Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тоя Oneplus One има много хубав дисплей и е бърз...ама как да се излезе от ирга. Примерно пускам Real Racing 3 и...няма излизане. Бутоните ли не работят(тия по корпуса ако изобщо са бутони). Нещо не ми става ясно.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, така трябва да е. Моето ново Сони е само със сензорни бутони на екрана и така се появяват при пълен екран. Плъзгаш надолу или настрани.

 

То аз май не съм се хвалил, но трябваше сигурно в другата тема. 

Link to comment
Share on other sites

Видене: https://stevengoddard.wordpress.com/2015/02/12/michael-mann-takes-climate-stupid-to-dizzying-new-heights/

 

Michael Mann Takes Climate Stupid To Dizzying New Heights

...

The water is 39 degrees. Apparently Mikey believes that the normal temperature of the water is 18 degrees F, 10 degrees below the freezing point of seawater

Абе велики са климатолозите-алармисти...

Link to comment
Share on other sites

Напоследък взе да ме боли китката от мишката. Някой имал ли е опит със справянето с подобен проблем. Позата ми е оптимална, така че тази тема не ми е интересна :) Лекар дали ще се намери компетентен или ще е стандартното "почивай си повече"?! За сега съм планирал смяна на мишката в нас или на работа или и двете, ускоряване на курсора (за да навъртам по-малко километраж) и евентуално да тествам страшно неудобните подложки, макар че с тях не мога да изтрая и половин час. Чудя се дали да не си взема и друг тип устройство - я тракбол, я пад, за да разнообразявам в моментите, когато не ми трябва кой знае какво.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с една от ТЕЗИ аз също имах този проблем на работата, понеже по цял ден чертая и размножавам кройки и има доста движение, и спря да ме боли. А и също курсора ми е на макс.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък взе да ме боли китката от мишката. Някой имал ли е опит със справянето с подобен проблем. Позата ми е оптимална, така че тази тема не ми е интересна :) Лекар дали ще се намери компетентен или ще е стандартното "почивай си повече"?! За сега съм планирал смяна на мишката в нас или на работа или и двете, ускоряване на курсора (за да навъртам по-малко километраж) и евентуално да тествам страшно неудобните подложки, макар че с тях не мога да изтрая и половин час. Чудя се дали да не си взема и друг тип устройство - я тракбол, я пад, за да разнообразявам в моментите, когато не ми трябва кой знае какво.

 

Това даже се води официално заболяване, че и име си има даже.

 

http://www.bb-team.org/articles/3811_karpalno-tunelen-sindrom-sts

Link to comment
Share on other sites

Четох за това нещо, ама то всъщност мен ме боли под кутрето, а и има още куп други възможни диагнози. Проблема е, че опита ми с лекари на тема контузии винаги се е свеждал до крайно незадоволитеното "почивай си". Да не говорим, че представите им за ергономия са абсурдни и си личи, че не са пробвали да стоят с часове така както препоръчват.

Link to comment
Share on other sites

Може да се натиска нерв някъде от шипове и да си мислиш, че те боли кутрето, а реално някъде нагоре по пътя да имаш притискане.

Link to comment
Share on other sites

Напоследък взе да ме боли китката от мишката. Някой имал ли е опит със справянето с подобен проблем. Позата ми е оптимална, така че тази тема не ми е интересна :) Лекар дали ще се намери компетентен или ще е стандартното "почивай си повече"?! За сега съм планирал смяна на мишката в нас или на работа или и двете, ускоряване на курсора (за да навъртам по-малко километраж) и евентуално да тествам страшно неудобните подложки, макар че с тях не мога да изтрая и половин час. Чудя се дали да не си взема и друг тип устройство - я тракбол, я пад, за да разнообразявам в моментите, когато не ми трябва кой знае какво.

