Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Виден се е регистрирал 1 месец преди мен. Не е толкова голяма разлика на фона на 16 години. :D

Абе то и аз съм се регистрирал два месеца след теб, но според летоброенето ти излиза, че съм с цяла година "по-пресен". :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре как някой ще твърди, че масата от хора не са прости, когато на подобна елементарна задача във Фейсбук, 90 % от даваните отговори са грешни...

19961189_1615456821872574_58942823892614

Link to comment
Share on other sites

Добре как някой ще твърди, че масата от хора не са прости...

 

Кой е казал, че не са прости? То и тук повечето сме си прости, само дето имаме повече самочувствие от ония другите, а някои като мене дори и се прикриват доста успешно. :D

 

А аз фейсбук нямам, но пък реда на математическите операции съм го учил още в 5-ти клас и там нямаше много за помнене - ()...х /....+ -.

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал, че не са прости? То и тук повечето сме си прости, само дето имаме повече самочувствие от ония другите, а някои като мене дори и се прикриват доста успешно. :D

 

А аз фейсбук нямам, но пък реда на математическите операции съм го учил още в 5-ти клас и там нямаше много за помнене - ()...х /....+ -.

Малка грешка има тука... Следи ми мисълта: (.) (.) - това са правилните скоби
Link to comment
Share on other sites

Аз следя, но къде всъщност виждаш скоби и трябва ли да се добавят без да ги има в условието (това последното ако се прави по дефолт - и да съм го учил, определено съм го забравил). :P

Link to comment
Share on other sites

DON_CHEFO, on 24 Jan 2018 - 20:22, said:

Малка грешка има тука... Следи ми мисълта: (.) (.) - това са правилните скоби

Ммм..не. Това са правилните:  (о)(о)

Link to comment
Share on other sites

Аз споменах по-горе, че съм прост, но умея да заблуждавам, обаче сега ще направя изключение и ще попитам - бихте ли разкодирали тия точки и скобички, че математиката ми свършва до таблицата за умножение? С риск да се изложа, аз бих решил горната поредица като първо си направя умножението, а след това останалото и така стигам до отрицателната стойност -21 (скоби-моби не виждам никъде, така че за тях забравяме).

Link to comment
Share on other sites

Шегаджии! :bgrin:

Подозирах, че не говорите по темата, но тъй като винаги първо съм се съмнявал в себе си, когато съм в непозната територия...не тая на циците (там съм спец  - от (.)(.)...до (О)(О) :D ).

Link to comment
Share on other sites

Аз споменах по-горе, че съм прост, но умея да заблуждавам, обаче сега ще направя изключение и ще попитам - бихте ли разкодирали тия точки и скобички, че математиката ми свършва до таблицата за умножение? С риск да се изложа, аз бих решил горната поредица като първо си направя умножението, а след това останалото и така стигам до отрицателната стойност -21 (скоби-моби не виждам никъде, така че за тях забравяме).

Колко различни от този отговори имаше.... Не е истина. Ревал съм
Link to comment
Share on other sites

Аз следя, но къде всъщност виждаш скоби и трябва ли да се добавят без да ги има в условието (това последното ако се прави по дефолт - и да съм го учил, определено съм го забравил). :P

 

Скоби не са необходими защото има ред на извършване на действията: повдигане на степен, умножение/деление, събиране/изваждане...

Това се учеше 4-ти или 5-ти клас.

Сега, това не се учи, не е европейско някак си. Сега се учи за третия пол.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка правилно ли съм го решил или има някаква уловка?

Правилно си я решил, ама както казах под картинката във Фейсбук 90% от отговорите бяха различни... Сега честно казано и аз съм забравил огромна част от математиката, но да не можеш да решиш такава задача, значи фундаментално ти куца нещо или си адски тъп!

Link to comment
Share on other sites

Правилно си я решил, ама както казах под картинката във Фейсбук 90% от отговорите бяха различни... Сега честно казано и аз съм забравил огромна част от математиката, но да не можеш да решиш такава задача, значи фундаментално ти куца нещо или си адски тъп!

 

Ще ми е интересно да направиш проучване в САЩ и Европа.

Да не се окаже, че сме по-умни от тях.

Убеден съм, че ще грабнат калкулаторите и ще има 100% верни верни резултати :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще ми е интересно да направиш проучване в САЩ и Европа.

Да не се окаже, че сме по-умни от тях.

Убеден съм, че ще грабнат калкулаторите и ще има 100% верни верни резултати :lol:

Имаше някакви даже, дето обясняваха че калкулаторите не били винаги прави... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да не се окаже, че сме по-умни от тях.

Убеден съм, че ще грабнат калкулаторите...

С други думи, в нашенско не им стига акъла да грабнат калкулатора поне. :)))
Link to comment
Share on other sites

Кой да предположи, че съм се опънал като пор и слушам Manowar и Металика и блажено сърбам 30 грама уиски за носоглътката

Анатема! Къде заряза турбо-чалгата и салфетките? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...