Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Това "Back" не трябваше да го слагам, защото като се цъкне на него и се връщаш в началното меню :)

За 1-вото ми казаха, че когато е на Сингъл и вратите са заключени и цъкнеш от дистанционото да се отключат и се отключва само шофьорската врата. Другите Ауто клоуз и опън ... ?

За 3-тото. Какво точно трябва да означава? Заедно или индивидуално... за прибиране на огледалата ли не... аз нз дали има копчета или копче за прибиране или се прибират на ръка... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. Ако имах мойто момче някакво желание за мъст щеше да има такава отдавна - излишна забележка

2. През 1995 и докъм края на 90-те години като цяло какви кабелни телевизии имаше в града бе момче??? Припомни ми моля те - колко бяха - къде бяха Булсатком и АйТиВи? Но ти през 1995-та си бил под някой чин вероятно... Кои бяха първите доставчици на интернет и колко бяха? Защото аз мога да ти кажа. Имал съм домашен интернет много преди тебе със сигурност. Бях 12-я клиент на Жоро от Визио и давах 50 лв за карта за нет и 90 лв за телефон. Знам историята много по-добре от тебе.

3. Господата Гарови ВЕЧЕ ми доставят интернета и той е най-добрия в града

4. Не знам какво се сещам или не и каква статистика имаш ти относно ЕК - вероятно секретна някаква. Фактът е че днес младата дама призна, че именно масовия отлив на клиенти е принудил ЕК да организира кампанията с мазнене и интервюиране и "привлекателни" предложения. Масовите опашки и откази от услугите на ЕК са факт и съотношението на клиентите как го видя в полза на новите??? Покажи ми да се изненадам, моля. Естествено че ЕК едва ли ще достигне фалит, но вече е факт колко изостават от другите и тази тенденция се засилва.

5. Ако ще ставаш адвокат на ЕК - завърши право и кандидатсвай за поста

 

Личен съвет - избягвай да правиш коментари относно това кой бил спамел или кой колко секс е правил. За целта първо се погледни в огледалото и брой до 10, дай си оценка и тогава почвай да гледаш другите.

 

За повече справки по мой адрес - има едно нещо - ЛС му викат - ползвай го. Защото ако и аз почна с подмятания едно че ще загубиш лошо и второ - вече ще има спам налице. Между другото основния въпрос в поста ми беше получавал ли е някой друг подобно обаждане. Ти не виждам да си отговорил, следователно кой спами?

 

1. Да, предполагам, че шеще да си забиеш една "злобарка" в желанието си за мъст - то какво друго можеш да направиш ти ? ( освен да плюеш и плюеш де ). Не смятам "забележката" за излишна, щот' поста ти е провокиран от това желание. Не отричай... няма смисъл - на хората, на които не им пука просто не коментират :D

2. През 95 година имаше доста на брой кабелни телевизии ( да не ги изброяваме сега всичките). Факт е обаче, че пазара се консолидира и 99 година Евроком стана почти монополист на пловдивския пазар за кабелна телевизия, оставяйки единствено "Юниън телевижън" в Тракия - сега "CableTel". ITV и Bulsatcom има от 3 години насам. Що не се отказа още тогава бе ? М ? На въпроса ти за интернет доставчиците ще ти кажа, че и Визио и Лангейм си бяха пуснали мрежечките преди Евроком. Евроком пуснаха първия си модем чак 2000 година. Но поради качеството, което предлагаха се разрастнаха достатъчно бързо, че да надминат всякакви ЛАН-ки по абонати ( което все още е факт ).

М да, и според мен си имал интернет много преди мен - поне аз не си спомням да съм плащал някога по 90 лева за телефон и 50 за карта, но това не те прави по-наясно от мен за нещата нали ? Не само, че не си наясно, ами направо нищо не ти е ясно ( съдя от разсъжденията ти - нищо лично ), макар вътрешно ти да си знаеш и да си си убеден, че си си прав..

