Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Що така. Не сте ли най-големите айляци там :rolleyes:

За какво говорим.....най-големите айляци...ми,за мен висшето не бива да е "айляшко",малко или много чрез него се подготвям за по-сериозни работи,ама какво ли обяснявам,то тук подготвяш се неподготвяш се - затъваш до гушаааааааа :pirate

 

Че то това би било прекрасна причина да мрази университета.

Пф,точно.Поне ученето да беше учене,не губене на време.

 

ПУ съкс за мен.Лично мнение.Гълта пари,и нищо повече - въздух под налягане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
За мен Мейдън по еднообразност и коефицент на безполезна дейност се доближават до Лили Иванова, а по бездарност - до Manowar.

 

Чшшш... ей ! Няма да плюеш по Maiden & Mаnowar !!! Че се лее кръв ! :punk

Link to comment
Share on other sites

ПУ съкс за мен.Лично мнение.Гълта пари,и нищо повече - въздух под налягане.

Подкрепям с 2 ръце !!! Баси унито е, нямам думи... Няма такава бюрокрация и измислени правила. Поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

За какво говорим.....най-големите айляци...ми,за мен висшето не бива да е "айляшко",малко или много чрез него се подготвям за по-сериозни работи,ама какво ли обяснявам,то тук подготвяш се неподготвяш се - затъваш до гушаааааааа :pirate

Пф,точно.Поне ученето да беше учене,не губене на време.

 

ПУ съкс за мен.Лично мнение.Гълта пари,и нищо повече - въздух под налягане.

 

 

Подкрепям с 2 ръце !!! Баси унито е, нямам думи... Няма такава бюрокрация и измислени правила. Поне според мен.

 

 

тц. аз пък не съм съгласен с вас.

Link to comment
Share on other sites

Аз също. Най-хубавото на университетите е че никой не те кара да правиш каквото и да било насила. Даже донякъде трудностите те учат да си постоянен.. и да се оправяш сам без да разчиташ на родителите си .. класен ръководител или пък колегите ти (до известна степен.. зависи на какви хора попаднеш)

 

Тоест.. като не ви харесва... закво сте се записали там?! Винаги са ми били странни хората които продължават да си го карат в университета все едно са в училище.. примерно да се държат като бележкари.. и да мрънкат на колегите си за това или пък не дай си боже да ги прецакат.

 

Да не говорим за хората които реват като им пишат 4-ка примерно... смешно е.... :)

Link to comment
Share on other sites

Аз също. Най-хубавото на университетите е че никой не те кара да правиш каквото и да било насила. Даже донякъде трудностите те учат да си постоянен.. и да се оправяш сам без да разчиташ на родителите си .. класен ръководител или пък колегите ти (до известна степен.. зависи на какви хора попаднеш)

 

Тоест.. като не ви харесва... закво сте се записали там?! Винаги са ми били странни хората които продължават да си го карат в университета все едно са в училище.. примерно да се държат като бележкари.. и да мрънкат на колегите си за това или пък не дай си боже да ги прецакат.

 

Да не говорим за хората които реват като им пишат 4-ка примерно... смешно е.... :)

Причните ми,за записване са от Марс точно.Няма да ги обяснявам,защото са като на Молдър и Скъли случаите. :wacko:

Лек ден на всички аз отивам в ада днес :cry

Link to comment
Share on other sites

недей така с лошото де :) нещата винаги имат и добра страна. сигурен съм, че и твоята омраза към уни-то може да бъде разгледана и от друга, по-хубава страна :)

Link to comment
Share on other sites

oфф да се Е** в тъпака кога най-накрая ще се науча да бъда реалист ?! ?!
Деинсталирай WoW - може да помогне ;]
Link to comment
Share on other sites

