Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Вие двамата сте толкова безумно зле, че няма мерителни единици дори в мисирщина да го опишат.... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Я вземи прочети и тогава ми обяснявай на мен какво съм разбрал и какво не! Ясно е, че само с държавни регулации става, но няма как да вдигнат минималната заплата защото имат зверско пренаселване там и ако вдигнат минималната заплата там и хората с тези фабрики преценят, че вече не им е изгодно там и се преместят в някоя друга мизерна държава тогава какво? Ти ли ще си продадеш фишутата и шарените чорапки да им даваш пари за храна?

Чета, чета и не мога да прочета, къде съм написал каквото и да било за налагане на минимални заплати...

 

Не мога да разбра за пореден път и твоята позиция каква е, но пък не ми харесва и тона ти, така че просто ще излезна от дискусията.

Link to comment
Share on other sites

Позицията е ПЪЛЕН оксиморон. Няма как да разбереш подобно "нещо", което освен че не съществува, не може да съществува. Един вид пълни глупости. Та не се мъчи даже. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, спри се бе майна. Комуняга такъв. Прочети малко история и пак обяснявай кое няма как да съществува.

 

Кажи кога ще прочетеш за либертарианците и австрийската школа?

 

Чета, чета и не мога да прочета, къде съм написал каквото и да било за налагане на минимални заплати...

 

Не мога да разбра за пореден път и твоята позиция каква е, но пък не ми харесва и тона ти, така че просто ще излезна от дискусията.

Кое не можеш да схванеш пък ти. Искаш онези хора да получават повече? Как предлагаш да стане? Ти ли ще отвориш фабрика, в която ще им плащаш повече или ще отидеш на демонстрация за вдигането на минималната заплата там? Нека да позная - второто. И ако успееш какво според теб ще се случи?

 

Или пък смяташ, че тези хора, благодарение на някакви волни пожертвования ще им се вдигне стандарта в тяхната държава на гъза на географията?

Link to comment
Share on other sites

Дедо мраз интересно ми е как виждаш либертарианските идеи при нашенския шуробаджанашки мутрокапитализъм?Как си го представяш точно?Къде и в коя страна в МОМЕНТА са приложени идеите на Мизес и компания?

Link to comment
Share on other sites

Видене, спри се бе майна. Комуняга такъв. Прочети малко история и пак обяснявай кое няма как да съществува.

 

 

Какво да се спра бре, мисир?!?!? КОЯ ДЪРЖАВА КОГА НЕ СЕ Е МЕСИЛА В БИЗНЕСА??!? Ти нормален ли си?!?!/!

 

НЕМО, зеби, говориш не само с неграмотни, но и със слепи хора... И не нзма още точно какво и дали се лекува!

Link to comment
Share on other sites

Дедо мраз интересно ми е как виждаш либертарианските идеи при нашенския шуробаджанашки мутрокапитализъм?Как си го представяш точно?Къде и в коя страна в МОМЕНТА са приложени идеите на Мизес и компания?

 

T.e. ти не можеш да си представиш държава без корупция? Браво!

 

На втория въпрос се опитай да си отговориш къде десните са наистина десни и къде либералите не са се впили във властта като пиявици.

 

Конкретен отговор ще ти дам малко по-късно след като проверя нещо.

 

Какво да се спра бре, мисир?!?!? КОЯ ДЪРЖАВА КОГА НЕ СЕ Е МЕСИЛА В БИЗНЕСА??!? Ти нормален ли си?!?!/!

Казах ти да четеш малко история. Ще подскажа леко - преди първата световна война виж как са стояли нещата. Примерно около 1910-та година.

 

Също така момента е ДОКОЛКО се меси държавата и къде по-точно

Link to comment
Share on other sites

Не, пич, уважвам те, приятел си, няма как да ползвам такива изразни средства, които ми идва да ползвам. 

 

Събуди се, изтрезней, огледай се.... Не знам какво да ти кажа относно тия безумия и тъпотии по приличен начин. 

 

И не - НЯМА държава без корупция. НИКОГА НЕ Е ИМАЛО. Да си говорим за утопии - друга работа. Дори в комунизма "няма" корупция. Глупости на копчета!!! Не държава!!! ПЛЕМЕ няма без корупция. 

