Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Разместват се елементите по сайтовете. Не може навсякъде да помпя CTRL + скрола на мишката. Факт е, че тая резолюция е един ненужен рекламен трик заради това така нашумяло Full HD и хората, които си мислят, че дори и на 7" екран "FULL HD си е FULL HD".

 

Наскоро търсех монитор 24 инча с резолюция 1920x1200. Еми няма за по-малко от 900лв. 24 инча с Full HD резолюция е 400лв, а има и по-евтини.

 

Може, аз как го правя. Досега едно нещо не ми се е разместило. Браузърите напоследък станаха толкова добри че трябват доста умения да го прецакаш това със css-a.

 

Другото е - включваш от windows large font (120%) и повечето програми са с доста приличен вид.

 

1920x1200 е 16:10 а не 16x9 и са чувствително по-скъпи не знам и аз защо. Освен това обикновено са и IPS та нормално ще са над 800лв.

 

24" има един IPS от DELL но пластмасите са с дразнещо евтин вид. Не че мен ме спря това, но е грозен до безобразие.

 

ПС: Тая тема я подхващаме за 5ти път. Кога ще ми дойдете с теди (или сам) до офиса да ти покажа как е при мен и да поспорим на живо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз специално съм на мнение, че фул хд-то е нужно само за телевизори. Няма/според мен/ реално приложение при мониторите, поне не и при тези, които се ползват за сериозна работа.

Link to comment
Share on other sites

Може, аз как го правя. Досега едно нещо не ми се е разместило. Браузърите напоследък станаха толкова добри че трябват доста умения да го прецакаш това със css-a.

 

Другото е - включваш от windows large font (120%) и повечето програми са с доста приличен вид.

 

1920x1200 е 16:10 а не 16x9 и са чувствително по-скъпи не знам и аз защо. Освен това обикновено са и IPS та нормално ще са над 800лв.

 

24" има един IPS от DELL но пластмасите са с дразнещо евтин вид. Не че мен ме спря това, но е грозен до безобразие.

 

ПС: Тая тема я подхващаме за 5ти път. Кога ще ми дойдете с теди (или сам) до офиса да ти покажа как е при мен и да поспорим на живо.

 

Ами аз предполагам как е при теб, но имам реални работни наблюдения над 22" монитор Full HD и 24" Full HD.

 

Първо бях с един 22" LG Full HD дето само за филми става. Идвам на работа в 10, гледам си текста, сайтовете и т.н. - в 1 очите ми сълзят.

Смениха ми го с 24" ASUS в последствие (не защото съм мрънкал или нещо от сорта, а за било по-голямо) и разликата от по-големия пиксел се усети веднага, но не много, защото пък ASUS-а имаше супер режещи цветове. Очите ми сълзяха в 4 часа, а не в 1. Или поне докато свикна. Като свикнах се разминавах само с главоболие от време на време.

 

Сега ни взеха по 2 броя 24" DELL P2411 и е много по-добре. Цветовете са по-меки и видимото поле е по-голямо от това на 24" ASUS поне с 6-7 милиметра по хоризонтала.

 

Докато работех на LG-то 22", постоянно ме боляха очите. Всеки ден. Като излязох в отпуска по Коледа, не станах от компютъра в къщи - 20" 1680х1050. Очите не ме заболяха нито един път за сума ти дни.

 

Аз специално съм на мнение, че фул хд-то е нужно само за телевизори. Няма/според мен/ реално приложение при мониторите, поне не и при тези, които се ползват за сериозна работа.

 

И аз това казвам.

Link to comment
Share on other sites

Излиза че е до монитор не до разделителна способност.

 

Та кога ще ми дойдеш в офиса да погледнеш как е на 30" при безумните 2560х1600 и да приключим спора с разделителната способност

 

 

--------------

 

 

mIRCata - коя кафеварка? Тук е всичко, ако не е тук е съвсем близо

Link to comment
Share on other sites

Tцъ тцъ тцъ... Беден речник, бедна логика, обидни лозунги и обобщения, нищожна фактология, заучени епитети без грам творчество... от дребна душица...

Psihara, ако си толкова хърбав, колкото си и умствено ограничен, направо ще те блъсна и ще те забравя за 2 минути. Даже няма да те чакам да ми обръщаш и другата си пъпчива бузка.

 

 

О, мила моя! Използваш един и същ нищожен речник за всеки конфликт и се мислиш за интересна? Може би трътинга ти издиша. Спокойно, любов има за всички. :)

 

А, да. Да наречеш някого дебел не е обида. Но щом предпочиташ:

Дама в средна до застаряла възраст с наднормено тегло.

Besser?

