Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

http://oferti.data.bg/ekskurziia-do-istanbul-2-noshtuvki-sas-zakuski-v-hotel-3-plius-transport-0fruhm

Друго,което забелязвам е,че стои от няколко дни и за това време има само 5 закупени ваучери.А е поместена в доста посещаван сайт.

П.С.То и не предлага кой знае какво офертата:

 

• Транспорт с комфортен автобус 3* (тръгване от Пловдив);
• 2 нощувки със закуски в хотел 3*;
• Водач от фирмата.

 

 

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Но е вярно. В тези тризвездни хотели разчитай най-много на вентилатор. 

 

Говорех за тези условия:

 

 

Ваучерът не включва: панорамна обиколка на Истанбул с местен екскурзовод и пешеходна разходка в историческия център на града с местен екскурзовод – 17 евро (задължително доплащане към туроператора); медицинска застраховка – 10лв; екскурзията" Нощен Истанбул" - 12 евро. Цената включва: транспорт, местен екскурзовод на български език, билет за фуникульор на хълма Пиер Лоти; вечеря в рибен ресторант около - 25 евро; разходка с кораб по Босфора (1ч и 40мин) - 16 евро; вечеря в атрактивно заведение с програма "Ташхан" - (29 евро); посещение с местен екскурзовод на двореца"Топ Капъ" (при група мин. 20 човека - 10 евро eкскурзоводско обслужване); двореца "Долма Бахче" (при група мин. 20 души - 12 евро екскурзоводско обслужване); посещение на "Света София" (при група мин. 20 човека - 10 евро екскурзоводско обслужване); входни такси на посещаваните обекти: от 15.04.12 църквата "Св.София" - 25 ТL + 3 TL лири за слушалки; двореца "Топ капъ" - 25TL; двореца"Долма Бахче" - 30TL; Аквариума "Тюркуазу" – 29.50TL за възрастен; деца от 2 до 16г - 22TL лири; Студенти и възрастни над 65г - 22TL.
Link to comment
Share on other sites

В тези жеги с автобус до Истанбул. Вие нямате акъл. (казвам го на майтап да не се засегнеш нещо)

А-а-а,обещават комфортен автобус-значи би трябвало да разполага с изправен климатик.На теория.А иначе си мисля,че тоя хотел ВЕРОЯТНО ще бъде издънката в случая.Я с обслужване,я с условията на пребиваване,я с храната.От друга страна 2 нощи все ще ги зтърпя по някакъв начин-ще се потопя в нощния живот на Истанбул  :drunk:  :)) 

Дано после да изплувам. :rolleyes:

Аз ако отида ще е само ако ми гарантират разходката с корабче по Босфора,а и все пак да видя най-близкия космополитен град до нас.

Link to comment
Share on other sites

Ваучерът не включва: панорамна обиколка на Истанбул с местен екскурзовод и пешеходна разходка в историческия център на града с местен екскурзовод – 17 евро (задължително доплащане към туроператора); медицинска застраховка – 10лв; екскурзията" Нощен Истанбул" - 12 евро.
Цената включва: транспорт, местен екскурзовод на български език, билет за фуникульор на хълма Пиер Лоти; вечеря в рибен ресторант около - 25 евро; разходка с кораб по Босфора (1ч и 40мин) - 16 евро; вечеря в атрактивно заведение с програма "Ташхан" - (29 евро); посещение с местен екскурзовод на двореца"Топ Капъ" (при група мин. 20 човека - 10 евро eкскурзоводско обслужване); двореца "Долма Бахче" (при група мин. 20 души - 12 евро екскурзоводско обслужване); посещение на "Света София" (при група мин. 20 човека - 10 евро екскурзоводско обслужване); входни такси на посещаваните обекти: от 15.04.12 църквата "Св.София" - 25 ТL + 3 TL лири за слушалки; двореца "Топ капъ" - 25TL; двореца"Долма Бахче" - 30TL; Аквариума "Тюркуазу" – 29.50TL за възрастен; деца от 2 до 16г - 22TL лири; Студенти и възрастни над 65г - 22TL.

 

 

Подчертах и оцветих текста, за да е по-прегледно кое-какво. Ако всичкото това в зеленото е включено в 98-те лева, хич не е лоша офертата, при положение, че с един калкулатор веднага може да събереш цените и да видиш какво се образува всъщност.

