Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

 

ЕДИТ: Я, взе да стопляш по малко, мисира е безнадежден случай като гледам.... 

Не, не... Мен изобщо не ме гледай. Това, дето ти го хортувам явно не го зацепваш, понеже си такъв Мисир, че ако се явиш на конкурс за мисири ще те дисквалифицират поради мисирщина.

Link to comment
Share on other sites

Със същия успех мога аз да ти обяснявам електрониката на конвектомата, спокойно. Мисирщината ти вече не ме впечатлява. 

Link to comment
Share on other sites

Със същия успех мога аз да ти обяснявам електрониката на конвектомата, спокойно. Мисирщината ти вече не ме впечатлява. 

Ми, не... Не можеш.

Ама някой път като седнем на маса, тогава ще ти кажа защо, понеже не искам да те правя за резил пред хората ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем, щом казваш. За пореден път ще спомена, че е логично нещата да не се решават от такива като тебе и слава богу.

Вижда се последните 10 години докъде се докараха и ЕС и САЩ, като не слушат австрийците ами г-н Кейнс и неговите последователи-имбецили

Link to comment
Share on other sites

Ти правиш себе си за резил, но като мисир не го вдяваш...  :grin:

Ми... Хуу.... Щом си рекъл....

И понеже усещам, че ми иде та ти река неща, които не са за пред хората... и от които ще ти стане наистина криво (не, че не са света истина), предпочитам да ходя да си пия питието и да се кефя на диетичните стечета (диетични, щот почти нямат мазнинка), дето ми е направила булката.

Ай, със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Иди яж, с мисирщини не ме занимавай... 

 

Вижда се последните 10 години докъде се докараха и ЕС и САЩ, като не слушат австрийците ами г-н Кейнс и неговите последователи-имбецили

 

САЩ за съжаление са си добре, а ЕС се докарва до тежки резили, защото храни цяла южна яка мързеливи, неработещи отпадъци. Нищо общо с робите на шевните машини от клипа. 

Link to comment
Share on other sites

Роби? Отново ти казвам - недей да лишаваш хората от поминъка им, само защото на теб нещо не ти харесва. Ако смяташ, че можеш да им помогнеш - направи ти самия една по-хуманна фабрика там - това е начина и всички работници ще избягат от едната и ще дойдат при теб, а не с регулации и забрани.

Link to comment
Share on other sites

Какъв поминък бре!??!?  :Facepalm:

Задай си простия въпрос дали на тези хора ще им е по-добре така да работят и да взимат мизерна заплата или да я няма тази фабрика и да не работят?

Link to comment
Share on other sites

"добре"-то е илюзорно нещо... за кого по-добре... за нас ли, за тях ли... сега ли по-добре или след 20г по-добре... шантава работа е тва "добре"-то ... леко избива на демагогия на моменти кое било или не добре ако повече се зачопли

Link to comment
Share on other sites

"добре"-то е илюзорно нещо... за кого по-добре... за нас ли, за тях ли... сега ли по-добре или след 20г по-добре... шантава работа е тва "добре"-то ... леко избива на демагогия на моменти кое било или не добре ако повече се зачопли

:Facepalm: :Facepalm: Материално добре те сега, с пари за храна или без? Не духовно, социално, кариерно, вътрешно или културно след 35 години

Link to comment
Share on other sites

Задай си простия въпрос дали на тези хора ще им е по-добре така да работят и да взимат мизерна заплата или да я няма тази фабрика и да не работят?

 

Така да работят никога няма да им е "добре". Тази "работа" не е техния поминък. И не съществуването на фабриката, а това, което получават е проблема.  

Link to comment
Share on other sites

Така да работят никога няма да им е "добре". Тази "работа" не е техния поминък. И не съществуването на фабриката, а това, което получават е проблема.  

Ясно, че не честно да работят за такива пари в такива условия, но те са принудени да работят там от условията в собствената си държава и явно нямат друга алтернатива

Link to comment
Share on other sites

Тук не става въпрос изобщо за заплати, а за ценообразуване.

