Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Случват ми се някакви неща , където не мога да повярвам че са реалност... Те са били само в най - смелите ми мечти... Мнооо ми е яко..

Link to comment
Share on other sites

"В душата на всеки човек се бият два вълка"...

И аз не правя изключение от максимата. Странно, но не знам чия страна да заема. Безвъзвратно отминаха годините, когато с лека ръка успявах да разделя всичко на добро и зло, на черно и бяло, на правилно и неправилно. Днес нещата са доста по-различни и границите адски много се размиват, нещата се припокриват, а аз съм точно в безцветните размити контури, незнаейки вече коя е "правилната" посока, кое е "правилното"...

С лекота раздавам на едро съвета "слушай сърцето си", но как да послушам своето, когато именно то е арената на схватката?! Борба с вътрешните си демони... че то май всичко отвътре са демони... баси иронията. Толкова абсурдно, че чак смешно. Жалко само, че аз съм идиота с грима и червения нос, не мога да се насладя тотално на този фарс :]

Чудят се понякога хората от къде имам това извратено и изкривено чувство за хумор - ами уча се от живота - неговото е ненадминато...

Link to comment
Share on other sites

Дам и на мене преди 2 години ми се показаха вече не черно-белите ами безкрайните нюанси на сивото.Който когато му се случи.

Link to comment
Share on other sites

"В душата на всеки човек се бият два вълка"...

 

Тъжното Пешо е че с годините онзи младият, напереният вълк, вълкът който е убеден че всичко може да сдави се изморява (или по-точно го изморяват) и се превръща в онзи сив тарикат, който е адаптивната машина, която вече губи своите чувства, подтиска истинските си пориви, за да се вмести правилно в глутницата... Рано или късно Пешо главата ти се уморява да блъска стената. И тогава остават само хубавите спомени за буйната младост. И тогава ставаш големият лош сив вълк, който младите вълци не харесват, но рано или късно се превръщат в него...

Link to comment
Share on other sites

Тъжното Пешо е че с годините онзи младият, напереният вълк, вълкът който е убеден че всичко може да сдави се изморява (или по-точно го изморяват) и се превръща в онзи сив тарикат, който е адаптивната машина, която вече губи своите чувства, подтиска истинските си пориви, за да се вмести правилно в глутницата... Рано или късно Пешо главата ти се уморява да блъска стената. И тогава остават само хубавите спомени за буйната младост. И тогава ставаш големият лош сив вълк, който младите вълци не харесват, но рано или късно се превръщат в него...

Супер много се страхувам от това, губя себе си... Чувството на безнадеждност е ненадминато... :cry

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че единствения изход е всички да станем хомосексуалисти и да се дъним с опиум по поне 12 часа в денонощието, докато пишем стихове в духа на Романтизма и накрая осъзнаем, че работата е много е*ана и се хвърлим под някой влак (въпреки че влакът е символ на индустриализма, модернизма и още поне 2-3 -изма и като такъв ние трябва да го ненавиждаме и презираме дори като инструмент на нашата себе-екзекуция)

 

Ебаси, дори вече звуча като жена-писател... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Izbivate go na krainosti, kakto vinagi. To chovek da ne smee da prydne, che ne e qsno kolko sled nego shte se naserat :) Galche, aide da pospestim melodramata, che e leko falshiva i hich ne e zabavna. Ti oshte ne se znaesh sama koq si, pochnala da gubi sebe si. Malko veche aman ot gluposti, nali me razbirash.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че единствения изход е всички да станем хомосексуалисти и да се дъним с опиум по поне 12 часа в денонощието, докато пишем стихове в духа на Романтизма и накрая осъзнаем, че работата е много е*ана и се хвърлим под някой влак (въпреки че влакът е символ на индустриализма, модернизма и още поне 2-3 -изма и като такъв ние трябва да го ненавиждаме и презираме дори като инструмент на нашата себе-екзекуция)

 

Ебаси, дори вече звуча като жена-писател... :ph34r:

 

Как по-точно стигна до този извод? На каква база? Дълъг житейски опит? Или просто поредната "иронична" вметка в разговора?

----------------------

Весо дай й малко да диша на Галченцето бре - тя сега се лута в първата вълна на мъглата :bgrin:

 

 

EDIT: Пешо просто трябва да осъзнаеш правилно песента Comfortably Numb - аз нямам какво да кажа повече

Link to comment
Share on other sites

И тогава ставаш големият лош сив вълк, който младите вълци не харесват, но рано или късно се превръщат в него...
Ха! Зася съм по-скоро големия бял вълк. От тия, дето честo живеят сами ;]

 

П.П. От скоро сериозно съм се зарибил по Floyd и на тази и още няколко песни съм се амбицирал да им разгледам по-обстойно в текстовете им...

