Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Може бая да се поспори, щото има и немска, и английска ейл. Масовото е ейл, от портър-ейл...И але е вярно...Ма който иска, да спори.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Настоявам да получа разяснения относно избора на "3 мин"! От достоверен източник знам, че минималното време, необходимо за оптимален ексчейндж на вещества при алтерниране на пръст в нос и пръст в гъз, е 4:30 мин!

 

Мислех си да пиша 5, но реших по-голям оборот да има!

 

Защо някой ще отиде в дома на бирата, за да пие вино?!

 

Защото примерно придружава мъжаси, който пие бира...

 

Може бая да се поспори, щото има и немска, и английска ейл. Масовото е ейл, от портър-ейл...И але е вярно...Ма който иска, да спори.

 

Не, не може да се спори изобщо, след като пише ALE HOUSE. Ако е але, трябва да пише ALE HAUS. Сега изЯсни ли ти се?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Женичката също пие бира там. А и там всичко е безбожно скъпо, не само виното... Ай донт ъндерстенд ю, пипъл. (жена, която не пие бира, пиене на вино в бирария, яденето на кибапчита и кифтета в ресторанти)

Link to comment
Share on other sites

А и там всичко е безбожно скъпо, не само виното..

 

Аз затова и не стъпвам там. Трябва да оставя един чувал пари. А и обстановката ми е много неприятна, като изключим онази част до която се стига по стълбичките.

Link to comment
Share on other sites

и на мен не ми харесва

наливната бира е противна и скъпа

мезетата също не мога да кажа че си задлужават парите , обстановката е като в хамбар и персонала е грозен.

 

точка

Link to comment
Share on other sites

В Ейл Хаус не ми беше харесало преди време, че виното им е безобразно скъпо. Бутилка, която в магазина няма и десет лева, я продават не с 500, ами направо с 1000 процента надценка. Дори веднъж ги бях попитала защо така и те отговориха нещо от типа, че слагали акцент върху бирата и не им била идеята хората да се заиграват много-много с вино. :) Хубаво, но който не е бираджия, остава валат. Напоследък обаче не съм ходила, може и да се е променило нещо. Иначе менюто откъм храна наистина си заслужава.

 

Ха! Ти заглеждала ли си се в цените на "малцовите" уискита по заведенията? Едно на ръка, че пишат "малцово" уиски - чивас 12 годишно или черно джони и ми идва да ги заритам, ами и цената му е като да си купуваш половин бутилка за 50мл.

 

Настоявам да получа разяснения относно избора на "3 мин"! От достоверен източник знам, че минималното време, необходимо за оптимален ексчейндж на вещества при алтерниране на пръст в нос и пръст в гъз, е 4:30 мин!

 

Бухахахахахаха :rofl:

 

....

 

KILL IT WITH FIRE, BEFORE IT LAYS EGGS!

 

Aaaaaaaaa хохохохо Psy strikes again :lol:

 

.... и персонала е грозен.

 

точка

 

Хахаха това ми хареса :)

 

Мерси на 2мата че ми оправихте настроението :)

Link to comment
Share on other sites

Не, не може да се спори изобщо, след като пише ALE HOUSE. Ако е але, трябва да пише ALE HAUS. Сега изЯсни ли ти се?

 

 

Ма ти вярно си заслужаваш капралските нашивки...Ейл се изписва по един и същи начин и на двата езика. Личен избор е как ще се произнася. Аз примерно мога да му викам портър-ейл. Щото тва е оригинала.

Link to comment
Share on other sites

Защо някой ще отиде в дома на бирата, за да пие вино?!

 

Както е писал Виден, била съм с мъжа ми и други приятели бираджии. Тоест не съм отишла доброволно, би било налудничаво да седна в бирария и да търся вино. :) Не помня дали пиячите на бира, с които бях, се превъзнасяха по вкусовите качества на бирата или повече се кефеха да си сипват от чучурчето.

А вие успявате ли от това чучурче да сипете бира без пяна? Аз по принцип, когато сипвам от бутилка, мога да я сипя всякак си - с много, средно, малко или никаква пяна, а на онези чучури всеки път половината чаша беше само пяна.

 

Дядо Мраз, за уискитата някак си по мога да приема, че са с тлъсти цени, но вино, което е нищо и никакво на вкус, и в магазина струва няколко левчета, да се предлага все едно е еликсира на живота, ми се видя прекалено. :)

Link to comment
Share on other sites

А вие успявате ли от това чучурче да сипете бира без пяна? Аз по принцип, когато сипвам от бутилка, мога да я сипя всякак си - с много, средно, малко или никаква пяна, а на онези чучури всеки път половината чаша беше само пяна.

