практики против "уроки" или подобни, с цел даден предмет да събере негативната енергия и впоследствие да бъде отнесен (респ. отмит) от реката. Та така. И се прави от мост, за да е сигурно, че ще падне в течаща а не застояла вода. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

На кой мост става това и какви са предметите :confused

 

Виждал съм го в Пловдив, над река Марица. Мостът е Герджика или този западния (не му знам името). Предметът е завит в хартия. Не съм го виждал отблизо. Поне 5 пъти съм виждал как специално спират автомобили за да хвърлят нещото в реката. (И не е хартийка от баничка.) Явно наистина е някакъв ритуал. Какво пък, не е чак толкова странно. По-странно щеше да е ако "предметът" бе компютър... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...