 

popcornemoticon.gif

 

П.п. Не, че нещо..., ама в очертаващият се дуел с лайномети, аз залагам кутийка с клечки за уши и две цигари (Давидов - Класик) за Трити.

П.п.2 Някой друг?

Link to comment
Share on other sites

Та кога ще ми дойдеш в офиса да погледнеш как е на 30" при безумните 2560х1600 и да приключим спора с разделителната способност

 

Кой е тоя спор дето ще го разрешим като видя монитора :)

 

Аз се блазня от Apple Cinema 27 екрана. Ама не ми се дават толкова пари за нещо ненужно.

 

 

popcornemoticon.gif

 

П.п. Не, че нещо..., ама в очертаващият се дуел с лайномети, аз залагам кутийка с клечки за уши и две цигари (Давидов - Класик) за Трити.

П.п.2 Някой друг?

 

Аз ще заложа на Иван щото ми е партийка. Ще заложа топче сдъвкана принтерна хартия и 40см LAN кабел Cat5 с един липсващ накрайник.

Link to comment
Share on other sites

Аз: - Завъдили сме си някакво животно.

Жена ми и балдъзата в хор: - Какво?!

Аз: - Не му знам породата, ама яде тоалетна хартия!....

 

 

Баси путките пикливи, вчера сутринта сложих НОВО топче тоалетна хартия. Преди 20мин отидох да сера, наложи се да сложа ОТНОВО! angry1.gif Ше ги накарам с вестници вече да си бършат путките,аааааааааааааа!!

Link to comment
Share on other sites

Претръпнах. Жена ми е същата. Намотава си 8 ката хартия при всяко бърсане. Заплашил съм я че ако продължава да прави така ще сложа 2 ролки - за нея белана от най-евтината и да си я разхищава на воля а не хубавата 5пластова...

Link to comment
Share on other sites

ДЯДО, ОБИЧАМ ТЕ!

?

 

Ред.

Ваньо, като си се предал предварително и залагаш срещу себе си..., какво си се занабирал като глист на буца?

 

Ред.2

Дейба! Мразя събиранията с родата... ама този път не мога да се изнижа по терлици, щото жената ще зареди голямокалибрената гаубица. А, както хич не и се отдава мърморенето... remove - remove...

Link to comment
Share on other sites

Аз: - Завъдили сме си някакво животно.

Жена ми и балдъзата в хор: - Какво?!

Аз: - Не му знам породата, ама яде тоалетна хартия!....

 

 

Баси путките пикливи, вчера сутринта сложих НОВО топче тоалетна хартия. Преди 20мин отидох да сера, наложи се да сложа ОТНОВО! angry1.gif Ше ги накарам с вестници вече да си бършат путките,аааааааааааааа!!

 

Щото ги е шубе да не пробият с пръстче хартията. Не че няма да им е хубаво ама да не си изцапат пръстчето с аки.

Link to comment
Share on other sites

Аре бе! Едната от трите путки вкъщи е туркиня, тя замива ануса. Ама путката я търка с хартия! баси!

 

Изнервих се, пускам първите пет пакости в лекционния курс по гадология.

Link to comment
Share on other sites

Щото ги е шубе да не пробият с пръстче хартията. Не че няма да им е хубаво ама да не си изцапат пръстчето с аки.

 

Ако си бръснат дупето по-гладко, няма да има проблем с късането на хартията. И аз да си избърша брадата с тоалетна хартия, и аз ще я скъсам.

Link to comment
Share on other sites

Ако си бръснат дупето по-гладко, няма да има проблем с късането на хартията. И аз да си избърша брадата с тоалетна хартия, и аз ще я скъсам.

Ела вълчо, яж ме... или не усещаш как отново се навираш между шамарите?

Link to comment
Share on other sites

ДЯДО, ОБИЧАМ ТЕ!

 

И аз бе Ваньо.

 

 

Ако си бръснат дупето по-гладко, няма да има проблем с късането на хартията. И аз да си избърша брадата с тоалетна хартия, и аз ще я скъсам.

 

Ъъъъъъ страх ме е да попитам ама това от собствен опит ли го знаеш? Т.е. ти бръснеш ли си дупето?

 

ПС: Сега сигурно ще ме е страх да погледна отговора...

Link to comment
Share on other sites

Ела вълчо, яж ме... или не усещаш как отново се навираш между шамарите?

 

 

Ъъъъъъ страх ме е да попитам ама това от собствен опит ли го знаеш? Т.е. ти бръснеш ли си дупето?

 

ПС: Сега сигурно ще ме е страх да погледна отговора...

 

Абе вие луди ли сте. Аналогията съм я направил след точката! Причинителя на късането и в двата случая е един и същи. Областта от тялото не играе никаква роля. Логика.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...