Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ами аз съм малко консервативен в това отношение да си призная ,ползвам само 1 марка, други не търся .Това което ми е останало.....скоро ще свърши ,значи ми остава варианта за магазин ,в който не продават ментета.Идеи ?

 

Едит : абе за центъра и аз се бях замислил. Има един магазин там,след Пощата се пада от дясната страна като вървиш към Джумаята , Triumph или нещо подобно беше. Някой пазарувал ли е от там да даде мнение ?

Edited by LaN
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

еми магазина в който съм сигурен понеже чат пат когато останат повечеко пари пазарувам от него е парфюмерийният магазин до ресторант хепи на центъра

но е доста скъпичко

за сравнение миналото лято си взех hugo boss in motion silver

за 145лв за мене това са си доста пари и след като вчера си взех същият само че green za 40лв просто летях от радост

LaN в buy/sell има едно момче което твърди че продава оригинални парфюми пробвай при него може би наистина са оригинални защото гледам който е купил от него за сега е доволен

Link to comment
Share on other sites

видях на границата по колко са парфюмите и предполагам че повечето са от там (2-3евро) , на морето също видях как са цените (10-15лв) и някак си не мога да се навия да си взема от случаен човек така "на доверие"

 

Парфюмите за които говориш са пълни ментета. Те траят по час. Не повече.

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми даде сайта на Тотал спорт.

не мога да го намеря никъде.

ако изобщо има такъв.

:blink:

 

edit:мерси много, velvet! :D

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за Тотал спорт,който се намира в една пресечка на " Иван Вазов".По принцип страницата беше totalsport-bg.com,но нещо не работи

 

Проработила е значи,защото като пишех поста и не бачкаше

Edited by velvet_underground
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам за нещо, което ме кара да се шеша там, където не ме сърби от около час.

 

Значи до преди съвсем мъничко си теглех малко по малко инфо от едно място чрез USB, но понеже батерията му падна и връзката се разпадна. Като го пуснах пак, в My Computer не ми излиза иконата на USB-то...

Чеша се тука и се чудя какво съм прецакала, без да съм барала нищо :bgrin:

Някой има ли идея какво всъщност става и какво да направя, че да ми се появи въпросната икона?

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея какво всъщност става и какво да направя, че да ми се появи въпросната икона?

restart :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Специално за тестерите на парфюмите, ами то си е доста поразреден вариянт на оригинала колкото само да усетиш аджеба за какво става на въпрос, как искате да е траен.

А пък за LAN специално, ти пък намери точно кой парфюм да ползваш :bgrin: Това е един наистина брутално-уникален мъжки парфюм, просто неповторим. Не случайно е станал нарицателно за класен мъжки парфюм.Малко ме съмнява да го намериш по нашите парфюмерийни магазини, специално в Пловдив, за София не мога да кажа. По нашите има доста малко от представителите на класиките в жанра. :cry

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

И от главната да вземеш парфюм няма гаранция,че е оригинален...

 

глупусти на таркалета.... колко оригинални парфюма си си купил от главната ?

 

 

 

@jijane е прав за тестерите и при моя е точно така аромата е същият като на оригинала но не и трайноста ;)

Link to comment
Share on other sites

Специално за тестерите на парфюмите, ами то си е доста поразреден вариянт на оригинала колкото само да усетиш аджеба за какво става на въпрос, как искате да е траен.

 

Интересно ми е сега дали говориш, защото го знаеш този факт или просто си правиш предположения и разсъждаваш в писмен вид.

Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е сега дали говориш, защото го знаеш този факт или просто си правиш предположения и разсъждаваш в писмен вид.

"Тютюни и етерични масла" - ВИХВП, випуск 2005 :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

"Тютюни и етерични масла" - ВИХВП, випуск 2005 :bgrin:

 

Добре, ясно. По специалността ти е, но изготвял ли си тестер или изследвал ли си такъв заедно с нормален парфюм. Аз мисля, че всяка фирма има различно разбиране по отношение на тестерите. Едни ги правят по-концентрирани, други ги правят като парфюма, трети ги правят нетрайни. Ще ти кажа как бих реагирал аз като потребител.

 

Отивам в магазина, взимам парфюм за 160 лева и си пръскам тестера на китката. Мириша си го цял ден и се чудя дали това е парфюма за който да дам парите си или съм подушвал и нещо по-хубаво. Мотам си се аз и хоп, след 3 часа парфюма е изветрял. Е как да отида и да дам 160 лева за него като и 3 часа не може да изкара на китка (където се търка само с ръкава).

