Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе че сме зле, зле сме, но не сме чак толкова зле :). И вярно че има 4к телевизори на пазара, но според мен ще минат поне още 2 години, за да се наложи тази резолюция, която аз подкрепям, но само за телевизорите, защото не си се представам да съм застанал пред 30-инчов монитор за компютър само заради 4к-то. Това предполагам е мечтата на дедо, ама за мен максимума е 24. Вкъщи съм с 22-инчови монитори и ми е екстра.

Апетита идва с яденето. В единия офис съм с 3 бройки 24 инчови в другия съм с една 30-ка + 3*23...

Link to comment
Share on other sites

Телевизията на Coolbox си предава в HD каналите, които са обявени за такива. Не съм сигурен от какво се оплакваш. :)

Ами ползвам услугите на Куулбокс повече от 3 години вече, имам сериозни наблюдения и върху N3, ами може да се каже, че почти успяват да достигнат нивото на ефирното, безплатно БНТ...Не се оплаквам, казвам че сме много назад в тази посока.Хората малко по на запад от нас от доста години имат ефирна цифрова, да не говорим какво се предлага по платените им телевизии...Да, месечните такси са по-различни, но и заплащането там също.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Дами и господа, представяме Ви промяна в Изборния кодекс предложена от мутренската банда на Буда, подкрепено от сибирските орди на Дмитриевич, кърджалиите на Доган и есесовците на Сидеров: 

Медиите, публикували материал, който накърнява "добрите нрави", "честта и доброто име" на кандидатите в предизборна кампания, ще се наказват с глоба от 5 до 10 хиляди лева, а при второ нарушение – от 10 до 20 хиляди лева.

 

:online2long:

Link to comment
Share on other sites

Ще започнат да ги публикуват по разни блогове и ще ги споделят по Фейсбук и коментарите под нормалните новини. Тия какво си мислят, че ще постигнат...

Link to comment
Share on other sites

Те вече са го постигнали-просто продължават с линията...

 

Точно казано...продължават да си ни правят на маймунки, но и ние сме си виновни.

Link to comment
Share on other sites

Апетита идва с яденето. В единия офис съм с 3 бройки 24 инчови в другия съм с една 30-ка + 3*23...

Хубаво де, приемам, че 2 монитора са по-добре от 1, когато става въпрос за работа и когато големината не надвишава 24. Лично съм го тествал и е ОК, ама 3 вече си е малко извращение. И като прибавим и тоя тулуп - 30 инча и картинката става грозна. Ти на какво разстояние седиш от монитора? Защото ако си пред него посмъртно не можеш да го обхванеш с поглед.

В тоя ред на мисли - прочети малко за eyefinity, щом си фен на многото монитори. Може да ти хареса тази екстра на АМД картите, които ти мразиш. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако приемем за пример г/д какво гледа дядото ето това:

2935.jpg

 

Код едиторчето, реално е работната площ. Както виждаш, има доооста на къде да расте (над 30 дори), за да стане комфортно :) Останалите неща е нормално да ги гледаш с "отместване на погледа", просто е като глям тезгях - всичко е на един поглед и на една ръка разстояние.

Link to comment
Share on other sites

Ако приемем за пример г/д какво гледа дядото ето това:

2935.jpg

 

Код едиторчето, реално е работната площ. Както виждаш, има доооста на къде да расте (над 30 дори), за да стане комфортно :) Останалите неща е нормално да ги гледаш с "отместване на погледа", просто е като глям тезгях - всичко е на един поглед и на една ръка разстояние.

 

Не разбрах какво имаш предвид с шота, но ако казваш, че тези монитори се ползват за програмиране, това си е чист мазохизъм.

Единствено мониторинг (администриране на няколко машини), видео наблюдение и... друго не се сещам, може да оправдае до някъде наличието на 3 монитора.Да не говорим, че ако разделителната е на макс, трябва да си бази снайпериста.

 

П.С. Да сетих се за 3тото - покер.Виж за там 3 монитора са ОК.

 

nano-noko-e1336048223316.jpg

Link to comment
Share on other sites

На 30 инчов не трябва да си снайперист. Аз в момента съм с 2 по 24, като на втория ми е документацията в 2 колони. Има с какво да напълня и трети. Идеята е всичко да ти е на един поглед разстояние, а не постоянно да превключваш прозорци, защото се губи мноооого време. Ясно, че основно работиш в един.

Link to comment
Share on other sites

30" не е кой знае колко повече от 27" (с какъвто съм) и наистина не се налага да влизам в ролята на снайперист :)...а понякога ползвам и втория 22", който ми е на около 1.60 м. вдясно от основния, в зависимост от това на коя страна съм обърнат (по средата между двата монитора имам един доста заемащ място мишпулт) ; зад тоя 22" имам и трети, но той е свързан към отделен компютър.

