Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Всичко е в количеството. Пробвай с 1кг :)

 

Кило сушени? Кога изпиеш оня микс с шампОанското накрая, аз ще се напъна кило сушени сливи да изям... laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Тия от верея и фибела ще ме откажат да пия мляко.Бива ли да продават такива боклуци,а уж има и проверки...

Не знам какво 'мляко' слагат, но силно се съмнявам да е краве мляко... Аз отдавна съм зарязал всички псевдо реномирани купешки млека - купувам си домашно, по 1,10-1,20 литъра.. И каймак има, и вкус има... а крем карамела какъв става...

Link to comment
Share on other sites

Тия от верея и фибела ще ме откажат да пия мляко.Бива ли да продават такива боклуци,а уж има и проверки...

 

Вероятно си попаднал на развалено мляко. Смея да твърдя, че пълномасленото на "Верея" (синьото) е едно от най-добрите по вкус млека, а и това, че не използват UHT-технология допълнително го лишава от леко особената вкусова "нишка", която винаги присъства в останалите млека, които са минали през UHT (вкл. и "President"). Твърдя го, защото от времето преди да се родиш, съм минал през всички видове и марки млека, които са били на нашия пазар и от 4-5 години в хладилника ми има единствено синьо "Верея". Може и да приличам малко на Леон, но всекидневно не пропускам сутрешната чаша с капучино или 3 в 1, направено с "Верея", а и през деня също си го пия натурално. :punk

Link to comment
Share on other sites

Вероятно си попаднал на развалено мляко. Смея да твърдя, че пълномасленото на "Верея" (синьото) е едно от най-добрите по вкус млека, а и това, че не използват UHT-технология допълнително го лишава от леко особената вкусова "нишка", която винаги присъства в останалите млека, които са минали през UHT (вкл. и "President"). Твърдя го, защото от времето преди да се родиш, съм минал през всички видове и марки млека, които са били на нашия пазар и от 4-5 години в хладилника ми има единствено синьо "Верея". Може и да приличам малко на Леон, но всекидневно не пропускам сутрешната чаша с капучино или 3 в 1, направено с "Верея", а и през деня също си го пия натурално. :punk

 

Най-доброто мляко идва директно от кравата и само си го вариш у вас :) Пикал съм ти на Вереята и на другите лайна по магазините :) Ако си мислиш, че пиеш мляко си в много голяма грешка :)

Link to comment
Share on other sites

Верея с каймак виждал ли си ? Защото аз не съм :D То е прави от сухо мляко и няма нищо общо с пълномасленото краве мляко.

Едит:Една кутия стоя две седмици в хладилника и след това му нямаше нищо.Според вас това нормално ли е :confused

Link to comment
Share on other sites

Пийте си бирата и не се обяснявайте, както аз не се обяснявам за бира. :woot

Ще заснема клип със запечатана "Верея", която ще отпечатам пред камерата и ще я сваря пак пред камерата и после ще го сложа тук. От години всеки ден топля "Верея" до около 90С за капучиното си и всеки път млякото има обилен каймак.

 

Що се отнася до трайността на млякото - точно пък "Верея"-та не търпи много, защото не минава през UHT, а е само пастьоризирано. Възможно е понякога да се добавя умерен процент сухо мляко за постигане на нужната масленост, но го правят толкова с мярка, че това изобщо не се отразява на натуралния вкус. От 5 години насам във "Верея" никога не съм усещал вкус на сухо мляко.

Link to comment
Share on other sites

Пийте си бирата и не се обяснявайте, както аз не се обяснявам за бира. :woot

Ще заснема клип със запечатана "Верея", която ще отпечатам пред камерата и ще я сваря пак пред камерата и после ще го сложа тук. От години всеки ден топля "Верея" до около 90С за капучиното си и всеки път млякото има обилен каймак.