3. За господата Гарови се чуват много добри отзиви напоследък от всякъде, но чак пък да твърдиш, че предлагат най-добрата интернет услуга в града - малко е прекалено - не мислиш ли ? Първо, че ЛАН-ката като се развали проблема може да се отстранява много дни наред. Второ, че самия факт, че ЛАН технологията не е така сигурна като CATV и xDSL, трябва да те навежда на мисълта за какво всъщност плащаш. Трето, че от 2007 е в сила стандарт, който задължава всички телекомуникационни операратори да прокарат кабелите си под земята. Е, в момента никой не гони ЛанГейм и Визио все още за това - но и това ще стане някой ден. ( с това последното исках да кажа, че тогава за услугата, за която сега плащаш 35 лв. или колкото са там ...в момента в който Лангейм пусне мрежа под земята тарифата ще ти скочи доста и тогава пак ще говорим за цена/качество ).

4. Статиската ми относно абонатите на ЕК е как да се каже... от лични наблюдения, но не смятам да навлизаме в подробности и да задълбаваме сега да ти обяснявам. Отлив на абонати има само там където минава DCC в града - и то главно има отлив на абонати, които ползват само услугата "кабелна телевизия". Тези, които са с модем и т.н. все още са си тук. Това, което ти наричаш "изоставане от другите" всъщност е спазване на българските закони. На практика това изоставане поставя ЕК едни гърди пред всички други в града. Защото сега се следи само ЕК за спазване на законите, но скоро ще се следят и другите фирми и тогава пак ще говорим, ама има време.

5. Ако исках да стана адвокат - щях. Ама не искам.. И не знам защо ти се струва, че защитавам ЕК с изявленията си ? Аз просто споделям факти... това че на теб не ти харесват, не значи, че не отговарят на истината, нали ? Всъщност знам, защо ти се струва така - ти просто не си наясно с нещата и палиш от малко. Ама не се изказвай повече неподготвен, моля ти се...

 

Личен съвет - не ми давай лични съвети повече ! И няма нужда да си правя самооценка - и без това оценката на околните е достатъчно висока ( не че се хваля - ама факт... пореден). Това за секса беше просто закачка, която обаче, ти с прекомерно "чувство за без хумор" не разбра. Или просто си голям сухар или наистина не си правил секс доста време... извинявай ама... истината боли. :P

 

Не ме учи как да използвам ЛС и тем подобни, защото знам как се използват.. просто не искам. Пък и защото мога да не ги използвам :D И много ми харесва увереността ти, като казваш "ще загубиш" ...само дето рядко губя, каквото и да е...

Между другото...основния въпрос ти се състоеше точно от 1 ред, а беше изписал такава яростна тирада, разлята на няколко пъти повече редчета, че си помислих, че просто искаш да си поплачеш на воля... е поплака си... стига вече. А за това със спама просто исках да кажа, че темата за "ЕК - Монополиста" е твърде преекспонирана и въобще няма нужда от още такива мнения, ама нейсе...

 

P.S. Не ме наричай повече "моето момче", първо защото е твърде вероятно да съм по - голям от теб. И второ, защото чрез "моето момче" не само не показваш надмощие в разговора ( това е ефекта, който искаш да постигнеш, чрез такива изразчета ), ами напротив - лъха на отчаяние...

 

И последно ...извинявам се на всички останали юзъри за крайно отегчителния за тях пост, който току що написах... просто не се сдържах...

 

ЕДИТ: Не съм по-голям от теб - сега ти видях профила. Заблудих се по разсъжденията ти, че си по-малък... sorry :)

Edited by Lame
Link to comment
Share on other sites

Аз поне спокойно мога да си позволя да викам на почти всеки от форума "мойто момче". :bgrin:

Мойте момчета...я не спорете за глупости ами си гледайте кефа...бива ли за такива глупости да спорите...още по-малко така публично с големи постове, че и в тази тема... ;)

Що се отнася до ЕК, май моите спомени са най-далечни, защото вероятно съм бил абонат #10 или 20, когато пуснаха кабелната в Пловдив...а преди тях бях вързан към някакъв измислен частник (то тогава други нямаше), който пускаше 5-6 програми, главно немските RTL, SAT1 и др. За кабелната телевизия ЕК дълги години си беше абсолютен монополист. Интернета обаче го пуснаха доста по-късно, а зарибяваха поне 2 години преди това с фалшивите съобщение "Очаквайте скоро интернет по кабела". Да ама през това време с пълна пара вървеше dial up интернета с абонамент и с карти...после се навъдиха и други доставчици и когато ЕК пуснаха интернет малко бяха позакъсняли...но въпреки всичко пак по онова време конкуренцията не предлагаше кой знае какви предимства. Чак след това се нароиха и разни локали и вече беше много актуално да ти кажат "- Абе що седиш на ЕК, вържи се на Гигабит...знаеш ли с колко дърпам...". Така си ги спомням аз нещата...