Видене, тоя термин "ценообразуване" да не си го слушал на лекции в АОНСУ бе?   :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ясно, че не честно да работят за такива пари в такива условия, но те са принудени да работят там от условията в собствената си държава и явно нямат друга алтернатива

 

И ето тук хората карат затрътялите и оплюсканите да помислят малко и за тези бедни душици.

 

----------

 

ЕДИТ: Не, Момчиле, в местната комсомолска дружина...  

Link to comment
Share on other sites

  https://www.youtube.com/watch?v=oVZjyyAE-78   "Какво Ви минава през главата"-ей това ми мина пред очите,и после през главата.

(Има суб на български в настройките)

Става доста сериозен филма към първия час от филма,иначе започва доста меко в началото.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, че не честно да работят за такива пари в такива условия, но те са принудени да работят там от условията в собствената си държава и явно нямат друга алтернатива

 

Те това обсъждат от самото начало. Защото djadomraz каза: "като не ги кефи, могат да се махнат."

Което аз не съм сигурен как ще стане по-точно и къде ще идат тия хора в тая държава в която е 1/7 от световното население.

kotora го каза. В Калофер за 12 часа смяна - 300лв. И какво да направят тия хора?

Да дойдат в Пловдив? На 50+ години мъже и жени?

Не са една и две Българските фирми в които собственика на фирма с 20 работника кара кола за 150 000лв, а "няма пари" за Коледен бонус или дава по 50лв на човек.

 

Явно далеч не е само България.

Link to comment
Share on other sites

Така да работят никога няма да им е "добре". Тази "работа" не е техния поминък. И не съществуването на фабриката, а това, което получават е проблема.

 

Значи смяташ, че фабриката трябва да се закрие. Гений!

 

Не са една и две Българските фирми в които собственика на фирма с 20 работника кара кола за 150 000лв, а "няма пари" за Коледен бонус или дава по 50лв на човек.

 

Явно далеч не е само България.

Винаги ме учудва подобно мислене. Ако смятате, че е толкова лесно - отиваш в беден регион, правиш фабрика и почваш да "цедиш" горките хорица, а ти караш мерцедес за половин милион - ами що не вземе някой от умниците, които ги говорят тези глупости да направи ТОЙ фабрика и да кара ТОЙ мерцедеса? Щото сме много силни на говорене, но не и на работене.
Link to comment
Share on other sites

А мен ме очудва как тесногръдието ти  е пропорционално на професионалната компетентност :Facepalm:

Нямам време за повече щото съм в Пловдив,България и трябва да ходя да бачкам за един бизнесмен,който според теб е много "кадърен" щом има нов и скъп джип мерцедес.Да,ама не.

Link to comment
Share on other sites

Абе.... Да не би всички да сте одили на курсове по политикономия? Айде, по-дрътите - как да е... Ма друга работа нямате ли си? 

Link to comment
Share on other sites

Те това обсъждат от самото начало. Защото djadomraz каза: "като не ги кефи, могат да се махнат."

Което аз не съм сигурен как ще стане по-точно и къде ще идат тия хора в тая държава в която е 1/7 от световното население.

kotora го каза. В Калофер за 12 часа смяна - 300лв. И какво да направят тия хора?

Да дойдат в Пловдив? На 50+ години мъже и жени?

Не са една и две Българските фирми в които собственика на фирма с 20 работника кара кола за 150 000лв, а "няма пари" за Коледен бонус или дава по 50лв на човек.

 

Явно далеч не е само България.

Много добре разбирам какво обсъждат и какво според теб решението на този проблем е хората да спрат да си купуват продукта на фирмата и тя да фалира така ли? А сещаш ли се, че собственика с кола за 150к все ще намери някакъв друг начин да печели, а работниците ще останат и без тези 360 лв (толкова е минималната заплата по закон)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...