Link to comment
Share on other sites

Важно! Официално становище на SCI

 

Уважаеми клиенти и Бизнес партньори,

През последните няколко дни всички станахме свидетели на мащабна кампания, предприета от редица български медии, с цел уронване на престижа и името на Save Company International.

Като реакция на черния PR, лъжливите твърдения и манипулации, отправени към SCI, компанията инициира съдебни процедури спрямо всички медии и журналистите, написали всички неистинни и подвеждащи статии.

Желаем да ви уверим, че компанията е предприела всички необходими действия, за да защити името си, както и чувството за достойнство на всички свои клиенти.

Към днешна дата:

Няма влязла в сила каквато и да било констатация, препоръка или глоба за

каквато и да било сума срещу SCI от страна на КЗП.

Всички твърдения в медиите, че компанията е санкционирана и глобена или дейността й е прекратена и това е причината собствениците да я продават и „офейкват” зад граница, са безпочвени и не отговарят на истината.

Проверката на КЗП от 04.09.2013г е продължила 3 часа. На тази проверка е извършено цялостно проучване на начините на регистрация и ползване на продуктите и услугите на компанията.

Констативният протокол от проверката е положителен – не са намерени и няма никакви предпоставки да се смята, че компанията може да бъде уличена в неправилни и застрашаващи потребителите практики.

Правната и законова рамка не е нарушена от компанията и тя продължава дейността си - да предлага нейния високотърсен продукт и услуга към крайните потребители.

Доказателство за това е твърдението на Икономическа полиция в студиото на БНТ: „Компанията не е извършила икономическо престъпление”!

Към настоящия момент няма никаква промяна на дяловото участие и собственост върху компанията.

Собствениците никога не са имали намерение да продават или да се разделят с правото си на собственост върху компанията!

Всички публикувани до този момент материали в медиите не отговарят на фактите и не почиват на каквато и да било журналистическа етика и професионализъм.

Двамата собственици не възнамеряват нито да напускат страната, нито да продават бизнеса си.

Напротив - компанията ще продължава да бъде още по-открита, прозрачна и предвидима в своята дейност към клиенти, партньори и държавни органи.

В допълнение:

Като единствената по рода си и мащабите си платформа в България, на 09.02.2014г компанията ще проведе грандиозно за страната събитие, в което отново ще докаже своята публичност и прозрачност в своята дейност.

На това събитие тя ще затвърди обещаното към своите клиенти и партньори намерение да работи на европейския пазар.

Няма никаква промяна в стратегията и намеренията на собствениците за развитие на компанията в международен план.

Страните и техният брой ще бъдат обявени на това събитие.

Ние вярваме в бъдещето и сме тук, за да продължим и останем още дълго време в България!

Поздрави,

Ръководството на компанията

Link to comment
Share on other sites

Аз в офиса съм с 30" монитори. Идеални са си за работа. В първите няколко минути може и да се струват големи, но не е така.

 

 

Ето една снимка от днес от центъра на Сараево. Не съм аз авторът.

 

735543_600889589983650_19154985_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Важно! Официално становище на SCI

Тия явно все още се държат, раздавайки пачки където и на когото трябва. Въпросът е до кога? :lol:

 

Ето една снимка от днес от центъра на Сараево. Не съм аз авторът.

Тва снимки на някакъв филм ли са или е риалити?
Link to comment
Share on other sites

Снощи я пуснах.Ефирно..Направо да не повярва човек.Качеството е супер.Нищо общо с останалите канали, даже и с голяма част от т.нар. HD канали на кабеларките...Направо ме изненадаха тези от БНТ.

 

Наистина откриването в Сочи, гледано на реално HD си е преживяване, но и ония наистина много са се постарали с ефектите. :thumbsup:

Обаче забелязвам нещо интересно...В момента БНТ излъчва откриването и на 3-те си канала. На "нормалния" 576i образът си е бая замазан (интерполация знаете как изглежда) ; на другия им стар БНТ1HD канал образът е доста по-добър от предишния канал, но още доста по-добър (практически перфектен) е образът от новия олимпийски БНТ1HD канал. Ако приравня качеството в проценти, изглеждат горе-долу така: БНТ1 - 40% ; БНТ1HD - 70% ; БНТ1HD(олимпийски) - 101%. Излиза, че БНТ1HD не е всъщност реална HD програма, но все пак е по-добра от "нормалния" им канал. :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, приемам, че 2 монитора са по-добре от 1, когато става въпрос за работа и когато големината не надвишава 24. Лично съм го тествал и е ОК, ама 3 вече си е малко извращение. И като прибавим и тоя тулуп - 30 инча и картинката става грозна. Ти на какво разстояние седиш от монитора? Защото ако си пред него посмъртно не можеш да го обхванеш с поглед.

