Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Аз хубаво псувах пловдивския "мол" ама днес вече ми скъсаха нервите и скапаняците от IMAX-а. Снощи направих онлайн резервации след чутова борба с бъгавия им сайт. Първо за две места, после до тях добавих още едно. Дадоха ми номер на поръчка за двете места, за третото излизаха някакви питанки и толкоз. Иначе го даде заето. Викам сигурно ще ми пишат на мейла - дудук. И вчера и днес НИКОЙ не ебава да вдигне НИТО един от телефоните им! Ебати боклуците! Добре че жената на брата живее баш пред мола и брат ми е там сега, та го пращам на крака да види какво става. Отдлно, че салона се пълни вече за 2-ри януари. Направо съм бесен, подлудяват ме тия простащини в обслужването!

 

Миналия ден купувам хладилник от Техномаркет за 2000 лева и ми дават упътване на гръцки! САМО на гръцки! И скандали и разправии, та го пратиха по мейл чак на другия ден. Естествено аз го вижам чак като съм пристигнал в Банкя, след като отварям кашона. Любезно ми предложиха да съм идел да си го взема ?!?!? Питам оня мъмрек кой ще ми плати горивото - мълчи. Разбеснях се - затвори ми! Ако не беше късно щях да слезна долу и до убия. Набарах супервайзъра веднага. Като заговорих за КЗП и това, че са ДЛЪЖНИ да ми дадат упътване на български и че съм човек с много свободно време и ресурс и съм силно изнервен се стегна много бързо и така...

 

Кога ще се научат тия мъмреци, че клиента е с предимство? И че като си се насрал не замазваш, а се извиняваш и коригираш за своя сметка? :angry1

Link to comment
Share on other sites

Мдам, и на нашите са им дали само на унгарски ли, полски ли... И баща ми ми казва да идем дотам, да вземем. Викам, ти нормален ли си бе?! Те по закон са ДЛЪЖНИ да ти дадат. Ама той е мек... та му намерих в нета на руски, ама после пак го закарах да си го вземе. Ако беше за мен, щеше да има скандали...

Link to comment
Share on other sites

Така, така. Търсете си правата, ако трябва и чрез съд. А за всички които им харесва поздрав с Sinan Sakic - Kad se vrate skitnice - ах...Шабан, Синан и Китич да си наеме човек за сватбата... и му трябва само стабилен кум с люта ракия.

 

_____________________

 

А и още едно в НГ настроение Nada Topcagic - Aj Sto Si Se Napio (Instrumental) ... И тоя мавруд ми се види така лекичък, че мога да тресна поне 2 литра така айляшката, но... има и др. неща за правене.

Link to comment
Share on other sites

Спряха ме "в града", тоест на Асеновградско на влизане в Пловдив преди надлеза със скромните 96 km/h, след това се оказа, че книжката ми е изтекла и... катаджиите ми писаха само фиш за каране без документи, за да ми спестят разправиите и глобите... :blink:

Като ме спряха казах да ми пишат акт. Въобще не съм се пазарил за нищо... Егаси, супер странно... Очаквах да ме разкатаят...

 

Бахти късмета си извадил , на мен там ми взеха книжката ..... определено не бяха толкова приятелски настроение...... за скромните 89км/ч ме зашиха за 1 месец и 100лв глоба.... :(

Link to comment
Share on other sites

Дядо Мраз, разсъжденията ти са потресаващи, продължавай в същия дух! Харесва ми как сравняваш 1 долар за благотворителност по ebay с изследвания на големи медицински институти! :D

 

Не могат я... долара е реален и най-вероятно поне половината ще стигне до където трябва и ще помогне реално на някой. Докато другото е за успокояване на съвестта може би и харчене на малко повече ток. И по-трудно "събуждане" на компютъра ти ама гледам не ти пречи :)

 

Вече го няма въпросното нещо.

 

Гадно... тъкмо ми стана любопитно и реших да видя и хоп - няма го ... сега няма да могат да заспя цяла нощ че ще ме гложди любопитството :lol:

 

 

PS: Василе, тъй и не дойде да ги вземеш онези шишета та не съм те виждал но има вероятност да си им бил антипатичен нещо... мен преди време ме бяха спрели и понеже си бях в нарушение ама не спорех грам с тях и ме пуснаха да си ходя даже малко лаф си напрвихме...