 

Опитай да спортуваш повече. Да натоварваш/раздвижваш повече ръцете. В София имам един страшен физиотерапевт, който би могъл доста идеи да ти даде, включително и какви упражнения да правиш. При мен страшно ми помогна за болки в гърба, причинени от вкореняването пред компютъра и на стола. Ако имаш интерес - драсни лично, ще ти дам координати.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да прекараш пръст през екрана от горе на долу - би трябвало да ти се появят.

личи си що за абдал съм. Точно така е. Дори ми го изписа това ама зверски ми се спеше и не мислих, мерси

Link to comment
Share on other sites

Напоследък взе да ме боли китката от мишката. Някой имал ли е опит със справянето с подобен проблем. Позата ми е оптимална, така че тази тема не ми е интересна :) Лекар дали ще се намери компетентен или ще е стандартното "почивай си повече"?! За сега съм планирал смяна на мишката в нас или на работа или и двете, ускоряване на курсора (за да навъртам по-малко километраж) и евентуално да тествам страшно неудобните подложки, макар че с тях не мога да изтрая и половин час. Чудя се дали да не си взема и друг тип устройство - я тракбол, я пад, за да разнообразявам в моментите, когато не ми трябва кой знае какво.

 

Единственото, което се сещам е почивка на ръката. На мен също ми се случва понякога ка зацикля 6-8 часа на машината, особено пък ако е и на някоя игра. Раздвижване периодично на китката, стискане и отпускане на юмрука също при мен помагат, но за малко. Най-добре е да се остави ръката да почине - поне в моя случай само това лекува. 

 

Ако действително болката ти е в някаква определена точка, то тя може и да не е заради мишката, но най-вероятно е провокирана от нея. И тъй като явно я имаш само на дясна ръка, то претоварването те тормози... За начало виж защо точно я има тази болка....  

 

================================================

 

Шайка идиоти

 

0lUS8lD.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напоследък взе да ме боли китката от мишката. Някой имал ли е опит със справянето с подобен проблем. Позата ми е оптимална, така че тази тема не ми е интересна :) Лекар дали ще се намери компетентен или ще е стандартното "почивай си повече"?! За сега съм планирал смяна на мишката в нас или на работа или и двете, ускоряване на курсора (за да навъртам по-малко километраж) и евентуално да тествам страшно неудобните подложки, макар че с тях не мога да изтрая и половин час. Чудя се дали да не си взема и друг тип устройство - я тракбол, я пад, за да разнообразявам в моментите, когато не ми трябва кой знае какво.

Аз. Ще те разочаровам, но изхода е именно в почивките. И това да не си товариш ръцете с друго (включително носене на пазарски чанти или поне колкото може по-малко). Виж някоя по-удобна мишка можеш ли да намериш.

 

Вариант има да минеш на trackball.

 

За подложки - пробвай да залепиш на бюрото си Razer Sphex http://www.gaminggear.bg/razer-sphex-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%B4-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BA%D0%B0

 

Тази подложка е под 1 мм така че не се усеща изобщо а подобрява работата на мишката определено.

 

Може да пробваш с по-малка или по-голяма мишка и да видиш кое ще ти натоварва ръката по-малко. Аз заради подобни проблеми сменях 100 пъти и клавиатурата и мишката и сега съм се спрял на MS Natural 4000 за клавиатура и Logitech Anywhere MX като мишка и донякъде помага.

 

Реално обаче единствено почивката помага най-много.

Link to comment
Share on other sites

7 парчета.как ги гледате :D 

 

Един колега е имал проблем с дясната ръка от много цъкане с шикната и сега цъка с лявата.

 

Вируса и мен ме повали :(

Link to comment
Share on other sites

Един колега е имал проблем с дясната ръка от много цъкане с шикната и сега цъка с лявата.

 

Абе той и един съфорумец (Lord Gudo) навремето се оплакваше, че от време на време едната ръка го боляла, но то беше от друго, пък и самият той нямаше проблем със смяната на ръцете. :lol: ...старите съфорумци още пазят добри спомени за него. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...