Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Мда.....един приятел я взеха лятото - S63 AMG.....пълен мрак е тая кола, ходихме до Турция мога да кажа че пътя просто не се усеща, след близо 300км каране се чувствах все едно съм карал 15мин. а звука е  :bowdown:  :bowdown:

 

А газова имаше ли? Че иначе каква S-класа е ако не й ръгнеш още на момента една газова... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ти логиката неговата за газта явно не я схвана.За 12 годишна кола дето е на 200к няма смисъл да я караш на бензин като може на газ ;).Тва с газ на нов автомобил е пълна цигания.Щом нямаш пари за гориво защо я взимаш  :wtf:

Link to comment
Share on other sites

Ние двамата с него май отдавна говорим за едно и също нещо, но погледнато от различна страна, та явно затова не може да се разберем... :P 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле голямо си бебе :lol: 

 

Аз пък сериозно за повече от 1-2 часа игри от ноември месец не съм играл ! Ае зимната ваканция направихме нормал на диабло 2 и толкоз :D 

Почна да ми се купонясва повече.Ма като като ми идва късно акъла така става :( 

Link to comment
Share on other sites

А газова имаше ли? Че иначе каква S-класа е ако не й ръгнеш още на момента една газова... :popcorn:

 

нЕма ти отговарям на провокацията, сигурен съм че напълно ме разбра какво се опитвах да обясня в "онази" тема....... говорихме за коли на 10-12 години при които "гъзарията" е бЕгала преди доста години и е все тая дали ги караш на бензин, газ, олио, кокоши тор и т.н. а не за кола която струва близо 300К лв. и е на 5000Км, ясно е че тука собственика има нЕкой лев и не го бърка на какво ще я кара и че си гори доволно.

Link to comment
Share on other sites

нЕма ти отговарям на провокацията, ..

 

нИдей, знаеш че те тролвам. :)

 

А иначе Чефо май не говореше за 10-12 годишна S-класа, та затова...

 

 

Най-новата ес класа е... Нямам думи. Возих се снощи ...

Link to comment
Share on other sites

Kaква газ какви глупости. Тука дори няма от тая пръдня. Добичето иска да се настъпа, не да се пести от гориво. Който няма кинти - кара дъртаняни като мен, който има кинти си сипва повечко октани и си гледа кефа. Приключих с темата, закрийте форОма.

Link to comment
Share on other sites

Ти логиката неговата за газта явно не я схвана.За 12 годишна кола дето е на 200к няма смисъл да я караш на бензин като може на газ ;).Тва с газ на нов автомобил е пълна цигания.Щом нямаш пари за гориво защо я взимаш  :wtf:

 

Ти остави горивото, ами като дойде време за обслужване, започва да ти се реве, особено гаранционното. А и данъка е някъде в небесата  :bowdown:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нито данъка нито обслужването могат да стъпят на малкия пръст на каското. А да караш подобен автомобил без каско е безумие. Каското обикновенно е около 5% от стойността на автомобила. За БМВ май беше около 7.5% за Мерцедесите не съм сигурен дали не беше и то малко по-високо. Но дори 5% да е на 300к си е 15к на година. 

 

То и гумите на подобен автомобил ще са ти поне 1к ... едната :)

Link to comment
Share on other sites

То и гумите на подобен автомобил ще са ти поне 1к ... едната :)

 

Абе човек, за теб гумите ли са най-големия консуматив? Като си купувах колата аз ми обясняваше как гумите щели да са скъпи. Някой друг беше споменал кола - гумите. Ся за тая - гумите. Гумите не стават по-скъпи пропорционално с цената на автомобила. Ако размера е еднакъв - цената ще е еднаква на кола за 10 000 и кола за 250 000лв. И къде ги измисли тия 1 000лв на гума. Тоя Мерцедес да не се движи на 21" джанти..

 

Ето ги гумите за S Class-ата. Най-най-скъпите са 590лв. Това не ги прави най-хубави.

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result.php?s=255&h=%2F40&r=R19&categories_id=1&manufacturers_id=

 

И тва е от първия сайт, който натиснах.

Link to comment
Share on other sites

Да, на А8 служебното гумите са тези от линка, FULDA 255/40 R19, но с отстъпката на Диана и ДДС-то легнаха на 280лв за брой, общо 1120лв.