В тоя ред на мисли - прочети малко за eyefinity, щом си фен на многото монитори. Може да ти хареса тази екстра на АМД картите, които ти мразиш. :laughing:

 

Аз не играя. Гледам основно една част от единия монитор. Номера е, че когато искам да погледна нещо друго е много по-лесно и бързо да си врътна главата да погледна друга част от монитора или другия монитор отколкото да въртя скролера или да цъкам да се покаже друг прозорец.

 

Ако приемем за пример г/д какво гледа дядото ето това:

..... 

Код едиторчето, реално е работната площ. Както виждаш, има доооста на къде да расте (над 30 дори), за да стане комфортно :) Останалите неща е нормално да ги гледаш с "отместване на погледа", просто е като глям тезгях - всичко е на един поглед и на една ръка разстояние.

Ето. Друг програмист веднага ме разбира. Само че в моя случай освен това има и база данни (на другия монитор), browser-a и object inspector-a му. До 6 монитора имам с какво да напълня докато работя, но стават прекалено много.

 

Не разбрах какво имаш предвид с шота, но ако казваш, че тези монитори се ползват за програмиране, това си е чист мазохизъм.

Естествено, че ще се ползват за програмиране! Къде да си разположа всичките неща и предполага ли се да гледам кода на парче от екрана с размерите на пощенска марка и да трябва да скролирам във всички посоки нон-стоп за да го огледам? Нали се сещаш, че колкото повече виждам в един момент толкова по-добре.

 

Ето ти пример как си разполагам нещата: на 30 инчовия монитор е Visual Studio (като част от прозорците - примерно find all/references съм го преместил на съседния), на втория държа базата данни, скайпа, пощата и разни документации, на третия ми е browser-a а на четвъртия разни странични неща и object inspector-a.

 

А да ... и когато се настъпим с колегите в сорс контрол системата и се наложи да правя merge ми се иска да имам не 30 ами 45 инчов монитор за да мога да гледам едновременно какво е правил единия, какво другия и крайния резултат от обединяването на кода (това са 3 колони сорс код).

 

 

На 30 инчов не трябва да си снайперист. Аз в момента съм с 2 по 24, като на втория ми е документацията в 2 колони. Има с какво да напълня и трети. Идеята е всичко да ти е на един поглед разстояние, а не постоянно да превключваш прозорци, защото се губи мноооого време. Ясно, че основно работиш в един.

2 по 24 си е направо минимума за програмиране. По-горе описах как напълвам 4 а може да засиля скайпа и пощата на 5ти. Чат-пат гледам едновременно на 3те монитора 3 различни файла (хубаво, че visual studioto поддържа да разкарам някой файл на другия монитор).

 

Звучи малко като лиготия, но доста вдига производителността това, отделно че е много по-удобно

Миг за култура -> http://richguyshunter.com/ruslan-lobanov/

ЦИЦИИИИИИИИ

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че ще се ползват за програмиране! Къде да си разположа всичките неща и предполага ли се да гледам кода на парче от екрана с размерите на пощенска марка и да трябва да скролирам във всички посоки нон-стоп за да го огледам? Нали се сещаш, че колкото повече виждам в един момент толкова по-добре.

 

Ето ти пример как си разполагам нещата: на 30 инчовия монитор е Visual Studio (като част от прозорците - примерно find all/references съм го преместил на съседния), на втория държа базата данни, скайпа, пощата и разни документации, на третия ми е browser-a а на четвъртия разни странични неща и object inspector-a.

 

А да ... и когато се настъпим с колегите в сорс контрол системата и се наложи да правя merge ми се иска да имам не 30 ами 45 инчов монитор за да мога да гледам едновременно какво е правил единия, какво другия и крайния резултат от обединяването на кода (това са 3 колони сорс код).

Ти колко чифта очи имаш, защото ако са един :) си мисля, че човек (повечето хора) не може да гледа и разбира адекватно повече от едно нещо едновременно.Същата работа на 3те монитора може да ти върши и ALT+TAB.За какво ти е пощата да е в реално време?То си има достатъно нотификейшъни за ново писмо, същото е и за skype.Докато програмираш (пишеш/едитваш), четеш документацията и на 3тия монитор браузъра?!?Едва ли.

 

Че е по-удобно спор няма, но по тая логика, спокойно може да наредиш и 8 монитора, по един за всяко приложение което ползваш.

Link to comment
Share on other sites

спокойно може да наредиш и 8 монитора, по един за всяко приложение което ползваш.

 

Какво те кара да мислиш, че няма хора, които го правят?

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...