Link to comment
Share on other sites

Не, пич, уважвам те, приятел си, няма как да ползвам такива изразни средства, които ми идва да ползвам. 

 

Събуди се, изтрезней, огледай се.... Не знам какво да ти кажа относно тия безумия и тъпотии по приличен начин. 

 

И не - НЯМА държава без корупция. НИКОГА НЕ Е ИМАЛО. Да си говорим за утопии - друга работа. Дори в комунизма "няма" корупция. Глупости на копчета!!! Не държава!!! ПЛЕМЕ няма без корупция.

Че то и аз те уважавам. Ако знаех, че ще ми се засегнеш първо нямаше да споря и второ сигурно щях да съм много по-любезен бе мисир такъв :)

 

За корупцията и другите неща както казах - има нюанси. Едно е държавата да контролира всичко и да облага с каквито може данъци едва ли не всичко, а съвсем друго е да се ограничи до необходимия минимум.

Link to comment
Share on other sites

Няма такъв филм, брат. Нюанса е следния - илюзиите ти за свободен пазар са като комунизма - по книгите. НЯМА такъв филм. Няма сектор в икономиката, в който да няма монополи и картели, които да го контролират (инак по дефиниция са СТРОГО ЗАБРАНЕНИ). Не съществува държава или икономика без рестрикции - предимно насочени към елиминиране на конкуренцията, половината създадени чрез лобита на големи акули в съответния бизнес. Като почнем от елементарни неща като митата и стигнем до най-грубото тирбушонче в задника - сертификацията. С нея може да се изтика всеки конкурент от дадена държава. И това са общи приказки като за първолаци. 

 

Човешката сган е вирус, изтъкан от алчност и егоизъм, който рано или късно ще бъде отръскан от Планетата като бълхи от куче. Освен ако не поумнее. Историята е показала, че сганта има нужда от контрол, строг контрол. По най-болезнен начин е доказано, че няма как да е едноличен и адекватен едновременно. Което в крайна сметка води докъмто днешната ситуация. В която пък също има прекалени истории от другата страна на медала.  

 

Между другото не знам дали осъзнаваш, че и ти си като индийчетата на шевните машини. Защо мислиш американските клиенти ти възлагат работа на теб и екипа ти тука, макар и за много пари (като за тука)? Знаеш отговора. Много добре го знаеш.   

Link to comment
Share on other sites

Между другото не знам дали осъзнаваш, че и ти си като индийчетата на шевните машини. Защо мислиш американските клиенти ти възлагат работа на теб и екипа ти тука, макар и за много пари (като за тука)? Знаеш отговора. Много добре го знаеш.

Хайде сега се опитай да си отговориш дали аз искам това да се промени и държавата да взема да ми "помага" като наложи минимални ставки, под които да не мога да падам, нищо, че съм предоволен от това, което взимам?

 

Аз щото хич не обичам да ми дават наклон на онази работа... принципно...

 

А за това какво го има и какво би трябвало да бъде не значи, че трябва да се примиряваме с насраното положение и да мислим базирано на това, а не на това, което би трябвало да бъде

Link to comment
Share on other sites

Между другото не знам дали осъзнаваш, че и ти си като индийчетата на шевните машини. Защо мислиш американските клиенти ти възлагат работа на теб и екипа ти тука, макар и за много пари (като за тука)? Знаеш отговора. Много добре го знаеш.   

Осъзнаваш ли, че с това си изказване потвърди това което твърдим и ние? Онези могат и му плащат толкова и той е навит поради социално-икономическата обстановка в която се намира, въпреки че на американските програмисти може да им се струват смешни парите за които той работи и че го експлоатират :)

Link to comment
Share on other sites

Има един такъв тънък момент, че ти си на върха на тукашната верига, а не на дъното! Ако правеше същото за шепа с'тинки, както го правят шивачките (защото има хиляди свободни единици, а не само десетки като в твоя случай), щеше да имаш нужда от някаква протекция. И щеше да ревеш като откачен за нея като те познавам... Ти си просто един от малко В БЪЛГАРИЯ и чудесно си оползотворил това. Браво за което. Освен това работата ти е строго специфична във висок сегмент. И пак работиш за малко пари в сравнение с американските си еквиваленти.