В интерес на истината същата FULDA но с размер 185/55 R15 за реното ми легнаха четирите за 280лв.

Link to comment
Share on other sites

Абе човек, за теб гумите ли са най-големия консуматив? 

Каското и бензина. Но и те не са за подценяване

 

Не знам къде ги намерихте тези гуми, при положение, че миналата година като купувах беше 200-и нещо едната и то за моята. А тези на S-класата са доста по-широки и съответно по-скъпи...

Ето ги гумите за S Class-ата. Най-най-скъпите са 590лв. Това не ги прави най-хубави.

А най-евтините от прилична марка според сайта дето си дал - 450... 

 

Ти купи наведнъж 2 комплекта гуми и пак ела да ми кажеш как грам не ти пука каква цена са...

Link to comment
Share on other sites

Каското и бензина. Но и те не са за подценяване

 

Не знам къде ги намерихте тези гуми, при положение, че миналата година като купувах беше 200-и нещо едната и то за моята. А тези на S-класата са доста по-широки и съответно по-скъпи...

А най-евтините от прилична марка според сайта дето си дал - 450... 

 

Ти купи наведнъж 2 комплекта гуми и пак ела да ми кажеш как грам не ти пука каква цена са...

 

Ами не знам ти какво разбираш под прилична марка.

 

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/goodyear/asym-25540-yr19-100y-p-102548.html

 

Моите са ето такива. За моята кола размера са 220лв. Преди 1 година като ги гледах, точно след като взех колата - бяха 380лв/бр.

И говорим за 19". С класата и с 18-ки може да се кара, които са още по-евтини.

 

Голям проблем. Гуми.

 

Ти гледай на тая скъпа кола да не ти иде скоростна кутия примерно, или друга значителна част, че ти е бедна фантазията за какви цени става въпрос там - 15 000 - 20 000лв не ти мърдат. Някой ми беше споменал, че за някакво Ауди А8, скоростната кутия струвала 28 000лв.

 

На Бентли Континентал ГТ 2006 - качено на бордюр с висока скорост - 20 000лв ремонт на предницата от дясната страна само.

 

Гуми...

Link to comment
Share on other sites

Каското и бензина. Но и те не са за подценяване

 

Не знам къде ги намерихте тези гуми, при положение, че миналата година като купувах беше 200-и нещо едната и то за моята. А тези на S-класата са доста по-широки и съответно по-скъпи...

А най-евтините от прилична марка според сайта дето си дал - 450... 

 

Ти купи наведнъж 2 комплекта гуми и пак ела да ми кажеш как грам не ти пука каква цена са...

 

Това добре, но не видях голяма разлика м/у скъпите и евтините спрямо индексите, че даже някои са и по-добри.

Link to comment
Share on other sites

Както казах каското боли най-много... 


Това добре, но не видях голяма разлика м/у скъпи те и евтините спрямо индексите, че даже някои са и по-добри.

То попараметри някои модели Шкода са по-добри от мерцедес

Link to comment
Share on other sites

То попараметри някои модели Шкода са по-добри от мерцедес

 

Той ти говори за един и същи производител. Цените в тоя сайт не са показателни. Някои седят на склад и им свалят цената. Други са поръчани в големи количества. Трети искат доставка. Сайта беше само ориентир, за да ти покажа, че разликата в цената на гумите не е толкова голяма, колкото се опитваш да го изкараш постоянно. Гуми, та гуми. Всичко си опира до човек. Един ще купи гуми за 300лв бройката. Друг ще купи същия размер гуми за 120лв бройката.

 

Все едно. Опитвам се да ти кажа, че нещо си се заблудил за тия гуми, че колкото е по-скъпа колата, толкова са по-скъпи гумите. Че и 1000лв едната.... :D

Link to comment
Share on other sites

 Ауди А8, скоростната кутия струвала 28 000лв.

 

Да, то само за рециклиране ти искат между 8000 и 10000лв. Безбожно скъпа подръжка, мога да ви кажа само.

Както казах каското боли най-много... 

То попараметри някои модели Шкода са по-добри от мерцедес

 

Хич не дей сравнявай тази пиклива кола със Шодата. Кола със задно предаване е жив Та*ак. Виж друго си е куатрото  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...