 

Между другото Рапторе, почва много да ти се събира и скоро ще достигне една бира ;]

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че единствения изход е всички да станем хомосексуалисти и да се дъним с опиум по поне 12 часа в денонощието, докато пишем стихове в духа на Романтизма и накрая осъзнаем, че работата е много е*ана и се хвърлим под някой влак (въпреки че влакът е символ на индустриализма, модернизма и още поне 2-3 -изма и като такъв ние трябва да го ненавиждаме и презираме дори като инструмент на нашата себе-екзекуция)

 

Ебаси, дори вече звуча като жена-писател... :ph34r:

 

@Curunir я го пробвай и след това сподели с останалата част от форума, какво е усещането. На мен лично тая идея не ми допада, просто има доста недомислени неща. Първо опиума трудно се намира, второ писането на поезия не ми е сила и последно, но не и по важност, просто не мога да лиша света от усобата си, а и влаковете не са мой тип, за самоубийство предпочитам да се забия в бетонен стълб с 300, карайки МакЛарън :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бахти майна, вдигнаха мъ в 8 часа да съм ходил да помагам в пазаруването в метро :angry1

Тва Неделя след Съботна вечер ве ейййййййййй :sick

Link to comment
Share on other sites

Бахти майна, вдигнаха мъ в 8 часа да съм ходил да помагам в пазаруването в метро :angry1

Тва Неделя след Съботна вечер ве ейййййййййй :sick

 

 

Е аз пък снощи от бал на приятел днес (тази сутрин) направо застъпих поредното 24-часово дежурство.

Спи ми се та две невиждам, в главата ми е някаква каша след толкоз алкохол нощес и направо незнам как ще избутам до утре сутрин.

Link to comment
Share on other sites

никога не съм се имал за много сериозен, хората около мен също не ме имат за много сериозен, в един момент се оказва, че аз съм най-сериозният. Чувството е отвратително. Излагал съм се по отвратителни начини, но това, което изпитах днеска не ми се е случвало. Не е смешно :(

Link to comment
Share on other sites

Новия аватар радва :P

Да определено е готин , един весел такъв , изглежда много безгрижен и те кара да се усмихнеш :P

Link to comment
Share on other sites

През главата ми минава куршум!

 

Писна ми от псевдо-дизайнери, псевдо-професионалисти, псевдо-специалисти!

 

Абе тия хора дават ли си сметка изобщо колко са зле, за да си налагат глупостите по възможно най-подлия, подмолен и гнусен начин :crazy:

Ей за тва сме на тоя хал мамка му, ей за тва и ставаш роб на работата си, ей за тва трябва да се нагърбваш с всичко, ей за тва си все недоспал, ей за тва накрая свършваш в лудницата!

 

Някой ще ме научили на непукизъм, че ми писна да си троша нервите по тези, които най-малко заслужават?

Link to comment
Share on other sites

Новия аватар радва :P

Тц , не радва.. кърти :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че единствения изход е всички да станем хомосексуалисти и да се дъним с опиум по поне 12 часа в денонощието, докато пишем стихове в духа на Романтизма и накрая осъзнаем, че работата е много е*ана и се хвърлим под някой влак (въпреки че влакът е символ на индустриализма, модернизма и още поне 2-3 -изма и като такъв ние трябва да го ненавиждаме и презираме дори като инструмент на нашата себе-екзекуция)

 

Ебаси, дори вече звуча като жена-писател... :ph34r:

 

Честито :P

Link to comment
Share on other sites

artilerist, ти доктор ли си или пазач?

аз залагам на пазач.

 

Curunir, ти си новата Джейн Остин!

Link to comment
Share on other sites

artilerist, ти доктор ли си или пазач?

аз залагам на пазач.

 

Curunir, ти си новата Джейн Остин!

 

 

Е не позна нито за доктора нито за пазача. Но нищо продължаваи може да отгатнеш скоро :D .

Това в кръга на шегата разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Супер много се страхувам от това, губя себе си... Чувството на безнадеждност е ненадминато... :cry

[rant]

Ако под "безнадеждност" имаш предвид "умопомрачение", то не бих могла да съм по-съгласна с теб.

Нищо лично, Галче, но просто вкарваш толкова драматизъм на толкова прозаични неща, че просто няма начин да не ме избие на заяждане. Нямам нищо против писането на глупости във форума, но захаросаните глупости ми идват повече, особено като са казани по подобен претенциозен начин с цел да се направи впечатление за един, omfg, истински начетен човек.

А, да, и да не пропусна да цитирам: "тръгнали по правилно хедонистичния си ход" - извинявай, но ти гледала ли си серията на Приятели, когато Joey започна да замества всички думи от едно изречение с произволни синоними от thesaurus-а, за да звучи по-интелигентно? Ако не си - пусни си я.

[/rant]

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...