 

Никой не обича да му дават наклон, но в света на човеците без даване на наклон не става. Иначе като дойде някой като тебе, без да мисли особено, па вземе да раздаде оръжие свободно на всички малоумници и става интересно. За отрицателно време всички мързеливи, завистливи и озлобени от логичния си нисък статус тъпанари се организират по селските кръчми. И както по принцип мразят гражданите, които си вярват, че хранят и дори тока им плащат едва ли не, набръже оформят една задруга и хукват с рогИте напреде. Ти ли ще ги посрещнеш, тексаски рейнджъре? За нула време ще усетиш болшевизма на живо. Ти, нахалнико, с кола за 50000 лева, компютри за може и повече, частен офис, и прочее. Ти ще си от топ мишените, гаден изедник. Например Мисира няма да го барат - той е работническа класа, техен човек... Па ти ако искаш чакай с РПГ на вратата. Ще те прегазят точно, както всички подобни на болшевишките боклуци са газили всичко. Защо? За да свалят всички на своето ниво. Не да се качат те на тяхното. Защото така е по-лесно - доказано в историята. И ако попаднеш под копитата им ти, също пък и аз, други хора от Форума в тоя клас - те ще ни сгазят с най-жестоката си злоба. Отряда ще се изреди връз жените ни и ще ги избие, наште глави ще набият на колове за назидание, а децата ни ако оцелеят изобщо - ще станат малоумници като тях. Та пак си помисли относно логиката ти с раздаването на оръжие на малоумници. И какво представляват малоумници без рестрикции. И какви глупости говориш. 

 

Ред и дисциплина - доказано това крепи обществото (човешкото) в някакви прилични граници. Колкото повече олабваш - толкова повече резили - корупция, престъпност, педерастии. Ето ги - най-олабените са най-насрани. Ясно се вижда.    

 

ЕДИТ: НЕО, или влез в час, или гледай сеир като другите. Объркан си в момента. 

Link to comment
Share on other sites

 

Леле леле :) Всичко тръгна от клипчето което някой беше постнал и дали като не си купуваш тези тениски правени там ще им го накривиш на производителя, и ако закрият фабриката ще е по-дборе за местните, а ти стигна до бунт на бедните, престрелки РПГ-та... :D Май ти се пообърка :)

Link to comment
Share on other sites

Не си разбрал откъде тръгва историята - следи го тоя Форум внимателно  :grin:

 

На практика всичко тръгва от идеята на Николай да се раздаде свободно оръжие на всички! И презумпцията, че няма проблем да има изтрепани - туй ще да е началото на естествения подбор и решаването на проблемите по този начин. Същите му са и бизнес идеите - да нямало държавна намеса... Е познай как ще се решават проблемите с конкуренцията в бизнеса... Който е с повече пушки явно е с предимство и туй е нормално, щото ако има държава и държавна регулация, съответни закони, норми и анатемата - РЕСТРИКЦИИ, то живеем в комунизъм. Тоя човек трябва да гледа GOD OF WAR многократно. Щото той си мисли, че Тексас е еталон...     

Link to comment
Share on other sites

И пак работиш за малко пари в сравнение с американските си еквиваленти.

В сравнение с американските програмисти - да. В сравнение с хората, на H1 виза - май взимам повече. А в сравнение с повечето продавачки в Wallmart - вероятно в пъти повече от тях, та дори по американските стандарти моята заплата хич не е ниска.

 

Ред и дисциплина - доказано това крепи обществото (човешкото) в някакви прилични граници. Колкото повече олабваш - толкова повече резили - корупция, престъпност, педерастии. Ето ги - най-олабените са най-насрани. Ясно се вижда.

Говорим за различни неща. Ред и дисциплина е хубаво да има. По-важно е да има малко закони, но да се спазват, отколкото страшно много и на никой да не му пука за тях (както е в момента).

 

Това, което аз защитавам е държавата да намали данъците и държавната си администрация. Също така да се децентрализира събирането на данъци и харченето им. Държавата да не прави бизнес и да премахне лицензите и регулациите, защото именно последните създават монополи (примери - МТЕЛ, ЕРП-тата и т.н.), а пример за сектор без държавни регулации - интернет доставчиците.

 

А най-готината идея (взета от Швейцарците) - социалните помощи да се раздават под формата на нисколихвени заеми и при постъпване на работа да се ужържат по малко докато се изплатят.

