Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Пирамида е.

 

То че е пирамида - пирамида е. Ама на края имаш някакъв продукт. Пък другите пирамиди бяха "Викни едни хора с 1000лв и ще избиеш от техните", а на дъното имаше само празни обещания и някаква имагинерна схема. Тук поне има карта, да маже на хората очите.

 

Жената взе някаква карта за 50 лева и като пазаруваме в магазини в такъв стикер я даваме да я цъкнат на касата, и връщали някакви пари, но още не съм ги видял...нито пък ще искам да ги видя де... :nugget:

Парите ти се начисляват в някаква сметка на някакъв сайт. Може да си ги вземеш.

 

То се оказа, че от цялата схема, най на далавера са хората най-отдолу, защото така или иначе печелят отстъпките, и хората най-отгоре, защото печелят от балъците с жаждата за лесни пари.

Link to comment
Share on other sites

SCI компанията заминава.... тука има ли от "успелите" бизнесмени с нови бмвта пИтИца ?

Аз не се занимавам с това. Имам карта от тях, за която не съм дал 1 стинка, но момичето, което ми даде картата е там от самото начало и наистина до тия цигании караше бавареца и правеше страшни пари(много сериозни суми), но тя може да говори и да омайва....аз не мога, кипва ми геле на 10-тата секунда и за това и не обичам да работя с хора :D.

 

Какво ще се случи с тая компания...нИнам, а и не ми пука :D

Link to comment
Share on other sites

w00x-e последно пирамида ли е или не е пирамида ? и щото отвори тема че не било точно пирамида , я ме светни какъв е продуктът който получаваш за парите си ?

Обещание да забогатеш не е точно продукт....  :thumbs-up:

 

до ден днешен не мога да повярвам че толкова хора се набучиха , явно наистина сме откровено прост народ.

относно схемата няма как да е по-голяма пирамида , всички подобни  се градят на Понци схемата демек докато има нови балъци да хранят самата система всичко е възможно да достигне и милиони $$$ приходи но в момента в който балъците изчезнат всичко приключва и създателите и първите след тях остават доволни.

 

 

 

 

 

Ще се разплача....... мексиканска вълна на конференция  :JC_golly:  :JC_golly:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PJ2MeFchto8#t=0

Link to comment
Share on other sites

Пием осмотична вода, затова...  :laughing:

Нещо, дет се лекува с антибиотици или просто си объркал крановете в следствие на съзерцателното разположение на духа, поради прекомерното използване на определен кран? :rolleyes:

 

На, да си отвинтиш темето с тия чичета.

П.п. текстът доста знаменателен.

 

http://www.youtube.com/watch?v=L-JQ1q-13Ek

Link to comment
Share on other sites

w00x-e последно пирамида ли е или не е пирамида ? и щото отвори тема че не било точно пирамида , я ме светни какъв е продуктът който получаваш за парите си ?

Обещание да забогатеш не е точно продукт....  :thumbs-up:

 

 

Ако ходиш в Брилянтин всяка Събота и харчиш по 80лв, с 10% отстъпката на СЦИ ти връщат 8лв. И така цяла година. ( 52 седмици х 8лв ) - 50лв (стойността на картата) = 366лв спестени. И това само с едно заведение, но пък всяка седмица.

Карта за отстъпки.

 

То по тая логика и Верди не ти дават продукт като ти взимат пари за карта, която ти дава 15% отстъпка.

Link to comment
Share on other sites

 "насърчаване на потребителите, чрез използването на техните социални контакти да включват други потребители срещу обещани парични бонуси, които не е 100% сигурно дали е възможно да бъдат получени".

 

http://www.spekulanti.com/pazari-korporativni/36991-kzp_e_sankcionirala_sci_za_piramidalni_prodajbi

 

 

не говорим за картите , реално те са просто за пред хората

приходите реално идват от новите "бизнес партньори" и от разликата в договорената и обявената отстъпка.

ако договорят 15% с търговеца с глупости как ще разширят бизнеса му , на теб ти предлагат 10% , другите 5 изчезват за да могат да получават пари тези които първи са станали "бизнес партньори" , в момента ако решиш да участваш и дадеш едни 3К лв с надеждата да караш нова петица най-вероятно никога няма да ги видиш а обещанията са съвсем други - за бляскаво бъдеще , за съдбоноси решения..... 

 

 

с 2 думи - това е пирамида , без значение как ти изглежда на теб или на някой друг. факт !

Link to comment
Share on other sites

 не говорим за картите , реално те са просто за пред хората

 

с 2 думи - това е пирамида , без значение как ти изглежда на теб или на някой друг. факт !

 

Ами пирамидна структура.

