Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Аха, разбрах - като хамстер. :lol:

...предозирал с кафеени зърна... Щото напоследък демонстрира учудващо бързи и страховито неадекватни реакции.

 

lol.gif

 

Добро утро.

Добро да е, Танасе.

Ама ти като един от скоро женен мъж, би трябвало да се будиш със следната песен.

http://www.youtube.com/watch?v=bhNSvjIGKvA

Докато не ти се превърне в мантра и не постигнеш съответния вътрешен мир.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Тц, мойта не е психопат, още е само бременна...След месец вече ще е психопат biggrin1.gif

Даа, бе! Те в началото всички се правят "само" на бременни...

Link to comment
Share on other sites

Имам к'во да правя - да проливам кръв в неравностоен дуел...

 

Но ако след т'ва съм в подходящо агрегатно състояние - може и да те мина :]

Link to comment
Share on other sites

Колко е несправедлив живота....

 

http://www.youtube.com/watch?v=3hcxdpvura0

 

като го гледам това и се сещам за Сомалийските дечица...какво може да се направи за тях с това...

Link to comment
Share on other sites

като го гледам това и се сещам за Сомалийските дечица...какво може да се направи за тях с това...

 

Как какво...не много...трябват само един 45-ти калибър между челото на тоя (и ония около него), един чувал, някой да натъпче парите в чувала и още някой, да ги изпрати до Сомалия...лошото е, че няма да стигнат дотам.

 

То поне бели денса да си струваше...тая седи кат' няк'во дърво и 2 гюбека даже не се тръзна да направи...btw, гледал съм подобни клипове с руски новобогаташи - там даже е още по-жалко. :sick

Link to comment
Share on other sites

Имам к'во да правя - да проливам кръв в неравностоен дуел...

 

Но ако след т'ва съм в подходящо агрегатно състояние - може и да те мина :]

Ще те чука възрастна счетоводителка?

 

Колко е несправедлив живота....

като го гледам това и се сещам за Сомалийските дечица...какво може да се направи за тях с това...

Мангала си е мангал приятелю.... В случая е мангал с адски много кинти, но това не променя същността му. Също както на едно лайно колкото и шекер да му слагаш то пак си остава лайно, въпреки, че е шекерено....

Link to comment
Share on other sites

Между другото, само за спора, по една статистика, е нужно големите сили да пренасочат военния си бюджет към проблемите на глада и екологията, и...да, познахте - няма да има световен глад и екологични проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че седмичния бюджет на военните по света би нахранил гладните за месец или година, не съм напълно сигурен, не помня точната статистика...

Link to comment
Share on other sites

Офффф, като почнете така - с тия пари колко деца ще изхрани? Работата не е в изхранването им, а да се намери начин да им се дадат условия, в които сами да почнат да се изхранват. Примерно да се развие някакво селско стопанство, икономика. Защото като им дадеш пари за храна, днеска ще ги изпукат и утре пак ще са гладни и пари няма да има. Но пък и гладния трябва да има желание да използва тия пари дето ще му дадат, а не да ги изхарчи за пукница като някои етноси по нашите географски ширини и после пак да реве що 15-ната му деца са като клечки за зъби.

То колкото и пари за храна да нелееш - все на лайна ще станат. И после?

Link to comment
Share on other sites

"Нигерия е най-големият износител на петрол в Африка, и въпреки това 70% от населението й живее под границата на бедността. Благата са там, но населението няма достъп до тях. Същото важи навсякъде по света. Половината от бедните по света живеят в богати на ресурси страни."

 

Ние като една доста богата държава на вкякакви блага, как така сме най-бедните в цяла Европа? Кои условия ни липсват? Независи ли точно от тия, в които са парите..нали се сещаш, че ако ни се предоставят тези условия, няма как да не им вземеш парите...

 

Ето още едно клипче, което си го гледам доста редовно. Как би изглеждал света ако се редуцира до 100 човека запазвайки пропорцийте.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rvTFKpIaQhM

Link to comment
Share on other sites

Ние като една доста богата държава на вкякакви блага, как така сме най-бедните в цяла Европа? Кои условия ни липсват?

Но пък и гладния трябва да има желание да използва тия пари дето ще му дадат

Няколко пъти във форума е ставало дума как масово хората искат да работят от шеф нагоре, да седят в къщи и да им падат пари от небето. Като не се иска да се работи колкото и да ти се дава, нищо няма да излезе. Ние какво правим, като ни ограбват по всякакъв начин? Плюем по форуми и бистрим политиката, вместо да излезем да си отстоим правата по улиците, да разбием няколко управленски глави за назидание на другите. Същото е и в Нигерия и т.н масово никой не прави нищо - от страх, от мързел, от незаинтересованост. Ем ще седим/ят гладни и това е.