Link to comment
Share on other sites

Според жената има уловка:

1. В задължителното доплащане и медицинската застраховка(всеобща практика е застраховката да е включена);

2. Протестите(затова е намалена цената);

3. Условието за броя в групите.

Link to comment
Share on other sites

Това в цитираното е някаква безсмислица.Очевидно който го е писал си е мислил за нещо друго.Почнах да събирам отделните разходи,като стигнах до 80-90 евро се отказах.Това са ТВЪРДИ цени и не могат да се правят фокуси с тях,ще излезе че те -Тур. агенция ти плаща екскурзията.В текста се изброяват възможните посещения с таксата за тях.

Link to comment
Share on other sites

Можеш да добавиш и курса лев - тур. лира... Но е напълно възможно и да е така. Ако махнеш всички тия посещения(при липса на бройка), нещата се връзват криво-ляво...

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали е възможно  да се проведе екскурзия до Истанбул с 2 нощувки и закуски в хотел 3*, плюс транспорт за 98 лв. каквато промоция тече с ваучери при ГРАБО?! :read:

Да не е някаква нова форма за обиране в добавка с 3 кошмарни дни в чужд град. :ninja:

Майка ми и баща ми ходиха милата година със такива ваучери и са много доволни от условията. Цената беше същата. Фирмата е коректна, а сега предимството е, че турксата лира е по-евтина от миналата година само 76ст., ако те влече давай, ще пстанеш доволен

Link to comment
Share on other sites

В раздела за колите, между всичките ми приказки в един мой пост попитах нещо, но там толкова бързо се натрупват постовете, че никой не му обърна внимание и затова ще задам въпроса си на правилното място...

Някой да ми препоръча тапицер или просто да ми каже възможно ли е на седалка на кола да се направи малък шев на място, без да се сваля или демонтира нищо - вероятно номерът става с някаква портативна/преносима машинка, но само предполагам. Не става дума да се шие цялата седалка или нещо подобно - трябва ми само да се направи един малък правоъгълник с размери 10х5 см, но все пак да не стане някаква правения, а да изглежда добре...примерно нещо такова с горните размери в средата на седалката.

Link to comment
Share on other sites

Еми нали ти бях дал номера на един тапицер? Не свърши ли работа?

 

Не съм го ползвал, защото тръгнах по друг път (с "освежаването" на интериора)...на ЛС ли беше, щото останах с впечатление, че си писахме нейде из темите, а търсачката на форума не е така интелигентна като гугълската...не че търсенето из хиляди ЛС-тата е по-лека задача де...

Въпросът ми по-скоро беше насочен към, е ли възможно без да демонтирам нищо да теглят един бод на седалката (и то прецизно), защото често ми се е случвало да ми кажат (по телефон например) "няма проблеми, елате да го погледнем...", а като отида, чувам и втората част "...оооо...това трябва да се свали и ще отнеме от няколко часа до един ден"...

Link to comment
Share on other sites

Създател и админ съм на група във фейса. От известно време не мога да виждам какво се публикува в нея. Не виждам дори собствените си публикации...Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Някой начетен да ми обясни защо с единия от компютрите ми не мога да влизам в сайта на БТВ? Върти, върти...опитва се да зареди нещо, но почти никога не успява, а в единични случаи зарежда само някакви частични текстови данни от сайта и дотам. Това се случва единствено със сайта на БТВ и единствено на един от компютрите ми - с останалите няколко, които са вързани на същия рутер нямам никакви проблеми. Някакъв хост ли е блокиран някъде в регистрите на уиндоуса на този компютър, нещо друго ли...дайте идеи...

Link to comment
Share on other sites

Изчисти си кеша на браузъра, затрий курабиите, сканирай за малуери (malware bytes), пробвай с друг браузър, може да е нещо с Flash - може да пробваш да го махнеш и да качин най-новата версия.

Link to comment
Share on other sites

Някой начетен да ми обясни защо с единия от компютрите ми не мога да влизам в сайта на БТВ? Върти, върти...опитва се да зареди нещо, но почти никога не успява, а в единични случаи зарежда само някакви частични текстови данни от сайта и дотам. Това се случва единствено със сайта на БТВ и единствено на един от компютрите ми - с останалите няколко, които са вързани на същия рутер нямам никакви проблеми. Някакъв хост ли е блокиран някъде в регистрите на уиндоуса на този компютър, нещо друго ли...дайте идеи...