 

Изобщо възможно ли е да се контролира трайността на миризмата. Силата и аромата да са еднакви с оригинала, но трайността да е по-малка (умишлено)?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Тестерите не са 1към1 с парфюма.Като не ви се дават по 160 кинта за парфюм,ще си купите за 60 и проблемът е решен.Пак българска работа

Link to comment
Share on other sites

Значи както писах и по-горе тестера е разреден вариант на парфюма, който купуваш. Реномираните фирми производителки не биха си позволили ей така да се прави копие на оригиналния парфюм, което да се използва като тестер. Просто не е целесъобразно за тях, ама никак. Тестера трябва да е точно копие на оригинала. Някой път се получават разлики в миризмата(ние си мислим, че ги има а то всъщност няма никакви разлики) породени от разреждането със спирт. Трайността на един парфюм горе долу може да се обесни по следния начин: колкото по малко спирт имаме в него, толкова повече са ароматните съставки( етерични масла, животински и растителни екстракти и т.н.) и следователно трайността му е по-голяма. Трайността е относително понятие все пак, много зависи колко летливи са компонентите съставящи дадения парфюм и от разни други фактори. Нормално е тестера да е по-траен ако са го разредили по-малко, колкото по-малко е разреждането толкова се доближава до истинския парфюм.

Като цяло един парфюм се състои от 3 основни части, и това са: връх, основа(база) и модификатор, които отделно са съставени от по десетки и дори стотици отделни компоненти.

Върхът е аромата веднага след напръскването на парфюма, това е което усещаме като аромат на първо четене както се казва. Състои се от леснолетливи компоненти които се изпаравят сравнително бързо(бърз пример Kenzo Air, в началото мирише на мастика направо, но след това е прекрасен като аромат).

Основата се състои от труднолетливи компоненти и обикновено определя основния аромат на даден парфюм.От тук идва и така наречената трайност на парфюма, бавно изпаравящи се компоненти--> дълготраен аромат.

Модификатора допълва цялостно картината на всеки парфюм. Обикновено той е с еднаква нотка на базата.

 

Магията за направата на един парфюм, до превръщането му в класика да речем, е точно в умението на парфюмериста да съчетае тези 100 или 200 компонента по такъв уникален начин, че да се получи нещо неповторимо, уникално и разтърстващо.

И като за накрая мога да ти кажа, че голяма част от едни от най-скъпите компоненти влагани в реномирани парфюми, в концентриран вид миришат просто отблъскващо(Амбра, Екстракт от Цибетска котка,Дъбов лишей и т.н.), но вложени в подходяща концентрация и смесени допълващи се едни други правят магията.

 

Може и да имам някои пропуски, но парфюмерията не ми беше приоритет

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера кви са тия фикс идеи да имате марков парфюм.Който има пари-отива и си купува, който няма се простира според чергата си.Се далавера да са напрай и да са прецака системата искате :lol: Цар Киро и той замесен :D

Link to comment
Share on other sites

трябва ми следната картинка , ако някой може да помогне с ключови думи да я потърся в гооглето ще съм му много благодарен

значи картинката е следната - двигател от мотор от двете страни на който са изкочили по 1 бутало

тая картинка съм я виждла преди много време някъде по сайтовете но не мога да се сетя къде , картинката по принцип е анимирана като буталото е направено с лице

мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже безплатен архиватор (подчертавам да е напълно freeware), който да се справя с rar файлове? Мерси много

Виж това дали ти върши работа:

http://www.7-zip.org/

 

Само дето Rar-а си има някои рестрикции в лиценза на самия формат, така че малко трудно ще намериш "напълно" свободен.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да помоля за помощ.

 

Значи в Word и Excel редовно си използвам бутона за хиперлинкове като тако свързвам инфо от няколко документа, но сега ми трябва да си направя един документ с линкове към сайтове. проблемът се състои в това, че когато ми се отвори прозорчето за въвеждане на адреса, не ми е разрешен десен бутон, с който да вмъкта адреса, а трябва да го набирам ръчно, което си е чисто безумие.

Някой знае ли какво мога да направя(освен документ с разширение от рода на html), за да си направя един документ с активни линкове?

 

Мерси много.

 

П.С. Предпочитам да използвам Excel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...