Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Тениската за 2 евро, която никой не купи:

 

Мястото е Берлин, където на оживена локация се разполага автомат за тениски с цена 2 евро. Потребителите трябва само да пуснат сумата и да изгледат кратко видео преди да получат тениската. От него те разбират кой точно е изработил продукта, на колко е години, колко време на ден работи и каква е неговата заплата за труда.

https://www.youtube.com/watch?v=KfANs2y_frk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Е те като, че ли тези неща не се знаят? Същото е със сума други неща от нашия живот. Като почнеш от дрехи, джаджи разни - телефони, ала бала до една камара дребни неща в дома. Виждал съм как правят копчета за дрехи в град в Китай. Да спрем да купуваме всичко. Тогава тия хора и те остават без пари, като затворят производството. По близък до нас пример ще дам. Имате ли идея колко работят и как живеят хората, които произвеждат тютюна в бг цигарите които пушите?

Link to comment
Share on other sites

Тая сутрин станах рано, за да потичам по крайбрежието на Арабско Море. В 7:10 температурата беше около 30 градуса. Обаче след кросчето (и банята) бях буквално нов човек. Дано успея да си го създам като навик :)

Браво. Тоя месец се каня да си купя някакви маратонки и да почвам да ходя в НСА.

Link to comment
Share on other sites

 

:D :D :D :D :D :D :D :D

Моя коментар отдолу е малко противоречив с днешните събития, но пък моята не е с двигател, та не е толкова бърза и може да се кара там, където се карат ролери/скейтборд.

 

Сега видях, че в следващото си мнение съм се обосновал и вече не е противоречив. :)

 

А колкото до начина, колелото има доста негативни страни от моя гледна точка в сравнение с това.

 

1. Трудно се складира и в къщи, и в офиса. (най-важното) Води със себе си и прекалено трудоемко транспортиране по асансьори и стълби. - Почти 100% съгласен.

2. Трябва да карам по пътя, а това направо си ме плаши. - Не е задължително.

3. Разстоянието от 2км в едната посока е прекалено малко за колело. - Изобщо не е малко, всеки ден карам по толкова в посока.

4. Сностен градски велосипед ще ми струва към 600-800лв. - Може и по-евтино...

5. Трябва да нося каска и светлоотразителна жилетка. - Каската е ясна, жилетката само нощем.

6. Мисля, че ще се изпотявам повече, отколкото с това, което изобщо не е вариант. - Въобще не се изпотявам...когато караш в нормално темпо изобщо даже няма да се задъхаш...

 

 

Ами 1 ми беше най-важно на мен - така че... Освен това с тая каска, прическата си какво да я правя? :)

А за 6, определено не съм прав. Днес към края на пътя бях на път да спра, за да си почина малко, а в офиса влезнах вир вода.

И все пак е приятно да се кара това чудо, а погледите на минувачите далеч не са толкова колкото се опасявах. Голям плюс.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ако още двама човека прочетат казаното извън контекста и игнорират поста ми, пак ще трябва да почваме да се обясняваме. Наистина ли трябва да се стига до там?

Ехеее, ама от майтап не разбираш...Изобщо не искам да се обяснваме.Позицията ти ми е ясна.Просто Ветим ме изкефи, че изобщо помни и си е направил труда да извади постовете....за да се пошегува, въпреки че вади мненията от контекста на нещата...

 

Каската ако искаш я слагай...аз също карам без каска...Но много скоро ще си купя.

С велосипеда няма да се изпотиш, гарантирано..за 2 км с айляшко темпо просто няма как да стане...Но с туй чудо дет' си го взел няма как да не си вир вода...

Link to comment
Share on other sites

Ехеее, ама от майтап не разбираш...Изобщо не искам да се обяснваме.Позицията ти ми е ясна.Просто Ветим ме изкефи, че изобщо помни и си е направил труда да извади постовете....за да се пошегува, въпреки че вади мненията от контекста на нещата...

 

Каската ако искаш я слагай...аз също карам без каска...Но много скоро ще си купя.

С велосипеда няма да се изпотиш, гарантирано..за 2 км с айляшко темпо просто няма как да стане...Но с туй чудо дет' си го взел няма как да не си вир вода...

 

Той Ветим търсеше поста на злобил-а и е видял моя точно отдолу. Все тая де.

 

Колелото не ми е нещо на сърце. Това сега ми е по-интересно, а и както казах, разнасянето от 6-тия етаж у нас до 5-тия етаж в офиса някакси не ми е по вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Тениската за 2 евро, която никой не купи:

...

