Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От известно време избирам джобна дигиталка, защото няма как постоянно да мъкна този огромен токмак SLR-а с всичките му обективи и накрая попаднах на яка промоция: Canon PowerShot SD750 Digital Elph за $180 крайна цена с такси и доставка. Баси, миналата година по това време продажбите на модела са стартирали на цени от $560. :)

 

Canon_SD750_back.jpg

И аз така и в крайна сметка реших да Panasonic TZ3 въпреки, че доста се чудих относно Samsung NV15, но при цената му в БГ е висока, а при нас в локалния магазин го няма. Така, че TZ3 за 399лв при последната промоция на Техномаркет.

 

И друго щом ще се хвалим - PSP Slim.

Link to comment
Share on other sites

Добавих си още един хард диск днес на машината, от 250GB.

И сега имам 160 + 250. Доволен съм и смятам, че са ми достатъчни.

Остава само едно добро захранване да взема по нататък.

Link to comment
Share on other sites

Още едно Atari 2600 J към колекцията ми.

2600jr_sys.jpg

http://www.vidgame.net/ATARI/2600JR.html

 

 

Eeee направо ти завиждам точно такава ми беше първата конзола само че с по различен джойстик . Уникална спомням си че от вградените игри първата беше трепач някаква летяща чиния или нещо такова и трябваше да убиваш зелени хеликоптерчета и други гадини които ти се изпречваха на пътя имаше и бокс :D Честито

Link to comment
Share on other sites

GodFather като се ровех из сайта( линка който даде ) и ми иска POST CODE, но иска само за Канада :( Защо така ?

Enter Canadian Postal Code

Link to comment
Share on other sites

Enter Canadian Postal Code

o_rly.jpg

 

Учебник за създаване на ambient / minimal музика. Не знам дали всички форуми, tutorial-и и съвети в интернет струват колкото половината от този диалог.

Не помага много според мен. ;) Има по-добри начини да научиш хватки и те са да се събираш с хора които се интересуват от тези неща и заедно.. разменяте идеи ... трикове.. софтуер.. ако трябва. Създаването на музика е композиране.. или измисляне. На дали има книга която може да ти помогне много в това отношение. Както Айнщайн е казал: imagination is much more important than knowledge. Поради тази причина много хора които се занимават с това си помагат с т.нар recreational drugs които разчупват съзнанието с цел... създаване на нови идеи и т.н. но дори и това не може да ти помогне особено много ако не ти идва отвътре. А таланта се побутва с желание и твърдоглавие ;) Не че аз се мисля за някъв велик ама... мисля че след определно време проби и грешки се стига до един момент в който просто трябва човек да повярва в музиката си за да може спокойно да си поставя все по-големи и по-големи цели от техническа гледна точка.

 

И пак ти казвам (говорели сме и преди) електронната музика е в основата си електроника и после е музика. Ако мислиш да си по-скоро музикант... бягай в muzikant.org заедно с останалите посипани с нафталин рокаджии дето не разбират нищо от авангардна музика (както стана ясно след една две теми пуснати от мен и още един тип интересуващ се от електроника там).

 

По-основната част е - електрониката и .. това да мислиш като звуков инженер ще ти помогне много повече отколкото ако гледаш на този тип музика.. чисто музикантски. Не че едното изключва другото разбира се но... книга за създаване на minimal и ambient.. puhlees. по-скоро книга за композиране in general.. ще помогне малко повече ми се струва. Даже мога да се опитам да изровя една тия дни.. мисля че бях попаднал на нещо интересно преди време.

Link to comment
Share on other sites

Stuff

Тук става дума не за конретната композиция, стил на писане или трикове а съзнанието, нагласата, mindset-а, с който започваш да работиш по някаква композиция. Статията няма за цел да те научи нито на технически, нито на конкретни композиторски похвати, просто представлява един опит за поглед в главата на композитора/музиканта и една добра дисекция на това, което албума постига, анализ на това как го постига и защо, в най-общи думи.

Link to comment
Share on other sites

UHHHH i az da se pohvalq! To veche mesec mina ot togava, no: URAAA imam si veche RABOTAAA :punk

Tova mi be edina ot naj-shtastlivite mi dati (za tazi godina) i se sluchi tochno 2 dena predi rojdeniqt mi den. Ihh, i na tazi data, za kakvo li ne kazah nazdrave (ama ne se napih, mnogo qdoh:)).

No tolkova e hubavo, kogato finally ima neshto kakvo da pravish!

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая успях. На въпроса "компа ми се рестартира, моиш ли да го управиш?" аз им казах да го закарат на сервиз.... колко било лесно.

Edited by Xciter
Link to comment
Share on other sites

Синдромът "Питър Пан" не ме оставя и на дърти години ще се уча да карам ролери :lol: Знам, че на 24 хората искат коли, апартаменти... аз пък искам кънки за рождения ден :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Синдромът "Питър Пан" не ме оставя и на дърти години ще се уча да карам ролери :lol: Знам, че на 24 хората искат коли, апартаменти... аз пък искам кънки за рождения ден :rolleyes:
Пффф.. аз... дето ми беше предсказала една врачка, че на 27 ще се оженя, пък аз не желая да чуя за друго освен за колелото си :) Не знаех, че се нарича така този синдром :]
Link to comment
Share on other sites

„Синдромът на Питър Пан“ е психиатрически термин за възрастен човек, който се страхува от задълженията си и отказва да се държи в съответствие с възрастта си.

 

:D че то като гледам колко народ може да се помести в тази категория....

Link to comment
Share on other sites

Синдромът "Питър Пан" не ме оставя и на дърти години ще се уча да карам ролери :lol: Знам, че на 24 хората искат коли, апартаменти... аз пък искам кънки за рождения ден :rolleyes:

 

Мъча се да накарам приятели и роднини от два-три рождени дни насам да ми подарят едни ролери, но никой не се навива - мислят си че ги майтапя :bgrin: Ама не! Като дете съм карала кънки, но старите (ако помните) бяха с четири колелета и две каишки отгоре. Пак се падаше яко, но сега си е предизвикателство за младо и старо да се качиш на съвременните, които наподобяват кънки за лед. А можех да се кача и на кънки за лед тази година, но го отложих за следващата - тогава ще съм по-голямо "дете" :lol: и ще падам по-хубаво някакси...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...