Link to comment
Share on other sites

Antares, какво те тормозят събнет-овете, сподели? Да ти подскажем нещо?
Пропускам основната идея. Тоест защо. Горе-долу ми е ясен механизма, как се определя маската, смятането на мрежата и broadcast-а също, но не разбирам защо, защо да го правя... И кога има смисъл да се прави. Щото със всяка подмрежа гледам се губят два адреса...
Бахти късмета си извадил , на мен там ми взеха книжката ..... определено не бяха толкова приятелски настроение...... за скромните 89км/ч ме зашиха за 1 месец и 100лв глоба.... :(
Злобиле, вероятно разковничето е в превозното средство. Доколкото помня, беше с някакво Ауди, при това от настоящото хилядолетие. Чудовището на майка ми, което управлявах едно, че ми е почти набор ('82), друго, че сигурно тежи 30% от фабричното си тегло и трето, че автомивка не е виждало от петилетка, та може би съм пробудил съчувствие...

 

Ред: Абе не съм търсил изрично, ама къде в правилата са наложени ограничения за потребителския профил?

 

РеРед: Не, в правилата никъде не е писано, че нямаш право да пишеш каквото си искаш в профила. Разбирам за подписа - всеки ти го гледа. Но в профила кликането е доброволно. Така че не разбирам какво ги бърка модераторския екип кой какво е написал там. Питам така, защото останах с впечатлението, че модератор е променил интересите на Куру. Ако греша - моля да бъда извинен.

Link to comment
Share on other sites

РеРед: Не, в правилата никъде не е писано, че нямаш право да пишеш каквото си искаш в профила. Разбирам за подписа - всеки ти го гледа. Но в профила кликането е доброволно. Така че не разбирам какво ги бърка модераторския екип кой какво е написал там. Питам така, защото останах с впечатлението, че модератор е променил интересите на Куру. Ако греша - моля да бъда извинен.

 

Пичелиш, Скорпус! Модилатора е дошъл с полицейската си палка и е изтрил блокчето текст "Interests", в което бях написал "I only have a marked interest in YOUR MUM."

 

Това явно е пряка обида към всеки, който ми посещава профила и автоматично нарушава правилата на форума, които са изконни, непрокосновени и святи. И никой никога, в никоя тема не ги нарушава! Ама аз сега пак ще си добавя блокчето текст, защото, Овър, 2010 НЕ Е 1984, АЗ ИСКАМ СВОБОДА НА СЛОВОТО и всичките там мющерии! :laughing:

 

Ако искате ми сложете още една кутийка на скалата, да покажете мъжка сила и власт! Друго си е! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Сега се връщам от Кауфланд.Пазарувахме с компанията за нова година.Беше меко казано фулл с цигани и неориантирани баби.И опашката за касите почваше от млеката.Добре че поне всички каси бяха пуснати :)

Link to comment
Share on other sites

Пропускам основната идея. Тоест защо. Горе-долу ми е ясен механизма, как се определя маската, смятането на мрежата и broadcast-а също, но не разбирам защо, защо да го правя... И кога има смисъл да се прави. Щото със всяка подмрежа гледам се губят два адреса...

Това е неразделна част от мрежите. Подмрежите са една от основните идеи в IPv4 протокола. Идеята ти е, че всъщност печелиш адреси. Заделяш за даден клиент/отдел и т.н. само адресите които са му необходими. Не му даваш цялата подмрежа. При Class C не е толкова фатално ако е цялата. Друг обаче е момента ако е Class А или B. Просто няма как да съществуват без подмрежи.

Link to comment
Share on other sites

Пропускам основната идея. Тоест защо. Горе-долу ми е ясен механизма, как се определя маската, смятането на мрежата и broadcast-а също, но не разбирам защо, защо да го правя... И кога има смисъл да се прави. Щото със всяка подмрежа гледам се губят два адреса...

 

наистина пропускаш основната идея... :)

 

hint: manageability, scalability, easy routing, reduce overload, reduce collisions etc

 

What is subnetting?

Well, subnetting is basically just splitting an existing network into small, more manageable networks. It is done by using simple bit borrowing from the host part of the IP address, which is explained later.

