Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Най-голямата фирма на планетата в сферата, в която се занимавам, ми предложи работа в ниските нива на мениджмънта...

 

Ват да фак ар ю уейтинг фор?

Link to comment
Share on other sites

 


Ват да фак ар ю уейтинг фор?

Аз лично не бих започнал работа в Microsoft, Samsung, Apple, IBM или в който и да е от технологичните гиганти. Дори и да ми я предложат. Парите не са най-важното. Но всеки сам си решава де...
Link to comment
Share on other sites

Аз лично не бих започнал работа в Microsoft, Samsung, Apple, IBM или в който и да е от технологичните гиганти. Дори и да ми я предложат. Парите не са най-важното. Но всеки сам си решава де...

 

С тая разлика, че не говорим за тези гиганти :) За тези, изброените, е ясно, че работиш там 5 години и след това си търсиш друга работа. При Ваньо се надявам да е малко по-различно.

Link to comment
Share on other sites

С тая разлика, че не говорим за тези гиганти :) За тези, изброените, е ясно, че работиш там 5 години и след това си търсиш друга работа.

Защо е ясно???
Link to comment
Share on other sites

Най-голямата фирма на планетата в сферата, в която се занимавам, ми предложи работа в ниските нива на мениджмънта...

По-интересното е какво е направил,за да стигне този резултат  :))

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Защото е такъв принципът на работа. EVN работят по същия модел, само че е 3 годишен. След 3 години - пълна смяна на non essential персонала. Anywayz - Тези пичове са точно Майкрософта на нашия бизнес.

Работата е в държава, чийто език не говоря. Нямам семейство, с което да отида, нещата са комплексни. :))

@galaxi, аз може да съм абсолютно леке и олигофрен, що се отнася до някои неща, но когато опре до работа, комуникация, и т.н., нещата са 1 идейка по-различни. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами, точно факта, че нямаш семейство прави по-лесна раздялата с тукашната ситуация. Иване, никой няма да те върже да изкараш целия си живот там, а времето прекарано там ще те обогати в много аспекти. Не пропускай факта, че това, че си работил в компания, от ранга, който описваш, ще ти добави повече тежест в CV-то, ако решиш да се върнеш някой ден.

Иначе поздравления :)

 

btw, коя е държавата? Да не се окаже Виетнам, Бангладеш, Албания :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не бих започнал работа в Microsoft, Samsung, Apple, IBM или в който и да е от технологичните гиганти. Дори и да ми я предложат. Парите не са най-важното. Но всеки сам си решава де...

Това да си работил за някой от тези гиганти носи доста плюсове - имаш поглед над неща, които малко други хора са виждали, създаваш доста връзки и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Защото е такъв принципът на работа. EVN работят по същия модел, само че е 3 годишен. След 3 години - пълна смяна на non essential персонала. Anywayz - Тези пичове са точно Майкрософта на нашия бизнес...

 

Адиос, и да не забравиш да идеш на формула някой ден.

Link to comment
Share on other sites

Защо е ясно???

 

Споделям мнението на Ваньо - за персонал от ниско и средно ниво, все си мисля, че като изкараш 5 години там, или ти не устискваш на напрежението, или те те пращат да си ходиш, защото не генерираш нови идеи. Не броим варианта с повишаването, защото там вече отиваш на друго ниво в компанията. Ако успееш да изкласиш нагоре - значи все още имат полза от теб.

Link to comment
Share on other sites

Идеята е, че те ми оставят и опция - ако не желая да се включа директно към екипа им, са склонни да сключат партньорство със сегашната фирма, в която работя при условия, които включват участието ми към проектите. Бахти, 1 път се разходих извън страната, а то к'во стана. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Идеята е, че те ми оставят и опция - ако не желая да се включа директно към екипа им, са склонни да сключат партньорство със сегашната фирма, в която работя при условия, които включват участието ми към проектите. Бахти, 1 път се разходих извън страната, а то к'во стана. :lol:

То ако е само това, добре. Да не звънне някоя след 9 месеца, за да те изненада с друго партньорство. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Ей до това води липсата на казарма....

Малко да се отделиш от родната среда и вече става мъка дори и да работиш като трупаш ценни впечатления в такава страна като Германия.

Link to comment
Share on other sites

Идеята е, че те ми оставят и опция - ако не желая да се включа директно към екипа им, са склонни да сключат партньорство със сегашната фирма, в която работя при условия, които включват участието ми към проектите. Бахти, 1 път се разходих извън страната, а то к'во стана. :lol:

 

Начи те вписваме в графата "меден *уй" :D :D .

Link to comment
Share on other sites

Споделям мнението на Ваньо - за персонал от ниско и средно ниво, все си мисля, че като изкараш 5 години там, или ти не устискваш на напрежението, или те те пращат да си ходиш, защото не генерираш нови идеи. Не броим варианта с повишаването, защото там вече отиваш на друго ниво в компанията. Ако успееш да изкласиш нагоре - значи все още имат полза от теб.

Предполагам, че зависи и от направлението в което работи човек. Но впечатлението ми е, че тези фирми сериозно наподобяват разбирането ни за държавна работа. Освен ако не си някъде по върховете. Доста от колегите ми в IBM са тук от началото на центъра и вече са с по 5-6-7 години стаж. Доста от щатските ми колеги са работили през живота си единствено в AT&T и вече са с по 20+ години стаж във фирмата.  

Psihara - и въобще да не ти пука за чуждият език. Не, че е за хвалене, но след 3 години аз все още не говоря чешки и откровено не смятам да го уча за сега :D Но пък научих и проговорих руски м/у другото :D

Link to comment
Share on other sites

:lol:, вече направихме сделката. Оставам тук. Ще видим какво ще излезе. Има толкова много клаузи, задължения, отговорности и правила, че започвам да си мисля, дали не трябваше да остана в Гърция. Но там положението е МНОГО страшно. Просто е МНОООГО страшно. Колкото и пари да ти дават, не си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...