 

Общо взето, не е точно пирамида от която няма абсолютно никаква полза и прихода е единствено от парите на измамените. Реално има продукт, който носи отстъпки в определени заведения и магазини.

 

 

То че е пирамида - пирамида е. .

 

Аз за картите говоря обаче. Поне има няква полза. При другите и толкова е нямало. С всичкото си вътре, че дори и 10% отстъпка за студена вода не получаваш.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък това не мога да разбера, как такива толкова стари схеми се завръщат отново и отново след като веднъж вече са минали. Явно никой не помни, че абсолютно същата мулти-левъл пирамида с карти за отстъпка и същия "бизнес плам" и ентусиазъм в очите на зарибените беше разпространена още през 90-те години. Е, само дето не зарибяваха с беемвета а с други глупости. Значи минава един период от десетина-петнадесет години и нещата почват да се повтарят със същия успех. Явно нямат свършване будалите. :)

Link to comment
Share on other sites

Явно нямат свършване будалите. :)

 

Бъди сигурен - абсолютно никога, понеже човешката късопаметност, съчетана с лакомия за бързо и лесно забогатяване нямат граници...

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, сега се сетих за името на измамата, казваше се Golden World Club (GWC) и даже намерих една статия по въпроса в Капитал от 1994-та. :lol:
 
ПП. Между другото в тази статия доста добре е обяснена схемата на пирамидите от този тип.

ПП2.

Не, но един приятел си беше купил в самото начало и си я ползваше успешно.

Прочети статията, която цитирах по-горе и ще схванеш, че ситуацията с фамозните отстъпки изобщо не седи по начина, по който го обясняват приятеля на шуринайката и чичото на третия братовчед по майчина линия. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ейч-ди-то на БНТ си го бива - разликата с "нормалните" ефирни канали е осезателна, дори и на малък 22" телевизор. :thumbsup:

Снощи я пуснах.Ефирно..Направо да не повярва човек.Качеството е супер.Нищо общо с останалите канали, даже и с голяма част от т.нар. HD канали на кабеларките...Направо ме изненадаха тези от БНТ.

Link to comment
Share on other sites

То сигнала не го ли "правят" директно от Сочи? Истината е, че до момента повечето ХД-та са интерполирани СД-та и само мажат очите на хората....буквално :)

Link to comment
Share on other sites

От там го "правят", но ме впечатлява че е истинско ХД, има го ефирно и то от националната телевизия...за разлика от псевдо ХД каналите на кабеларките ни...Реално изобщо не сме дорасли за висококачествена телевизия..ама изобщо..Има вече 4К телевизори на пазара, ми аз няма какво да гледам на ХД тв, та камо ли на 4К...освен филм свален от торентите...Много сме зле...

Link to comment
Share on other sites

От там го "правят", но ме впечатлява че е истинско ХД, има го ефирно и то от националната телевизия...за разлика от псевдо ХД каналите на кабеларките ни...Реално изобщо не сме дорасли за висококачествена телевизия..ама изобщо..Има вече 4К телевизори на пазара, ми аз няма какво да гледам на ХД тв, та камо ли на 4К...освен филм свален от торентите...Много сме зле...

Абе че сме зле, зле сме, но не сме чак толкова зле :). И вярно че има 4к телевизори на пазара, но според мен ще минат поне още 2 години, за да се наложи тази резолюция, която аз подкрепям, но само за телевизорите, защото не си се представам да съм застанал пред 30-инчов монитор за компютър само заради 4к-то. Това предполагам е мечтата на дедо, ама за мен максимума е 24. Вкъщи съм с 22-инчови монитори и ми е екстра.

Link to comment
Share on other sites

Сотби, говорим за телевизори, не за монитори..За тях и аз съм съгласен....И да супер зле сме...факта, че нямаме нито една кабеларка с истинско ХД говори достатъчно.Както и факта, че телевизия, която се издържа с държавни пари едва ли не първа пуска ХД съдържание...БЕЗПЛАТНО и ЕФИРНО....

Link to comment
Share on other sites

Това предполагам е мечтата на дедо, ама за мен максимума е 24.

 

Не...мечтата на дедо е с тая резолюция да е телефонът му ; за мониторите му - поне 3 пъти повече. :evil

Link to comment
Share on other sites

Сотби, говорим за телевизори, не за монитори..За тях и аз съм съгласен....И да супер зле сме...факта, че нямаме нито една кабеларка с истинско ХД говори достатъчно.Както и факта, че телевизия, която се издържа с държавни пари едва ли не първа пуска ХД съдържание...БЕЗПЛАТНО и ЕФИРНО....

Телевизията на Coolbox си предава в HD каналите, които са обявени за такива. Не съм сигурен от какво се оплакваш. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...