 

Why do we need to subnet?

 

To avoid huge data overhead on networks, and to increase network efficiency.

 

Tell me more!

 

Well, a standard IP address looks like x.x.x.x where x is a variable number ranging from 1-254, It is better understood when broken down into binary. The IP address 1.1.1.1 would convert to 00000001.00000001.00000001.00000001 in binary. Now, the determinination of destination of data is based on the network and host address.

 

Before we talk about network and host addresses we can look at the above as 4 octets of binary, this is an explanation of the terminology used later. There are three types of network types used in IPV4 (current implementation of IP, further tutorials on IPV6 will be written soon), these networks are class A, class B, and class C. A class A network is any network where the first bit of the first octet is a 0, a class B network is any network where the first two bits in the octet are 10, and a class C network is any network where the first three bits in the octet are 110. There is too much to go into for why there is this addressing scheme, and beyond the scope of this small tutorial. So we now have an understanding of the different classes of network, and how to define them. Let's get on with subnetting. We will use a class B network as the example for the subnetting used in this tutorial, but the same theory applies to all classes of network, though, if you have any questions, just post them in the forum. So let's have a look at a simple class B network.

 

156.1.0.0 – This is an IP address of a class B network.

10011100.00000001.00000000.00000000 – This is the binary notation of the IP address.

 

The network address of a class B network is the first 16 bits (first two octets), then the remaining 16 bits (last two octets) are for the host address. For class A networks the first 8 bits are used for the host address, and for class C networks the first 24 bits are used for the host address.

 

So we can see that 10011100.00000001 is the network address, and 00000001.00000001 is the host address. This is where subnetting comes in, which simply put is borrowing bits from the host address to increase the number of networks. Let's say we want to borrow 5 bits from the host address two increase the number of networks, we end up with 10011100.00000001.00000 as the network address and 001.00000001 as the host address. A word of warning at this point, well advice really; try and keep everything in binary, it is much easier to understand. Leave the conversion to decimal right to the end. So we now have 16+5 bits for the address which means we have 11 bits for the host address. This borrowing to create more networks is called subnetting. Let's take a look at the host ranges for the subnets we have created.

 

We have borrowed 5 bits, leaving us with 3 bits for the ranges of hosts in each subnet. So converted to decimal (because I'm nice like that) we have : -

 

156.1.0.0 – 156.1.7.255 – This is the first ranges of usable host addresses in the subnets we have just created.

 

156.1.8.0 – 156.1.15.255 – This is the second set of usable host address in the subnets.

 

OK, we have created our subnet, gotten the ranges of usable IP address, but how do we tell the machine about our new addressing system?

 

We use what's called an extended network prefix, also known as the subnet mask. This is found by converting one of our subnet addresses into binary (we'll use 156.1.0.0)

which looks like this:

 

10011100.00000001.00000000.00000000 -Now we must convert all of the network bits to one which look like this:

 

11111111.11111111.11111000.00000000 -Now we turn all of the hosts bits to zero (already done), now we convert this back into decimal.

 

255.255.248.0 – And this is our subnet mask for the subnets we have just created.

 

We have now created a subnet from a class B address and created the mask for it, and also found the working host ranges. I know it seems difficult at first, but it does get easier. Just keep playing around. The nature of computers is calculated experimentation, so go out and give it a go.

 

Повечето неща в цитата са ти ясни, пропускай каквото ти е излишно, но началото мисля е това което търсиш.

 

 

Пичелиш, Скорпус! Модилатора е дошъл с полицейската си палка и е изтрил блокчето текст "Interests", в което бях написал "I only have a marked interest in YOUR MUM."

