Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Добре. Можеш ли да ми вземеш 2 комплекта такива. Няма значение от къде са. Просто имах предвид да ги вземеш от там от където си пазаруваш храната.

 

Ok, като се прибера ще ти пиша да се разберем, да се срещнем. :)

Link to comment
Share on other sites

Заповядай да ме игнорираш, а не да ти дам отговор на въпрос:

"Защо трябва да пиша правилно, мрън, мрън?"

 

Поправка - каза "едва те разбрах без запетайките" и понеже не схващам в елементарните изречения, какво толкова сложно си видял, че да не успееш да ги разбереш, та попитах. Сега разбирам, че просто се заяждаш от скука...

Link to comment
Share on other sites

Защо се предполага да трябва да се отнасяме добре и да купуваме неща на хора, само защото са ти "от семейството"? При положение, че не се разбираш с тях и те въпреки, че са имали възможността, не са правили жест за теб?

Link to comment
Share on other sites

Защо се предполага да трябва да се отнасяме добре и да купуваме неща на хора, само защото са ти "от семейството"? При положение, че не се разбираш с тях и те въпреки, че са имали възможността, не са правили жест за теб?

 

Защо да трябва? Пращаш ги на майната си.

Link to comment
Share on other sites

Ножчета...от три години ползвам един тример на Remington и никога, никога повече няма дори да си помисля за ножчета, пяна, афтършейв и др. подобни.

А в сайта им има едни "тримери за тяло", какво ще рече това? Можеш ли да си жулиш интимната зона с тях?

Link to comment
Share on other sites

Уикенда Руския феномен "МИГ29 ОВТ" ("О"тклоняем "В"ектор на "Т"ягата) направи едно шоу, в което вървеше срещу физиката и аеродинамиката, просто БЕЗ АНАЛОГ е този самолет!!!

 

2qx2etw.jpg

 

Тази машина от 5'то поколение с променлив вектор на тягата, сиреч реактивната струя променя посоката си и прави самолета адски маневрен скри шапката на цял свят. Тест пилота номер 1 на Русия Михаил Беляев пилотираше този феномен с разрешението директно от Путин! Малко от кухнята - при разбирането на Американците, че този самолет ще идва на демонстрация, са отказали да идват...

 

Добър пилотаж демонстрираха и останалите реактивни машини Юрофайтър'а и Грипен'а..

Link to comment
Share on other sites

Мернах го, обаче не успях да отида.

И "самолетчето" не е толкова новичко, колкото човек може да си помисли прочитайки коментара ти. Иначе шоуто е гарантирано просто.

Link to comment
Share on other sites

Мдаа..., а това е нещо доста по-ново и което още дълги години ще причинява нощни напикавания на щатските авиоконструктори.

http://www.youtube.com/watch?v=16YbQsvseEc

Link to comment
Share on other sites

Мернах го, обаче не успях да отида.

И "самолетчето" не е толкова новичко, колкото човек може да си помисли прочитайки коментара ти. Иначе шоуто е гарантирано просто.

 

Знаем, че базовия модел е на повече от 30 години, но както казах МиГ-29М ОВТ се води самолет от пето последно поколение и малко са хората, които са имали възможност да го гледат. За първи път самолета е показан за широката публика през 2005 година.

 

Думи на пилота:

 

Това е полет при критичен ъгъл на атаката повече от 100 градуса, даже понякога повече от 180 градуса. На нулева скорост, когато самолетът зависва и маневрата Кобра, когато самолетът ляга на гръб и после се връща, но навярно най-ефектното е управляем плосък свредел, когато самолетът извършва въртене паралелно по плоскоста на хоризонта при критичен ъгъл на атака. Обикновените самолети излизат много трудно от този режим, а ние го изпълняваме на малка височина и демонстрираме как влизаме и след това излизаме.

 

Освен, че МИГ-29 ОВТ може да "виси" във въздуха, самолетът има възможост да лети с отрицателна скорост, тоест да се носи "назад" с претоварване за пилота 3g.

Link to comment
Share on other sites

Знаем, че базовия модел е на повече от 30 години, но както казах МиГ-29М ОВТ се води самолет от пето последно поколение и малко са хората, които са имали възможност да го гледат. За първи път самолета е показан за широката публика през 2005 година.

 

През 91 - 92г. опитът за преврат в ОНД (мисля, че вече така се казваше), прекъсна съвместно руско-българско учение в което над Черно море се тренираха въздушни боеве и участваха такива 29ки.

Link to comment
Share on other sites

Виниле, идеята за ОВТ, която толкова те е вдъхновила, е доста старичка и я има още при СУ-тата. Не е нищо ново за света този изтребител, но американците пак лапат пишки в това отношение с рециклираните си Ф-ве, дето ги хвалят наляво-надясно.

Link to comment
Share on other sites

Знам за Су'тата, идеята е такава, че лично аз сефте виждам и предполагам не само аз, самолет от този тип на живо..чакам с нетърпение денят в които ще зърна СУ 27 на живо :)

Link to comment
Share on other sites

Пак си объркал рейса...когато съм бил на кулата редом до ръководител полети, едвали си мислел, че е имало по принцип авиошоу като дефиниция :)

Link to comment
Share on other sites

За този миг дето направи демонстрацията в събота, другите пилоти като го видяха коментираха, че за него няма гравитация. Просто като излезе и го видяха, всичко онемя. Много луд.

Link to comment
Share on other sites

Пак си объркал рейса...когато съм бил на кулата редом до ръководител полети, едвали си мислел, че е имало по принцип авиошоу като дефиниция :)

 

 

Преди първото авиошоу 1997-ма? tounge.gif (всъщност няма значение)

 

---------------------------------

 

Галицин, хинапчетата плувнаха в ракията, но останаха на повърхността. Редно ли е да стоят там или ще потънат след време? biggrin1.gif

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

За този миг дето направи демонстрацията в събота, другите пилоти като го видяха коментираха, че за него няма гравитация. Просто като излезе и го видяха, всичко онемя. Много луд.

Това вече е до пилот! Подобни изтрещявания съм виждал със Су-25 да ги прави шишкав, руски генерал над главата ми... И цялата история беше, защото един от нашенските генерали (нарочно не цитирам имена) го бъзикна по радиостанцията, че много бил фъфлил..., ама така било, като летели кьор-кандил снощни...

 

Като забележи, че тези изпълнения човека ги направи с типичен щурмовик, а не с прехващач!

 

 

Галицин, хинапчетата плувнаха в ракията, но останаха на повърхността. Редно ли е да стоят там или ще потънат след време? biggrin1.gif

Нека, нека..., 'арно им е така...

Link to comment
Share on other sites

Е то тоя се водил някъв техен топ пилот, не казвам, че е първия хванат курсант.

 

Тъста ми е разправял как като войник е гледал въздушен бой между руснак и българин с хеликоптери. Били се хванали на каса шампанско кой ще бие, та били направили голямо шоу над поделението.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...