Айде стига сме писали офтопици точно в темата с нестандартните въпроси...peace. :)

Link to comment
Share on other sites

Пламене нали не си мислиш наистина че ще стане толкова лесно за Леймъра от Овчиполци :laughing:

 

1. Относно излишната забележка - има много лесен начин да правиш секано на компанията и имах един приятел който го правеше редовно - качваше се по нощите на тавана на блока и режеше цялата магистрала отгоре - веднъж месечно. Но това като цяло са глупости, а и повече патят клиентите... Неприязънта, която се появи в мен срещу ЕК и предивзика скандалната ни раздяла е изцяло тяхна вина и се базира на правни отношения и тотално погазване на правата на клиента и няма нищо общо с доставяната услуга, качеството й, или махленско плюене, което не ми е в стила. Напротив - по отношение на самата услуга като такава доскоро твърдях, че тази на ЕК бе най-добра, поне за моите нужди. Но това вече е минало.

2. Пак не разбрахме кои са тия кабелни от 95-та година... И няма и да разберем. Факта е че ЕК пуснаха първи истинска кабелна телевизия с 50 канала и нагоре - дори дълго след това в по-голямата част от София нямаше такава. Защо не съм се отказал от ЕК при появата на ITV и БулсатКом всеки с малко ум в главата ще се сети - защото интернета ми бе доскоро от ЕК, а с него си върви и кабелната - щеш не щеш. Изяснява ли ти се БЕ? Първите телефонни нет доставки бяха на Технолинк и една смешна фирмичка с веселото име ТопорСофт, чийто клиент бях аз. Впоследствие се появи Визио, където също бях клиент от самото начало. Качеството на ЕК се състоеше в две неща - стабилност и силен външен канал, какъвто лан-доставчиците нямаха доскоро. Затова и аз плащах луди пари на ЕК, защото ми трябваше външния предимно. До момента в който се отказах беше 180к стабилно. Но толкова ми бе и вътрешния. Че съм наясно - наясно съм и то много повече отколкото си мислиш, но дерзай. За справка - понеже ми трябва, в София ХоумЛан ми доставя по оптика до мен гарантирана външна линия - само за 660 лв - все си мисля че съм по-наясно от някои хора относно доставчици и техните услуги.

3. На господата Гарови реклама не желя да правя, но пред фактите всички мълчат. Контактувам с предостатъчно хора, ползватели на всички доставчици в града и отзивите са налице. Не напразно съм избрал тях - услугата им вече 3-ти месец и пред мен се доказва като най-добрата. Притесненията ми относно редовните прекъсвания на лан-а в стил час дъжд - ден без нет се изпариха в момента, в който и при най-големите бури и наводнения той НЕ прекъсна. И до момента за 3-те месеца ползване е спирал 2 пъти по за 30-на мин и съм сигурен че не е заради дефекти. Защото хората си поддържат мрежата усърдно и качествено и кутиите им не висят по дърветата примерно. Кое й е несигурното на лан технологията не знам, но някой ми бе споменал че по коаксиал макса е 32 мегабита, а при лана знаем е 100. Не съм толкова нясно технически, но това не е важно - фактите говорят че мрежата е стабилна и потребителите са доволни.

Задължението кабелите да слязат под земята е отпреди 2007-ма. Много колосална глупост си написал там в скобите, вероятно бързайки да се правиш на умен. Услугата, за която плащам 35 лв в момента е в пъти по-донбра от тази, за която плащах 66 на ЕК доскоро. Каквито и наеми да поиска БТК за ползването на подземните трасета от лан-доставчиците едва ли е възможно да ми скочи таксата над 66. А принципно се вижда че с времето доставянето на нет става все по-добро за все по-малко пари. Дори и да стане 66 обаче с радост ще ги дам и услугата пак ще е по-добра в пъти от тази на ЕК при настоящите обстоятелства. Защото сега имам външен между 1 и 4 мб/сек в зависимост от ограниченията отсреща. За вътрешен няма какво да се говори.