 

Това явно е пряка обида към всеки, който ми посещава профила и автоматично нарушава правилата на форума, които са изконни, непрокосновени и святи. И никой никога, в никоя тема не ги нарушава! Ама аз сега пак ще си добавя блокчето текст, защото, Овър, 2010 НЕ Е 1984, АЗ ИСКАМ СВОБОДА НА СЛОВОТО и всичките там мющерии! :laughing:

 

Ако искате ми сложете още една кутийка на скалата, да покажете мъжка сила и власт! Друго си е! :laughing:

 

е не е като да не знаеш какво да правиш, щом преценяваш, че съм те настъпил нещо по ногичката, макар че не е ясно как точно съм те настъпил, само имах уточняващо питане за интересите ти, нищо повече, исках да ти съдействам просто. Натискаш бутончето Report под моя пост и рапортуваш на другарката, че упражнявам някакъв вид тормоз над теб. Нали така?Хайде, не е като да не ти се е случвало да го изполваш... :) Другарката много ще се зарадва, че ме рапортуваш, ще спечелиш точка. Естествено можеш и да се обърнеш директно към мен - има начини, имейли, лични съобщения - и директно да ми поставиш въпроса... но това не ти е в стила, нали? То е за възрастните. Ти натисни бутончето... сега! :)

 

Съвсем друг въпрос е как хубаво разбираш свободата на словото и изразните средства, но... само в своя полза. :) Но и така да е, както и друг път съм казвал - може и да не ми харесва това което казваш, може и да не съм съгласен с него, но бих умрял за правото ти свободно да го кажеш. Естествено след казването всички си носим последствията от казаното. Последното не бива да се забравя, когато говорим за свобода на словото и прочие свободи. Успех в живота! ;)

Link to comment
Share on other sites

Сакън, не искам никой никъде да умира за две приказки!

 

Репортвам само и единствено постове, в които видя подпис над 100 пиксела, в интерес на истината :D

 

Весела нова година, серсеми! Не се напивайте много зле! :D

Link to comment
Share on other sites

мдам, истината е интересно нещо... все пак какво и кога и защо рапортуваш си е само между теб и другарката. светата тайна на рапортуването между рапортуващ и рапорт-приемащ.

Link to comment
Share on other sites

Очаквам парламента да приеме нов закон - модераторите да имат право да следят личната кореспонденция, с цел превенция на нарушенията на форумния правилник :D

 

Иначе да, момента с managment, overhead малко доизбистря нещата. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

.....защото, Овър, 2010 НЕ Е 1984, АЗ ИСКАМ СВОБОДА НА СЛОВОТО и всичките там мющерии! :laughing:

 

 

Мющерии : ед.ч. - мющерия => желаещ(и), мераклия(и), търсещ(и), купувач(и), клиент(и).

 

 

WTF

.....защото, Овър, 2010 НЕ Е 1984, АЗ ИСКАМ СВОБОДА НА СЛОВОТО и всичките там // мераклии, купувачи, клиенти......! :laughing:
??? :blink:

 

Добре е човек, и да знае какво означават "екзотичните" думички които използва! ;)

Link to comment
Share on other sites

ти ся обиждаш ли го?! а?

Нееее. Ние с него се обичаме и можем да си говорим мръсотии.

Link to comment
Share on other sites

Rадвам се как вече всеки започва да си разкрива взаимотношенията с другите хора от форума. хахах

 

____________

 

Тези няколко дни се съсипах, физически леко скапан, психически... тотално и на всичкото от горе ми идва да пропусна новата година в сън и дрямка.

Хората се сещат виаги в последният момент да напъват нещата. Така че весели празници, отивам да дремна малко.

:)

Link to comment
Share on other sites

Нееее. Ние с него се обичаме и можем да си говорим мръсотии.

 

Под обичаме имаш ли предвид че правите любов и ако да кой е отгоре? Ей тъй си питам аз за обща култура :lol:

 

 

 

 

Станиславчо, нека ти отворя леко очите. Хората се сещат за какво ли не в последния момент или когато им се присере и решат че е удачно да потормозят някой друг за да си го изкарат на него или просто за да отчетат малко свършена работа щото тях ги мързи та поне някой друг да го направи... та на темата - хората те юркат колкото ти им позволиш. Познай кой е виновен в случая - този дето яде баницата или този дето му я дава ;) На мен като ми писне почвам да обяснявам че вече съм на 2 уискита и не мога да карам пък не е удачно да пиша код щото не е ясно какво ще натворя :lol:

Link to comment
Share on other sites

На мен като ми писне почвам да обяснявам че вече съм на 2 уискита и не мога да карам пък не е удачно да пиша код щото не е ясно какво ще натворя :lol:

 

То програмистите трезвени не знаете какъв код натворявате, смятай на няколко какво ще е :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...