 

Изобщо каквото и да изкопираме от Швейцарците няма да е грешка.

Не си разбрал откъде тръгва историята - следи го тоя Форум внимателно  :grin:

Отделни неща са бе Видене. Прави малко разлика. Аз може и да съм краен в доста свои възгледи, но не съм тъп :)

Същите му са и бизнес идеите - да нямало държавна намеса...

НИЩО ама нищо не си разбрал мисир такъв.

 

Държавата не искам да се бърка на бизнеса - не искам да има дотации, не искам да има лицензи и регулации. Държавата нека да следи, дали бизнеса е почтен, дали не замърсява околната среда, дали не изсича повече дървета, отколкото засажда (примерно) и т.н. Съдебната система трябва да си работи за да решава спорове между граждани и бизнеси - това не го оспорвам. Не искам обаче да има държавни фирми, нито държавата да субсидира губещи отрасли, взимайки пари от други. Дано тоя път схванеш, че ми омръзна да обяснявам.

Link to comment
Share on other sites

Държавата не искам да се бърка на бизнеса - не искам да има дотации, не искам да има лицензи и регулации.

 

НИКОГА това не може да се случи, това спира хаоса, но ти явно няма как да го разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Не си разбрал откъде тръгва историята - следи го тоя Форум внимателно  :grin:

 

На практика всичко тръгва от идеята на Николай да се раздаде свободно оръжие на всички! И презумпцията, че няма проблем да има изтрепани - туй ще да е началото на естествения подбор и решаването на проблемите по този начин. Същите му са и бизнес идеите - да нямало държавна намеса... Е познай как ще се решават проблемите с конкуренцията в бизнеса... Който е с повече пушки явно е с предимство и туй е нормално, щото ако има държава и държавна регулация, съответни закони, норми и анатемата - РЕСТРИКЦИИ, то живеем в комунизъм. Тоя човек трябва да гледа GOD OF WAR многократно. Щото той си мисли, че Тексас е еталон...     

Аз този филм го знам :D Ама колкото и да е краен едва ли и той иска държава съвсем без рестрикции. Трябва да има смислени, но не прекалени и не пречещи на свободния пазар, стига пазарните действия да не застрашават хората и целостта на икономическата система. Ето едно много интересно филмче, което показва нагледно и доста просто обяснено какво става в прекалено дерегулиран пазар и какво лайно изакаха гигантските американски инвестиционни банки 2008 година

Link to comment
Share on other sites

Пак му прочети писанията по-назад. 

 

Разбира се, че трябва да има някакъв приличен баланс, но той е изтърван отдавна и при съществуващата система. Просто такава е човешката природа.  

Link to comment
Share on other sites

2ма човека успяха да ме разберат правилно (или поне за тях си спомням, сигурно има и други) - Галин и Нео.

 

Видене, пак спориш от позиция "аз съм прав, а останалите са в грешка или поне не са толкова прави, колкото съм аз". В някаква степен си съгласен с мен, но те е срам да го кажеш гледам... то е защото си мисир, не се притеснявай, на всички ни се е случвало :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе ще си дойдем на приказката, ама тия дивотии дето ги изписа назад няма да се загубят... 

 

Да ти дам една от моите пушки да идеш да оправиш конкуренцията..  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Каква конкуренция бе Видене. Има работа за всички. Аз от липса на работа не мога да се оплача. Оплаквам се от недостиг на сън.

 

А с пушката ако искаш можем да постреляме малко по паници. Помня, че последно едни мои приятели ми се правеха на отворени, после като отидохме на стрелбището ги направих смешни и то без да съм тренирал.

Link to comment
Share on other sites

ТИ викаш от липса на работа не можеш се оплака.... Е, значи всичко е наред в тоя свят... 

 

А за пушката - и аз бях като теб, на стрелбището строших паниците, с годините обаче все по-малко пипам пушката. И все по-добре се чувствам. Вече я пазя за хора, не за животни.  :grin:   

 

В крайна сметка

 

https://www.youtube.com/watch?v=1lyu1KKwC74

Link to comment
Share on other sites

Баси, яко сте изгресили с тия спорове. Хората вече си пият питиетата на теферич и не се занимават с глупости, особено пък с проблемите на глобализираната икономика. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...