 

Що се отнася до трайността на млякото - точно пък "Верея"-та не търпи много, защото не минава през UHT, а е само пастьоризирано. Възможно е понякога да се добавя умерен процент сухо мляко за постигане на нужната масленост, но го правят толкова с мярка, че това изобщо не се отразява на натуралния вкус. От 5 години насам във "Верея" никога не съм усещал вкус на сухо мляко.

 

Аз за бира не съм спорил, но за мляко може да поспорим :) Ела ми на гости някой ден, че да пробваш истинското мляко как е :)

Link to comment
Share on other sites

Весо, вероятно си имаш лична крава, която доиш всеки ден.:laughing1:

Аз също преди доста години имах 2-3 проверени по вкус и масленост крави, от чиито собственици купувах млякото...само че това беше по времето, когато по магазините наистина беше пълно с всякакви боклуци (вкл. и на "Верея"), тъй като контролът по приемане на млякото от частните производители беше под всяка критика. Натуралното мляко не ми харесваше по 2 причини - 1. винаги трябва да го превариш преди употреба и 2. често се е случвало собственикът на кравата да не спази нужната хигиена при доенето (примерно на кравата й се е доходило по голяма нужда точно когато я доят или пък млякото да бъде налято след това в недобре измити бутилки и др. такива). Именно поради точка 2, вкусът на такова мляко не всеки път ми харесваше, докато за марката мляко, която обсъждаме, тия 2 точки не важат -отваряш кутията и пиеш, като вкусът, който си свикнал да бъде, от доста време е един и същ (като в МакДоналдс). Сега...по въпроса за вкуса знам, че ще ми кажеш нещо за кучето и опашката, ама ще го преживея. :P

Link to comment
Share on other sites

Има го и това, но ние взимаме от един и също човек мляко и няма грешка до момента. Аз обичам да го пия сурово и не се налага да го преварявам. Разбира се трябва да издебна майка ми преди да го е докопала, щото жените се панират от разни неизварени работи, но млякото е великолепно. Като се свари пак е супер яко и просто няма нищо по магазините дето да ме убеди в противното :) Тествал съм ги всякакви млека и имам една дума за тях. Лайна. А какво кисело мляко става, няма да обяснявам :) А пък каква млечна от това киселото.... ай че се олигавих вече :)

 

Като цяло, ходи гледай в другата тема как да си сглобиш захранването и не спори с мене за неща дето не са ти ясни :)

Link to comment
Share on other sites

Подсетете ме да намеря учебника по технология на млечните продукти...Няма по-добро от домашното мляко(макар, че ако не е собствено производство, задължително е разредено). Всичко останало е пълна помия. Ангеле, за теб забележка, белки свикнеш - помия се пише, не пумия.

Link to comment
Share on other sites

Абе лягай да спиш бе, вампир.

 

Нахалник! laughing1.gif

 

Аз за бира не съм спорил, но за мляко може да поспорим :) Ела ми на гости някой ден, че да пробваш истинското мляко как е :)

 

Така си е, даже може да му пуснеш малко твое собствено... effemine3.gif

 

Весо, вероятно си имаш лична крава, която доиш всеки ден.:laughing1:

Аз също преди доста години имах 2-3 проверени по вкус и масленост крави, от чиито собственици купувах млякото...само че това беше по времето, когато по магазините наистина беше пълно с всякакви боклуци (вкл. и на "Верея"), тъй като контролът по приемане на млякото от частните производители беше под всяка критика.

 

Пламене, имали сме мандра - да почвам ли да те образовам? Вече ще искам такси за консултации!

