Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Имай предвид, че дизайнери има много... уеб дизайнери не чак толкова но и те са доста повече от необходимото. Имам познати, които се занимават с това - единия се оплаква, че работа трудно си намира, другия ходи в щатите "на гурбет", едната мацка си намира някак, но и тя ми е казвала, че не е претрупана от работа.

 

Но ако те влече...

 

Те дизайнерите с лопата да ги ринеш, но разгледай малко "дизайните" по улицате да видиш за какво иде реч. А "уеб дизайнерите" работят главно с някви темплейти. Супер зле е работата.

Link to comment
Share on other sites

Те дизайнерите с лопата да ги ринеш, но разгледай малко "дизайните" по улицате да видиш за какво иде реч. А "уеб дизайнерите" работят главно с някви темплейти. Супер зле е работата.

 

Точно, че куцо и сакато е решило да става дизайнер. Уеб дизайн се прави повече със html и css a не с photoshop. И се иска доста мислене кое как да стане, защото това е уеб дизайн а не брошура. Само, че клиентите за истински дизайн също са малко. Пробвай да обясниш на някой, че трябва да плати за направа на уеб сайт над 1000лв и гледай изражението му :)

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми се струва,че икономиката е най-скучното нещо,което може да се учи в университета ?

Link to comment
Share on other sites

За мен РМ-ите са едно раково образувание върху модерния бизнес. Колкото проблеми решават - двойно повече създават. Рядко РМ-а има необходмата квалификация и знания, за да може да свърши работата, която би трябвало да свърши. Нито е sales, нито е инженер, а уж трябва да бъде по малко и от двете. Колкото проблема реши - още толкова отваря. Уж трябва да отнеме работа от продавачите и инженерите/девелопърите, а често е причината за такива неразбории, за такива неразбирателства, дето отнема дни, за да се оправят само нанесените от него щети. Царя на разваления телефон...

Уви, точно тоя тип хора, обикновено търсещи на хляба мекото и на работата лекото се домогват до ръководни длъжности. И те диктуват темпото на създаване на още измислени и ненужни позиции, длъжности, сякаш умишленото натоварване на всеки един работен процес с излишна и никому нужна документация, само и само да се намира работа на подобни тях. Рядко разбират достатъчно детайлно естеството на работата, в която са замесени, но я ръководят. И най-голямата ирония е, когато подобен тип се бие в гърдите колко работа върши. Точно наличието на подобни паразитни длъжности за мен е една от сериозните причини за цялостния спад в качеството, което се наблюдава в последните години...

Link to comment
Share on other sites

Добре бе Пешо, виждам че ги разбираш нещата. Имаш примерно 50 инженера и 50 човека в маркетинга. Кажи ми кой с кого ще си говори? Кой ще е отговорен да приоритизира нещата, кой ще координира изпълнението?

 

Не може да ги оставиш тези 50 човека всеки с всеки да си комуникира, защото ще настъпи анархия. Все някакъв мениджър си трябва, който да взима решенията. Защото оставиш ли инженерите на самотек те ще направят нещата по възможно най-лесния начин... за тях... и абсолютно неизползваеми за простосмъртните. Ако оставиш маркетинга безконтрол те ще обещаят на клиента да получи космическа совалка със хиперсветлинен двигател за идния вторник. Не че са наясно има ли такъв нито дали тяхната фирма може, но хората са си такива - искат да дадат на клиента нещо, което никой друг няма без да са наясно доколко е изпълнимо това - все пак не са инженери.

 

Проблема е когато мениджъра е некадърник. Или финансист (което го слага в групата на икономистите - т.е. гледа да прави икономии + че е общо взето като да развържеш ръцете на маркетинга).

 

Когато е човек на място работите не само вървят ами и всички са доволни.

Link to comment
Share on other sites

Някой да си търси супер добър PM? (project manager) :)

ела ми, ела. ама наще кирки и лопати не са с копчета.

 

 

пък и ти май си достатъчно нахален за да искаш и заплата.

 

размислих - бегай!

 

 

Link to comment
Share on other sites

А, не бе, няма лошо наистина да има човек, който да облекчи девелъпери, инженери от документацията. Ама преките ми наблюдения не са много позитивни...

Link to comment
Share on other sites

Ех, мамичката им гръцка. Ама такива боклуци да са, мамичката им нещастна!

Добре дошъл, Ваньо :)

Ако с това ти се изчерпва запасът с изрази, обади ми се да ти пусна на П.М. Глава първа, Том първи от "Подбрани псувни и проклятия за византийците". Имам цялата коликция ;)

Link to comment
Share on other sites

Дало патенцето 2 телефона: един немски (щото фирмата е немска) и един с гръцки код. Аз още от там почнах да надничам странно към монитора.

Обаждам се на немския телефон:

Ало, Анастасия може ли да се обади?

Получавам отговор - на среща е в момента. Ще се върне след 30 минути.

Обаждам се на гръцкия телефон - вдига ми Анастасия.