Бла бла

Университетът учи на много, специално ПУ не учи как да се оправяш без мама и тати, на което вярвам, че повечето тук сме се научили отдавна, всеки работи, учи, за да е самостоятелен. Както искаш можеш да се научиш родителите ти да не ти "пишат домашното", това не е оправдание, освен за "мамините госпожици и господа". Значи учила съм една година във Великотърновски университет "Св. св. Кирил и Методий" и много повече ми хареса. Но липсата на финанси ме принуди да се завърна в южна България. Затова съм тук. И естествено всеки университет е прехвален. Проблеми с преподаватели рядко съм имала, защото сме коректни един към друг, преподават ни едни от най-добрите в цяла България, имаме и някои световно признати... Обаче тези инспекторки, които убий ме, ако си вършат работата, особено на философско - исторически факултет... Мъжът в информационния център, който и гола да се съблечеш, пак ще гледа като пълен идиот и нито ще ти помогне, нито ще ти свърши работа, най-много да ти се накара. Ако искаш да ти вика някой без причина, това е човекът! Изобщо на никой не му се занимава. Аз доброволно да стана отговорник на курса, и те пак нищо, никакво уважение. Пак си чакаме на километричните опашки, пак ни прережда който си иска, пак заради нечия несвършена работа нямахме отговор за едни оценки около 1,5 мес. И вината не беше само на професора... Не са задължителни лекциите, но има някои, които не те допускат до изпит, или те изпитват, за да ти дадат заверка. Това, че никой не те кара да правиш нещо насила, не е много вярно. Да не бяха пустите пари, нямаше да погледна ПУ-то. И другото, ако съм знаела, че е такъв ВУЗ, повярвай ми, щях да работя във ВТ, но не и да се върна тук. Да не забравим, че всички лекции са ми на "Костаки Пеев", т.е. зимата ми е трудно да ти опиша какъв студ сме брали. И още нещо - за сградата на въпросната улица се водело дело, така че никой не я пипа, за да ремонтира, недай боже на студентите да им е приятно в час. И за бележките последно - всеки има право да си иска каквато и да е оценка, аз съм бележкар (по-скоро бях), защото парите от стипендията са ми крайно необходими, но това не значи, че съм подмолна. На колкото колеги съм помагала, не можеш да броиш до толкова. Не се оплаквам и не хленча безпредметно, това е просто мнение. Нищо лично...

 

И сори, че постът ми е тук, а не в темата за оплаквания! :angry1

Link to comment
Share on other sites

Бах неговата мама! Сега бях на кожен лекар, че на ръката ми излезе едно мъничко нещичко. Едната ме препрати към физиотерапевт, тя ми назначи тест-биопсия за утре, драха ме да тестват за алергия към лидокаин, драха ми мястото със скалпел за проба за гъбички, и лидокаина, и гъбичките са отрицателни. Утре отивам да ми правят биопсията, каквото и да е това в случая... Едната лекарка заключи, че сигурно било GRANULOMA ANNULARE! Не било заразно и се лекувало, макар и бавно. Освен това не било ясно от какво се получавало, ей така, random! Просто... чукни! :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Ей, хора! Нямате представа колко сте прави, но вината не е в университетите, а в системата на образованието като цяло. Излязох окончателно от нея преди около две-три години и се зарекох, че повече в нея няма да вляза под каквато й да е форма. От това изключение правят само разните му там курсове (езикови и т.н.), които са частично от системата, но предоставят едно основно право - правото на избор на методи, пособия и дори на учители ако щеш! Щото силата на парите е в теб! Плащаш и поръчваш музиката.

 

Но приемете един съвет на пробвал: Стиснете зъби и го довършете докрай, ако нямате друга алтернатива за образование в чужбина. Има неща, които няма къде другаде да научите; има хора, които няма къде другаде да срещнете... А и не е чак толкова трудно, колкото СЕГА ви изглежда. Просто след като не можете да промените правилата на играта или я напускате или играете по тези. И ако утре-другиден някой от вас заеме подходящ пост за промени в правилата, не забравяйте, че децата ви ще играят в същата игра!

 

Успех! :)

Link to comment
Share on other sites

Взе ми думите от устата (за Хаус, биопсии, такива неща). Куре, дано се оправиш скоро.

 

Дарина, права си. Няма да се предадем. Просто това е чиста проба недоволство, наистина цялата система е смахната. Винаги съм била (набор 86) в курсове, които са ставали опитни зайчета на всякакви министри с "гениални" хрумвания. 7 клас - кандидатгимназистки тестове за първа година, след 8 клас влязох "Туризъм", в края на 11 ми съобщиха тържествено, че няма да ни стигне хорариума за администратор на хотел, а само за сервитьор (сега си имам диплома, не че няма да ми свърши работа, където и да отида, но... не исках това). Представи си "екзалтацията" на мен и съучениците ми, когато го разбрахме. Тук в ПУ пак ни тестват търпението. Но това е животът! Ще стискаме зъби и дано променим нещо за децата, както ти каза.

