Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Тези пренасят именно подобни неща от НАП и прочее... Иди и си го вземи, рано или късно ше го получиш.

 

Съществува и момент, в който може да има проблем ако не го получиш. Аз лично съм имал проблем и след това няма и кой да напсуваш за това, че са пълни боклуци и известие от особена важност пристига седмица след като има ефективни действия...  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тези пренасят именно подобни неща от НАП и прочее... Иди и си го вземи, рано или късно ше го получиш.

 

Съществува и момент, в който може да има проблем ако не го получиш. Аз лично съм имал проблем и след това няма и кой да напсуваш за това, че са пълни боклуци и известие от особена важност пристига седмица след като има ефективни действия...  

Ами реално ефективните действия не текат ли от момента в който си сложиш подписа, че по един или друг начин си го получил лично?

Link to comment
Share on other sites

Веднага ти давам челен пример, който ми е минал през главата и щях да ги съдя, но реших да не се занимавам с дълги процеси.

 

Въпросните гнасни кретени, които не знам как и защо са се намърдали да разнасят най-важната поща, но хиляди реват от тях, следва да ми донесат съобщение за доброволно плащане от данъчните.

 

В един момент аз осъмвам със запорирани сметки и буквално избухвам. Вдигам луд скандал на отговорниците за фирмата ми в НАП, които отлично знаят, че аз ВИНАГИ плащам разсрочено. Отивам на място и се почваме. Разбира се те са шайка клатикурци и като прости чиновници изпълняват заповеди, а основна директива е да се тормозят хората. Малкото хора, които работят и плащат данъци едновременно.  В крайна сметка си подписваме документ за разсрочка както обикновено, НО - аз губя повече от ден в летяне между НАП и банката, за да си ползвам парите и разбира се не бброя резила, който се сътворява.

 

След 10 дни ми пристига съобщението за доброволно плащане.....  

Link to comment
Share on other sites

Ами реално ефективните действия не текат ли от момента в който си сложиш подписа, че по един или друг начин си го получил лично?

Май не е съвсем така. Има някаква хомосексуалщина, че, ако да речем не са ти го предали лично, а са го лепнали на вратата или пощата, пак се смята за връчено. И разните зловещи срокове започват да текат, без ти да имаш грам идея.

Link to comment
Share on other sites

Емиии уекъл ту Фекалия ;)

 

Фекалията както и да е, ама това 'уекъл' какво ще рече, щото с цели 2 букви разлика не ще да е това, дето си го мисля.....

Link to comment
Share on other sites

Галицин, теб ма самняя гачи някаква амнезия те гони кат.о те гледам така... Давай ми всичката 7 годишна!

Ти да беше се сетил на 31.12.2013 в 23:45 Ве, майна... Много добре знаеш, че я взимам от колега, който на всичкото отгоре не живее в Пловдив ;)

Link to comment
Share on other sites

Ти да беше се сетил на 31.12.2013 в 23:45 Ве, майна... Много добре знаеш, че я взимам от колега, който на всичкото отгоре не живее в Пловдив ;)

 

Аз да съм казал ВЕДНАГА?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Чак пък зловещи. Най-много да ти запорират някоя сметка докато се издължиш :)

Добре де, все съм се чудил - ми ако в някоя от въпросните сметки са ми парите, с които бих могъл да им платя к'во правим!?

Link to comment
Share on other sites

Нищо не правим - това е идеята на запора - те да вземат каквото има от тези сметки до изплащане на дължимото. Ако няма и не се появи - минаваме в следващия отдел при едни весели лелички, които организират измуществените конфискации.

 

Аз искам да попитам нещо Ники относно лежерно-тъпия коментар по-горе:

 

Какво правим, когато в блокираната сметка са ти парите за плащане към доставчици? Или ти предстои плащане на внос примерно другата сутрин? Парите, с които плащаш тока, горивото, заплатите и прочее? Какво правим ако в тоя момент не си наблизо и пътуваш? Или по някаква друга причина не можеш да отреагираш? 

Link to comment
Share on other sites

Именно. И пак идваме до некадърното, шаблонно прилагане на системата, което е съсипало не един и два бизнеса... Защото никой не мисли, а просто действа на автомат. 

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам нещо Ники относно лежерно-тъпия коментар по-горе:...

Целта е да те сплашат и да те тормозят докато платиш... и понеже са "отворени" и са държавата го правят най-безцеремонно

 

ПС: Хич не ми е лежерно, щото и една моя сметка е запорирана...

Link to comment
Share on other sites

Ники, целта е ясна, но не винаги оправдава средствата. И НАП запорира едновременно ВСИЧКИ сметки, няма такъв филм "една". И съответно унищожават всякакви възможности на длъжника да изплати задължението. Не винаги, разбира се, но именно затова трябва към всеки случай да се подхожда с поне МАЛКО мисъл, внимание и далновидност. А не като селтак със секирата напред. За съжаление разпоредбите са именнно такива - по 6 кожи долу от един гръб. И това от работещи фирми, защото разбира се от останалите могат да вземат по чифт цървули, примерно... Страшна логика!

 

Дайте да си говорим за нещо весело по празниците.

Link to comment
Share on other sites

Страшна логика!

Ако искаш мога и за топлофикация да ти разказа разни неща относно тяхната логика :) Ама айде няма нужда по празниците баш

Link to comment
Share on other sites

Абе ти що не спиш бре? Какво си я подхванал тая руска вълнá из темите...всъщност май направих връзката от другото клипче в другата тема - в настроение си. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Малки са и циците на съседката.

 

Ред. Сега основният проблем е как да опазя джойстика от малката. 

 

Ред. 2 Видене, припомни ми да направя коктейл Му-грух.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...