Направила фирмата с немска регистрация и нереален офис там и оставила на дъщеря ѝ телефона. И ми върти разни схеми... Ай сиктир...

Link to comment
Share on other sites

Дало патенцето 2 телефона: един немски (щото фирмата е немска) и един с гръцки код. Аз още от там почнах да надничам странно към монитора.

Обаждам се на немския телефон:

Ало, Анастасия може ли да се обади?

Получавам отговор - на среща е в момента. Ще се върне след 30 минути.

Обаждам се на гръцкия телефон - вдига ми Анастасия.

Направила фирмата с немска регистрация и нереален офис там и оставила на дъщеря ѝ телефона. И ми върти разни схеми... Ай сиктир...

а да ти казвам ли защо й е била нужна фирмата с немска регистрация или я знаеш далаверката за социалните помощи?

Link to comment
Share on other sites

Добър вечер, уважаеми господа.

 

Казвам се Атанас Раков и Ви изпращам оплакване от недопустимото поведение на Ваш служител.

Ситуацията беше крайно грозна и се случи преди около половин час(около 20:45), в магазин "Билла", намиращ се в МОЛ Galaxy, на бул.Шипченски проход. Като бивш служител там минавам редовно да пазарувам, носейки със себе си раница. Почти винаги съм подложен на рутинни проверки от страна на Вашите служители, което е нормално - вършат си работата.

Но днес бях подложен на крайно унижение: когато Вашият служител ми каза(а не помоли) да си покажа раницата, аз му казах(в неговия тон) да си обърне баджа, за да видя кой точно ме проверява. Изключвам факта, че беше крайно нервен, с неугледен външен вид(небръснат от няколко дни и с измачкана униформа). След това неговата реплика беше, цитирам дословно:"-Пич, не ми се катери по оная работа, защото и без това нямам настроение". Съответно реакцията ми беше да изостря тона и на практика имаше словесен конфликт, последван от индиректна заплаха за побой от Вашия служител, който свали баджа си и ми каза:"Работното ми време свърши преди малко, искаш ли да излезем навън да се разберем като мъже". Когато му казах, че той е все още в униформа на Вашата фирма и знае ли какво значи това, той ми отвърна, че знае(от което следва, че съзнателно позори името на фирма, имаща претенциите да е охранителна, а не мутренска). В резултат поисках да говоря с управителя, да повикат полиция и предложих аз да потърся съдействието на органите на реда.

С идването на управителя проблемът беше разрешен. Въпросният служител е на около 28-35г, среден на ръст(около 170-176см), с кръгло лице, кафяви очи. Както казах, не видях името му, защото баджът му беше обърнат, а след това той го свали. Свидетел е друг Ваш служител, чието име не знам(не обърнах внимание), но е със същият ръст, кестеняв, синеок.

 

 

Това е оплакването ми. Сцената беше пред около 20-тина души, има я и записана на камерите, гледащи към изхода на магазина. Какви мерки конкретно ще предприемете Вие спрямо този служител е Ваша работа, но такива хора сериозно уронват престижа на фирмата ви.

 

Очаквам отговора Ви.

 

С уважение А.Раков

 

 

Та тъй с охранителчетата....И аз съм бил, че и началник съм бил, но никога не съм си позволил такова нещо.

Ако до два дни не ми отговорят, ще ви кажа и името на фирмата.

Link to comment
Share on other sites

Има индивиди сред тях, които нямат мозък изобщо, или ако имат - няма гънки.. И избиват комплекси с униформата (да не говорим, че дори и полицай не е). Ама като е толкова отворен, заслужаваше да излезете и да се разберете.. като мъже :). Дано да го накажат със солидна глоба (Българина разбира от дума, само когато му бръкнеш в джоба).

Link to comment
Share on other sites

Лично аз не вярвам да го накажат, но при следващо изпълнение ще се обадя на директора по физическата охрана(не е хубаво да си публикуват телефоните в интернетninja.gif) и ще му изложа в подробности ситуацията, след което просто ще ида да пусна жалба в полицията. Като съответно ще запиша разговора. Ако бях излязъл да се разбираме, той щеше да има преимущество в съда, защото имаше негов колега свидетел, който да "докаже", че аз съм нападнал униформен служител, при отказ от моя страна да ми бъде направена рутинна проверка. А и управителят ми е приятелче, за какво да го навирам и него в лайната?

 

Ред. А никога няма да си оставя раницата с лаптопа в клетките за багаж, да не говорим, че в този специално магазин, клетките бяха ремонтирани 3 пъти само по мое време, като 5 пъти крадоха от тях багаж.

Link to comment
Share on other sites

Има индивиди сред тях, които нямат мозък изобщо, или ако имат - няма гънки..

Проблемът обаче не е в този примат. Проблемът е, че някой със сходно количество мозък го е назначил на такава работа. Всъщност не мога да не изразя удивлението си, че най-вероятно в България продължават да смятат за "добра практика" назначаването на едрогабаритни бабаити-полуидиоти за охрана.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...