Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Благодаря, Ангеле :)

Наясно съм, че доста хора реанимират в неделя :) Или бичат яко айляк. Ама все пак :)

Link to comment
Share on other sites

Най-гадното нещо е да се върнеш на работа след дълга отпуска през която си се разцепил да караш ски във Френските Алпи :( 

Link to comment
Share on other sites

Метеорит падна близо до Детройт

"След анализ на получените данни НМС може да потвърди, че взривът не е бил нито от светкавица, нито от гръмотевица..."

 

Някой да ми каже как гърми светкавицата, понеже досега все съм си мислил, че гърми гръмотевицата, но явно съм бил доста заблуден...

Link to comment
Share on other sites

Как се каца (или не се каца) при ураганен страничен вятър на летище Дюселдорф.

 

При ураганен вятър (а и при доста други неблагоприятни МТО условия) летищата се затварят и не се извършват нито кацания, нито излитания, т.е. забраняват се полетите.. Това важи както за гражданските летища, така и за военните.

Това клипче е пълна измишльотина и нескопосан монтаж. Сниман е силен вятър (това не е ураган, даже и вятърът може да не е силен а просто е увеличена скоростта на клипа) и самолет, който е имал някакъв технически проблем.

Link to comment
Share on other sites

При ураганен вятър (а и при доста други неблагоприятни МТО условия) летищата се затварят и не се извършват нито кацания, нито излитания, т.е. забраняват се полетите.. Това важи както за гражданските летища, така и за военните.

Това клипче е пълна измишльотина и нескопосан монтаж. Сниман е силен вятър (това не е ураган, даже и вятърът може да не е силен а просто е увеличена скоростта на клипа) и самолет, който е имал някакъв технически проблем.

Ма ти си бил цел гений бе! Леле как са те изтървали да не те назначат за шеф на РВД-то в Дюселдорф и да им покажеш на всички как стават нещата. Летището е било затворено в последствие, сигурно са те чули теб и са се поправили. Иначе не знам къде си блял, но точно в началото на клипа има графика с данните за поривите на вятъра, които са стигали до 63 възела, което е 116 км/ч. A 63 възела, уважаеми многознайко, са точно на границата на ураган от 1-ва категория. Ти също така май изобщо не си чувал и за израза "ураганен вятър", който се използва много често без хората да се съобразяват с точната скала за категорията на ураганите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че кадрите са забързани (с изключение на тайм лапса с общите кадри на облаците) и само мога да си представя какво им е на пилотите в кабината и как се молят точно в последния момент да няма някой по-силен порив на вятъра. ;) А на самолетите е крайно време да им направят крилата като на птиците - като кацнат да ги свият и приберат, че да не ги отнесе вятъра. :lol:

 

А иначе на мен друго ми мина през главата, четейки една новина за яхтата на Фейсбук шефа...

 

Шефът на Фейсбук Марк Зъкърбърг е платил $150 млн. за яхта на име Ulysses („Одисей“) миналия септември, твърди турският в. Hürriyet. Ултралуксозният съд има площадка за хеликоптер и върви в комплект с 24-метров обслужващ катер, високопроходим автомобил и мотоциклет, пише fakti.bg.

 

Зъкърбърг, чието състояние се изчислява на $74 млрд., харесал 107-метровата яхта на панаир в Монако, но настоял сделката да се сключи тайно. През последните пет месеца се наслаждавал на новата си придобивка под радара на медиите, докато през декември не бил засечен в Тихия океан.

 

Не знам доколко достоверна е новината, но се замислих ако случайно нещо стане с него (яхтата му потъне ненадейно, самолетът му падне или пък получи сърдечен удар и умре), кой ще наследи империята му?

Link to comment
Share on other sites

Парите едно на ръка,но не по-малко важно е ,че фейса вече стана много вреден простичко казано...Това кореспондира така както с отделната личност,така и за състоянието на обществата.

Link to comment
Share on other sites

Как се каца (или не се каца) при ураганен страничен вятър на летище Дюселдорф.

 

Аз като човек който много обича самолети, се кефя максимално на такива кадри и се възхищавам от смелостта на пилотите. На скоро гледах един клип за най-опасните летища на света.

https://www.youtube.com/watch?v=pq7HrdJF3r4

Link to comment
Share on other sites

А аз реално от 15...като се има предвид, че се регнах през 2003-та без да пускам постове, щото форумът тогава тепърва се развиваше...през 2004-та се опитах да напиша нещо, но вече си бях забравил паролата за логване и дето да се пробвам да я възстановявам, реших просто да си отворя нов акаунт. :popcorn:

 

...което пък ме подсеща, че сега по стечение на обстоятелствата имам правомощия да си издиря този акаунт и да видя каква аджеба ми е била паролата...ако се сетя и за никнейма де. :P

 

Edit: Намерих се! :D  ...и дори съм успял от 2003-та до 2004-та да пусна 1 пост. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...