 

Ами аз бях седнал до чучурчето, та трябваше да го играя бироналивач цяла вечер. Сефтето ми беше половин чаша с пяна, но на втората се научих и почти нямаше пяна като сипвах.

Link to comment
Share on other sites

Дядо Мраз, за уискитата някак си по мога да приема, че са с тлъсти цени, но вино, което е нищо и никакво на вкус, и в магазина струва няколко левчета, да се предлага все едно е еликсира на живота, ми се видя прекалено. :)

 

Защо? Една бутилка Черно Джони е 700мл и струва около 45лв (и според мен е кофти уиски).. да ми предлагат за 50мл над 15лв ми се струва същата работа.

 

Демек продават ми бутилката за 210лв в случая. Това са близо 500% надценка. Я сметни сега надценката на виното и ще видиш че е по-малка :)

Link to comment
Share on other sites

Защо? Една бутилка Черно Джони е 700мл и струва около 45лв (и според мен е кофти уиски).. да ми предлагат за 50мл над 15лв ми се струва същата работа.

 

Демек продават ми бутилката за 210лв в случая. Това са близо 500% надценка. Я сметни сега надценката на виното и ще видиш че е по-малка :)

 

Така пресметнато, си абсолютно прав. Но като цяло нямам никакво наблюдение за черното Джони. Напоследък "Singleton" ми се услажда много, но и за него не знам колко струва, защото обикновено все мъжът ми плаща. :) (Сигурно, за да не получа нервна криза, ако се загледам в дясната колонка на менюто.) ;)

Link to comment
Share on other sites

Мдааам..И аз се разкарах от там...преди десетина години....И ми липсва...много ми липсва...

 

Мен не ми липсва чак толкова много. Нещо и там се сговнясаха нещата като цяло.

 

Ейл хауса и мене не ми харесва особено. От тяхната бира винаги ме боли глава, нямам идея защо. Може щото е жив и решава да си живее собствен живот в моята глава. Цените са на майната си през покрива и персонала харабия е грозен, хаха. И обслужването е куца работа като цяло. Предпочитам някоя по-нормална кръчма с наливна бира. Ебаси, Пожарната ме кефи 100 пъти повече от Ейл хауса. Дето и там е една дупка ама е по-добре. Поне там и да се освиниш няма проблем, таман ще се впишеш по-добре в обстановката.

Link to comment
Share on other sites

Мен не ми липсва чак толкова много. Нещо и там се сговнясаха нещата като цяло.

 

Ейл хауса и мене не ми харесва особено. От тяхната бира винаги ме боли глава, нямам идея защо. Може щото е жив и решава да си живее собствен живот в моята глава. Цените са на майната си през покрива и персонала харабия е грозен, хаха. И обслужването е куца работа като цяло. Предпочитам някоя по-нормална кръчма с наливна бира. Ебаси, Пожарната ме кефи 100 пъти повече от Ейл хауса. Дето и там е една дупка ама е по-добре. Поне там и да се освиниш няма проблем, таман ще се впишеш по-добре в обстановката.

 

На мен в пожарната ми е по-уютно отколкото в Ейл Хаус-а.

Link to comment
Share on other sites

Мен не ми липсва чак толкова много. Нещо и там се сговнясаха нещата като цяло.

 

Абе, те навсякъде се сговнясаха..., ама там си ми е най-'арно...Като ида на гости на вуйчо ми, и ми едно такова лежерно и приятно....че съм си ин дъ хууд....

Link to comment
Share on other sites

Бая неща са ми се случвали...включително и да се въртят СРЕЩУ мен на кръгово, но на трилентов булевард да карат СРЕЩУ мен не ми се беше случвало...до преди малко. :bowdown: Майка плаче направо

Link to comment
Share on other sites

Ами аз бях седнал до чучурчето, та трябваше да го играя бироналивач цяла вечер. Сефтето ми беше половин чаша с пяна, но на втората се научих и почти нямаше пяна като сипвах.

 

От там си сипвам всеки път без пяна.

 

Бира без пяна? WTF? На вас изобщо кой ви разрешава да унищожавате бирата по този начин? :confused

Link to comment
Share on other sites

Бира без пяна? WTF? На вас изобщо кой ви разрешава да унищожавате бирата по този начин? :confused

 

бира с пяна пия само ако друг ми я налее или почерпи(за да не го обидя). Много ясно, че БЕЗ пяна я искам.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...