Обяснението е, че защото са тъпи. Ако тези тениски спрат да се купуват фабриката там ще фалира, а тези хора след като са се съгласили да работят там значи нямат друг избор и са доволни, че дори този мизерен избор съществува. Това е логиката на имбецилите-либерали - ама то е много гадно на тези хора - направете закон да се забрани. Ми хубаво, като се забрани този човек отива на улицата. ТИ ли ще му даваш милостиня (т.е. социални помощи) след като стане това? Ама собственика имал бил печалби, то нечестно така. Ми те като са толкова отворени, защо те самите не организират подобно производство и дистрибуция с по-ниски печалби и по-добри условия за работа на хората... щото то не е толкова лесно колкото правенето на сълзливи клипчета и мрънкането да се правят нам си какви безумни закони

Link to comment
Share on other sites

Обяснението е, че защото са тъпи. Ако тези тениски спрат да се купуват фабриката там ще фалира, а тези хора след като са се съгласили да работят там значи нямат друг избор и са доволни, че дори този мизерен избор съществува. Това е логиката на имбецилите-либерали - ама то е много гадно на тези хора - направете закон да се забрани. Ми хубаво, като се забрани този човек отива на улицата. ТИ ли ще му даваш милостиня (т.е. социални помощи) след като стане това? Ама собственика имал бил печалби, то нечестно така. Ми те като са толкова отворени, защо те самите не организират подобно производство и дистрибуция с по-ниски печалби и по-добри условия за работа на хората... щото то не е толкова лесно колкото правенето на сълзливи клипчета и мрънкането да се правят нам си какви безумни закони

 

Виж, ето това е наистина сериозна глупост. Ама е добре тебе да те докарат до момента да просиш за робийска работа и да я поработиш ефективно няколко месеца (ти няма да издържиш 1 ден) и после да видим дали ще ги плещиш пак подобни идиотщини. 

 

===============

 

Валя здравей  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Виж, ето това е наистина сериозна глупост. Ама е добре тебе да те докарат до момента да просиш за робийска работа и да я поработиш ефективно няколко месеца (ти няма да издържиш 1 ден) и после да видим дали ще ги плещиш пак подобни идиотщини. 

 

===============

 

Валя здравей  :grin:

Виж, ето това е наистина сериозна глупост....

Замисли се къде е ситуирано това производство и защо е там и чие е то. Също така се замисли и какъв е общият стандарт в съответното място. А след това си направи една сметка на коляно.... и след това си ревизирай дивотията, дето написа!

Link to comment
Share on other sites

Корейския съвсем малко ми куца, иначе веднага да съм се кандидатирал.

 

11255858_348238505365526_233288187489904

 

Ай стига бе, аз давам повеч за шивачки и гладачки  :Facepalm:

Обяснението е, че защото са тъпи. Ако тези тениски спрат да се купуват фабриката там ще фалира, а тези хора след като са се съгласили да работят там значи нямат друг избор и са доволни, че дори този мизерен избор съществува. Това е логиката на имбецилите-либерали - ама то е много гадно на тези хора - направете закон да се забрани. Ми хубаво, като се забрани този човек отива на улицата. ТИ ли ще му даваш милостиня (т.е. социални помощи) след като стане това? Ама собственика имал бил печалби, то нечестно така. Ми те като са толкова отворени, защо те самите не организират подобно производство и дистрибуция с по-ниски печалби и по-добри условия за работа на хората... щото то не е толкова лесно колкото правенето на сълзливи клипчета и мрънкането да се правят нам си какви безумни закони

+1

Тук съм абсолютно съгласен, две мнения няма.  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Виж, ето това е наистина сериозна глупост....

Замисли се къде е ситуирано това производство и защо е там и чие е то. Също така се замисли и какъв е общият стандарт в съответното място. А след това си направи една сметка на коляно.... и след това си ревизирай дивотията, дето написа!

 

Тая мисирщина няма изобщо да я коментирам... Някой ден може да ти обясня кое защо. 

Link to comment
Share on other sites

Тая мисирщина няма изобщо да я коментирам... Някой ден може да ти обясня кое защо. 

Обясни ми сега.... Обясни ми сега, о премъдри Кулю.....

Link to comment
Share on other sites

Виж, ето това е наистина сериозна глупост. Ама е добре тебе да те докарат до момента да просиш за робийска работа и да я поработиш ефективно няколко месеца (ти няма да издържиш 1 ден) и после да видим дали ще ги плещиш пак подобни идиотщини.

Комунист! Статист! Вместо да им даваш акъл защо като им симпатизираш не вземеш да отвориш една фабрика там със значително по-добри условия за работа?

 

А за мен не се грижи. Аз като престане да ми харесва да работя това, което работя, на мястото където го работя ще си събера парцалките (а въпросните хора нямат кой знае колко парцалки та ще им е доста лесно) и ще ида другаде, където ми харесва.

 

Просто по-грешна логика няма откъде да изкараш. Искаш да ЗАБРАНИШ на хората и малкото, което имат и да ги докараш до просешка тояга, като ти ще си този раздаващ милостинята. Така по-добре ли е?

