Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

майтапа настрана, но това с аналогов тунер да ги ловя е повече от абсурдно! :woot

 

Може пък да са забравили да опишат в спецификацията наличието на цифров декодер.

Link to comment
Share on other sites

Не бе, Сашо - не ги ловя цифрово, а аналогово ; едно че нямам опции за избор между цифрово/аналогово сканиране, но и някои каналите не са с идеално качество и си имат "звездички", на други пък звукът им е с известно количество шум - все неща, които не може да видиш и чуеш при цифрово приемане. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Нещо си объркал поста си ми се струва, хич не ти прилича да пишеш такива работи...по-правилното щеше да бъде:

Като се замисля - последните телефони са 1920х1080 на 5 инча. Следователно на 30 инча трябва да е 11520х6480 :)

Link to comment
Share on other sites

На мен, например, два монитора не ми стигат! Съвсем откровено. Който каквото ще да ми обяснява за нотификейшъни, ама когато съм се заврял на единия екран до ушите в един pcap trace, на другия грепя в реално време в логове, като едновременно с това искам да видя и какво ми пише колегата в скайпа - два екрана не ми стигат! Пък нека си философстват теоритиците, поне това могат...

 

Дядото може и да го заяждам на много теми, ама баш на тая съм 300% съгласен! Т'ва не знам колко тъпо парче трябва да си, за да обясняваш на друг човек кое ще му е по-удобно за работата, имайки много бегла представа с к'во се занимава...

 

За скайпа аз съм си намерил една програмка, която ми прави Always on top прозорците по желание. Но пък ти използваш Линукс.... той е толкова велик и грандиозен, че най-вероятно това се постига само с поглед. Не разбирам защо два монитора биха ти били недостатъчни....

 

За моето естество на работа, ако имам 3 монитора, мога да отговарям на тикети и да правя 2 ремоут сесии едновременно, но Американците това не го разбират явно и са ме дарили само с 2. :( Ако работя с по-малко от 2 монитора (разбирайте 1), производителността ми ще спадне с поне 70%.

 

Темата е нелепа. ДО сега в домашни условия ми е липсвал втори монитор само един единствен път, но след като имам лаптоп съм си ОК. Не мога да си представя защо на някой биха му били нужни 2 монитора в къщи. Ама аз и не сядам много на компютъра като съм у нас, така че.... no lifers, speak up.

Link to comment
Share on other sites

Мониторът за дедо е като слънцето и въздуха за всяко живо същество... :laughing: ...ти поне ще схванеш лафа, щото малките не го знаят...обаче пък знаят много за 3D-то...
 

Това Blue-ray какво означава? Че мога да я гледам на 3D ли?

 

(коментар в замунда)

Link to comment
Share on other sites

Като сте заспорили за броя на мониторите, мога да ви кажа, че нормално за day trading операции на различни финансови инструменти е необходимо човек да разполага с доста монитори. В зависимост от стратегиите, може да се наложи използването на до 8 (осем) монитора, показващи различно съдържание в реално време (плюс два телевизора с канали като CNBC и Bloomberg TV). Разбира се това не може да се урпавлява от една машина, но така или иначе някои работи изискват не просто огромна дисплейна площ, а отделни монитори с независимо съдържание. В подобни случаи алтернативата Alt+TAB е обричане на сигурни загуби и тотално неадекватен подход. :)

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам...

Вярно е, нищо не си разбрал

За моето естество на работа...

Не ме интересува твоята работа, говорех за моята. Т'ва все едно да почна да обяснявам на някой адвокат или автомеханик какво му е нужно за работата и как да си я върши... Седи си в твоя гьол, pls.

Темата е нелепа

Изказването ти е напълно в тон с темата.

