Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колко пари горе доло е зимането на кола под наем за един ден. Или до колкото имам некви спомени на час са плащаше... Ако някой има повече инфо за рент-а-кар цени да цъкне един пост

Link to comment
Share on other sites

Колко пари горе доло е зимането на кола под наем за един ден. Или до колкото имам некви спомени на час са плащаше... Ако някой има повече инфо за рент-а-кар цени да цъкне един пост

 

трябва да имаш 21 години , трябва да върнеш колата с пълен резервоар (или пълен колкото е бил като си я взел иначе бензина се доплаща а доплащането беше доста над цената му) , трябва да я върнеш навреме иначе се таксува за всеки пресрочен час , техническото състояние в което я връщаш трябва да е същото както като я взимаш , цените варират от 20лева до 200-300+лв на ден в зависимост от колата/екстрите общо взето това е за което се сещам

отвори 1 марица в обявите има цени

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Колко пари горе доло е зимането на кола под наем за един ден. Или до колкото имам некви спомени на час са плащаше... Ако някой има повече инфо за рент-а-кар цени да цъкне един пост

Ако искаш кола подържана и с доро отношение 0887 474121 . Званни и попитай какви коли имат и какви са условията . Ползвал съм услугите и си залужава .

Link to comment
Share on other sites

И ако минаваш над 250 км с колата на ден, също обикновено се заплаща допълнително, питай предварително, че на нас ни казаха, чак след като платихме и почти бяхме тръгнали.

Link to comment
Share on other sites

Каква е разликата между дисковете DVD-R и DVD+R?

Този въпрос го зададох и аз в същата тази тема някъде назад и отговорът бе, че практически няма разлика.

Link to comment
Share on other sites

ne znaeh 4e ima tolkova mn. usloviq za rentvaneto na kola to 4ak da ti se ot6te da vzeme6 kola. ne znam kak e po sveta no si mislq 4e ne taka :) imam predvit za rezervoara, za 250km naprimer puk i ne se li pravi ne6to kato vremenna zastrahovka ili ne6to podobno

Link to comment
Share on other sites

да това го бях забравил

edit : кое е най-евтиното нокиа верту ? :blink:

 

"The products, encased in metals from stainless steel to platinum and faced with sapphire, are expensive, exclusive and beautiful. With prices starting at US$ 4,900 all the way to the $20,000 (E 5,555-22,700) top of the line platinum model, this new brand declares itself “the world’s first luxury mobile phone.” This bold statement demonstrates exactly how far the mobile handset industry has come over the last decade. It wasn’t so long ago that a mobile phone, any mobile phone, was a luxury item"

 

Между другото ако си пуснеш един Search в Google, ще намериш още много инфо по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Някой работил ли е с Еконт . Искам да ви попитам когато престигне пратката може ли да се отвори и да се види преди да се плати ?

Според мен може , но не съм сигорен .

Мисля, че не можеш. Плащаш и тогава ти дават пратката.

Link to comment
Share on other sites

Този въпрос го зададох и аз в същата тази тема някъде назад и отговорът бе, че практически няма разлика.

Сигурно има няква разлика ама не съществена мерси все пак :)

 

И никой ли незнае що е туй DVD-RAM? :confused

Link to comment
Share on other sites

не е китайския 100%, беше някакъв език, който го говорят няква част на индия май доста малка група хора, но не е китайски 100%, а в европа българският не е ли един от трудните?

 

хинди, иврит, суахили. Аз тия ги знам с диалектите барабар :):):):)

Link to comment
Share on other sites

един малко странен въпрос който цял ден ме тормози , как се казваше машината (радиопредавателя) който криеха във филма "ало,ало" в ресторантчето на рене ?

(криеха машината под леглото на бабичката) :bgrin:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли сайт, в който се правят класации на най-гледаните филми, сериали или предавания в българския ефир за някой месец или седмица? Пробвах да търся в гугъл, но не намерих. Може би аз не съм написала правилно какво търся.

Link to comment
Share on other sites

хинди, иврит, суахили. Аз тия ги знам с диалектите барабар :):):):)

Май идеше реч за Индия... :bgrin:

По какъв критерии се определя трудността на даден език?

Кой решева кой е по-труден и кой по-лесен?

Има ли хора, които знаят всички езици, за да могат да ги сравняват?

Дори и да има... Означава ли това, че тяхното мнение е миродавно? А тези, които виждат тази класация, дали ще могат да преценят дали е наистина така?