 

 

Виж, ето това е наистина сериозна глупост....

Замисли се къде е ситуирано това производство и защо е там и чие е то. Също така се замисли и какъв е общият стандарт в съответното място. А след това си направи една сметка на коляно.... и след това си ревизирай дивотията, дето написа!

 

+1

Тук съм абсолютно съгласен, две мнения няма.  :thumbsup:

 

Ето и Галин и Младенски ти го казаха. Сериозно, Видене - мисли малко преди да пишеш.

 

 

Ай стига бе, аз давам повеч за шивачки и гладачки  :Facepalm:

Пълна глупост е. Такива заплати на програмисти (освен стажанти, които пък изобщо няма да имат търсения опит) няма дори в Монтана

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос изобщо за заплати, а за ценообразуване. И ти и оня мисир не вдявате от това явно грам. Например какво може да стане ако фланелката е 5 евро? Не ми отговаряй. 

Link to comment
Share on other sites

Тая мисирщина няма изобщо да я коментирам... Някой ден може да ти обясня кое защо.

Твоето е мисирщина, защото съпоставяш собствения си начин на живот с техния и искаш да им отнемеш и малкото, което имат.

 

А даването на милостиня, защото дарителските кампании са точно това, няма да помогне изобщо на тези хора. Те искат да работят и след като не са намерили по-добре платена работа са се хванали на тази. А твоето предложение е "закрийте завода"

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос изобщо за заплати, а за ценообразуване. И ти.и оня мисир не вдявате от това явно грам. Например какво може да стане ако фланелката е 5 евро? Не ми отговаряй. 

Айде аз да ти отговоря, въпреки, че не съм такъв Уууважаем и изтъкнат ценообразувател като тебе.....

Мноо просто! Като я направят пет еврака производителите и търговците ще отскочат до съседното предприятийце, от където ще си я купят за 50 цента. Сешса!?! Щото има едно нещо наречено свободен пазар, което в голяма степен се обосновава от местния стандарт що се отнася до експорта. Ако се бойкотират такива стоки това ще доведе само до още по-голяма мизерия и понижаването на стандарта на живот на тези хора. Само че ти явно си гламав французин или подпирач на хурката на баба Меркел, та заради розовите очила действителноста явно много в страни е избягала, спрямо собствените ти разбирания за нея ;)

 

Тук ми иде на акъла онзи виц за един Изтъкнат испански премиер, дето както си летял в самолета и изведнъж отворил прозорчето и пуснал сто евро, като казал - Ето, сега ще направя един испанец щастлив.... След малко пак така. Хвърлил сто евро и пак рекъл - Ето, отново направих един испанец щастлив... И така десетина пъти.

На края човекът, който седял до него му казал - Господин Премиер, вместо да хвърляте по сто евро и да правите по един свой сънародник щастлив, вземете се хвърлете Вие от самолета... и ще направите наведнъж, цели 47 670 407 испанци щастливи....

Ако ще ме разбереш ( в което се съмнявам), Мисир с мисира ти.....

 

П.п. Ники ме е изпреварил докато съм ти писал.

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос изобщо за заплати, а за ценообразуване. И ти и оня мисир не вдявате от това явно грам. Например какво може да стане ако фланелката е 5 евро? Не ми отговаряй.

Ако можеше - щеше да е станало. Като стане 5 евро тениската, разликата от 2 до 5 няма да иде цялата в техния джоб, а другаде. И освен това драстично ще паднат продажбите и съответно половината ще си загубят работата. ГЕНИАЛНО!

 

Именно това, което гледаш на клипчето е либерална промивка на мозъци.

Link to comment
Share on other sites

Твоето е мисирщина, защото съпоставяш собствения си начин на живот с техния и искаш да им отнемеш и малкото, което имат.

 

А даването на милостиня, защото дарителските кампании са точно това, няма да помогне изобщо на тези хора. Те искат да работят и след като не са намерили по-добре платена работа са се хванали на тази. А твоето предложение е "закрийте завода"

 

Закрийте завода?!?!?!  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Гледай си програмирането, човек, икономиката не е за тебе. Затова ти казах - не ми отговаряй.

 

ЕДИТ: Я, взе да стопляш по малко, мисира е безнадежден случай като гледам.... 

Link to comment
Share on other sites

Само че ти явно си гламав французин или подпирач на хурката на баба Меркел, та заради розовите очила действителноста явно много в страни е избягала, спрямо собствените ти разбирания за нея ;)

Много точно казано!

Гледай си програмирането, човек, икономиката не е за тебе. Затова ти казах - не ми отговаряй.

Безнадежден си Видене и за съжаление като гледам на мен икономиката ми е далече по-ясна от на тебе...

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, щом казваш. За пореден път ще спомена, че е логично нещата да не се решават от такива като тебе и слава богу. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...