Кър като слънце има - хиляди и хиляди декари не се обработват - да си видял тълпи от доброволци за тия ресурси да ги употребят по някакъв начин? Не, нали? Щото на мотиката няма копче за включване. Като огладнеят масово всички и ножа отреже кокала, може да стане нещо.

Link to comment
Share on other sites

Като огладнеят масово всички и ножа отреже кокала, може да стане нещо.

 

Да, ще опрат до канибализъм. Ти колко народ познаваш, дето ще иде да копа лозе? Или да става в 4 сутринта да си полее царевицата, че да има кво да муат свинити?

 

Ред. Дали пък да не се подкарам още от неска...

Link to comment
Share on other sites

Чакай, хората да не са роби та да работят по 12 часа за 240 лв....малко се пресилваш с това, че хората ги мързи и за това сме на тоя хал, то половин България избяга навън, щото е мързелива...

Селянина да не би да е искал да мигрира към големия град...да не би ей така, да го е домързяло и му се е преискало да види кво става там? По-скоро от стремеж за оцеляване,

отколкото за преуспяване.

Link to comment
Share on other sites

Чакай, хората да не са роби та да работят по 12 часа за 240 лв....малко се пресилваш с това, че хората ги мързи и за това сме на тоя хал, то половин България избяга на вън, щото е мързелива...

Никъде не съм казал 12 часа за по 240 лв. Пак казвам тук се е обсъждало как не се намират хора, който да работят. За нормално, дори много добре платени работи с нормално работно време. И не само тук е говорено. Имам и други познати, със собствен бизнес и производство и мога да тик кажа, че дори за неквалифицирана работа трудно се намира персонал. И не ми казвай, че общите работници без образование и/или стаж трябва да взимат по 1000лв.

 

Селянина данеби да е искал да мигрира към големия град...да не би ей така да го е домързяло и му се е преискало да види кво става там? По-скоро от стремеж за оцеляване,

отколкото за преуспяване.

И по двете причини - едни, защото едно е да работиш на къра, във всякакво време на открито по 10-14 часа на ден, всеки ден, друго е нещо в града. Шанса да намериш работа с по-нормално време и по-добри условия, дори да нямаш квалификация е по-голям. Други просто защото не са имали работа.

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден се рових пак нещо за астрономията и реших да погледна сайта на Национална астрономическа обсерватория - "Рожен" и попаднах на следната обява за работа - коментар нямам.

 

325950_2712367081190_1017290857_32794557_46551178_o.jpg

 

И тва не е само там, при програмистите съществуват подобни обяви, освен че трябва да знае 10+ програмни езика, той трябва да може да прави кафе, баница и да разхожда кучето...

Както казах, кадрите избягаха навън (една огромна част от тях)

Link to comment
Share on other sites

Това хубаво, но аз ти говоря за нормални работни места с нормални изисквания. Бисери като това горното винаги ще има. То и обява за леля в тоалетна с 3 западни езика сме виждали, но не значи, че 99% са такива.

Link to comment
Share on other sites

имаше обява за общ работник, изисквания - висше образование, чужд език, и минимум 2 години опит. За заплащане не се говореше, но няколко седмици след като гледах обявата, отидох на интервю в същата фирма чрез познати, и ми се обясни за какво става въпрос - 6 дни в седмицата, от 8 до 5 и 30, като почти всеки ден се остава след работа, понякога до 8 - 9 вечерта, през цялото това време на крак, с една почивка от 30 мин., аз прекарах във въпросния склад около 2 часа, че и малко отгоре, и момчетата не се спряха за секунда. Заплатата 350 лв. Само не разбрах, за какво им е това висше и този чужд език...

Link to comment
Share on other sites

Психара не го ли беше показвал това?

 

Тая простотия трябва да е просто някъв ташак. Щото човек с тия умения няма да седи в БГ или ако седи ще може да си прави квото си реши щото освен него най-много да има още един луд, който да ги разбира тия хави :D

 

A на заплатата му... президента, премиера и директора на ДКЕВР би трябвало да реват от завист(и то след като съберат брутните си заплати + комадировките и ги умножат минимум по 2) :D

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...