С кой браузър това? През прокси пробва ли? Провери ли си записите в host файла? Настройките на АВ? 

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

1. С кой браузър това?

2. През прокси пробва ли?

3. Провери ли си записите в host файла?

4. Настройките на АВ? 

 

1. FF

2. Не видях смисъл, при положение, че на още 3 компютъра имам същата ОС, същия FF, същата AV и практически всичко останало

3. Не, не съм много наясно как

4. Да, няма блокаж в стената

 

И преди подозирах това в точка 3, но нямам представа къде да пипна, а и в момента нямам много време за дълго търсене на информация из нета, пък и не точно БТВ ми е най-големия проблем...просто ми е интересна причината за блокирането на само 1 сайт & само на 1 компютър.

Link to comment
Share on other sites

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

 

Така изглежда при чиста инсталация:

 

# Copyright © 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host
 
127.0.0.1       localhost

 

 

Акo искаш да блокираш достъпа до БТВ, то добавяш на нов ред след реда 127.0.0.1       localhost следното:

127.0.0.1  www.btv.bg

127.0.0.1  btv.bg

Като оставиш поне два интервала между 127.0.0.1 и адреса на сайта

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

 

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

 

Така изглежда при чиста инсталация:

 

Същото е, с единствената разлика (макар и да няма никаква връзка с гореспоменатия сайт), че накрая срещу 127.0.0.1 вместо 'localhost' се мъдри 'activate.adobe.com'.

Да си върна ли отново локалхоста, че и безтуй адобците ги мразя като започнат да ми досаждат с постоянни поп-ъпове да си ъпдейтна това и онова, а когато послушно се опитам да ъпдейтна флаша или рийдъра например, винаги получавам още един поп-ъп със съдържание "Update failed". :wtf:

 

Link to comment
Share on other sites

Същото е, с единствената разлика (макар и да няма никаква връзка с гореспоменатия сайт), че накрая срещу 127.0.0.1 вместо 'localhost' се мъдри 'activate.adobe.com'.

Да си върна ли отново локалхоста, че и безтуй адобците ги мразя като започнат да ми досаждат с постоянни поп-ъпове да си ъпдейтна това и онова, а когато послушно се опитам да ъпдейтна флаша или рийдъра например, винаги получавам още един поп-ъп със съдържание "Update failed". :wtf:

 

Остави го така, да не изревеш с активацията на продукта на Adobe, който ползваш ;)

Ако искаш да си ъпдейтваш безплатните неща на Адоб, правиш го ръчно, като изтегляш ъпдейта.

=========

 

Пробвай на проблемното ПС да смениш DNS с тези на гугъл: 8.8.8.8 и 8.8.4.4

 

И си инсталирай флаш плейъра. Изтегли си инсталационния файл на другия компютър, ако не можеш на този.

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Остави го така, да не изревеш с активацията на продукта на Adobe, който ползваш ;)

Ако искаш да си ъпдейтваш безплатните неща на Адоб, правиш го ръчно, като изтегляш ъпдейта.

=========

 

Пробвай на проблемното ПС да смениш DNS с тези на гугъл: 8.8.8.8 и 8.8.4.4

 

Освен акробат рийдъра (и то една стара версия) и флаша в браузера, друго адобско не ползвам (вероятно в миналото съм пробвал някой техен продукт). А иначе ъпдейтите на флаша ги правя единствено от файл и въпреки това невинаги успявам, като след това се принуждавам да ънинсталирам флаша и да кача някоя от старите му версии, след което се опитвам да забраня проверките от adobe дали не съм със стара версия...абе, уплътнявам си свободното време, щото си нямам друга работа.

Link to comment
Share on other sites

Обикновено прогрес-индикаторът стига до 50% и дава "Failed"....ама последния път май го измъчих доста (трих/слагах/пак трих/пак слагах стара версия (няколко пъти)/пак ъпдейтвах от файл) и накрая успях да го излъжа. ;)

Link to comment
Share on other sites

Преди инсталация прави проверка дали няма по-нова версия (щото от Адоб са много умни).

Възстанови си host файла и си го инсталирай.

==========

 

Я пробвай през Tor browser:

https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en

Edited by future
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...