4. Това, което наричам изоставане от другите е свързано с качеството на предоставената услуга и с нищо друго. Факта че съм плащал много високи такси години наред показва, че цената не е определящ фактор при мен пределно ясно. Единственото предимство на ЕК е че направиха подземните трасета. Но пък докато ги правеха не ми е спирал нета, следователно като дойде време да ги направят и г-да Гарови пак няма да спре, най-много да ми се качи таксата, което не ме тревожи - услугата пак е по-добра.

5. Адвокат от тебе НЕ става. Ще те изхвърлят от залата на първото заседание ако показваш подобно поведение.

 

За справки относно ЕК и Лангейм - има си теми за доставчиците, които за разлика от теб аз чета всеки ден - може да се поразгледаш какви са постовете в едната и какви в другата - коментара е излишен.

 

Гледам не ти липсва самочувствие, даже може да раздаваш. Чувството ми за хумор е много добре развито, поне така казват тези, които ме познават. Що се отнася до секс - по-скоро ме разсмиват безсмислените ти простотии. Залагам бутилка уиски, че ти си сексуално активен (дано да си) от по-малко години отколкото аз имам шофьорска книжка. Но секса не е предмет на този разговор, ако имаш нужда от наставления мога да ти дам, но не тука.

 

Не искаш да използваш ЛС... Интересно защо... Може би защото трябва да се правиш публично на велик тук, да видят всички... Може би няма къде другаде... Като си толкова велик и извисен можеше да ми го кажеш всичко това на мен, понеже така и така е отправено само към мен. Но хората са достатъчно умни да си направят изводите... Оставям го на тях...

 

Не желая да виждам повече подмятания по мой адрес от твоя страна в публичното пространство.

 

Не обичам да водя диспут с хора, които нямат доблестта да си покажат поне физиономията. Все си мисля, че щом я крият явно нещо не е наред.

 

Този диспут в публичния му вариант се прекратява в този момент от моя страна. Ако имаш нещо да ми казваш - знаеш как да го направиш.

Link to comment
Share on other sites

o_0

 

Рапторе, сипи си едно уиски и стига си се занимавал, че дори мен ме мързи да го прочета цялото :). Як нет, хубаво питие и мезе... Таковай му майката на форума :).

Link to comment
Share on other sites

Тъй като вече до голяма степен поставям математическите си способности под въпрос, правилно ли смятам - вероятността две събития, които поотделно имат вероятност да се случат 33,3%, да се случат едновременно е 11,1%? :)

Link to comment
Share on other sites

тук си в супер грешка.на работата съм с бтк-тука има, тука нема.към някой сайтове е на макс, но само браузване.теглене-на по малко от 50% от обявеното...в нас на ек лан просто е в пъти по добре...да не говорим за бг трафика :rolleyes:

 

Ami az ne sym v greshka, zashtoto nie syshto sme s bTK. Tuka ima, tuka nema moje da e samo ako ste nakacheni kym interneta 10 choveka i ste na tarifa "U doma". Pri tova bez router, a s ICS. Pri nas interneta si hvarchi prez ISDN centralata. Kato vi spora tolkova chesto, ima si support koito postoqnno otgovarq. Slivki li imate v ustite? I kato ste tolkova nedovolni, shto ne minete na Langame?

Link to comment
Share on other sites

Тъй като вече до голяма степен поставям математическите си способности под въпрос, правилно ли смятам - вероятността две събития, които поотделно имат вероятност да се случат 33,3%, да се случат едновременно е 11,1%? :)

 

 

1/3 * 1/3 = 1/9 = 0,(1) = 11,1%

 

ако си минал мелачката на стоилов, не трябва да се съмняваш в математическите си способности!