За мене всеки език си има специфични неща, които по някаква начин ти позволяват да се изразиш. Къде ще използваш повече думи, къде по-малко - за мене е все тая. По-малкото думи в повечето случаи означават повече граматика и обратното. Българският, че е труден, труден е. Направо не зная как го учат някои чужденци, но не съм много убедена, че е най-трудният от европейските.

 

А относно китайския... В Китай има множество диалекти, които са доста различни един от друг. Имат един официален език, който принципно всички трябва да знаят, но ако примерно човек от Хонг Конг отиде в Шанхай, няма да може да се разбере с никой от там, ако не говори официалния език (той самия и тези, с които ще говори).

Link to comment
Share on other sites

А относно китайския... В Китай има множество диалекти, които са доста различни един от друг. Имат един официален език, който принципно всички трябва да знаят, но ако примерно човек от Хонг Конг отиде в Шанхай, няма да може да се разбере с никой от там, ако не говори официалния език (той самия и тези, с които ще говори).
Да добавя за китайския, при тях правоговора е по-скоро пеене. Има различия в тоналностите, в които произнасят определен гласен. Разбира се, ако съм го разбрал правилно Уанг, щото много му куцаше българския :) Мисля, че за "Ъ" съществуват поне три начина за произнасянето му. Вероятно в това се състоят различията, за които juji спомена. Освен това в китайския език АБСОЛЮТНО отсъства звука "р". Не намерих начин за 5 месеца да науча който и да е от китайците да казва "р". Имаше и други звуци, които те нямаха в речта си, но не мога да се сетя за примери в момента.

 

Scorpion за японския и корейския знам че звук "Ъ" няма, за китайския съм почти 100% сигурен че няма. В японския също няма "Р".
А, окей. Значи онова, което Цен и Уанг са произнасяли не е било Ъ... да, да, сигурно си прав.... 5 месеца съм се наслушал на китайска реч, вЕрвай ми - имат си Ъ :) Потърси китайското произношение на "Жълтата река" :)

 

 

Някой да има идея какво значи "Solstafir" ?

Edited by The`ScorpioN
Link to comment
Share on other sites

Scorpion за японския и корейския знам че звук "Ъ" няма, за китайския съм почти 100% сигурен че няма. В японския също няма "Р".

А аз искам да питам например тея японски, китайски, корейски, тай, виетнамски и т.н. към една и съща езикова група ли са ако изобщо принадлежат към някоя.

А за най-труден език определено унгарски и фински. Бях се хванал да уча фински със самоучител ама нещо много бързо ми се секна ентусиазмът :D.

Link to comment
Share on other sites

от къде изведнъж се пръкнаха толкова продавачи на уж оригинални парфюми , къв е тоя бум кво е тва чудо всеки втори продава "оригинални парфюми" на изгодни цени .....?!?!

Link to comment
Share on other sites

от къде изведнъж се пръкнаха толкова продавачи на уж оригинални парфюми , къв е тоя бум кво е тва чудо всеки втори продава "оригинални парфюми" на изгодни цени .....?!?!
Може и тук да има има китайска връзка. Защо да копират само електронни устройства? Нима си нямат химици? Дай им технологията и за десетина дни започват да бълват продукция.

От друга страна и тук си имаме и химици, и технолози ;). Помниш ли аферата "Опицвет"?

П.П. Може и да не помниш, вероятно си бил на около 10 години и едва ли те е интересувало.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

от къде изведнъж се пръкнаха толкова продавачи на уж оригинални парфюми , къв е тоя бум кво е тва чудо всеки втори продава "оригинални парфюми" на изгодни цени .....?!?!

 

Тестери, стара колекция или просто нетрайни фалшификати. Това са вариантите за които аз се сещам :)

Link to comment
Share on other sites

Тестери, стара колекция или просто нетрайни фалшификати. Това са вариантите за които аз се сещам :)
За първото не съм много убеден, особено като прегледам количеството резултати в Гугъл с ключова фраза "продавам оригинални парфюми". Тестерите обикновено са малки разфасовки и са без кутии. Стари колекции - да, може би... но парфюмите не са като дрехите или аксесоарите да им минава модата. За мен остава открит въпросът за имитациите. Не мога да коментирам качествата на предлаганите парфюми, понеже нямам задълбочени познания в тази сфера, нито пък съм имал истински марков парфюм, за да сравня. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...