Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Интересно, Мила, даде ми добра идея за разказ../главната буква не е грешка/.

Link to comment
Share on other sites

За мъртвите - както за живите - истината или нищо ...

 

Исак Соломон Паси (род.1928 г.) - роден в Пловдив, завършил право в Софийския университет (1950 г.); асистент в катедра по „Марксизъм - ленинизъм” (1952-59 г.); кандидат на философските науки (1957 г.); дисертация „Г. В. Плеханов и марксическата естетика”; потомствен масон; член на БКП; сътрудник на ДС и цензор на литература и учебници за университетите;... Чрез коментарите на Исак Паси представиха на българския читател безсмъртни творби на световния дух и му дадоха възможност да се наслади на философската проза на Хайне, литературната есеистика на Томас Ман и Унамуно, естетическите есета на Ортега-и-Гасет, позволиха му да навлезе в духовната вселена на Гьоте, Шилер, Хердер, Лесинг, Шелинг, на немските романтици – Вакенродер, Ф. Шлегел, Новалис, А. В. Шлегел; облъчиха го с моралистичната енергия на Монтен, Паскал, Ларошфуко, Лабрюйер, Шамфор, Лихтенберг, Вовнарг.

 

 

Мир на праха му.

 

____________

 

Hell yeah ;) така е, само да не рекламираме само едната - нека създаваме впечатление за "възможност за избор" на истина. По-демократично е.

Link to comment
Share on other sites

Мир на праха му! ПОКЛОН! Истински философски ум... Един от последните големи умове в тази област! :cry

Link to comment
Share on other sites

Уникална кръчмичка посетихме днес с gado и Psihara^^, просто едно неверотно място на някви си 60км от града. Бат'Весо може само да съжалява, че не дойде. :)

Link to comment
Share on other sites

Потвърждавам ! Весо само може да си хапе ушите, че не дойде...

Link to comment
Share on other sites

Фирмата, която държи въпросната кръчма се казва "Бяла река" ООД :)

Link to comment
Share on other sites

12.08 -> SVEN VATH @ Приморско

 

+

 

13.08 -> ARMIN VAN BUUREN @ CACAO BEACH, Слънчев бряг

 

=

 

+20% liver damage, -80% sleep, -450лв , +1000% FUN!!!

 

Невероятни партита, уникални 2 дни, време е за почивка beer.gif

 

Armin van Buuren I don't know where to begin to tell how amazing my gig in Bulgaria was. Everything was just perfect. It was one of those nights. I played two extra hours after my regular set. What a vibe! We saw the sunrise together. Thank you cacao beach

 

40508_418669498315_25498833315_4882906_4409594_n.jpg

 

40026_426986543871_706003871_4751985_5230510_n.jpg

 

40694_426986398871_706003871_4751971_6304456_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Имаме си кот...Сиамски...Не знам мъжки или женски, ама все още е стресиран...Засега се подвизава под оперативното име "Алкохолик"...Постоянното ще му го измислим. Мисля да му ушия играчка :D

Link to comment
Share on other sites

Имаме си кот...Сиамски...Не знам мъжки или женски, ама все още е стресиран...Засега се подвизава под оперативното име "Алкохолик"...Постоянното ще му го измислим. Мисля да му ушия играчка :D

Как така не знаеш дали е мъжки или женски !? Толкова ли е сложно да го награбиш за опашката, да му я опънеш нагоре и да видиш дали случайно под нея не се мандахерцат мъдурки..., да го еа ???

Link to comment
Share on other sites

Ами кота все още се подмотва изпод дивана и не ми се вре там.

 

Женско е...Ся тряя да го научим да мие чинии :)

Link to comment
Share on other sites

Ами кота все още се подмотва изпод дивана и не ми се вре там.

 

Женско е...Ся тряя да го научим да мие чинии xmas.gif

 

Само да ти припомня, че бременни нямат работа около него и обратното.

Link to comment
Share on other sites

Я ! Читанката пак я има. Явно някой е набил чемберите на гн. Колев... или просто по нов правителствен обичай - Всичко се замете под килима.

Link to comment
Share on other sites

Само да ти припомня, че бременни нямат работа около него и обратното.

 

Освен ако вече не е прекарала токсикоплазмоза. Сестра ми беше и задържаха котката без проблеми и някакви последствия...

Link to comment
Share on other sites

Токсоплазмозата не се прекарва, не се излагай - става дума за паразит. А рисковете са твърде големи, за да се правят компромиси.

Link to comment
Share on other sites

Само да ти припомня, че бременни нямат работа около него и обратното.

 

Само да ти припомня, че едно от хобитата ми е микробиологията :) Наясно съм.

Link to comment
Share on other sites

Партито на Годината = Armin! ... Видене били сме на супер мега малко разстояние и пак не те открих да го еа :)

Link to comment
Share on other sites

И като си говорим за Арминьо, ебати тъпата обложка има новият му албум. Прилича на отпаднала снимка от предишна фотосесия.

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че сте си прекарали добре....а мен пък ме е яд, че живея в България...:ph34r:

 

Шест от най-оборотните дискотеки по варненската крайбрежна алея бяха проверени за укриване на обороти в раните часове на неделния ден. В инспекциите участва лично шефът на НАП Красимир Стефанов. Резултатите до момента показват, че само за два уикенда данъчните са увеличили приходите на заведенията по морето с един милион и половина лева.

Един от най-фрапиращите случаи е и с варненско заведение, което заради данъчните проверки е повишило оборота си с 14 пъти. Друг нощен клуб по Южното Черноморие пък не е декларирал нито един лев за месец юли. "Туристически обект с дискотека в района на Бургас от две години дължи 200 хиляди лева на държавата. Само за една вечер иззехме оттам оборот от 20 хиляди лева" - разказа още Стефанов.

 

И това продължава вече 20 години...После т.нар. наш "елит" го спрягат с възхищение из различните издания...как Николай Банев си бил купил самолет и поредната яхта, как братя Диневи пък отдавна си имали няколко хеликоптера и самолет и как само спалното бельо в яхтата им струвало 50 000 евра...и как всичко било напълно законно, че дори и "първия милион", който бил спестен от закуски, взет назаем от приятел или дошъл като наследство от брад'чеда на чичото на бабата по майчина линия умрял в Уругвай. Нямам нищо против богатите хора, но просто мразя да ме правят на глупак и то когато нищо не зависи от мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...