 

м-да, от бързане съм объркал 1 цифра :)

Edited by karaman
Link to comment
Share on other sites

1/3 * 1/9 = 1/9 = 0,(1) = 11,1%

 

ако си минал мелачката на стоилов, не трябва да се съмняваш в математическите си способности!

(1/3) *( 1/9) = 1/27

ако правилно разчитам какво си написал. натряскал съм скоби за да подчертая последователността на действията които си мисля че се извършват. може и да греша.

 

едит:

33,3% ~~ 1/3 ...

 

(1/3)*(1/3) =(1/9) 1/9= 0.1(1) = 11.1(1) %

 

2рото 1/3 го е написал 1/9 просто

така съм съгласен. бързописната грешка също е вероятна.

възникват обаче в мен едни чудения дали с просто умножение се смяташе вероятността за случване на две събития едновременно или бяха намесени и някакви интеграли, суми, факториели, дъри-бъри.... то май имаше и значение дали събитията са зависими едно от друго и в каква степен.... абе въобще, май трябва да си отворя справочника по висша математика.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

(1/3) *( 1/9) = 1/27

ако правилно разчитам какво си написал. натряскал съм скоби за да подчертая последователността на действията които си мисля че се извършват. може и да греша.

 

 

33,3% ~~ 1/3 ...

 

(1/3)*(1/3) =(1/9) 1/9= 0.1(1) = 11.1(1) %

 

2рото 1/3 го е написал 1/9 просто

Edited by noxious
Link to comment
Share on other sites

Търся майстор (може би железар), който да може да изработи това (или нещо подобно): avian-adventures-grande-dometop.jpg

 

Държа на хубава изработка. Някакви идеи за някой майстор, на който би му се занимавало с такова нещо и да не ми свали кожата от гърба?

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми даде (или да ми каже откъде мога да намеря) информация за това кой, къде, за колко предлага безжичен интернет? Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да ми даде (или да ми каже откъде мога да намеря) информация за това кой, къде, за колко предлага безжичен интернет? Благодаря предварително!

Един wireless рутер + избор на доставчик от твоя страна няма ли да ти свърши работа ?

Link to comment
Share on other sites

Търся майстор (може би железар), който да може да изработи това (или нещо подобно):

 

Държа на хубава изработка. Някакви идеи за някой майстор, на който би му се занимавало с такова нещо и да не ми свали кожата от гърба?

Едва ли някой железар ще я направи толкова качествена, дори и да успее ще е много по-скъпа от маркова. В Тракия, до завода на кока кола отварят зоомаркет, там ще намериш подходяща клетка.
Link to comment
Share on other sites

Един wireless рутер + избор на доставчик от твоя страна няма ли да ти свърши работа ?

Ще ми свърши, аз реално точно за това питах - какви са цените на тези рутери, цените на доставчиците и въобще всякакво инфо, свързано с този въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Тези рутери вървят около 100 лв има и по-евтини и по-скъпи но средо 100 лв от там нататъка преглеждаш доставчиците примерно АнгатаСофт имат 60 лв инсталационна такса и после 20 или 35 лв такси на месец или гигабит но за тях трябва да чакаш доста. Не ти препоръчвам Визио защото много малко рутери работят с тях имат някви защити и глупости с които са ограничили ползването на повечето модели рутери.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли някой железар ще я направи толкова качествена, дори и да успее ще е много по-скъпа от маркова. В Тракия, до завода на кока кола отварят зоомаркет, там ще намериш подходяща клетка.

 

Не го знам това къде се намира. Иначе клетките с този размер, но доста по-обикновени започват от 100лв. нагоре, затова питам.

Link to comment
Share on other sites

в неделя бачкат ли офисите на вивател?

Link to comment
Share on other sites

Как се превежда "Направи си сам" на английски. Не говоря за буквалния превод.

А какво не ти харесва в буквалния превод? "Do it yourself"...дори цели форуми DIY се основават точно на тази фраза...

Link to comment
Share on other sites

Za da si podam dokumentite v KAT za 6ofiorska knijka kakvo udostoverene trqbva da nosq ? za zavyr6en 8 klas ?

na men ni6to ne sa mi dali ot u4ili6te(omg) a sym 11za12

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...