 

П.П. След като се напъваш да тролиш навсякъде - не се чуди, когато теб те взимат постоянно за мезе ;)

Link to comment
Share on other sites

Вярно е, нищо не си разбрал

Не ме интересува твоята работа, говорех за моята. Т'ва все едно да почна да обяснявам на някой адвокат или автомеханик какво му е нужно за работата и как да си я върши... Седи си в твоя гьол, pls.

Изказването ти е напълно в тон с темата.

 

П.П. След като се напъваш да тролиш навсякъде - не се чуди, когато теб те взимат постоянно за мезе ;)

Аз пък дори не съм споменал колко монитора трябва да ползваш. Като ти дават съвет, просто го приеми. Не е нужно да се правиш на велик.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък дори не съм споменал колко монитора трябва да ползваш. Като ти дават съвет, просто го приеми. Не е нужно да се правиш на велик.

Ти пък кой си, че да взима съвет от хора незнаещи к'во е тспдъмп, греп, трейс и писане на баш/пърл скриптове?!?

Това ми прилича като на един много ценен лаф от ерата на UniBG.Младши кандидат админ, като основен плюс да го приемат беше писал, че има нов голям 19" монитор (говорим 98,99г) на който може в реално време да следи хакерските атаки.

 

П.С. По бившия ми шеф, админстваше техника за 30к+ клиентски абоната от лаптоп и едно 17".

 

Ко речи?

BTW Намерих ти приятелка  :grin:

http://www.youtube.com/watch?v=zLD2l5W7Or8

Не е зле, но аз бих препоръчал нещо по... модерно :D и също толкова натоварващо - pole dancing

 

Link to comment
Share on other sites

Не е зле, но аз бих препоръчал бещо по... модерно :D и също толкова натоварващо - pole dancing

Викаш - направо да се подготви за бъдещата си професия?

Link to comment
Share on other sites

Викаш - направо да се подготви за бъдещата си професия?

В голяма заблуда си освен, ако нямаш в предвид професионална спортистка :D

 

Lots of strange sports dream of a spot in the Olympic Games, but is pole dancing really mounting its own campaign?

Before we go any further, yes, there is such a thing as the International Pole Sports Federation. And yes, the people who make it up are trying to find a way for their sport to be included in the Olympics.

 

След като LOL беше признат официално за олимпийски спорт :wtf: и на трениращите се полага USA гражданство :Facepalm: нищо не би ме изненадало.

Link to comment
Share on other sites

На днешния протест срещу гаргарата, която си правят с пловдивчани фесове и ибрикчии няма никой... Браво! Както казва Наско - мърша. 

Link to comment
Share on other sites

Шаха открай време е спорт, но не е на олимпийските игри. А танцуването на пилон, ще ме извиняват ама мнението ми е такова. Няма как да не го асоциирам с нощните клубове и платената любов това...

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм виждал такива по фитнесите, и по площадките не съм виждал... Веднъж дойде една мадама в Нитрото, която беше турболентната.... Но не успя да клекне само с лоста дори и се оказа, че всичко ѝ е само дар Божи.

Галя ѝ е дал цици, на Пешо къдрици, а на мен - цялата простотия на едно място. Понякога като влезна в тъп zone и ми трябват по 2 седмици, за да излезна.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм виждал такива по фитнесите, и по площадките не съм виждал... Веднъж дойде една мадама в Нитрото, която беше турболентната.... Но не успя да клекне само с лоста дори и се оказа, че всичко ѝ е само дар Божи.

 

Галя ѝ е дал цици, на Пешо къдрици, а на мен - цялата простотия на едно място. Понякога като влезна в тъп zone и ми трябват по 2 седмици, за да излезна.

 

Не знаеш къде да ходиш, за това.

Намини през Тотал-а, виж там как е.Вече, ако искаш да ти обърнат внимание, трябва да вземеш нещо лъскаво под наем и потребителски кредит :)

Link to comment
Share on other sites

Галя ѝ е дал цици.

 

Не знаех, че съм мъж, а още по-малко, че съм дал на някого цици :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...