 

Има го и това, но ние взимаме от един и също човек мляко и няма грешка до момента. Аз обичам да го пия сурово и не се налага да го преварявам. Разбира се трябва да издебна майка ми преди да го е докопала, щото жените се панират от разни неизварени работи, но млякото е великолепно. Като се свари пак е супер яко и просто няма нищо по магазините дето да ме убеди в противното :) Тествал съм ги всякакви млека и имам една дума за тях. Лайна. А какво кисело мляко става, няма да обяснявам :) А пък каква млечна от това киселото.... ай че се олигавих вече :)

 

Като цяло, ходи гледай в другата тема как да си сглобиш захранването и не спори с мене за неща дето не са ти ясни :)

 

Доста си смел да лочиш сурово, но теб си те знам и не се учудвам... beer.gif

 

Истина си е, че никое купешко мляко не може да се сравни с домашното. Поради ред причини.

 

Подсетете ме да намеря учебника по технология на млечните продукти...Няма по-добро от домашното мляко(макар, че ако не е собствено производство, задължително е разредено). Всичко останало е пълна помия. Ангеле, за теб забележка, белки свикнеш - помия се пише, не пумия.

 

Разредено my ass - туй е за пред пункта. Примерно първи братовчед не го разрежда - дава от гюма, след като дои. smile1.gif

 

Ангел къде пак е писал за пУмии? biggrin.gif

 

==========================

 

Like a ТУЗ!

 

http://www.youtube.com/user/southerncomfort?v=ygeWsoYYMuQ

Link to comment
Share on other sites

(макар, че ако не е собствено производство, задължително е разредено)

 

Не е задължително, вервай ми :)

 

Така си е, даже може да му пуснеш малко твое собствено... effemine3.gif

........................

Доста си смел да лочиш сурово, но теб си те знам и не се учудвам... beer.gif

 

Моето собствено го пазя за подбрани клиенти :) С цици , ама не мъжки :)

 

Иначе не е проблем да го пия сурово. Пича дето го кара млякото е точен и работи както трябва. След като 10 години не ме е уморил, едва ли сега ще го направи :) Най-много да ме споходи някое щастие. От онова , по-рядкото. Ама не ми дреме :)

Link to comment
Share on other sites

точно пък "Верея"-та не търпи много, защото не минава през UHT

 

Има и UHT верея. Ти говориш за "прясно"-то (т.е. по-високата кутия с квадратно сечение и винтова капачка). UHT-то е по-правоъгълно, ниско и капачката не е на винт а за е една продълговата и захваната в единия край.

 

UHT: http://www.regal.bg/lib/showimg.php?filename=dx568_576379.jpg

не-UHT: http://shop24.bg/268-321-thickbox/pryasno-mlyako-vereya-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

След като реши че няма какво друго да гледа жена ми заряза телевизора на нова. И от мързел да стана да го спра се заслушах в предаването на Карбовски. Мацката женена за арабин от бедуините. Ама те били затворена общност. Ама майка му хич не я харесвала (дотолкова че казала тя влиза аз излизам). Ежедневен тормоз по всякакви начини... и тъпата патка решила че иска да забременее за да си "оправили отношенията". Тя не била чула за проблемите дето разни момичета са имали с араби? Била на 24 тогава. Че аз от 20 години знам за тези случаи, тъпата патка не била чула. Ми как ще чуеш като нито четеш книги нито си се опитала да намериш информация какво е да съжителстваш с арабин преди да се ожениш. Пича и предложил брак на 2рата седмица от запознанството. Честно не разбирам колко ТЪПА трябва да е за да не побегне с писъци още на 2рия ден или максимум на 3тата седмица.

 

И Карбовски "ама вижте сълзите в очите на жената". Ей тогава не издържах и спрях телевизора. Това е същото като някой тъпак да си пъхне ръката в преса за метал, тя да му я отреже пък после "вижте болката му той вече няма ръка" - ми нормално - правиш глупости, носиш си последствията.

Link to comment
Share on other sites

Е нали рейтинг трябва да има бе , дедо. Драмичка да има, че да може другите пръдли да и съчустват и да е забавно едва ли не. И да си мислят че е тъпа патка и да и съчустват хаха. Весело да става, какво ти пука :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...