Link to comment
Share on other sites

Не се пуашете, интернета казва, че е доброкачествено, не е раково. Появявало се на всякакви възрасти, от деца до стари хора и много често преминавало и само, без лечение.

Link to comment
Share on other sites

Прегледах набързо, че има оплакващи се от ПУ - ами какво правите там, като университета ви е под нивото - като не ви харесва го сменяйте... Има къде, къде по-добри алтернативи...

Link to comment
Share on other sites

Доста хора се оплаквате от ПУ и с право е.Аз не съм студент там, но по най-скромно мое виждане айлякът е пълен.Немога да разбера как ПУ почва началото на октомври,има великденски ваканции, пролетни ваканци и т.н. и свърша едва ли не с нас от ТУ при положение, че ние почваме септември и нямаме такива неща.Немога да разбера как едната седмица имаш лекция по това другата може и да нямаш?Другото което е има страшно много хора висящи по кафетата, което и ние го правим ама не в този мащаб.Не съм видял аз някой в ПУ да пише нещо като протокол....Такова нещо май несъществува.Заверките убийте ме немога да ги разбера как ги взимате?При нас в ТУ, който ти води трябва да се е подписал.

 

Иначе аз също не съм доволен и от ТУ.Какъв е тоя университет щом преподавател ти заявява, че само ако си умрял може да изпуснеш упражнение?Има обявени приемни часове от самия преподавател, а него го няма в същите.Или пък те оставят да седиш и да чакаш пред кабинетите за да получиш разширени вени по 3-4 часа и ти казват още малко трябва.За протоколите да не казвам какво заяждане става.Връщат те по 10-на пъти и ако благоволят случайно, че си богоизбран могат да ти ги заверят.После въпреки, че са ти ги заверили и са верни трябва да ги защитиш, което е пълна загуба на време.

Link to comment
Share on other sites

Аз мнението си за ПУ мога да го дам само от ъгъла на завършил филологическия факултет, не знам как стоят нещата в другите специалности. Разбира се, хаосът е пълен, но сред преподавателите има и хора на място. Има известна академична, почти научна атмосфера, приятно е, ако ти се учи.

 

Но в един момент започват т.нар. LOL-s Това са малките или големи летящи LOL-чета, които хвърчат в някои дни. Навсякъде около преподавателите. По различни причини, защото понякога се дънят, защото понякога нямат грам организация, защото казват едно, а става друго, защото често нямат идея какво изобщо става и защо става така... Но това не е причина човек да се навива, просто се смейте и карайте напред. Положението не е чак толкова трагично, просто по-малко връзване и нерви. Разбира се, че ми е смешно като преподавателите ги няма в дни, в които трябва да ги има или когато кажат А, а се получи Б или В. По-малко нерви, повече смях и ще завършите и с добър успех, и доволни като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Утре отивам да ми правят биопсията, каквото и да е това в случая...
Zna4i, 4e 6te ti vzemat proba ot tova ne6to da go vidqt dali e rakovo i ako e - 6te go izrejat. Nqma da se pla6i6 ne e Tumor.
Link to comment
Share on other sites

Нета казва, че това заболяване е доброкачествено и не е раково. Просто се струпват лимфни клетки под кожата и често се разсейват сами, и без лечение. А и моето е съвсем леко и локално, с малък размер. Като казах това просто не знаех как точно ще ми взимат пробата, сестрата каза, че "нямали пънчове днес". Представих си как ми перфорират ръката бая дълбоко и... малко... Защо чак с лидокаин ще ме бодат? Абе ще оживея... :D

Link to comment
Share on other sites

Заминавам да обядвам. Днес смятам да си ползвам обедната почивка както трябва а не да си поръчам храна на всяко дежурство. Та намислил съм да отскоча сега до Skorpio и да се наобядвам като хората.Да изпия една студена бира и да се връщам да си продължавам дежурството.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...